0OPĆENITO


001   Znanost i znanje

BOŽIČEVIĆ, Juraj, inženjer elektrotehnike
Inovacija i njezino kultiviranje / Juraj Božičević. - Karlovac : Veleučilište u Karlovcu, 2011. (Karlovac : Tiskara Justament). - 135 str. : ilustr. ; 24 cm.
Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 131-135.
ISBN 9789537343507 : 140 kn
001.895(075.8)
330.341.1(075.8)
001.895(497.5)(075.8)
330.341.1(497.5)(075.8)
(497.5)
(075.8)
HK11-02085

KEZELE, Adrian Predrag
Razdvajanje svjetova : (2012.-2021.) / Adrian Predrag Kezele ;[ilustracije Lana Dejanović]. - Čakovec : Dvostruka duga, 2011. (Sv. Nedjelja : HPK). - 206 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Znanost novog vremena)
Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoru: str. 197-198.
ISBN 9789532870435
001.97
HK11-02086

OKRUGLI stol Znanje - temelj konkurentnosti i razvoja ( 2011 ; Zagreb)
Znanje - temelj konkurentnosti i razvoja : okrugli stol održan 7. travnja 2011. u palači HAZU u Zagrebu / uredio Jakša Barbić. - Zagreb : Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, 2011. ([Zagreb] : Intergrafika TTŽ). - 167 str. : ilustr. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Marin Hraste, Ignac Lovrek, Leo Budin, Tomislav Filetin, Lidija Gašparović. - Nakl. 500 primj. - Str. 7-8: Predgovor / Jakša Barbić. - Bibliografija uz svaki rad.
ISBN 9789531549790 : 60 kn
001.3(497.5)
(497.5)
HK11-02087

OSMANAGIĆ, Semir
Sve piramide svijeta : piramide s pet kontinenata zauvijek mijenjaju sliku prošlosti ... a time i budućnost / Semir Osmanagić. - Zagreb : Omega lan, 2011. ([Zagreb] : Feroproms). - 248 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Novi dokazi)
Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 246.
ISBN 9789537764036 : 150 kn
001.94(100)
(100)
HK11-02088

VUKOSAV, Joško
Metodologija znanstvenih istraživanja / Joško Vukosav, Predrag Zarevski. - Zagreb : Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Policijska akademija, 2011. (Zagreb : Policijska akademija). - 57 str. : ilustr. ; 24 cm.
Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autorima: str. 57. - Bibliografija: str. 51.
ISBN 9789531612593
001.8(075.8)
(075.8)
HK11-02089

Vidi br.: HK11-02538

Vidi br.: HK11-02323

Vidi br.: HK11-02100

Vidi br.: HK11-02100

Vidi br.: HK11-02085

002   Dokumentacija

Vidi br.: HK11-02101

004   Računalna znanost i tehnologija. Računarstvo

MANCE, Tomislav
Microsoft Windows 7 : osnove / Tomislav Mance. - Zagreb : Miš, 2011. (Zagreb : Stega tisak). - 212 str. : ilustr. ; 24 cm.
Predmetno kazalo.
ISBN 9789532990263 : 125 kn
004.451(035)
HK11-02090

WORKSHOP on Discovery Challenge (2011 ; Athens)
Proceedings of the ECML PKDD 2011 Workshop on Discovery Challenge [being] European Conference on Machine Learning and Principles and Practices of Knowledge Discovery in Databases, Athens, Greece, September 5-9, 2011 / edited by Tomislav Šmuc, Nino Antulov-Fantulin, Mikolaj Morzy. - Zagreb : Rudjer Bošković Institute, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 109 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 30 cm.
Om. nasl. - Zastupljeni autori: Nino Antulov-Fantulin, Matko Bošnjak, Martin Žnidaršič, Miha Grčar, Mikolaj Morzy, Tomislav Šmuc, Alexander D'yakonov, Eleftherios Spyromitros-Xioufis, Emmanouela Stachtiari, Grigorios Tsoumakas, Ioannis Vlahavas, Martin Možina, Aleksander Sadikov, Ivan Bratko, Javier A. Kreiner, Eitan Abraham, Vladimir Nikulin, Haibin Liu, Suatha Das, Dogwon Lee, Prasenjit Mitra, C. Lee Giles, Leo Iaquinta, Giovanni Semeraro, Max Chevalier, Taoufiq Dkaki, Damien Dudognon, Josiane Mothe, Gokhan Capan, Ozgur Yimazel. - Bibliografija uz svaki rad.
ISBN 9789536690893
004.85
(063)
HK11-02091

Vidi br.: HK11-02180

007   Informacijske znanosti. Kibernetika

BOŽIČEVIĆ, Juraj, inženjer elektrotehnike
Postanimo nacija uspješna u vlastitoj obnovi : [dva desetljeća djelovanja, 1991.-2011. : iskustvo i polazište za budućnost] / Juraj Božićević ; uz potporu Alojzija Caharije, Franje Jovića i Sanje Janušić. - Zagreb : Hrvatsko društvo za sustave, 2011. (Zagreb : Denona). - 158 str. : ilustr. ; 30 cm.
ISBN 9789536065325 : 100 kn
007
(082)
HK11-02092

008   Kultura i civilizacija. Futurologija

Vidi br.: HK11-02181

01   Bibliografije. Katalozi

Vidi br.: HK11-02101

050   Serijske publikacije

MAMIĆ, Petar, knjižničar
Bibliografija članaka Naših ognjišta : 1992.-2010. : svezak drugi / Petar Mamić. - Tomislavgrad : Naša ognjišta, 2011. (Široki brijeg : Suton). - 557 str. ; 24 cm. - (Knjižnica naših ognjišta ; knj. 191)
Imensko, predmetno i mjesno kazalo.
ISBN 9789958782206
050:[23/28](497.6)(01)
(497.6)
"1992/2010"
(01)
HK11-02093

06   Organizacije. Društva. Udruge. Kongresi. Izložbe. Muzeji

30. izložba izdavačke djelatnosti hrvatskih muzeja i galerija : Interliber - 34. međunarodni sajam knjiga i učila, Zagrebački velesajam, 8-13. studenoga 2011. / [urednica Snježana Radovanlija Mileusnić ; kataloški podaci Tončika Cukrov ... et al.]. - Zagreb : Muzejski dokumentacijski centar, 2011. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 102 str. ; 30 cm.
Katalog izložbe. - Nakl. 400 primj.
ISBN 9789536664252
069.7(497.5)(01)
(497.5)
"2011"
(083.824)
(01)
HK11-02094

BRANIFF, Máire
Integrating the Balkans : conflict resolution and the impact of EU expansion / Máire Braniff. - London ; New York : I. B. Tauris, 2011. (Chippenham : CPI Antony Rowe). - XIV, 225 str. ; 22 cm. - (Library of European studies ; 17)
Rječnik i kratice: str. [XI]-XII. - Bibliografija: str. [193]-214; bibliografske bilješke: str. [185]-192. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9781848856691
061.1EU:327.39(497.5)
061.1EU:327.39(497.11)
(497.5)
(497.11)
HK11-02095

DRŽAVNA nagrada za znanost za 2010. godinu / [urednici Vesna Laganović, Jozo Ćavar]. - Zagreb : Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa, 2011. (Jastrebarsko : Repro studio). - 96 str. ; 21 cm.
ISBN 9789536569755
06.068:001(497.5)"2010"
(497.5)
HK11-02096

KALAMOTA / [urednik, editor Domagoj Račić ; fotografije, photos Višnja Serdar]. - [S. l. : OTOK ZNANJA, ustanova za promicanje znanja = The Isle of knowledge foundation, [2011?] (Zagreb : ART STUDIO AZINOVIĆ). - [52] str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Tekst na hrv. i na engl. jeziku.
061.2:001
HK11-02097

THE best in heritage, Dubrovnik, 22-24 September 2011 : in partnership with Europa Nostra : with new projects dedicated to the memory of Kenneth Hudson OBE, and Georges Henri Riviere / [editor Luka Cipek, editor in chief Tomislav S. Šola]. - Zagreb : European Heritage Association, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 148 str. : ilustr., planu bojama ; 24 cm.
ISBN 9789535683605
069(100)
(100)
(048)(063)
HK11-02098

VIĐEN, Ivan
Povijest Hrvatskog kulturnog društva Napredak u Dubrovniku. - Dubrovnik : Hrvatsko kulturno društvo Napredak, 2011. (Dubrovnik : Tiskara ALFA-2). - 274 str. : ilustr, ; 25 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 240-251 ; Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789535681113
061.2(497.5Dubrovnik)
(497.5Dubrovnik)
HK11-02099

Vidi br.: HK11-02448

Vidi br.: HK11-02458

Vidi br.: HK11-02501

Vidi br.: HK11-02434

Vidi br.: HK11-02247

Vidi br.: HK11-02320

Vidi br.: HK11-02318

Vidi br.: HK11-02768

Vidi br.: HK11-02317

Vidi br.: HK11-02316

Vidi br.: HK11-02191

Vidi br.: HK11-02095

Vidi br.: HK11-02336

Vidi br.: HK11-02319

070   Novinarstvo. Novinstvo

MEDIJI i znanost : zbornik radova okruglog stola o 100. obljetnici HND-a / urednici Ivo Lučić, Tanja Rudež. - Zagreb : PressData : Treći program Hrvatskog radija, 2011. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 135 str. ; 21 cm.
ISBN 9789536173419 (Hrvatski radio)
070(497.5):001
001:070(497.5)
001.92(497.5)
(497.5)
(063)
HK11-02100

08   Poligrafije. Publikacije za djecu i mlade. Službene publikacije

Vidi br.: HK11-02706

Vidi br.: HK11-02682

Vidi br.: HK11-02741

Vidi br.: HK11-02729

Vidi br.: HK11-02643

Vidi br.: HK11-02673

Vidi br.: HK11-02712

09   Rukopisi. Rijetke knjige. Bibliofilija

MAŠTROVIĆ, Tihomil
Croatica Mechitaristica : bibliografija hrvatskih knjiga objavljenih u Mehitarističkoj tiskari u Beču / Tihomil Maštrović, Slavko Harni ; [predmetno kazalo Jelica Leščić ; fotografije Darko Čižmek, Sonja Hrelja ; prijevodi sažetaka na engleski i njemački Ana Batinić, Hedwig Blech-Vidulić]. - Zagreb : Erasmus naklada : Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu, 2011. (Zagreb : Denona). - 312 str. : ilustr., faks. u boji ; 33 cm.
Kratice: str. 23-24. - Tumač imena autora, prevoditelja i priređivača: str. 245-264. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summary ; Zusammenfassung. - Kazalo naslova ; Stručno kazalo ; Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789535000747 (Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu) : 500 kn
094(=163.42)(01)
015(=163.42)
002.2(=163.42)(01)
094(436)(01)
(01)
(497.5)
(436.1)
(=163.42)
HK11-02101

Vidi br.: HK11-02101

1FILOZOFIJA. PSIHOLOGIJA


300-TA godišnjica rođenja Ruđera Boškovića = 300th anniversary of the birth of Ruđer Bošković : 17. 2. 2011. / [urednik Goran Granić]. - Zagreb : Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa : Akademija tehničkih znanosti Hrvatske, 2011. (Samobor : Azp Grafis). - 66 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 21 cm.
Ime urednika preuzezo sa unut. str. omota. - Zastupljeni autori: Ivan Koprek, Žarko Dadić, Stipe Kutleša, Ivica Martinović. - Nakl. 2000 primj. - Slike autora i bilješke o njima uz tekst. - Bibliografija iza pojedinih poglavlja.
1Bošković, R. J.
5-051Bošković, R. J.
(063)
HK11-02102

ESADU Ćimiću u čast : zbornik radova povodom 80 godina života / [glavni urednik Nikola Skledar]. - Zadar : Sveučilište, 2011. (Zagreb : Denona). - 238 str. ; 24 cm.
Ime urednika preuzeto iz kolofona. - Zastupljeni autori: Esad Bajtal, Ratko Božović, Ratko Čorić, Nikola Dugandžija, Dragoljub B. Đorđević, Nusret Idrizović, Marko Kerševan, Mislav Kukoč, Mladen Labus, Ivan Markešić, Predrag Matvejević, Zdenko Roter, Božo Rudež, Nikola Skledar, Željka Tonković, Kruno Zakarija. - Tekst na hrv. i sloven. jeziku. - Bilješke o autorima: str. 233-238. - Bibliografija Esada Ćimića: str. 225-231. ; Bibliografija iza pojedinih poglavlja i uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789537237950 : 100 kn
1Ćimić, E.
316Ćimić,E.
(082)
HK11-02103

MEĐUNARODNI interdisciplinarni simpozij Filozofija medija (2011 ; Cres)
Međunarodni interdisciplinarni simpozij Filozofija medija, Cres 16. - 18. 9. 2011. : pitanja utemeljenja, zasnivanja i/ili otkrivanja : [sažeci izlaganja] = International Interdisciplinary Symposium Philosophy of the media : questions of founding, establishing and/or disclosure : [paper summaries] / [urednica Livia Pavletić]. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo : Centar za filozofiju medija i mediološka istraživanja, 2011. (Zagreb : Grafomark). - 78 str. : portr. ; 21 cm.
Dijelovi podnasl. preuzeti sa str. [3]. - Na vrhu nasl. str.: SIZIF - Sekcija za filozofiju medija HFD-a, Centar za filozofiju medija i mediološka istraživanja (Zagreb), Udruženje građana "Mladi grašak" za umetnost, kulturu, medije i društvena pitanja (Beograd), Institut za fotografiju Crne Gore (Budva). - Ime urednice preuzeto sa str. 78. - Nakl. 200 primj. - Tekst na više jezika. - Lat. i ćir.
ISBN 9789531641586 (Hrvatsko filozofsko društvo)
1:316.774
(063)
HK11-02104

OD Dubrave do Dubrovnika :/ : prigodom 300-godišnjice rođenja Ruđera Boškovića / priredio Ivica Puljić ; [indeksi Kristina Begušić ; sažeci Željka Žulj, Milenko Obad. - Dubrovnik : Hrvatsko kulturno društvo Napredak : Neum : Muzej i galerija, 2011. ([Dubrovnik] : ALFA-2). - 463 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Humski zbornik ; 13)
Summary. - Kazalo zemljopisnih pojmova. - Imensko kazalo.
ISBN 9789535681106
1Bošković, R. J.
5-051Bošković, R. J.
(063)
HK11-02105

13   Filozofija uma i duha. Metafizika duhovnog života. Okultizam

PICKSTOCK, Catherine
Povijest osjetilnog viška / Catherine Pickstock ; s engleskoga preveli Marko Gregorić i Boris Gunjević. - Zagreb : Sandorf, 2011. (Zagreb : Web2Print). - 179 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Socka)
Bilješka o autorici na omotu. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789537715083 : 95 kn
130.2
140.8
"196/200"
HK11-02106

14   Filozofski sustavi i gledišta

CAMUS, Albert
Pobunjeni čovjek / Albert Camus ; preveo i priredio Zvonimir Mrkonjić. - Izmijenjeno i prilagođeno izd. - Zagreb : Matica hrvatska, 2011. (Zagreb : Denona). - 346 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Parnas. Niz Filozofija)
Prijevod djela: L'homme revolté. - Str. 341-344: Albert Camus / Zvonimir Mrkonjić.
ISBN 9789531508995 : 80 kn
141.32(0:82-4)
821.133.1-4=163.42
HK11-02107

PEROVIĆ, Milenko A.
Filozofske rasprave / Milenko A. Perović. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo, 2011. (Zagreb : Grafomark). - 311 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Filozofska istraživanja ; knj. 141)
Slika autora i bilješka o njemu na unut. str. omota. - Bilješka o tekstovima: str. 299. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Zusammenfassung. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531641562 : 50 kn
140.8
HK11-02108

ZNANSTVENI skup Hrvatski škotizam dvadesetoga stoljeća (2008 ; Zagreb, Katuni, Split)
Hrvatski škotizam XX. stoljeća : zbornik radova znanstvenog skupa, Zagreb, Katuni, Split, 27.-29.V. 2008. / uredio Josip B. Percan. - Cittá del Vaticano : Pontificia Academia Mariana Internationalis ; Sinj : Zbornik "Kačić" ; Zagreb : "Brat Franjo", 2011. ([s. l. : s. n.]). - 601 str. : ilustr u bojama ; 25 cm.
Zastupljeni autori: Bože Norac-Kljajo, Hrvatin Gabrijel Jurišić, Bruno Pezo, Antonino Poppi, Mirko Juraj Mataušić, Miljenko Šteko, Witold G. Salamon, Jure Brkan, Ivan Duns, Josip B. Percan, Ivan Bekavac Basić, Stefano M. Cecchin, Stjepan Čovo, Zlatko Posavac, Barnaba Hekić, Vincenzo Bataglia, Benedykt J. Huculak, Lluis Oviedo, Franjo Zenko, Mile Babić, José Antonio Merino, Krešimir Čvrljak, Vatroslav Frkin. - Prema bilješci na str. [4], Međunarodni znanstvni skup organizirala je Hrvatska franjevačka provincija sv. Ćirila i Metoda, Zagreb [i] Franjavačka provincija Presvetog Otkupitelja, Split. - Tekst na hrv. i tal. jeziku. - Str. [6]-12: Predgovor ; Prefazione / Josip B. Percan. - Bibliografija uz neke radove; bibliografske bilješke i biljeke uz tekst. - Sommari ; Sažeci ; Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536428366 ("Brat Franjo")
141.319(497.5)"19"
(497.5)
"19"
(063)
HK11-02109

Vidi br.: HK11-02106

159.9   Psihologija

GRAČNER, Vesna
Ranjeno dijete i ja / Vesna Gračner, Mirko Mataušić ; [ilustrirala Marsela Hajdinjak]. - Zagreb : Tražimo istinu, 2011. (Donja Lomnica : Gafika Markulin). - 178 str. ; 21 cm.
Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autorima: str. [179]. - Bibliografija: str. 176-178.
ISBN 9789535590606 : 129 kn
159.913:2
159.923.32:2
HK11-02110

GREENWALD, Rachel
Zašto nije nazvao : tisuću muškaraca iskreno govori što su mislili o vama nakon spoja i zašto se više nikad nisu javili / Rachel Greenwald ; s engleskoga prevela Jasna Grubješić. - Zagreb : V.B.Z., 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 248 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Mi)
Prijevod djela: Why he didn't call you back.
ISBN 9789533041605 : 99 kn
159.922.1(035)
HK11-02111

HAY, Louise L.
Kako iscijeliti duh i tijelo / Louise L. Hay ; s engleskoga prevela Radha Rojc Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 271 str. ; 20 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 102)
Prijevod djela: You can heal your life. - Bilješka o autorici: str. [271]. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533043128 : 90 kn
159.913
HK11-02112

KOPAL, Robert
Kompetitivna analiza 2 : strukturirane i kreativne analitičke tehnike / Robert Kopal, Darija Korkut. - Zagreb : Comminus : Visoko učilište Effectus - visoka škola za financije i pravo, 2011. (Zagreb : Intergrafika TTŽ). - 292 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Pojmovnik: str. [271]-280. - Bibliografija: str. [281]-283; bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789535664413 (Comminus)
159.923.2
HK11-02113

LANGER, Walter Charles
Adolf Hitler : psihološki profil : njegov život i legenda : tajni dosje OSS-a o njemačkom Führeru 1943. / Walter C. [Charles] Langer ; u suradnji s Henryem A. Murrayem, Ernestom Krisom, Bertramom D. Lawinom ; [prijevod Dalibor Vrgoč]. - Zagreb : Večernji list, 2011. (Zagreb : AKD). - 198 str. [4] str. s tablama ; 22 cm. - (Biblioteka Večernji edicija)
Izv. stv. nasl.: The mind of Adolf Hitler, the secret wartime report. - Godina izdavanja preuzeta iz CIP zapisa. - Bibliografija: str. [185]-198; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532801002
159.964.2:929
32-05Hitler, A.
HK11-02114

LIVON, Jodi
Poruke s druge strane : buđenje naše prirodne intuicije / Jodi Livon ; s engleskoga prevela Alma Keser-Brozović. - Zagreb : Škorpion, 2011. ([Sveta Nedjelja] : Hitra produkcija knjiga). - 293 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: The happy medium. - Bilješka o autorici: str. 293. - Bibliografija: str. 291-292.
ISBN 9789532890372 : 150 kn
159.956
HK11-02115

MACINNIS, Lyman
Kako uspjeti u bilo čemu / Lyman MacInnis ; s engleskoga prevela Maja Veselinović-Kovač. - Zagreb : Škorpion, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 217 str. ; 21 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789532890433 : 110 kn
159.9
(02.062)
HK11-02116

MARSHALL, Andrew G.
Volim te, ali --- : kako vratiti zaljubljensot i strast u vezu / Andrew G. Marshall ; [s engleskog prevela Iva Karabaić Kraljević]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. (Zagreb : Denona). - 364 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: I love you but i'm not in love with you.
ISBN 9789531410113 : 129 kn
159.922.1
(02.062)
HK11-02117

MILLAN, Cesar
Šaptač psima : prirodan i jednostavan vodič za lakše razumijevanje i ispravljanje najčeščih problema sa psima / Cesar Millan i Melissa Jo Peltier ; [preveo s engleskoga Damir Biličić]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2011. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 223 str. : ilustr. ; 19 cm.
Prijevod djela: Cesar’s way. - Nakl. 15000 primj. - Autorova slika na omotu.
ISBN 9789533163291 : 30 kn
159.929:599.742.1
599.742.1:159.929
636.7.068
HK11-02118

MILJKOVIĆ, Dubravka
Pričaj mi priču 2 : budi ono što možeš biti / Dubravka Miljković, Majda Rijavec. - Zagreb : IEP ; [Karlovac] : D2, 2011. ([Zagreb] : Printera). - 202 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Ljubičasti šešir)
Bibliografija: str. 197.
ISBN 9789537057336 (IEP)
159.913
HK11-02119

PEALE, Norman Vincent
Možeš ako misliš da možeš : najpoticajniji svjetski bestseller / Norman Vincent Peale ; [s engleskoga preveo Predrag Raos]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. (Zagreb : Radin print). - 403 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: You can if you can thing you can. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789531408400 : 99 kn
159.913
HK11-02120

PIERLOT, Holly
Tajna uspješnog majčinstva / Holly Pierlot ; [prijevod Domagoj Džojić]. - Split : Verbum, 2011. (Solin : Jafra print). - 231 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Domus ; 8)
Bliješke: str.226-227. - Bibliografija: str. 228-230.
ISBN 9789532352573 : 78 kn
159.922.1-055.2(035)
(035)
HK11-02121

UVODIĆ-VRANIĆ, Ljubica
Kako se dobro posvađati : priručnik za poboljšanje kvalitete življenja, partnerskih, obiteljskih i poslovnih odnosa : 50 popularnih predavanja održanih Petkom u pet / Ljubica Uvodić-Vranić. - Zagreb : Profil international, 2011. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 309 str. ; 23 cm.
Bilješka o autorici: str. 309. - Bibliografija: str. 307-308.
ISBN 9789533193045 : 39 kn
159.913
159.923.5
HK11-02122

Vidi br.: HK11-02326

Vidi br.: HK11-02110

Vidi br.: HK11-02122

16   Logika. Spoznajna teorija

LEWIS, David
O mnoštvu svjetova / David Lewis ; preveo i uvodnu studiju napisao Filip Grgić. - Zagreb : KruZak, 2011. (Zagreb : Element). - XLII, 317 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: On the plurality of worlds. - Slika autorova i bilješka o njemu na omotu. - David Lewis i njegovi svjetovi: str, [VII]-XL. - Bibliografija: str. [303]-310. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536463664 : 140 kn
161.26
165.82
HK11-02123

Vidi br.: HK11-02123

17   Etika

MATULIĆ, Tonči
Život u ljudskim rukama : nova biologija i biotehničko revolucioniranje života / Tonči Matulić. - 2. nepromijenjeno izd. - Zagreb : Glas Koncila, 2011. (Lukavec : Grafika Markulin). - 282 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Tertium millennium ; sv. 3)
Bibliografija: str. 255-265.
ISBN 9789532412550 : 95 kn
179:61
179:577.2
241.1:61
HK11-02124

ZAGREBAČKA konferencija o primjenjenoj etici (2011 ; Zagreb)
Zagreb Applied Ethics Conference 2011 : International philosophical conference, Zagreb, june 16-18, 2011 : program & book of abstracts / editors Karolina Kudlek, Tomislav Bracanović]. - Zagreb : University of Zagreb - Center for Croatian Studies : Society for the Advancement of philosophy, 2011. (Samobor : Top Dan). - 39 str. ; 30 cm.
Nakl. 200 primj.
ISBN 9789536682997 (Hrvatski studiji Sveučilišta u Zagrebu)
17
(063)
HK11-02125

Vidi br.: HK11-02124

Vidi br.: HK11-02220

Vidi br.: HK11-02126

Vidi br.: HK11-02168

2RELIGIJA. TEOLOGIJA


NOLTZE, Ariel Edwin
Operacija čovjek : skalpel i križ : dva sječiva za novi početak / Ariel Noltze ; [prijevod Ana Chytil]. - Zagreb : Znaci vremena, 2011. (Zagreb : Tipomat). - 118 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Operation Mensch.
ISBN 9789531831710
2:61
615.852
179
HK11-02126

Vidi br.: HK11-02135

22   Biblija

REBIĆ, Adalbert
"U Tebi će biti blagoslovljeni svi narodi" : biblijsko-teološka razmišljanja uz tekstove iz Knjige Postanka / Adalbert Rebić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2011. (Zagreb : Denona). - 320 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Riječ ; 56)
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789531106641 : 80 kn
222.11.06
(046)
HK11-02127

Vidi br.: HK11-02128

23   Dogmatika

ABRAHAM, Shiva
Jesus's treasures / Sri Shiva Abraham. - Rijeka : Eliksir, 2011. (Matulji : Imress). - 168 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Isusova blaga. - Bilješka o autoru: str. 166. - Bibliografija: str. 167.
ISBN 9789539671981
232.3
234.15
226.06
HK11-02128

GÖTTLICHER, Darko
Kako sam upoznao Boga : tajna svega / Darko Göttlicher ; predgovor Vesna Krmpotić. - Zagreb : Škorpion, 2011. (Sesvete : Grafocentar). - 256 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Novi vidici / Škorpion ; knj. 25)
Predgovor: str. 15-16. - Slika autora i bilješka o njemu: 255-256.
ISBN 9789532890389 : 160 kn
234.2(0:82-94)
821.163.42-97
HK11-02129

KATEKIZAM Katoličke crkve : kompendij. - 5. izd. - Split : Verbum, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 201 str. : ilustr. ; 23 cm.
Catechismo della Chiesa Cattolica. Compendio. - Analitičko kazalo.
ISBN 9789532350647 : 40 kn
238.1
HK11-02130

NOUWEN, Henri J. M.
Pismo utjehe / Henri J. M. Nouwen ; [prijevod Vedrana Divna Krstičević]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 88 str. : ilustr. ; 18 cm. - (Izvan nizova ; 255)
Prijevod djela: A letter of consolation. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Nakl. 2000 primj.
ISBN 9789531106450 : 60 kn
236.1
237
230.112
(044.2)
HK11-02131

NOUWEN, Henri J. M.
In memoriam / Henri J. M. Nouwen ; predgovor Michael O'Laughlin ; [prijevod Vedrana Divna Krstičević]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 73 str. : ilustr. ; 18 cm.
Prijevod djela: In memoriam. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789531106467 : 50 kn
236.1
242
HK11-02132

O'SULLIVAN, Paul
Sve o anđelima / Paul O'Sullivan ; [prijevod Ivan Peroš]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2011. (Solin : Jafra print). - 155 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Fides ; 54.)
Prijevod djela: All about the angels.
ISBN 9789532352528 : 58 kn
235.1
HK11-02133

O'SULLIVAN, Paul
Sve o anđelima / Paul O'Sullivan ; [prijevod Ivan Peroš]. - Split : Verbum, 2011. (Solin : Jafra print). - 155 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Fides ; 54)
Prijevod djela: All about the angels.
ISBN 9789532352528 : 58 kn
235.1
HK11-02134

PASQUALE, Gianluigi
Teologija povijesti spasenja u XX. stoljeću / Gianluigi Pasquale ; [prijevod Darko Perković]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2011. (Zagreb : Denona). - 653 str. ; 24 cm. - (Volumina theologica ; sv. 28)
Prijevod djela: La teologia della storia della salvezza nel secolo XX. - Oznake i kratice: str. 7-15. - Bibliografija: str. 595-633; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531104487 : 290 kn
234
215
HK11-02135

Vidi br.: HK11-02136

Vidi br.: HK11-02173

Vidi br.: HK11-02166

Vidi br.: HK11-02128

Vidi br.: HK11-02131

Vidi br.: HK11-02131

24   Praktična teologija. Moralna teologija

ALPHONSUS Maria de Liguori, sanctus
Kako ćemo ljubiti Isusa Krista / Sveti Alfonz Liguori; [preveo Marius Lot]. - Split : Verbum, 2011. ([Zagreb] : Denona). - 199 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Uskličnik / Verbum, Split ; 4)
Prijevod djela: Pratica di amar Gesu Cristo.
ISBN 9789532352665 : 49 kn
241.513
232
248.143
HK11-02136

CHIFFOLO, Anthony F.
Došašće i Božić sa svecima / Anthony F. Chiffolo ; [preveo Josip Marcelić]. - Jelsa : B. Medvid, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 112 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Duh i voda : Biblioteka djela Obnove u Duhu ; sv. 83)
Prijevod djela: Advent and christmas with the saints.
ISBN 9789537240288
242:264-941.1/.2
264-67
264-63
HK11-02137

GROESCHEL, Benedikt J.
Izlazak iz tame : što učiniti kad život nema smisla / Benedict J. Groeschel ; [prijevod Emanuel Jurica Beroš]. - 3. izd. - Split : Verbum, 2011. (Solin : Jafra print). - 193 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum, Split ; 18)
Prijevod djela: Arise from darkness. - Bibliografske bilješke: str. 187-190. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532350135 : 75 kn
242:233
HK11-02138

GRÜN, Anselm
Visoko umijeće starenja / Anselm Grün ; [prijevod Pavao Madžarević]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2011. (Čakovec : Zrinski). - 190 str. ; 20 cm. - (Metanoja ; 189)
Prijevod djela: Die hohe Kunst des Älterwerdens. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: 185-188.
ISBN 9789531106368 : 130 kn
242
612.67
HK11-02139

IOHANNES a Santa Cruce, sanctus
Misli. / Sveti Ivan od Križa ; [prijevod Andrija Bonifačić, Branko Jozić]. - Split : Verbum, 2011. (Solin : Jafra print). - 99 str. ; 20 cm. - (Anima / Verbum, Split ; 11)
Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789536197835 : 35 kn
242
HK11-02140

KATOLIČKI molitvenik. - 7. izd. - Split : Verbum, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 203 str. ; 14 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 10)
ISBN 9789532351040
243
HK11-02141

KRUH naš svagdašnji : dnevno čitanje Biblije za pojedinca i obitelj : listopad, studeni, prosinac 2011. / [s engleskog priredio Branko Lovrec]. - Zagreb : Duhovna stvarnost, 2011. (Zagreb : Duhovna stvarnost). - [96] str. ; 16 cm.
Prijevod djela: Our daily bread. - Nakl. 1200 primj.
249
HK11-02142

MAJKA Terezija, redovnica
Misli, anegdote, molitve / Majka Terezija ; priredila Martina Šimunić. - 6. izd. - Split : Verbum, 2011. (Solin : Jafra print). - 116 str. ; 20 cm. - (Anima / Verbum ; 15)
Bilješka o autorici na omotu. - Bibliografija: str. 116.
ISBN 9789536197903 : 35 kn
242
HK11-02143

PETRIČEVIĆ, Anka
Riječ - izvor života : filozofsko-teološke studije, eseji i meditacije / S. Marija od presvetoga srca-Anka Petričević ; [pogovor Miljenko Buljac]. - Split : Symposion, 2011. (Dugi Rat : Poljica). - 228 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Symposion : biblioteka asketsko-mističnih djela ; knj. 103)
Slika autorice i bilješka o njoj: str. 227-228.
ISBN 9789536261833
242
HK11-02144

VLADIĆ, Jeronim
Cjelov mira : probrana misao / Jeronim Vladić ; priredio Vlado Vladić. - Zagreb : V. Vladić, 2011. (Sesvetski Kraljevec : Grafok). - 351 str. ; 24 cm.
Autorova slika na omotu. - Nakl. 400 primj. - Životopis fra Jeronima Vladića: str. 321-327. - Bibliografija fra Jeronima Vladića ; Bibliografija o fra Jeronimu Vladiću: str. 329-335. - Imensko kazalo. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789539574237 : 180 kn
241
251
242
(092)
821.163.42(497.6)-82(081)
821.163.42(497.6)-1
821.163.42(497.6)-32
821.163.42(497.6)-84
HK11-02145

Vidi br.: HK11-02159

Vidi br.: HK11-02136

Vidi br.: HK11-02124

Vidi br.: HK11-02147

Vidi br.: HK11-02171

Vidi br.: HK11-02145

Vidi br.: HK11-02132

25   Pastoralna teologija

GRUBIŠIĆ, Ivan, svećenik
Blagdanska duhovna misao : godina C : čovjek nadasve 15 / Ivan Grubišić. - Split : Hrvatska akademska udruga - Čovjek nadasve, 2011. (Split : Redak). - 243 str. ; 22 cm. - (Knjižnica Dijalog / Hrvatska akademska udruga - Čovjek nadasve ; knj. 26)
Bilješka o autoru: str. 241.
ISBN 9789537550110
252.8
264-941
HK11-02146

KRASICKI, Arkadiusz
U očekivanju dolaska : biblijske meditacije / Arkadiusz Krasicki ; [crteži Ana Škrbić]. - Osijek : DUHOS, 2011. ([Đakovo : Tiskara Budrovci). - 125 str. : ilustr. ; 21 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789535608318
252
242
(042.5)
HK11-02147

Vidi br.: HK11-02145

26/27   Opća povijest Crkve

BISKUP dr. Juraj Dobrila : spomen - knjiga. - Pazin : "Josip Turčinović" ; [Poreč]: Biskupija porečka i pulska, 2012. [i. e.] 2011. (Pazin : "Josip Turčinović"). - 355 str. ; 21 cm.
Faks. pretisak izd.: Biskup dr. Juraj Dobrila : spomen - knjiga stogodišnjice njegova rođenja : 1812.-1912. / uredio Ante Kalac, 1912. - Str. 7: Predgovor / Marino Golob.
ISBN 9789536262885 ("Josip Turčinović") : 100 kn
262.12Dobrila, J.
(0:82-94)
HK11-02148

COMASTRI, Angelo
Bog je ljubav : duhovne vježbe održane Ivanu Pavlu II. i Rimskoj kuriji / Angelo Comastri ; [prijevod Josip Krpeljević]. - Split : Verbum, 2011. ([Zagreb] : Denona). - 229 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Uskličnik ; 2)
Prijevod djela: Dio e amore!.
ISBN 9789532352641 : 49 kn
269.1
HK11-02149

COSAERT, Carl P.
Evanđelje u Poslanici Galaćanima : pouke iz Biblije (izdanje za učitelje) listopad, studeni, prosinac 2011 / Carl P. Cosaert ; [prijevod Jolanda Werner]. - Zagreb : Znaci vremena, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 76 str. ; 20 cm.
Izvornik na engl. jeziku. - Na omotu: Kršćanska adventistička crkva.
268-053.8:22
(072.4)
HK11-02150

COSAERT, Carl P.
Evanđelje u Poslanici Galaćanima : pouke iz Biblije listopad, studeni i prosinac 2011. : [izdanje za odrasle] / Carl P. Cosaert ; [prijevod Lidija Đidara]. - Zagreb : Znaci vremena, 2011. ([Velika Gorica] : Tipomat). - 127 str. ; 20 cm.
Izbornik na engl. jeziku. - Dio podnasl. preuzet sa str. [128]. - Na omotu: Kršćanska adventistička crkva.
268-053.8:22
(075.4)
HK11-02151

DOĐI, slijedi me! : prema knjizi John Veltri, D. I: Orientations / predavanja Marice Čunčić. - Ilača : Tiskara Pauk : Vinkovci : Župa sv. Ćirila i Metoda, 2011. (Ilača : Tiskara Pauk). - 487 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
ISBN 9789537748289
269.1(035)
(035)
HK11-02152

DOMAĆINE, srećna ti krsna slava / priredio Ljubisav Milosavljević ; [saradnici Valerija S. Klem, Aleksandar Janković]. - Bjelovar : Epoha : Vijeće Srpske nacionalne manjine Bjelovarsko-bilogorske županije : Vijeće Srpske nacionalne manjine grada Bjelovara, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 239 str. : ilustr. ; 21 cm.
ISBN 9789537721039 (Epoha) : 150 kn
268:281.961(035)
(035)
HK11-02153

EVANĐELJE u Poslanici Galaćanima : pouke iz Biblije - izdanje za mlade : listopad, studeni i prosinac 2011. / [prijevod Maja Molnar i Mirta Đidara ; odgovorni urednik Srećko Kuburić]. - Zagreb : Znaci vremena, 2011. ([Velika Gorica] : Tipomat). - 135 str. ; 20 cm.
Izvornik na engl. jeziku.
268-053.6:22
(075.4)
HK11-02154

GATTMANN, Gudrun
Gledati u Božju kartu : [zadivljujuće iz svijeta Biblije : preporuke i teme] / [autori Gudrun Gattmann, Ulrike Mueller, Detlef Schildt ; ilustracije Timea Slišković, Anna Artyushenko ; prijevod Hinko Pleško]. - Zagreb : Znaci vremena, [2011]. ([Velika Gorica] : Tipomat). - 167 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm. - (4you pouke iz Biblije za tinejdžere : pouke iz Biblije svakodnevno proučavanje i sastanke tinejdžera na bogoslužju ; god. 3, pouka D)
Izvornik na njem. jeziku. - Om. nasl. i podnasl. - Imena autora preuzeta sa unut. str. omota. - Godina izdavanja utvrđena i preuzeta prema prispjeću publikacije u knjižnicu.
268-053.6:22
(075.4)
HK11-02155

HOŠKO, Franjo Emanuel
Slavonska franjevačka ishodišta / Franjo Emanuel Hoško. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2011. (Zagreb : Stega tisak). - 441 str. ; 24 cm. - (Analecta Croatica chrisitana ; sv. 42)
Nakl. 600 primj. - Str. 5-7: Riječ dobrohotnom čitatelju / Bonaventura Duda. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531106092 : 150 kn
271.3(497.5-3Slavonija)
(497.5-3Slavonija)
HK11-02156

IVIĆ, Anto
Pučanstvo Duvanjske župe : 1469.-1800. : prilog: Matica krštenih don Antona Ljubosovića (1750.-1758.) / Anto Ivić. - Tomislavgrad : Naša ognjišta ; Mostar : Biskupski ordinarijat ; Fojnica : Franjevački samostan, 2011. (Široki Brijeg : Suton). - 351 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama, faks. ; 24 cm. - (Knjižnica Naših ognjišta ; knj. 192)
Str. [[9-8]: Predgovor / Ratko Perić. - Bilješka o autoru: str. 351. - Bibliografija: str. 345-350; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789958782213
262.2(497.6Tomislavgrad)(091)
314.8(497.6Tomislavgrad)(091)
(497.6Tomislavgrad)
"1469/1800"
HK11-02157

JANČULA, Julije
Franjevci u Cerniku / Julije Jančula. - 2. izd. - Cernik : Franjevački samostan ; Nova Gradiška : Arca, 2011. (Nova Gradiška : Arca). - 304 str. : ilustr. ; 20 cm.
Slika autorova i bilješka o njemu: str. 296-297. - Bibliografija uz većinu radova.
ISBN 9789537470586 (Arca)
271.3(497.5Cernik)(091)
(497.5Cernik)
"15/19"
HK11-02158

JUKIĆ, Ivan
Sakralna baština župe Staševica / [tekstovi Ivan Jukić, Vinko Prlić, Hrvatin Gabriel Jurišić ; predgovor Milan Ivkošić ; fotografije Ivan Jukić]. - Split : Zbornik "Kačić" , Staševica : Župski ured sv. Staša, 2011. (Zagreb : Denona). - 124 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm. - (Knjižnica Zbornika "Kačić" : monografije, dokumenti, građa ; knj. 52)
Nakl. 500 primj. - Bilješke o autorima: str. 122. - Bibliografija: str. 108. - Summary ; Zusammenfassung. - Kazalo osobnih imena. - Kazalo zemljopisnih naziva.
ISBN 9789536640638
262.2(497.5Staševica)
246/247(497.5Staševica)
(497.5Staševica)
HK11-02159

KAPUCINSKI časoslov : dodatak općem Časoslovu / [prijevod Ivica Petanjak, Mirko Kemiveš, Vedrana Lovrinović. - Zagreb : Hrvatska kapucinska provincija sv. Leopolda Bogdana Mandića : Kršćanska sadašnjost, 2011. (Zagreb : Denona). - 192 str. ; 19 cm.
Izvornik na tal. jeziku. - Imena prevoditelja preuzeta sa str. [2]. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789531106535 (Kršćanska sadašnjost)
264-13:271.36
HK11-02160

KOLARIĆ, Juraj
Pape i hrvatski narod / Juraj Kolarić. - Zagreb : Večernji list, 2011. (Zagreb : Radin print). - 89 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
ISBN 9789532800807
262.13(497.5)(091)
(497.5)
HK11-02161

KOŠĆAK, Anđelko
Župa sv. Antuna Pustinjaka u Slavetiću : prigodom proslave 350. obljetnice župe (1661.-2011.) / Anđelko Košćak i suradnici Josip Baloban, Stjepan Baloban. - Zagreb : Matica hrvatska, Ogranak Jastrebarsko, 2011. (Zagreb : Denona). - 311 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 27 cm.
Nakl. 700 primj. - Zusammenfassung ; Summary.
ISBN 9789535690603 : 200 kn
262.2(497.5Slavetić)(091)
(497.5Slavetić)
"1661/2011"
HK11-02162

LIES, Lothar
Temeljni tečaj ekumenske teologije : od raskola do pomirenja : modeli crkvenog jedinstva / Lothar Lies ; [prijevod Robert Vukoja]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2011. (Zagreb . Grafički zavod Hrvatske). - 198 str. ; 24 cm. - (Priručnici / Kršćanska sadašnjost, Zagreb ; 94)
Prijevod djela: Grundkurs Ökumenische Theologie : von der Spaltung zur Versöhnung : Modelle kircher Einheit. - Bilješka o autoru na omotu. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 193-196 ; Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531106283 : 190 kn
261.8(035)
273(035)
(035)
HK11-02163

OBREDNIK Franjevačkoga svjetovnog reda / [s latinskog izvornika preveli Damjan Petar Damjanović, Antica-Nada Ćepulić]. - 2. popravljeno izd. - Zagreb : Nacionalno vijeće Franjevačkoga svjetovnog reda, 2011. ([Lukavec] : Grafika Markulin). - 58 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Brat Franjo. Dokumenti ; 54)
Prijevod djela: Rituale Ordinis Franciscani Saecularis.
271.3:264-15
HK11-02164

PAVIČIĆ, Darko
Nepoznati papa : Benedikt XVI. : djetinjstvo, mladost, Vatikan / Darko Pavičić. - Zagreb : Večernji list, 2011. (Zagreb : Radin print). - 82 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
ISBN 9789532800814
262.13Benedictus XVI, papa
(092)
HK11-02165

PAVIĆ, Ivo
Krštenje u Duhu Svetom / Ivo Pavić. - Županja : vlast. nakl., 2011. (Staro Čiče : Tipomat). - 120 str. : ilustr. ; 18 cm.
Bilješka o autoru: str, 115-119. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789539545343
265.1/.2
231.3
HK11-02166

PAVLOVIĆ, Ante, svećenik
Župa Studenci u Hercegovini / priredio Ante Pavlović. - Mostar : Crkva na kamenu, 2011. (Široki Brijeg : Suton). - 661 str. : ilustr. (pretežno u bojama), zemljop. crteži u bojama ; 28 cm. - (Biblioteka Crkve na kamenu ; knj. 123)
Ilustr. i na unut. str. om. listova. - Str. 7-8: Proslov / Ratko Perić. - Bibliografija: str. 615-637; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789958191817
262.2(497.6)(091)
(497.6Studenci)
"1907/2011"
HK11-02167

SATINOVER, Jeffrey Burke
Homoseksualnost i politika istine / Jeffrey B. Satinover ; [prijevod Živan Filippi]. - Zagreb : Misl, 2011. (Zagreb : Vedograf). - 252 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Societas ; knj. 10)
Prijevod djela: Homosexuality and the politics of thruth. - Nakl. 500 primj. - Bilješke: str. 220-236. - Bilješka o autoru: str. 252. - Bibliografija: str. 237-239. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536306909 : 138 kn
261.4:176
176-055.3:2
HK11-02168

VEKIĆ, Matija Maša
Stopama oca Ante Gabrića / Matija Maša Vekić ; [fotografije Zvonimir Atletić ... et al.]. - Zagreb : Provincijalat Hrvatske Provincije Družbe Isusove, 2011. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 96 str. : ilustr., note ; 21 cm.
Bibliografija: str. 89-93 i uz tekst.
ISBN 9789537515041 : 40 kn
266Gabrić, A.
271.5Gabrić, A.
(092)
HK11-02169

VIDOVIĆ, Mile, crkveni povjesničar
Povijest župa doline Neretve / Mile Vidović ; [fotografije Ivo Veraja]. - Metković : Matica hrvatska, Ogranak, 2011. (Split : Dalmacija papir). - 848 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Povijesna baština / Ogranak Matice hrvatske, Metković ; knj. 14)
Zemljop. crtež na 1. spojnom listu. - Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoru: str. 835-836. - Bibliografija: str. 765-768. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537141103
262.2(497.5-37Neretvanska dolina)(091)
(497.5-37Neretvanska dolina)
"14/20"
HK11-02170

ZEČEVIĆ, Vitomir
Božić : blagdan mira i radosti : razmatranje o Božiču i božićnim običajima / Vitomir Zečević ; [ilustracije Karina Sladović]. - Zagreb : Zaklada biskup Josip Lang, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 96 str. : ilustr. ; 20 cm.
ISBN 9789537411077
264-941.1/.2
398.332.41(=163.42)
242
(=163.42)
HK11-02171

Vidi br.: HK11-02146

Vidi br.: HK11-02137

Vidi br.: HK11-02137

Vidi br.: HK11-02512

Vidi br.: HK11-02191

Vidi br.: HK11-02191

Vidi br.: HK11-02651

Vidi br.: HK11-02163

Vidi br.: HK11-02169

28   Kršćanske crkve, zajednice i sekte

FIRST the kingdom of God : a Festschrift in honor of prof. dr. Peter Kuzmič / edited by Miroslav Volf ... [et al.]. - Osijek : Evanđeoski teološki fakultet, 2011. (Osijek : Grafika). - XIX, 894 str. : ilustr. ; 25 cm.
Zastupljeni autori: Miroslav Volf, Ivan Golub, Krešimir Šimić, Dănut Mănăstireanu, Radovan Bigović, Kostake Milkov, Bonaventura Duda, Marcel V. Măcelaru, Bruce J. Nicholls, Radomir Rakić, Mato Zovkić, Feri Kuzmič, Ksenija Magda, Dragutin Matak, Timothy C. Tennent, C. René Padilla, Scott Hafemann, Daniel K. Darko, Rollin G. Grams, Christopher J. H. Wright, Ruth Padilla DeBorst, Thomas Sibley, Richard Lints, Myron S. Augsburger, Daniel Brkič, Samuel Escobar, Barry H. Corey, Aleksandar Birviš, Stanko Gerjolj, Bogdan Dolenc, Steven Paulus, Hwa Yung, Gregory M. Mundis, Antal Balog, Damir Špoljarić, Stephen Hendrickson, Toma Magda, Samuel S. Bombara, Josip Jendričko, Conrneliu Constantineanu, Ronald J. Sider, Julijana Mladenovska-Tešija, Stanislav Marijanović, Jaroslav Pecnik, Žarko Puhovski, Katarina Kruhonja, Chris Sugden, Eric J. Titus. - Tekst na više jezika. - Str. [XI]-XIX: Preface ; Predgovor / Miroslav Volf .... [et al.]. - Str. XXVII-LXI: Kuzmič : biografija = Kuzmič : biography / Tatiana Kuzmič. - Bibliografija Petra Kuzmiča: str. [856]-894; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536110148
284-051Kuzmič, P.
284:241
(082)
HK11-02172

KEATING, Karl
Što katolici doista vjeruju : 52 odgovora na uobičajena pogrešna shvaćanja o katoličkoj vjeri / Karl Keating ; [prijevod Mijo Pavić]. - Split : Verbum, 2011. ([Zagreb] : Denona). - 183 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Uskličnik ; 5)
Prijevod djela: What catholics really believe. - Bibliografija: str. 175-178.
ISBN 9789532352672 : 39 kn
282:230.1
230.112
HK11-02173

Vidi br.: HK11-02512

Vidi br.: HK11-02172

29   Druge religije. Mitologija

BURROWS, Loraine
Kako uključiti ljudske vrijednosti u društvene predmete i izvannastavne aktivnosti / Loraine Burrows ; [prevela Semida Giljević ; ilustracije Dubravko Kastrapeli, Gabrijela Binder]. - Zagreb : Sathya Sai Središnje vijeće Hrvatske, 2011. (Zagreb : Vemako tisak). - 45 str ; 23 cm.
Prijevod djela: Integration of human values in the arts and extra-curricular activities International Institute of Sathya Sai education. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789536311705
294.516.3
294.515
(072)
HK11-02174

Vidi br.: HK11-02174

3DRUŠTVENE ZNANOSTI


30   Teorija i metodologija društvenih znanosti. Sociografija

305   Rodne studije

ANALIZA javnih politika u Republici Hrvatskoj s obzirom na tretman muškaraca i njihov utjecaj na konstrukciju muškosti / [za izdavača Sanja Cesar]. - Zagreb : CESI, 2011. (Zagreb : ACT printlab). - 88 str. ; 20 cm.
Ime urednice preuzeto sa poleđ. nasl. str. - Nakl. 200 primj. - Summary.
ISBN 9789537203191
305-055.1(497.5)
316.66-055.1(497.5)
(497.5)
HK11-02175

NACIONALNA politika za ravnopravnost spolova : za razdoblje od 2011. do 2015. godine / [urednica Helena Štimac Radin]. - Zagreb : Vlada RH, Ured za ravnopravnost spolova, 2011. (Zagreb : Intergrafika TTŽ). - 72 str. ; 22 cm.
Nakl. 3000 primj.
ISBN 9789537574123
305-055.2(497.5)
342.7-055.2(497.5)
(497.5)
"2011/2015"
HK11-02176

WALTER, Natasha
Žive lutke : povratak seksizma / Natasha Walter ; [prevela s engleskoga Snježana Ercegovac]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2011. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 259 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Facta)
Prijevod djela: Living dolls. - Nakl. 1000 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Bilješke: str. 221-248. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789533164403 : 129 kn
305-055.2
HK11-02177

Vidi br.: HK11-02217

314   Demografija

PRAVO na dom / priredili i uredili Branko Pek, Slobodan Lang. - Osijek : Studio HS Internet, 2011. (Osijek : Gradska tiskara). - 359 str. : ilustr. (pretežno u bojama), graf. prikazi, zemljop. crteži u bojama, faks. ; 30 cm.
Nakl. 1000 primj. - Str. 8: Predgovor / Jadranka Kosor.
ISBN 9789537630379
314.745.3-054.74(497.5)(091)
(497.5)
"1991/1996"
(082)
HK11-02178

Vidi br.: HK11-02157

316   Sociologija

DAVIS, Mike
Planet slumova / Mike Davis ; s engleskoga preveo Snježan Hasnaš. - Zagreb : V.B.Z., 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 220 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Tridvajedan ; knj. 93)
Prijevod djela: Planet of slums. - Imensko i predmetno kazalo ; Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789533042794 (meki uvez) : 129 kn
316.334.56:330.59
364.65-058.34(100)
(100-21)
HK11-02179

DIGITALNO doba : masovni mediji i digitalna kultura / Nada Zgrabljić Rotar (ur.). - Zadar : Sveučilište ; Zagreb : Naklada medijska istraživnja, 2011. (Zagreb : Denona). - 436 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Udžbenici sveučilišta u Zadru = Manualia Universitatis studiorum Iadertina)
Zastupljeni autori: Nada Zgrabljić Rotar, Hrvoje Stančić, Damir Šimunović, Nazif Demoli, Damir Hajduk, Silvio Šop, Gabrijela Gavran, Stanko Herceg, Mihaela Majcen Marinić, Simon B. Narath, Miran Miošić, Ranko Pauković, Darko Lukić, Bernard Miočić. - Nakl. 1000 primj. - Pojmovnik: str. 382-412. - Bibliografija iz svakog rada; bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537237974 (Sveušilište, Zadar) : 200 kn
316.77:004(075.8)
004.9:316(075.8)
(075.8)
HK11-02180

HARTMANN, Thom
Prag : kriza zapadne kulture / Thom Hartmann ; [prijevod Ozren Ćuk]. - Čakovec : Dvostruka duga, 2011. (Sv. Nedelja : HPK). - 315 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Znanost novog vremena)
Prijevod djela: Threshold. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789532870480 : 230 kn
316.722
316.42
008
"20"
HK11-02181

HESSEL, Stéphane
Pobunite se! / Stephane Hessel ; s francuskoga prevela Sana Perić. - Zagreb : V.B.Z., 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 46 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / V.B.Z.)
Prijevod djela: Indignez vous!.
ISBN 9789533043142 (meki uvez)
316.62:32
316.334.3
HK11-02182

KULJIĆ, Todor
Sećanje na titoizam : između diktata i otpora / Todor Kuljić. - Beograd : Čigoja štampa, 2011. (Beograd : Čigoja štampa). - 267 str. : ilustr. ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 251-262. - Zusammenfassung: Die Erinnerung an den Titoismus: zwischen Diktat und Widerstand. - Imensko kazalo.
ISBN 9788675588238
316.323.7(497.1)
32-051Tito, J. B.
(497.1)
HK11-02183

KUNSTLER, James Howard
Trajna uzbuna : preživjeti nadolazeće katastrofe 21. stoljeća / James Howard Kunstler ; [preveo s engleskoga Miro Labus]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. (Zagreb : Znanje). - 266 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: The long emergency.
ISBN 9789531410106 : 159 kn
[316.334.2:665.6/.7](73)
(73)
HK11-02184

PERKOVIĆ, Ante, publicist
Sedma republika : pop kultura u YU raspadu / Ante Perković. - Regionalno izd. - Zagreb : Novi Liber ; Beograd : JP Službeni glasnik, 2011. (Zagreb : Denona). - 195 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Sa zrnom soli)
Sadrži stihove. - Bilješka o autoru: str. 195. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9788651909590 (JP Službeni glasnik, Beograd) : 120 kn
316.7(497.1)
316.7(497.5)
78.036Rock(497.1)
78.036Pop(497.1)
(497.1)
(497.5)
HK11-02185

RADETIĆ-PAIĆ, Mirjana
Poremećaji nedovoljno kontroliranog ponašanja sa psihološkog, socijalnopedagoškog te informacijskog i komunikacijskog aspekta / Mirjana Radetić-Paić, Maja Ružić-Baf, Đeni Zuliani. - Zagreb : Učiteljski fakultet Sveučilišta, 2011. (Osijek : Grafika). - 178 str. : ilustr. ; 25 cm.
Nakl. 250 primj. - Bilješke o autoricama: str. 176-177. - Bibliografija: str. 145-174.
ISBN 9789537210397
316.624.2
HK11-02186

ZNANSTVENI simpozij s međunarodnim sudjelovanjem Razvoj i okoliš - perspektive održivosti (2011 ; Zagreb)
Knjiga sažetaka / Znanstveni simpozij s međunarodnim sudjelovanjem Razvoj i okoliš - perspektive održivosti, Zagreb, 6. i 7. listopada 2011. ; [organizator] Sveučilište u Zagrebu, Filozofski fakultet, Odsjek za sociologiju = Book of abstracts / Sceintific Symposium with International Participation Environment and Development - Perspectives of Sustainability, Zagreb, Croatia, October 6-7, 2011 ; [organzer] University of Zagreb, Faculty of Humanities and Social Sciences, Department of Sociology ; [uredili, editors Izvor Rukavina i Krešimir Žažar]. - Zagreb : FF-press [i. e.] Filozofski fakultet, Odsjek za sociologiju, 2011. (Zagreb : Hitra produkcija knjiga). - 133 str. ; 24 cm.
Na omotu: Povodom 20. godišnjice Socijalne ekologije = 20th anniversary of Social Scology - journal for environmental thought and sociological research. - Nakl. 200 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Str. 12-13: Uvodna riječ = Foreword / Ivan Cifrić, Ognjen Čaldarović, Branka Galić.
ISBN 9789531754026
316.42
504.03
(048)(063)
HK11-02187

Vidi br.: HK11-02182

Vidi br.: HK11-02103

Vidi br.: HK11-02181

Vidi br.: HK11-02331

Vidi br.: HK11-02185

Vidi br.: HK11-02175

32   Politika

LUTOVAC, Milun
Na razmeđu svjetova i epoha : književnik i političar Stefan Mitrov Ljubiša / Milun Lutovac. - Zagreb : Politička kultura, 2011. - 122 str. ; 21 cm.
Bilješka o autoru na omotu. - Kratka biografija S. m. ljubiše: str. 110-111. - Bibliografija: str. 119-121 i uz tekst.
ISBN 9789532580532
32-051Ljubiša, S. M.
HK11-02188

Vidi br.: HK11-02114

Vidi br.: HK11-02183

321   Oblici političke organizacije. Država kao politička vlast

MERKEL, Wolfgang
Transformacija političkih sustava : uvod u teoriju i empirijsko istraživanje transformacije / Wolfgang Merkel ; preveli Mirjana Kasapović i Nenad Zakošek. - Zagreb : Fakultet političkih znanosti Sveučilišta, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 552 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Biblioteka Politička misao ; sv. 66)
Prijevod djela: Systemtransformation : ein Einführung in die Theorie und Empirie der Transformationnsforschung. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. [483]-547 i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536457618 : 250 kn
321.6/.8
HK11-02189

OKRUGLI stol Oblici demokracije (2011 ; Zagreb)
Oblici demokracije : Okrugli stol održan 6. lipnja 2011 u palači Akademije u Zagrebu / uredio Jakša Barbić. - Zagreb : Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, Znanstveno vijeće za državnu upravu, pravosuđe i vladavinu prava, 2011. (Zagreb : Intergrafika TTŽ). - 84 str. ; 24 cm. - (Modernizacija prava ; knj. 14)
Zastupljeni autori: Zvonko Kusić, Jakša Barbić, Zvonko Posavec, Ivan Grdešić, Zoran Kurelić, Tonči Kursar, Damir Grubiša, Dorica Nikolić, Juraj Hrženjak, Ivan Padjen. - Nakl. 400 primj. - Bibliografija iza pojedinih poglavlja ; Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531549936 : 50 kn
321.7
(063)
HK11-02190

322   Odnosi između države i Crkve

LOJKIĆ, Mladen
Tko želi razoriti crkvu / Mladen Lojkić ; [predgovor Vatroslav Halambek ; pogovor Svetislav Krnjak]. - Zagreb : vlast. nakl., 2011. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 192 str. : ilustr. ; 24 cm.
Predgovor: str. 11-14. - Pogovor o autoru i njegovim knjigama: str. 173-176. - Bilješka o autoru: str. 185. - Bibliografija: str. 165-167. - Imensko kazalo.
ISBN 9789539556479 : 130 kn
322
261.6
261.7
061.236
HK11-02191

323   Unutarnja politika

ČOLOVIĆ, Ivan
Za njima smo išli pevajući : junaci devedesetih / Ivan Čolović. - Zagreb : Naklada Pelago, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 191 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. 189-191 ; Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537151263 : 120 kn
323(497.11)
(497.11)
"199/200"
HK11-02192

JONJIĆ, Dinko
Goli na Golom otoku : od imotske gimnazije do Golog otoka / Dinko Jonjić. - 2. dopunjeno izd. - Zagreb : Naklada Trpimir, 2011. (Varaždin : Mini-print-logo). - 494 str. : ilustr., zemljop. crtež, faks. ; 24 cm. - (Hrvatska politička biblioteka / Naklada Trpimir ; knj. 2)
Slike autora. - Kratice: str. 17-18. - Rječnik manje poznatih riječi i izraza: str. 477-479. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789535542155 : 150 kn
323.281(497.1)"195/196"(0:82-94)
343.819.7(497.1)(210.7 Goli otok)"195/196"
929 Jonjić, D.
HK11-02193

KEVRIĆ, Davor
Investigating Jewish identity in Croatia : how minority identity has been influenced by socio-political influences / Davor Kevrić. - Saarbruecken : LAP LAMBERT Academic Publishing, 2011. (Berlin : Schaltungsdienst Lange). - 59 str. ; 22 cm.
Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. 55-59 i uz tekst.
ISBN 9783844318722
323.15(497.5=411.16)
(497.5)
(=411.16)
HK11-02194

Vidi br.: HK11-02779

Vidi br.: HK11-02232

Vidi br.: HK11-02214

327   Međunarodni politički odnosi. Vanjska politika

PLEVNIK, Danko
Hijerarhija međuovisnosti : kopni li primat Zapada nad idejom boljeg svijeta? / Danko Plevnik. - Karlovac : Gradska knjižnica "Ivan Goran Kovačić", 2011. (Zagreb : Itg). - 381 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Novo doba / Gradska knjižnica "Ivan Goran Kovačić", Karlovac)
Bilješka o autoru: str. 381. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536829989
327(100)(091)
(100)
"20"
(0:82-92)
HK11-02195

RAMCHARAN, Bertrand G.
Human rights and UN peace operations: Yugoslavia / Bertrand G. Ramcharan. - Leiden ; Boston : Martinus Nijhoff Publishers, 2011. (Zeist : AD Druk). - 279 str. ; 25 cm.
Bibliografija: str. [273]-274; bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789004202962
327.56(497.1)
(497.1)
"199"
HK11-02196

VRĐUKA, Alenko
Nuklearni terorizam / Alenko Vrđuka. - Zagreb : Ministarstvo unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Policijska akademija, 2011. (Zagreb : Odjel za nakladničko-knjižničnu djelatnost). - 303, XVII str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 286-303. i bilješke uz tekst.
ISBN 9789531612531
327.88:623.454.8
HK11-02197

329   Političke stranke i pokreti

NEGRI, Antonio
Zbogom, gospodine Socijalizam / Antonio Negri i Raf Valvola Scelsi ; s talijanskog preveli Petra Bljajić i Borivoj Radaković. - Zagreb : V.B.Z., 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 201 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Tridvajedan ; knj. 94)
Prijevod djela: Goodbye Mr. Socialism. - Bilješke o autorima: str. 201.
ISBN 9789533041766 : 99 kn
329.14
(0:82-83)
HK11-02198

33   Ekonomija. Ekonomske znanosti

GREENBLATT, Joel
Mala knjiga koja i dalje pobjeđuje tržište / Joel Greenblatt ; [prijevod s engleskog Jasminka Šikić, Tajana Pavić]. - Zagreb : Sandorf, 2011. (Zagreb : Web2Tisak). - 214 str. ; 18 cm.
Prijevod djela: The little book that still beats the market. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789537715069 : 99 kn
330.322(035)
(035)
HK11-02199

KOPAL, Robert
Kompetitivna analiza 1 : poslovne i ekspertne kvantitativne analitičke tehnike / Robert Kopal, Darija Korkut. - Zagreb : Comminus : Visoko učilište Effectus - visoka škola za financije i pravo, 2011. (Zagreb : Intergrafika TTŽ). - 392 str. : ilustr. (djeomice u bojama) ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Pojmovnik: str. [359]-374. - Bibliografija: str. [375]-382; bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789535664420 (Comminus)
33:519.8
65.011
HK11-02200

MILL, John Stuart
Autobiografija / John Stuart Mill ; s engleskoga preveo Damjan Lalović. - Zagreb : Disput, 2011. (Zagreb : Feroproms). - 195 str. : slika autora ; 24 cm. - (Biblioteka Srednji put ; knj. 16)
Prijevod djela: Autobiography. - Str. [5]-18: Razum i osjećaji u Millovoj Autobiografiji / Slaven Ravlić. - Bibliografija uz uvodni tekst; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532601497 : 120 kn
33-051Mill, J. S.
HK11-02201

Vidi br.: HK11-02408

Vidi br.: HK11-02085

Vidi br.: HK11-02085

336   Financije. Porezi. Carine. Bankarstvo. Monetarni sustav

JANČIEV, Zoran
Porezni priručnik za udruge / [Zoran Jančiev, Josip Supić]. - Zagreb : Institut za javne financije, 2011. (Zagreb : Denona). - 116 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Porezni priručnici i brošure)
Podatak o autorima preuzet s poleđine nasl. lista. - Nakl. 10000 primj. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija uz svako poglavlje.
ISBN 9789536047567
[336.2:061.2](497.5)(035)
(497.5)
(035)
HK11-02202

JANČIEV, Zoran
Porezni priručnik za nerezidente / [Zoran Jančiev, Josip Supić]. - Zagreb : Institut za javne financije, 2011. (Zagreb : Denona). - 126 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Biblioteka Porezni priručnici i brošure)
Nakl. 10000 primj.
ISBN 9789536047598
336.2(497.5)(035)
(497.5)
(035)
HK11-02203

MEĐUNARODNI ekonomski forum Monetarna politika u procesu ulaska Republike Hrvatske u Europsku uniju (2011 ; Zagreb)
Monetary policy in the process of Croatia joining the European union : collection of articles / International Economic Forum, Zagreb, 2011. - Zagreb : Croatian chamber of economy, 2011. ([Sv. Nedelja] : Printera grupa). - 105 str. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Dragoljub Stojanov, András Simor, Jože Mencinger, Dariusz K. Rosati, Ivan Lovrinović, Velimir Šonje, Mikhail Golovnin, Saša Drezgić, Ivan Ribnikar, Dušan Zbašnik, Damir Novotny. - Nakl. 400 primj. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537622237
336.7(497.5)
(497.5)
(082)
HK11-02204

MEĐUNARODNI ekonomski forum Monetarna politika u procesu ulaska Republike Hrvatske u Europsku uniju (2011 ; Zagreb)
Monetarna politika u procesu ulaska Republike Hrvatske u Europsku uniju : zbornik radova / Međunarodni ekonomski forum, Zagreb, srpanj 2011. - Zagreb : Hrvatska gospodarska komora, 2011. ([Sv. Nedelja] : Printera grupa). - 102 str. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Dragoljub Stojanov, András Simor, Jože Mencinger, Dariusz K. Rosati, Ivan Lovrinović, Velimir Šonje, Mikhail Golovnin, Saša Drezgić, Ivan Ribnikar, Dušan Zbašnik, Damir Novotny. - Nakl. 400 primj. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537622220
336.7(497.5)
(497.5)
(082)
HK11-02205

PLAĆANJE i osiguranje plaćanja / Dalibor Briški ... [et al.]. - Zagreb : Hrvatska zajednica računovođa i financijskih djelatnika, 2011. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - XV, 493 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Računovodstvo i financije)
Ostali zastupljeni autori: Jadranka Brlić, Miljenka Cutvarić, Slavenka Došen, Danimir Gulin, Ivana Jakir-Bajo, Željko Jakšić, Zoran Jurak, Iva Kopecki, Ivica Milčić, Jasna Nikić, Milan Potkonjak, Nenad Šimunec, Darko Terek, Marija Zuber. - Str. XV: Predgovor / Ivica Milčić. - Bibliografija: str. 491-493; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532770650
336.717(497.5)(035)
339.74(497.5)(035)
(497.5)
(035)
HK11-02206

POREZ na dodanu vrijednost : izmjene Pravilnika o PDV-u, e-Računi, obračun PDV-a na ino usluge, ostale aktualnosti u PDV-u : [seminarski materijal] / Miljenka Cutvarić ... [et al.]. - Zagreb : Hrvatska zajednica računovođa i financijskih djelatnika, 2011. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - V, 229 str. ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Andreja Kajtaz, Renata Kalčić, Mirjana Mahović-Komljenović, Branka Remenarić. - Podnasl. preuzet s omota. - Sadrži i: Zakon o porezu na dodanu vrijednost ; Zakon o elektroničkoj ispravi ; Zakon o elektroničkom potpisu. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
336.223(497.5)(094.5)
[347.74:004.738.5](497.5)
(497.5)
(094.5)
HK11-02207

STRATEGIJA stručnog osposobljavanja i usavršavanja službenika Porezne uprave za razdoblje 2012.-2015. godine / [uređivački odbor Marko Buljan ... et al.]. - Zagreb : Institut za javne financije, Porezni vjesnik, 2011. (Zagreb : Denona). - 28, 28 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Nasl. na spor. nasl. str.: Training strategy of the tax administration for the period 2012-2015. - Nakl. 2200 primj. - Hrv. tekst i engl. prijevod tiskani u međusobno suprotnom smjeru.
336.2.07(497.5)
(497.5)
HK11-02208

338   Gospodarstvo. Gospodarska politika. Proizvodnja. Usluge. Cijene

GOSPODARSTVO Hrvatske / urednik i redaktor Vladimir Čavrak ; Ivo Družić ... [et al.]. - Zagreb : Politička kultura, 2011. (Zagreb : Grafo idea). - 348 str. : zemljop. crtež, graf. krikazi ; 24 cm. - (Biblioteka Universitas / Politička kultura)
Ostali zastupljeni autori: Vladimir Čavrak, Vinko Barić, Petar Grahovac, Tomislav Gelo, Nada Karaman Aksentijević, Željko Mrnjavac, Alka Obadić, Želimir Pašalić, Šime Smolić, Jurica Šimurina, Josip Tica. - Bibliografija iza svakog poglavlja ; Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532580549 : 290 kn
338(497.5)(075.8)
(497.5)
(075.8)
HK11-02209

Vidi br.: HK11-02782

338.48   Turizam

Vidi br.: HK11-02368

339   Trgovina. Međunarodni gospodarski odnosi

CROMAR. Kongres (22 ; 2011 ; Pula, Rijeka)
Marketing challenges in new economy / 22nd CROMAR Congress, Pula-Rijeka, 2011. ; [edited by Danijela Križman Pavlović, Dragan Benazić]. - Pula : Juraj Dobrila University of Pula, Department of economics and tourism "Dr. Mijo Mirković", 2011. (Pula : MPS). - 122 str. ; 24 cm.
Sažeci. - Knjizi je priložen CD-ROM: Marketing challenges in new economy.
ISBN 9789537498450
339.138
(048)(063)
HK11-02210

MEĐUNARODNI znanstveni skup Trgovina kao pokretač razvoja srednje i jugoistočne Europe (2011 ; Zagreb)
Trgovina kao pokretač razvoja srednje i jugoistočne Europe : zbornik međunarodnog znanstvenog skupa, Zagreb, 16. 11. 2011. = Distributive trade as SEE and CEE development driver : proceedings of the International Scientific Conference Faculty of Economic and Business Zagreb, Croatia, 16th November 2011 / urednici, editors Nikola Knego, Sanda Renko, Blaženka Knežević. - Zagreb : Ekonomski fakultet, 2011. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - V, 36 str. ; 24 cm.
Om. nasl. - Sažeci. - Tekst na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789536025459
339(4-12)
339(4-191.2)
"200/201"
(063)
HK11-02211

MEĐUNARODNI znanstveni skup Trgovina kao pokretač razvoja srednje i jugoistočne Europe (2011 ; Zagreb)
Trgovina kao pokretač razvoja srednje i jugoistočne Europe [Elektronička građa] : zbornik međunarodnog znanstvenog skupa, Zagreb, 16. 11. 2011. = Distributive trade as SEE and CEE development driver : proceedings of the International Scientific Conference Faculty of Economic and Business Zagreb, Croatia, 16th November 2011 / urednici, editors Nikola Knego, Sanda Renko, Blaženka Knežević. - Zagreb : Ekonomski fakultet, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Reader. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen knjizi: Trgovina kao pokretač razvoja srednje i jugoistočne Europe. - Zastupljeni autori: Stipe Lovreta, Dragan Stojković, Rusmir Sendić, Adi Alić, Mark Gjokaj, Santini Guste, Sandra Bebek, Ivana Dražić Lutilsky, Nika Šimurina, Denis Jug, Ferhat Ćejvanović, Zijad Džafić, Eldin Mehić, Vesna Babić-Hodović, Zdenko Segetlija, Blaženka Knežević, Marek Szarucki, Sreten Ćuzović, Svetlana Sokolov-Mladenović, Jelena Končar, Goran Vukmirović, Sonja Leković, Kristina Petljak, Ivana Štulec, Sanda Renko, Nikola Knego, Ivan-Damir Anić, Milivoj Marković, Jasminka Pecotić Kaufman, Dario Dunković, Ivan Brozović, Irena Guszak, Vesna Brčić-Stipčević, Rudolf Vouk, Drago Pupovac, Sanda Renko, Diana Larisa Tampu, Ines Sutić, Tonći Lazibat, Tomislav Baković, Berislav Andrlić, László Kozár, Péter Suták. - Tekst na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789536025459
339(4-12)
339(4-191.2)
"200/201"
(063)
(086)
HK11-02212

VIZJAK, Ana
Međunarodni monetarni fond - MMF i Republika Hrvatska : postanak, ustroj i razvoj / Ana Vizjak, Elvis Mujačević. - Opatija : Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu, 2011. (Rijeka : Grafem). - 281 str. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 276-279; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536198863
339.732.4(075.8)
(075.8)
HK11-02213

ZNANSTVENI skup Globalizacija i regionalni identitet 2011 (2011 ; Osijek)
Gospodarske i kulturne odrednice regionalnog identiteta : zbornik radova sa znanstvenog skupa Globalizacija i regionalni identitet 2011, Osijek 2011 / urednici Antun Šundalić, Krunoslav Zmaić, Tihana Sudarić. - Osijek : Ekonomski fakultet, 2011. (Osijek : Grafika). - 301 str. : ilustr. ; 25 cm.
Na vrhu nasl. str.: Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Ekonomski fakultet u Osiijeku, Poljoprivredni fakultet u Osijeku. - Zastupljeni autori: Dragutin Babić, Anita Bušljeta, Ivan Cifrić, Ferhat Ćejvanović, Jadranka Deže, Zijad Džafić, Ksenija Klasnić, Jasenka Kranjčević, Jelena Kristić, Ružica Lončarić, Marica Marinović Golubić, Mladen Matica, Renato Matić, Željko Pavić, Toni Popović, Renata Relja, Izvor Rukavina, Dina Stober, Tihana Sudarić, Kristina Svržnjak, Maja Štambuk, Antun Šundalić, Vicko Tomić, Tijana Trako Poljak, Krunoslav Zmaić, Dražen Živić. - Bilješke o autorima: 289-301. - Bibliografija iza svakog poglavlja i uz tekst.
ISBN 9789532530995
339.9(497.5)
323.174(497.5)
(497.5)
(063)
HK11-02214

Vidi br.: HK11-02212

Vidi br.: HK11-02206

Vidi br.: HK11-02211

34   Pravo. Pravna znanost

341   Međunarodno pravo

KARR, Valerie
Govorimo o mogućnostima : vodič kroz učenje o Konvenciji o pravima osoba s invaliditetom / [Valerie Karr ; prijevod na hrvatski Saša Šegrt i Željka Bilandžija]. - Zagreb : UNICEF Ured za Hrvatsku, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 88 str. : ilustr. ; 21 cm.
Izv. stv. nasl.: It's about ability : learning guide on the Convention of the rights persons with disabilities. - Ime autorice preuzeto sa 1. unut. str. omotnog lista.
ISBN 9789537702137
341.231.14-056.26
364.65-056.26
HK11-02215

KONZULTACIJSKI proces o utvrđivanju činjenica o ratnim zločinima i drugim teškim kršenjima ljudskih prava počinjenim na teritoriju nekadašnje SFRJ. - Zagreb : Documenta - centar za suočavanje s prošlošću, 2011. ([Zagreb] : Publikum). - 477 str. ; 27 cm.
Na nasl. str.: Proces Rekom, Koalicija za REKOM. - Nakl. 200 primj. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9789539543301
341.322.5(497.1)
(497.1)
"199"
HK11-02216

LJUDSKA prava žena : razvoj na međunarodnoj i nacionalnoj razini 30 godina nakon usvajanja Konvencije UN-a o uklanjanju svih oblika diskriminacije žena / uredile Ivana Radačić, Jelka Vince Pallua. - Zagreb : Institut društvenih znanosti Ivo Pilar, Vlada Republike Hrvatske, Ured za ravnopravnost spolova, 2011. (Zagreb : ITG). - 359 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Zbornici / Institut društvenih znanosti Ivo Pilar, Zagreb ; knj. 39)
Zastupljeni autori: Jadranka Rebeka Anić, Nadežda Čačinović, Alison Diduck, Judith Prishman, Branka Galić, Marija Geiger Zeman, Ivana Kapor Šafranko, Biljana Kašić, Smiljana Leinert Novosel, Igor Martinović, Elizabeth Poskitt, Ivana Radačić, Sanja Sarnavka, Zilka Spahić-Šiljak, Lynette Šikić-Mićanović, Helena Štimac Radin, Jelka Vince Pallua, Mario Vinković. - Nakl. 300 primj. - Bilješke o autorima: str. 351-369. - Bibliografija iza svakog poglavlja. - Summaries.
ISBN 9789536666775 (Institut Ivo Pilar) : 95 kn
341.231.14-055.2
305-055.2:34
(082)
HK11-02217

VASILJEVIĆ, Snježana
Slično i različito : diskriminacija u Europskoj uniji i Republici Hrvatskoj / Snježana Vasiljević. - Zagreb : TIM press, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 269 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Čovjek i globalizacija)
Bilješka o autorici: str. 269. - Bibliografija: str. 253-264. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789537177508 : 180 kn
341.231.14(497.5:4)
(497.5)
(4-6EU)
HK11-02218

342   Javno pravo. Ustavno pravo. Upravno pravo

IVANDA, Stipe
Sloboda kretanja i unutarnja sigurnost / Stipe Ivanda, Anita Blagojević. - Osijek : Pravni fakultet Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera, 2011. (Osijek : Grafika). - 146 str. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 138-146 i uz tekst.
ISBN 9789536072606 : 70 kn
342.737
HK11-02219

Vidi br.: HK11-02246

Vidi br.: HK11-02176

343/344   Kazneno pravo (opće i posebno)

HRVATSKI žrtvoslovni kongres (5 ; 2010 ; Zagreb, Voćin)
Žrtva znak vremena : zbornik radova Petog hrvatskog žrtvoslovnog kongresa održanog 18. i 19. lipnja u Zagrebu, završenog 20. lipnja 2010. u Voćinu / urednik Zvonimir Šeparović. - Zagreb : Hrvatsko žrtvoslovno društvo, 2011. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - IX, 907 str. : ilustr., graf. prikazi ; 25 cm. - (Biblioteka Documenta Croatica)
Zastupljeni autori: Zvonimir Šeparović, Mile Bogović, Josip Kolanović, Tomislav Jonjić, Hrvoje Kačić, Ivan John Prcela, Damir Borovčak, Mile Pešorda, Mirsad Bakšić, Nevenka Bagarić, Ivo Rendić Miočević, Anto Baković, Ante Vukasović, Mitja Ferenc, Ružica Ćavar, Ante Beljo, Franko Burmas, Domagoj Ante Petrić, Franjo Talan, Ina Vukić, Ivo Miro Jović, Josip Jozo Suton, Domagoj Novosel, Dragan Milanović, Zrinko Čustonja, Dario Škegro, Biserka Vrbek, Ljubomir Radovančević, Veronika Mila Popić, Ivan Dujmović, Diana Glasnova, Ivan Debeljak, Ivan Kozlica, Marko Pavelić, Božidar Ručević, Pavao Crnjac, Vjenceslav Topalović, Bože Vukušić, Martin Planinić, Marija Bebić, Želimir Kužatko, Mate Gogić, Dražen Živić, Ivo Turk, Miroslav Gazda, Mirko Zelenika, Zvonimir Zorić Zorko, Stijepo Mijović Kočan, Tom Petričević, Petar Vulić, Marija Kaštelan-Macan, Ivan Soljačić, Krunoslav Kovačević, Branko Hanžek, Aleksandar Lutkić, Ivo Soljačić, Zvonimir Dujmović, Željko Mršić, Damir Brnetić, Željko Tomašević, Nikica Hamer Vidmar, Maja Laklija, Marko Buljevac, Josip Janković, Anita Begić, Maja Runje, Nikola Debelić, Zdravka Bušić, Mile Prpa, Ivica Mlivončić, Vesna Lecher-Švarc, Ljubomir Radovančević, Vlado Vladić, Ana Gregl, Zdenka Pantić, Sanja Rogoz-Šola, J. Apostolovski, Mirna Šitum, Vera Valčić Belić. - Str. I: Proslov / Zvonimir Šeparović. - Bilješke o autorima uz tekst. - Bibliografija uz neke radove; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537817008
343.988
17.021.2-058.6
(497.5)
(063)
HK11-02220

MIOČIĆ, Marinko
Što nam se sprema / Marinko Miočić. - Zadar : vlast. nakl., 2011. ([s. l. : s. n.]). - 108 str. : ilustr., faks. ; 30 cm.
ISBN 9789539942715
343.97(497.5)
(497.5)
HK11-02221

PAVIŠIĆ, Berislav
Komentar Zakona o kaznenom postupku / Berislav Pavišić ; autor komentara uz Glavu XI. Eduard Kunštek. - Rijeka : Dušević & Kršovnik, 2011. (Split : Slobodna Dalmacija). - 1091 str. ; 25 cm.
Dostupno i na CD-ROM-u. - Sadrži i pregled iz praske na više jezika i pisama. - Tumač kratica: str. VII-XIV. - Bibliografija: str. 15. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9789532212280
343.13(497.5)(094.5.072)
(497.5)
(094.5.072)
HK11-02222

PRETHODNI postupak u pravu Europske unije : suradnja nacionalnih sudova s Europskim sudom / Melita Carević ... [et al.] ; urednici Tamara Ćapeta ... [et al.]. - Zagreb : Narodne novine, 2011. (Velika Gorica : Tipomat). - XXIII, 198 str. ; 24 cm. - (Pravna biblioteka. Europsko pravo ; 7)
Ostali zastupljeni autori: Tamara Ćapeta, Iris Goldner Lang, Biljana Kostadinov, Mislav Mataija, Tamara Perišin, Tunjica Petrašević, Siniša Rodin. - Nakl. 400 primj. - Kratice: str. XXIII. - Str. 3-9: Predgovor / Tamara Ćapeta i Siniša Rodin. - Bilješka o autorima: str. 195-198. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532341638 : 250 kn
343.123(4)
(4-6EU)
(082)
HK11-02223

Vidi br.: HK11-02193

Vidi br.: HK11-02224

347   Građansko pravo

IVIČEVIĆ, Elizabeta
Komentar Zakona o postupku oduzimanja imovinske koristi ostvarene kaznenim djelom i prekršajem / Elizabeta Ivičević Karas. - Zagreb : Narodne novine, 2011. (Zagreb : Zagraf). - IX, 248 str. ; 24 cm. - (Pravna biblioteka. Komentari ; 9)
Nakl. 350 primj. - Kratice: str. 247-248. - Bibliografija: str. 237-240. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532341621 : 180 kn
347.952(497.5)(094.5.072)
343.272(497.5)(094.5.072)
(497.5)
(094.5.072)
HK11-02224

STVARNO pravo / redaktor Nikola Gavella [i autor ... et al.]. - 2. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Narodne novine, 2007. (Velika Gorica : Tipomat). - 3 sv. ; 24 cm.
Nakl. po 1000 primj.
ISBN 9789536053728 (cjelina)
347.2(497.5)(075.8)
(497.5)
(075.8)


Sv. 3 : Posebna pravna uređenja. - 2011. - 838 str. - (Pravna biblioteka. Udžbenici ; 219)
Zastupljeni autori: Hano Ernst, Vlado Belaj, Jadranko Jug, Saša Nikšić, Igor Gliha, Tatjana Josipović, Nikoleta Radionov, Jasenko Marin, Marko Baretić. - Nakl. 400 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Abecedno kazalo.
ISBN 9789532341546 : 378 kn
347.2(497.5)(075.8)
(497.5)
(075.8)

HK11-02225

347.7   Trgovačko pravo

IVKOVIĆ, Đorđe
Privatno pravni ugovor kao osnov za pomorsku tražbinu i privilegij i odnosi u stečaju i leasingu : eseji / Đorđe Ivković. - Piran : vlast. nakl. ;, 2011. (s. l. : s. n.]). - 179 str. ; 30 cm.
Knjizi je priložen CD-ROM: Privatno pravni ugovor kao osnov za pomorsku tražbinu i privileg i odnosi u stečaju i leasingu. - Bibliografske bilješke uz tekst.
347.798
HK11-02226

348/349   Posebne grane prava

JURČEV, Seka
Obrasci za praktičnu primjenu prema zakonskim propisima / Seka Jurčev. - 2. dopunjeno i izmijenjeno izd. - Kaštel Kambelovac : Poslovni edukator za savjetovanje, 2011. (Dugi Rat : Tiskara Poljica). - 240 str. ; 24 cm.
ISBN 9789537503055
349.2:37(497.5)
(497.5)
(083.2)
HK11-02227

KOLEKTIVNI ugovori u državnim i javnim službama : i izbor iz stajališta komisija ovlaštenih za njihovo tumačenje / [urednica Marija Zuber]. - Zagreb : Hrvatska zajednica računovođa i financijskih djelatnika, 2011. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - 349 str. ; 24 cm.
Str. 5-7: Kolektivni ugovori - izvor prava zaposlenih u državnim i javnim službama / Marija Zuber.
ISBN 9789532770643
349.22(497.5):35
(497.5)
HK11-02228

UČUR, Marinko Đ.
Vrela radnog prava : provedbeni propisi uz Zakon o radu / Marinko Đ. Učur, Vanja Smokvina. - Rijeka : Pravni fakultet Sveučilišta : Libertin naklada, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 284 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Pravo i zakoni)
Bibliografija: str. 277-282; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789535678427 (Libertin naklada)
349.2(497.5)(094.5.072)
(497.5)
(094.5.072)
HK11-02229

35   Javna uprava

ČULO, Ivica
Funkcioniranje lokalne i područne samouprave u Republici Hrvatskoj / Ivica Čulo. - Požega : Geno, 2011. ([Zagreb] : Naklada Slap). - 445 str. : graf. prikazi ; 24 cm.
Životopis i reference autora: str. [439]-445. - Bibliografija: str. - Summary.
ISBN 9789539527356 : 480 kn
352/353(497.5)
(497.5)
HK11-02230

Vidi br.: HK11-02783

Vidi br.: HK11-02785

355/359   Vojništvo

ARMIES of the Napoleonic wars : an illustrated history / editor Chris McNab. - Oxford ; Long Island City : Osprey Publishing, 2011. ([s. l.] : Worldprint). - 432 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9781849086486 : 25 $
355.48(4)(091)
(4)
"1789/1815"
HK11-02231

GRAĐANSKI rat u Hrvatskoj 1991-1995 : zbornik radova 7 / priredio Milojko Budimir. - Beograd : Udruženje Srba iz Hrvatske : Srpsko kulturno društvo Zora, Knin IP Signature, 2011. (Beograd : Beoknjiga). - 260 str. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Savo Štrbac, Mirko Bjelanović, Radovan Tomanović, Jovan Kablar, Đuro Kovačević, Dušan Kovačev, Danko Perić, Jovan Mirković, Nikola Žutić, Momčilo Diklić, Dušan Đaković, Slavica Garonja Radovanac, Milan Šećerović, Milojko Budimir. - Nakl. 500 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9788683809653 (Udruženje Srba iz Hrvatske)
355.48(497.5)(091)
323.269.6(497.5=163.41)
(497.5)
(=163.41)
"1990/1995"
(082)
HK11-02232

GUBINA, Marijan
260 dana / Marijan Gubina ; [crtač Davor Česnek]. - Osijek : Auxilium, 2011. (Osijek : Čarobni tim). - 107 str. : ilustr. ; 21 cm.
Bilješka o autoru: str. 107.
ISBN 9789535679905 : 149 kn
355.012(497.5-3Slavonija)(091)
929Gubina, M.
(497.5-3Slavonija)
"1991"
(092)
HK11-02233

KALŠAN, Vladimir
Međimurje u Domovinskom ratu : Muzej Međimurja Čakovec, rujan - listopad 2011. / [autori kataloga Vladimir Kalšan i Ana Šestak]. - Čakovec : Muzej Međimurja, 2011. (Čakovec : Tiskara Horvat). - 40 str. : ilustr. ; 24 cm.
Om. nasl. - Katalog izložbe. - Podatak o autorima preuzet s poleđine nasl. lista. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789536896196
355.45(497.5-3Međimurje)
(497.5-3Međimurje)
"199"
(083.824)
HK11-02234

KRAPINSKO-ZAGORSKA županija u Domovinskom ratu / [urednik Drago Kozina ; fotografije Branko Blažinić ... et al.]. - Krapina : Krapinsko-zagorska županija, 2011. (Krapina : Službeni glasnik). - 315 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 30 cm.
Zastupljeni autori: Drago Kozina, Branko Bolfek, Ivan Drašković, Marijan Pleško, Dragan Žilić, Josip Horvatin, Milan Martinić, Rudolf Mavrec, Ivan Kordej-Kićo, Zdravko Senčer, Stjepan Pavliša, Ivan Očić, Dragutin Petanjek, Dean Čanić, Ivan Bartol, Mira Krznar, Josip Janžek. - Kratice: str. [20].
ISBN 9789539672025
355.48(497.5-37Krapina)(091)
(497.5-37Krapina)
"1991/1995"
HK11-02235

LUKAŠ, Mirko
Rane /iz/ devedesete / Mirko Lukaš. - Virovitica : vlast. nakl., 2011. (Osijek : Grafika). - 195, [11] str. s tablama : ilustr. (pretežno u bojama) ; 25 cm.
Nakl. 500 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 179. - Bibliografija: str. 177.
ISBN 9789535682905
355.45(497.5Virovitica)
(497.5Virovitica)
"199"
HK11-02236

MARIĆ, Anica
The town was the target: the hospital, the nursing home ... : (the aggression by Serbia, that is the JNA and Serbian and Montenegrin forces against the Republic of Croatia and the Serb occupation of Vukovar 1991) / [authors Anica Marić, Ante Nazor ; English translation Janet Ann Tuškan, David Beauroleil, Melanie Tvrdinić]. - Zagreb : Croatian Homeland War Memorial and Documentation Centre, 2011. ([Lukavec] : Tiskara Rotim i Market). - 243 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 25 cm.
Izv. stv. nasl.: Grad je bio meta: bolnica, Dom umirovljenika. - Podatak o autorima preuzet sa str. [2]. - Ilustr. i na unut. str. om. listova. - Nakl. 900 primj. - Str. 9-16: Predgovor / Branko Borković. - Kratice: str. 234. - Bibliografija: str. 144-145. - Imensko kazalo ; Kazalo zemjop. naziva..
ISBN 9789537439316 : 150 kn
355.45(497.5Vukovar)
(497.5Vukovar)
"1991"
HK11-02237

MIJATOVIĆ, Anđelko
OTKOS-10 : prva uspješna oslobodilačka operacija Oružanih snaga Republike Hrvatske u Domovinskom ratu : Domovinski rat u zapadnoj Slavoniji 1991. godine / Anđelko Mijatović. - Zagreb : Udruga dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Republike Hrvatske : Hrvatski memorijalno-dokumentacijski centar Domovinskog rata, 2011. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 319 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 25 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu: str. 313. - Bibliografija: str. [275]-283. - Imensko kazalo. - Zemljopisno kazalo.
ISBN 9789537439361 (Hrvatski memorijalno-dokumentacijski centar Domovisnkog rata) : 120 kn
355.432.1(497.5)
(497.5-3Slavonija)
"1991"
HK11-02238

OTVARANJE Spomen-parka "Sokolovac" / [autori i uredništvo Krešimir Mihalj i Bernardo Tancoš ; autori fotografija Dušan Mirković, Branka Starčević Tesari]. - Požega : Grad Požega : Udruga dragovoljaca narodne zaštite Domovinskog rata, 2011. ([Nova Gradiška] : Arca). - 43 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Nakl. 250 primj.
ISBN 9789536472062 (Grad Požega)
355.58(497.5)(091)
(497.5)
"1991/1995"
HK11-02239

WACKER, Albrecht
Snajperist na Istočnoj bojišnici : memoari Seppa Allerbergera / Albrecht Wacker ; prijevod Mario Jović. - Zagreb : Zagrebačka naklada, 2011. (Zagreb : DeVeDe). - 271 str. : ilustr. ; 20 cm.
Prijevod djela: Im Auge des Jägers.
ISBN 9789532521061 : 90 kn
356.164(430)(091)
(430)
"1939/1945"
(0:82-94)
HK11-02240

ZAPOVJEDNI vrh JNA : siječanj 1990. - svibanj 1992. / [urednici Ante Nazor, Ivan Brigović ; izrada kazala Nives Regvar]. - Zagreb : Hrvatski memorijalno-dokumentacijski centar Domovinskog rata : Ministarstvo obrane Republike Hrvatske, 2011. (Sesvete : VZ 92). - 501 str. ; 24 cm.
Na vrhu nasl. str. : Savjet za sukcesiju vojne imovine. - Bibliografija: str. 231-240. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537439286 (Hrvatski memorijalno-dokumentacijski centar Domovinskog rata) : 100 kn
355.3(497.1)
(497.1)
"198/199"
(082)
HK11-02241

36   Socijalni rad. Osiguranje

HRVATSKI simpozij o ranoj intervenciji u djetinjstvu (2 ; 2011 ; Beli Manastir)
Djelovati rano: zašto i kako? : program i zbornik sažetaka / Drugi hrvatski simpozij o ranoj intervenciji u djetinjstvu, Beli Manastir, 29. rujna - 2. listopada 2011. ; [u organizaciji Hrvatske udruge za ranu intervenciju u djetinjstvu] ; urednice Maja Cepanec, Marina Bučar. - Zagreb : HURID [i. e.] Hrvatska udruga za ranu intervenciju u djetinjstvu, 2011. ([s. l. : s. n.]). - V, 79 str. ; 21 cm.
Imensko kazalo.
ISBN 9789535585329
364.65-053.2
(048)(063)
HK11-02242

JUDT, Tony
Zlo putuje zemljom : rasprava o našim sadašnjim nelagodama / Tony Judt ; [preveo s engleskoga Zvonimir Baletić]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2011. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 163 str. ; 23 cm. - (Facta)
Prijevod djela: Ill fares land. - Nakl. 1000 primj. - Slika autora na omotu. - Bilješke: str. 161-163. - Bilješka o autoru: str. 157-159.
ISBN 9789533164427 : 109 kn
364.1(100-773)
(100-773)
"199/201"
HK11-02243

KAD ljubav boli : prevencija zlostavljanja među mladima : "Prepoznavanjem zlostavljanja do sigurnosti" / [autorica Gordana Gašparuš, Luce Jurić ; ilustratorica Vinka Gašparuš]. - Zagreb : Udruga Plavi telefon, [2011?] (Velika Gorica : Mtg-topgraf). - 19 str. : ilustr. ; 24 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 18.
ISBN 9789539867179
364.65-053.6
HK11-02244

KAKO ostvariti svoja prava : praktični vodič za potrošače / [autori teksta Suzana Kolesar, Diana Koler-Lapaine, Miran Šoić]. - Samobor : Udruga za zaštitu potrošača Grada Samobora, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 14 str. ; 21 cm.
366.5(497.5)(094)
(497.5)
(094)
(036)
HK11-02245

KRALJEVIĆ, Radojka
Djeca bez pratnje strani državljani u Republici Hrvatskoj / Radojka Kraljević, Lovorka Marinović, Branka Živković Žigante. - Zagreb : UNHCR, Predstavništvo u RH, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 72 str. ; 25 cm.
Nakl. 500 primj. - Popis korištenih kratia: str. [3]. - Str. 7: Predgovor / Terence Pike. - Bibliografija: str. 70-72. - Summary.
ISBN 9789539576323
364.65-053.2-054.6(497.5)
342.7-053.2(497.5)
(497.5)
HK11-02246

NENADIĆ, Karmen
Prava i mogućnosti za slijepe / [pripremile Karmen Nenadić, Andreja Veljača, Lovorka Horvačić]. - 4. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Hrvatski savez slijepih, 2011. (Zagreb : Indigo). - 32 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Nakl. 500 primj.
ISBN 9789537225148
364.65-056.262(497.5)(035)
061.235-056.262(497.5)(035)
(497.5)
(035)
HK11-02247

Vidi br.: HK11-02179

Vidi br.: HK11-02215

37   Odgoj i obrazovanje

ERATO : metodološki vodič : prihvatiti raznolikost u dječjim vrtićima (0 - 6 godina) : analizirati, evaluirati, inovirati / [Florence Pirard... et al.]. - [Zagreb : Golden marketing-Tehnička knjiga, 2011]. ([s. l. : s. n.]). - 64 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Prijevod djela: Guide methodologique Erato. - Mjesto, ime izdavača i godina izdavanja preuzeti iz CIP zapisa. - Ostali zastupljeni autori: Athina Kammenou, Lena Anagnostopoulos, Marianne Hardy, Mira Štambak, Hicela Ivon, Monique Breaute, Marie-Helene Chandon-Coq, Daniele Chauveau, Cecile Geuguen, Isabella di Giandomenico, Tullia Musatti, Marciacristina Picchio, Daphne Baron, Isou Landin, Dominique Tilquin, Tatjana Kljenak, Gordana Krasnić, Gordana Mijaljica, Tajana Kuzmanić, Mila Cvrlje, Sanja Ćurin, Pascale Camus, Luc Bourguignon, Dominique Collin,Francoise Lignian, Susanna Mayer, Patrizia Sposetti. - Bibliografija: str. 62-64.
ISBN 9789532124248
37.02
373.2
(082)
HK11-02248

FOSTERING education in entrepreneurship / editors Marina Dabić, Maciej Pietrzykowki. - Poznan : Bogucki Wydawnictwo Naukowe, 2011. ([s. l. : Uni-druk). - 201 str. : graf. prikazi (djelomice u bojama) ; 25 cm.
Zastupljeni hrvatski autori: Maja Bašić, Marina Dabić, Mislav Ante Omazić, Rebeka Danijela Vlahov. - Nakl. 500 primj. - Bilješke o autorima: str. 197-201. - Bibliografija iza svakog poglavlja.
ISBN 9788362662548
37:65.012
65.012:37
(082)
HK11-02249

VIGATO, Teodora
Metodički pristupi scenskoj kulturi / Teodora Vigato. - Zadar : Sveučilište, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 148 str. ; 24 cm.
Bibliografija: str. [115]-120. - Bilješka o autorici: str. [151].
ISBN 9789537237967 : 100 kn
37.036:792
371.3:792
792.97
HK11-02250

371   Školstvo. Metodika nastave

ČITANJE i pisanje za kritičko mišljenje - vodič kroz projekt / Jeannie L. Steele ... [et al.] ; [prijevod Božica Jakovlev]. - 3. izd. - Zagreb : Forum za slobodu odgoja, 2010- . (Zagreb : Librograf). - sv. : graf. prikazi ; 29 cm.
Prijevod djela: Reading and writing for critical thinking project. - Ostali zastupljeni autori: Kurtis S. Meredith, Charles Temple, Scott Walter,.
ISBN 9789536958436 (cjelina)
371.3(072)

2 : Metode za promicanje kritičkog mišljenja. - 2011. - III, 70 str.
Prijevod djela: Methods for promoting critical thinking. - Bibliografija: str. 64.
ISBN 9789536958450

HK11-02251

3 : Čitanje, pisanje i diskusija u svakom predmetu. - 61 str.
Prijevod djela: Reading, writing & discussion in every discipline. - Bibliografija: str 43.
ISBN 9789536958467
372.4

HK11-02252

4 : Nove strategije za promicanje kritičkog mišljenja. - 2011. - 74 str.
Prijevod djela: Further strategies for promoting critical thinking. - Bibliografija: str. 42-43.
ISBN 9789536958474

HK11-02253

5 : Suradničko učenje. - 2011. - 71 str.
Prijevod djela: Cooperative learning. - Bibliografija: str. 53.
ISBN 9789536958481

HK11-02254

GUDEK, Nada
Figo uči čitati : priručnik za odgajatelje / Nada Gudek, Vesna Jelušić. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2011. ([Zagreb] : Profil). - 84 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
ISBN 9789531212359
371.3:372.41(035)
(035)
HK11-02255

JOKIĆ, Boris
Analiza sadržaja i rezultata ispita državne mature iz fizike / Boris Jokić, Zrinka Ristić Dedić, Josip Šabić. - Zagreb : Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja : Institut za društvena istraživanja, Centar za istraživanje i razvoj obrazovanja, 2011. (Zagreb : ITG). - 148 str. : ilustr. ; 27 cm.
Nakl. 100 primj. - Bibliografija: str. 124.
ISBN 9789537556259 (Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja)
[371.27:53]:373.3(497.5)
(497.5)
HK11-02256

KVALITATIVNA analiza ispita provedenih 2008. godine u osnovnim školama : engleski i njemački jezik / [autorice Ivana Cindrić ... et al.]. - Zagreb : Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja, 2011. ([Zagreb] : ITG). - 116 str. : ilustr. ; 29 cm. - (Biblioteka Vanjsko vrjednovanje obrazovanja)
Ostale zasutupljene autorice: Marija Andraka, Natalija Ćurković, Ana Petravić, Ana Šenjug Golub. - Pojmovnik: str. 115. - Bibliografija: str. 112.
ISBN 9789537556211
[371.27:811.111]:373.3(497.5)
(497.5)
[371.27:811.112.2]:373.3(497.5)
HK11-02257

PEDAGOGIJA Marije Montessori - poticaj za razvoj pedagoškog pluralizma : znanstvena monografija / urednici Hicela Ivon, Ligija Krolo, Branimir Mendeš. - Split : Dječji vrtić Montessori dječja kuća : Udruga Montessori pedagogije, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 212 str. : ilustr. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Milan Matijević, Alfred Hinz, Herbert Tschamler, Ulla Wikefeldt, Karin Kortschack-Gummer, Isidor Graorac, Ligija Krolo, Silvija Philipps Reichherzer, Branimir Mendeš, Alma Tasevska, Hicela Ivon, Theodor Hellbrügge, Joachim Dattke, Elisabeth Christl, Višnja Rajić, Marko Jurčić, Ivan Markić, Dunja Špoljar, Narcisa Buczynski, Violeta Valjan-Vukić, Magdalena Miočić. - Bibliografija iza svakog rada. - Summaries.
ISBN 9789535683407 (Dječji vrtić Montessori dječja kuća)
371.4Montessori, M.
(082)
HK11-02258

UČITELJI i njihovi mentori : uloga mentora u profesionalnom razvoju učitelja / urednica Vlasta Vizek Vidović... [et al.]. - Zagreb : Institut za društvena istraživanja, 2011. ([Zagreb] : M.A.K.-Golden). - 246 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Znanost i društvo 29)
Ostali zastupljeni urednici: Vlatka Domović, Antonija Žižak, Iris Marušić, Tea Pavin Ivanec, Karin Doolan. - Nakl. 300 primj.
ISBN 9789536218455 : 120 kn
371.14
HK11-02259

VICKOVIĆ, Ivan, kemičar
Kvalitativna analiza ispita provedenih 2008. godine u osnovnim školama : integracija nastavnih sadržaja iz biologije, fizike i kemije / [autori Ivan Vicković, Petar Vrkljan, Natalija Ćurković]. - Zagreb : Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja, 2011. ([Zagreb] : ITG). - 46 str. : ilustr. ; 29 cm. - (Biblioteka Vanjsko vrjednovanje obrazovanja)
Podatak o autorima preuzet sa str. [2]. - Pojmovnik: str. 46. - Bibliografija: str. 43.
ISBN 9789537556204
[371.27:57]:373.3(497.5)
[371.27:53]:373.3(497.5)
[371.27:54]:373.3(497.5)
(497.5)
HK11-02260

VRANKOVIĆ, Biljana
Kvalitativna analiza ispita vanjskog vrednovanja obrazovanih postignuća učenika 8. razreda provedenih 2008. godine : geografija i integracija nastavnih sadržaja iz geografije i povijesti / Biljana Vranković, Ružica Vuk i Željka Šiljković. - Zagreb : Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja, 2011. (Zagreb : ITG). - 270 str. : graf. prikazi ; 27 cm.
Nakl. 100 primj.
ISBN 9789537556228
[371.27:91]:373.3(497.5)
[371.27:94]:373.3(497.5)
(497.5)
HK11-02261

Vidi br.: HK11-02490

Vidi br.: HK11-02250

Vidi br.: HK11-02676

372   Sadržaji i oblici predškolskog i osnovnoškolskog obrazovanja

BRAZDA, Mirko
Geografija 2 : radna bilježnica za 6. razred osnovne škole / Mirko Brazda, Ivan Crkvenčić, Tomislav Jelić ; [autori crteža Mirko Brazda, Tomislav Jelić]. - 5. izd. - Zagreb : Alfa, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 48 str. : ilustr. u bojama, zemljop. crteži u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789531688048
372.891
(075.2)
(076)
HK11-02262

BREKA, Olinka
Way to go 3 plus : radna bilježnica engleskog jezika za 6. razred osnovne škole : 6. godina učenja / Olinka Breka ; [ilustrator Simon Bogojević-Narath]. - 5. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 143 str. : ilustr. ; 27 cm.
372.881.111.1
(075.2)
(076)
HK11-02263

BREKA-OVČAR, Sandra
Iz priče u priču 6 : radna bilježnica uz hrvatsku čitanku za šesti razred / Sandra Breka-Ovčar, Dijana Grbaš Jakšić. - 4. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2012. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 55 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Uloženo u zajedničku mapu.
372.882
(075.2)
(076)
HK11-02264

BREKA-OVČAR, Sandra
Iz priče u priču 5 : radna bilježnica uz hrvatsku čitanku za peti razred / Sandra Breka-Ovčar, Dijana Grbaš Jakšić. - 3. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 59 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Uloženo u zajedničku mapu.
372.882
(075.2)
(076)
HK11-02265

BREKA-OVČAR, Sandra
Iz priče u priču 6 : radna bilježnica uz hrvatsku čitanku za šesti razred / Sandra Breka-Ovčar, Dijana Grbaš Jakšić. - 3. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 55 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Uloženo u zajedničku mapu.
372.882
(075.2)
(076)
HK11-02266

DAKIĆ, Branimir, matematičar
Matematica 4 : libri ed eserciziario per la IV classe dei licei / Branimir Dakić, Neven Elezović ; [traduzione Erminia Sluga]. - 3. izmijenjeno izd. - Fiume : Edit, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 2 sv. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Prijevod djela: Matematika 4: udžbenik i zbirka zadataka za 4. razred gimnazije. - Nakl. 500 primj. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532301243 (Opera completa)
372.851
(075.3)

Parte 1 : Parte I. - 2011. - 230 str.
ISBN 9789532301229

HK11-02268

Parte 2 : Parte II. - 2011. - 145 str.
ISBN 9789532301236

HK11-02267

DE Zan, Ivan
Il nostro mondo 2 : libro di testo di natura e società per la II classe scuola elemetare / Ivan De Zan, Tamara Kisovar-Ivanda ; [illustrazioni Brajen Dragičević]. - Rijeka : Edit, 2011. (Rijeka : Tiskara Halvetica). - 116 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789532301502
372.83/.85
(075.2)
HK11-02269

GROFELNIK, Hrvoje
Terra 4 : radna bilježnica iz geografije za četvrti razred gimnazije sa slijepim kartama / Hrvoje Grofelnik, Igor Pap. - 2. izd. - Zagreb : Profil international ;, 2011. (Zagreb : Profil). - 159 str. : ilustr. u bojama, graf. prikazi u bojama, zemljop. crteži u bojama ; 27 cm.
372.891
(075.3)
(076)
HK11-02270

HABUŠ, Aleksandra
Opća kemija 2 : radna bilježnica za drugi razred gimnazije / Aleksandra Habuš, Dubravka Stričević, Snježana Liber ; [ilustracije i fotografije Boris Berc ... et al.]. - 5. izd. - Zagreb : Profil international ;, 2011. ([Zagreb] ; Profil international). - 45 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
Na unut. str. 1. om. lista: Periodni sustav elemenata.
372.854
(075.3)
(076)
HK11-02271

HORVAT, Martina, prevoditeljica
Catch up with your English plus : udžbenik engleskog jezika za 1. i 2. razred strukovnih škola : 6. i 7. godina učenja / Martina Horvat, Evelina Miščin ; [ilustratori Dubravko Mataković, Dario Kukić]. - 3. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 187 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789530214934
372.881.111.1
(075.3)
HK11-02272

HORVATIĆ Čajko, Irena
Zweite.Sprache[at]DEUTSCH.de 3 : udžbenik njemačkoga jezika za 3. razred gimnazija i strukovnih škola : treća godina učenja / Irena Horvatić Čajko, Irena Lasić ; [ilustrator Krešimir Biuk]. - 3. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 195 str. : ilustr. u bojama, zemljop. crteži u bojama ; 26 cm.
ISBN 9789530215283
372.881.111.22
(075.3)
HK11-02273

HORVATIĆ Čajko, Irena
Zweite.sprache@DEUTSCH.de 1 : radna bilježnica njemačkog jezika za 1. razred gimnazije i strukovnih škola : prva godina učenja / Irena Horvatić Čajko, Irena Lasić : [ilustrator Krešimir Biuk]. - 4. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 139 cm : ilustr. u bojama ; 26 cm.
372.881.111.22
(075.3)
(076)
HK11-02274

HRESTAK Biševac, Martina
Terra 3 : radna bilježnica iz geografije za treći razred gimnazije sa slijepim kartama / Martina Hrestak Biševac, Patris Šuper. - 2. izd. - Zagreb : Profil international, 2011. (Zagreb : Profil). - 119 str. : ilustr. u bojama, zemljop. crteži ; 27 cm.
372.891
(075.3)
(076)
HK11-02275

JELIĆ, Tomislav, geograf
Hrvatski zavičaji : udžbenik iz prirode i društva za treći razred osnovne škole / Tomislav Jelić ; [fotografije Tomislav Jelić ; ilustrator Krešo Skozret]. - 5. izd. - Zagreb : Alfa, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 100 str., : ilustr. u bojama ; 26 cm.
ISBN 9789531689984
372.83/.85
(075.2)
HK11-02276

JELIĆ, Tomislav, geograf
Geografija 3 : radna bilježnica za 7. razred osnovne škole / [autor i crteži] Tomislav Jelić. - 5. izd. - Zagreb : Alfa, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 44 str. : ilustr. u bojama, zemljop. crteži (djelomice) u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789531688185
372.891
(075.2)
(076)
HK11-02277

JELIĆ, Tomislav, geograf
Geografija 4 : udžbenik za 8. razred osnovne škole / Tomislav Jelić, Đuro Škrget ; [autor fotografija, crteža i karata Tomislav Jelić]. - 2. izd. - Zagreb : Alfa, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 188 str. : ilustr. u bojama, graf. prikazi, zemljop. crteži u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789532971637
372.891
(075.2)
HK11-02278

JELIĆ, Tomislav, geograf
Škola i dom : udžbenik iz prirode i društva za prvi razred osnovne škole / Tomislav Jelić, Damir Domišljanović ; [ilustrator Dario Kukić]. - 2. izd. - Zagreb : Alfa, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 95 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
ISBN 9789532972412
372.83/.85
(075.2)
HK11-02279

KALINIĆ, Zoran
Elementi cijevnih vodova i protoka : za drugi razred srednjih škola / [autor i ilustracije] Zoran Kalinić. - Zagreb : Fravero : Unibook, 2011. (Zagreb : Fravero). - 122 str. : ilustr. ; 28 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789535599821
372.862.88
(075.3)
HK11-02280

LIKOVNI sat 7 : udžbenik likovne kulture za sedmi razred osnovne škole / Dražen Jerabek ... [et al.]. - 3. izd. - Zagreb : Alfa, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 84 str. : ilustr. (pretežno) u bojama ; 30 cm.
Ostali zastupljeni autori: Gordana Jerabek, Blanka Petrinec-Fulir, Natalija Stipetić-Ćus.
ISBN 9789531689922
372.87
(075.2)
HK11-02281

LIKOVNI sat 8 : udžbenik likovne kulture za osmi razred osnovne škole / Dražen Jerabek ... [et al.]. - 3. izd. - Zagreb : Alfa, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 84 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Ostali zastupljeni autori: Gordana Jerabek, Blanka Petrinec-Fulir, Natalija Stipetić-Ćus.
ISBN 9789531689939
372.87
(075.2)
HK11-02282

MARIĆ-KOS, Milvia
Affare fatto 1 : udžbenik talijanskog jezika za 1. razred četverogodišnjih strukovnih škola za zanimanje ekonomist, komercijalist, upravni referent i poslovni tajnik : 1. godina učenja / Milvia Marić-Kos, Branka Pučalka Biffel ; [ilustrator Krešimir Certić Misch]. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 95 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
ISBN 9789530207301
372.881.113.11
(075.3)
HK11-02283

MARIĆ-KOS, Milvia
Affare fatto 1 : radna bilježnica talijanskog jezika za 1. razred četverogodišnjih strukovnih škola za zanimanje ekonomist, komercijalist, upravni referent i poslovni tajnik : 1. godina učenja / Milva Marić-Kos, Branka Pučalka Biffel ; [ilustrator Krešimir Cerić Misch]. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 63 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
372.881.113.11
(075.3)
HK11-02284

MARKOVAC, Josip
Matematika 4 : zbirka zadataka za četvrti razred osnovne škole / Josip Markovac. - 5. izd. - Zagreb : Alfa, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 76 str. : ilustr. ; 26 cm.
ISBN 9789531687492
372.851
(075.2)
(076)
HK11-02285

MARKOVAC, Josip
Matematika 4 : udžbenik za četvrti razred osnovne škole / Josip Markovac ; [ilustratorica Tomislava Juroš]. - 5. izd. - Zagreb : Alfa, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 108 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
ISBN 9789531687478
372.851
(075.2)
HK11-02286

MARKOVAC, Josip
Matematika 2 : zbirka zadataka za drugi razred osnovne škole / Josip Markovac. - 5. izd. - Zagreb : Alfa, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 135 str. ; 26 cm.
ISBN 9789531687416
372.851
(075.2)
(076)
HK11-02287

MARKOVAC, Josip
Matematika 3 : zbirka zadataka za treći razred osnovne škole / Josip Markovac. - 5. izd. - Zagreb : Alfa, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 78 str. ; 26 cm.
ISBN 9789531687454
372.851
(075.2)
(076)
HK11-02288

MARKOVAC, Josip
Matematika 2 : udžbenik za drugi razred osnovne škole / Josip Markovac ; [ilustratorica Tomislava Juroš]. - 5. izd. - Zagreb : Alfa, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 80 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
ISBN 9789531687393
372.851
(075.2)
HK11-02289

MARKOVAC, Josip
Matematika 1 : udžbenik za prvi razred osnovne škole / Josip Markovac ; [ilustratorica Tomislava Juroš]. - 5. izd. - Zagreb : Alfa, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 82 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
ISBN 9789531687355
372.851
(075.2)
HK11-02290

MARKOVAC, Josip
Matematika 3 : udžbenik za treći razred osnovne škole / Josip Markovac ; [ilustratorica Tomislava Juroš]. - 5. izd. - Zagreb : Alfa, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 106 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
ISBN 9789531687430
372.851
(075.2)
HK11-02291

MAROŠEVIĆ, Ivan
Ugostiteljsko posluživanje 1 : udžbenik za prvi razred srednjih ugostiteljsko-hotelijersko-turističkih škola / Ivan Marošević. - 8. dopunjeno izd. - Pula : HoReBa, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 219 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Stručna terminologija: str. 211-218. - Bibliografija: str. 219.
ISBN 9789539758293
372.864.2
(075.3)
HK11-02292

MATASOVIĆ, Danko
Poznavanje robe i prehrana 2 : udžbenik za ugostiteljske i turističke škole : namirnice životinjskog podrijetla, uživala, alkoholna i bezalkoholna pića / Danko Matasović ; [fotografije Vladimir Habuš]. - 7. izd. - Zagreb : Profil international, 2011. ([Zagreb] : Profil). - 176 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
ISBN 9789531212137
372.865.862
(075.3)
HK11-02293

MEZGA, Tamara
Živi svijet 2 : carstva živoga svijeta : radna bilježnica iz biologije za drugi razred gimnazije / Tamara Mezga. - 2. izd. - Zagreb : Profil international, 2011. ([Zagreb] : Profil). - 126 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
372.857
(075.3)
(076)
HK11-02294

MOJ portal 5 [Elektronička građa] : DVD uz udžbenik informatike za 5. razred osnovne škole. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) : sa zvukom, u bojama ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: Pentium; Windows XP; Flash Player. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen knjizi: Moj portal 5. - Dodatni broj na naljepnici: 12459. - Interaktivna multimedijska građa.
372.800.4
(075.2)
(086)
HK11-02295

PETRESKI, Antica
Opća i anorganska kemija : radna bilježnica za prvi razred zdravstvenih škola / Antica Petreski, Mira Herak ; [ilustracije i fotografije Stjepan Bartolić, Vladimir Habuš]. - 6. izd. - Zagreb : Profil international, 2011. ([Zagreb] : Profil) 2011. - 56 str. : ilustr. ; 27 cm.
372.854
(075.3)
(076)
HK11-02296

PETRESKI, Antica
Osnove opće i anorganske kemije : radna bilježnica za 1. razred strukovnih škola s dvogodišnjim programom kemije / Antica Petreski, Mira Herak ; [ilustracije Boban Božica, Stjepan Bartolić]. - 6. izd. - Zagreb : Profil international, 2011. ([Zagreb] : Profil). - 48 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 27 cm.
372.854
(075.3)
(076)
HK11-02297

PRIRODA 6 : radna bilježnica uz udžbenik za 6. razred osnovne škole / Mila Bulić ... [et al.] ; [fotografije Gordana Jerabek ... [et al.] ; ilustratorica Gordana Jerabek]. - 5. iz. - Zagreb : Alfa, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 164 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Ostali zastupljeni autori: Antonela Dragobratović, Marijana Bastić, Daniela Novoselić.
ISBN 9789532971590
372.85
(075.2)
(076)
HK11-02298

RATKAJ, Božena
Fizika 8 : kontrolne zadaće iz fizike za osmi razred osnovne škole / B. Ratkaj, R. Kurtović, A. Kovačićek. - 5. izd. - Zagreb : Profil international, 2011. ([Zagreb] : Profil). - 1 mapa (26 str.) : ilustr. ; 30 cm.
Om. nasl. - Imena autora preuzeta s 1. om. lista.
372.853
(075.2)
(079)
HK11-02299

REMUSSINI, Gordana
Adesso tocca a te 3 : radna bilježnica iz talijanskoga jezika za šesti razred osnovne škole : (treća godina učenja) / Gordana Remussini, Ljiljana Kurjak ; [ilustracije Branka Nikolić Nara]. - 2. izd. - Zagreb : Profil international, 2011. ([Zagreb] : Profil). - 92 str. : ilustr. u bojama, zemljop. crtež u bojama ; 27 cm.
372.881.113.11
(075.2)
(076)
HK11-02300

SALOPEK, Jadranka, profesorica njemačkog jezika
Hurra! Deutsch! 7 : Arbeitsheft : radna bilježnica njemačkog jezika za 7. razred osnovne škole : sedma godina učenja / Jadranka Salopek, Ljerka Tomljenović-Biškupić ; [ilustrator Miroslav Mrva]. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 72 str. : ilustr. u bojama, zemljop. crteži u bojama ; 26 cm.
372.881.111.22
(075.2)
(076)
HK11-02301

SALOPEK, Jadranka, profesorica njemačkog jezika
Hurra! Deutsch! 8 : [Elektronička građa] : Interaktive Übungen und Power Point Präsentationen für die 8. Klasse der Grundschule erstellt von Ljubica Maljković / Ljerka Tomljenović-Biškupić, Jadranka Salopek. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. ([s. l. : s. n.]). - Zagreb, 2011. - 1 optički disk (CD-ROM) : u bojama ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: Pentium; Windows XP; Power Point. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - Dodatni broj na naljepnici: 12569. - Interaktivna multimedijska građa.
372.881.111.22
(075.2)
(086)
HK11-02302

SALOPEK, Jadranka, profesorica njemačkog jezika
Hurra! Deutsch! 5 : Arbeitsblätter : radni listići njemačkog jezika za 5. razred osnovne škole : peta godina učenja / Jadranka Salopek ; [ilustrator Frano Petruša]. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - [56] listova : ilustr. U bojama ; 26 cm.
372.881.111.22
(075.2)
(076)
HK11-02303

TROHA, Jasmina
Flink mit Deutsch 4 : radni listovi njemačkoga jezika za 7. razred osnovne škole : četvrta godina učenja / Jasmina Troha, Ivana Bukmir. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - [38] listova : ilustr. u bojhama ; 28 cm.
372.881.111.22
(075.2)
(076)
HK11-02304

TUKŠA, Andrea
Hurra! Deutsch! 6 : zadatci za provjeru znanja iz njemačkog jezika za 6. razred osnovne škole : šesta godina učenja / Andrea Tukša. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 1 mapa ([18] listova) ; 26 cm.
Om. nasl.
372.881.111.22
(075.2)
(079)
HK11-02305

TUKŠA, Andrea
Hurra! Deutsch! 5 : zadatci za provjeru znanja iz njemačkog jezika za 5. razred osnovne škole : peta godina učenja / Andrea Tukša. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 1 mapa ([18] listova) ; 26 cm.
Om. nasl.
372.881.111.22
(075.2)
(079)
HK11-02306

TUNE up! : radna bilježnica iz engleskog jezika za prvi razred ekonomske škole, prvi strani jezik / Boris Anić ... [et al.] ; [ilustracije Tihomir Tikulin Tico]. - 2. izd. - Zagreb : Profil international, 2011. ([Zagreb] : Profil). - 112 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Ostali zastupljeni autori: Petra Buljević, Milena Gilić, Phil Hewitt.
372.881.111.1
(075.3)
(076)
HK11-02307

TUNE up! : radna bilježnica iz engleskog jezika za prvi razred gimnazije, prvi strani jezik / Boris Anić ... [et al.] ; [ilustracije Tihomir Tikulin Tico]. - 2. izd. - Zagreb : Profil international, 2011. ([Zagreb] : Profil). - 112 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Ostali zastupljeni autori: Petra Buljević, Milena Gilić, Phil Hewitt.
372.881.111.1
(075.3)
(076)
HK11-02308

UŠĆUMLIĆ, Danica
Treffpunkt Deutsch 3 : radna bilježnica iz njemačkoga jezika za šesti razred osnovne škole : (treća godina učenj) / Danica Ušćumlić ; [ilustracije Željka Mezić]. - 3. izd. - Zagrreb : Profil international, 2011. ([Zagreb] : Profil). - 94 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
372.881.111.22
(075.2)
(076)
HK11-02309

ZA stolom ljubavi i pomirenja [3] : udžbenik za katolički vjeronauk trećega razreda osnovne škole / [autori Ivica Pažin, Ante Pavlović i drugi ; ilustracije Stjepan Moškatelo, Igor Vilagoš ; fotografije Zlatko Mesić]. - 8. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2011. (Zagreb : Denona). - 96 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
Nakl. 3000 primj.
ISBN 9789531106634
372.826.8
(075.2)
HK11-02310

ŽUKINA, Romana
Čitanka 2 : radna bilježnica iz hrvatskoga jezika za drugi razred trogodišnjih strukovnih škola / Romana Žukina. - 2. izd. - Zagreb : Profil international, 2011. ([Zagreb] : Profil). - 68 str. : ilustr. ; 27 cm.
372.882
372.881.116.342
(075.3)
(076)
HK11-02311

Vidi br.: HK11-02311

373   Općeobrazovne škole

100 godina prve hrvatske škole na Bujštini u Kaštelu : 1911. - 2011. : sačuvati jezik i ime, Kaštelani su to znali, to znaju i danas / [urednik Rosana Jović]. - Buje : OŠ "Mate Balota", 2011. (Zagreb : Profil). - 166 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 20 cm.
Bibliografija: str. 164.
ISBN 9789535681700
373.3(497.5Buje)(091)
(497.5Buje)
HK11-02312

IVIĆ, Mario
Šćitarjevačka spomenica 1871.-2011. : prilozi za povijest školstva / Mario Ivić ; [autori fotografija Gordana Bobesić ... et al.]. - Velika Gorica : Pučko otvoreno učilište, 2011. (Lukavec : Grafika Markulin). - 400 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 25 cm. - (Biblioteka Albatros. Posebna izdanja knj. 52)
Nakl. 500 primj. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 393. - Bibliografija: str. 394-395.
ISBN 9789536127733 : 120 kn
373.3(497.5Šćitarjevo)(091)
(497.5Šćitarjevo)
HK11-02313

PEDEST godina Osnovne škole Augusta Cesarca : 1960./1961. - 2010./2011. / [autori Ljiljana Jambor ... [et al.] ; glavna i odgovorna urednica Nada Lasić]. - Zagreb : OŠ "Augusta Cesarca", 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 207 str. : ilustr. u bojama ; 31 cm.
ISBN 9789535668909
373.3(497.5Zagreb)
(497.5Zagreb)
(067.5)
HK11-02314

PEZO, Mara
Sto godina Pučke i građanske škole u Imotskom : (1911.-2011.) / Mara Pezo . - Imotski : M. Pazo : OŠ "Stjepan Radić", 2011. (Kaštel Sućurac : Ekograf). - 239 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 31 cm.
Slika autorice i bilješka o njoj: str. 238. - Bibliografija: str. 235.
ISBN 9789537766061 : 180 kn
373.3(497.5Imotski)(091)
(497.5Imotski)
HK11-02315

Vidi br.: HK11-02248

374   Izvanškolsko obrazovanje. Andragogija

"CJELOŽIVOTNO profesionalno usmjeravanje u Hrvtskom zavodu za zapošljavanje" : cjeloživotno profesionalno usmjeravanje : lifelong career guidance / [translation Dubravka Hrastovec ; editor Mirjana Zećirević]. - Zagreb : Hrvatski zavod za zapošljavanje, 2011. (Osijek : Gradska tiskara). - 20 str. ; 21 cm.
Na omotu: Croatian national Conference "80 years of Lifelong Career Guidance in the Republic of Croatia: New Challenges and Approaches". - Nakl. 300 primj. - Istodobno izašlo na hrv. i engl. jeziku. - Bibliografija: str. 19-20.
ISBN 9789537688141
374:061.1(497.5)
061.1(497.5): 374
374(497.5:4-67 EU)
(497.5)
(497.5:4-67 EU)
HK11-02316

CJELOŽIVOTNO profesionalno usmjeravanje u Hrvatskom zavodu za zapošljavanje : cjeloživotno profesionalno usmjeravanje = lifelong career guidance / [urednik Mirjana Zećirević]. - Zagreb : Hrvatski zavod za zapošljavanje, 2011. (Osijek : Gradska tiskara). - 20 str. ; 21 cm.
Na omotu: Konferencija s međunarodnim sudjelovanjem "80 godina cjeloživotnog profesionalnog usmjeravanja u Republici Hrvatskoj: Novi izazovi i pristupi". - Nakl. 300 primj. - Istodobno izašlo na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789537688141
374:061.1(497.5)
061.1(497.5): 374
374(497.5:4-6EU)
(497.5)
(4-6EU)
HK11-02317

KONFERENCIJA "80 godina cjeloživotnog profesionalnog usmjeravanja u Republici Hrvatskoj: Novi izazovi i pristupi (2011 ; Zagreb)
80 godina cjeloživotnog profesionalnog usmjeravanja u Republici Hrvatskoj: Novi izazovi i pristupi : zbornik radova = 80 years of lifelong career guidance in the Republic of Croatia: New chalenges and approaches : conference book : konferencija, Zagreb, 19 lipnja 2011 / [urednik Mirjana Zećirević ; prijevod Gordana Šeler, Vinka Komesar Rajković]. - Zagreb : Hrvatski zavod za zapošljavanje, 2011. (Osijek : Gradska tiskara Osijek). - 166 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 30 cm.
Zastupljeni autori: Barbara Pađen, Krunoslav Matešić, Mihaela Dubravac Šigir, Mirjana Zećirević, Dragana Glivetić, Tibor Bors Borbely, Jasmin Muhić, Zlata Šlibar, Miika Kekki, Raimo Vuorinen, Nick Whiteside, Ivan Sobota, Marijana Senjak, Tajana Križanec, Martin Lovretić, Katarina Ćurković, Majda Šavor, Darja Maslić Seršić, Monika Ivanović, Silvija Grgurić, Dubravko Bacalja, Višnja Perin, Suzana Svalina Balaš, Melita Horvat-Peh, Valerija Kramar Mihalić, Helena Vuksan, Ljiljana Žanetić, Slavica Ringel, Katarina Tomanović, Koraljka Novak Lozina, Mijo Senzel, Ivana Rajić-Stojanović, Anita Blajer. - Nakl. 300 primj. - Abstracts.
ISBN 9789537688158
374:061.1(497.5)(091)
061.1(497.5): 374
(497.5)
HK11-02318

LIFELONG career guidance in the Croatian Employment Service : cjeloživotno profesionalno usmjeravenje = lifelong career guidance / [translation Dubravka Hrastovec ; editor Mirjana Zećirević]. - Zagreb : Hrvatski zavod za zapošljavanje, 2011. (Osijek : Gradska tiskara). - 20 str. ; 21 cm.
Na omotu: Croatian national Conference "80 Years of Lifelong Career Guidance in the Republic of Croatia: New Challenges and Approaches". - Nakl. 300 primj. - Istodobno izašlo na hrv. i engl. jeziku. - Bibliografija: str. 19-20.
ISBN 9789537688141
374:061.1(497.5)
061.1(497.5): 374
374(497.5:4-6EU)
(497.5)
(4-6EU)
HK11-02319

POLITIKE cjeloživotnog profesionalnog usmjeravanja: Rad u tijeku : izvješće o radu Europske mreže politika cjeloživotnog profesionalnog usmjeravanja za razdoblje 2009. - 2010. : kratko izvješće / [urednici Raimo Vuorinen ; Anthony G. Watts]. - Zagreb : European lifelong guidance policy network, 2011. (Zagreb : Intergrafika). - 28 str. ; 27 cm.
Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537688127
374:061.1(497.5)
061.1(497.5): 374
374(497.5:4-67 EU)
(497.5)
(497.5:4-67 EU)
HK11-02320

Vidi br.: HK11-02320

Vidi br.: HK11-02316

Vidi br.: HK11-02317

Vidi br.: HK11-02319

377   Strukovno obrazovanje

Vidi br.: HK11-02494

378   Visokoškolsko obrazovanje. Znanstvena nastava

300 godina visokog školstva u Osijeku / [urednici Emanuel Hoško, Ana Pintarić]. - Osijek : Filozofski fakultet Sveučilišta J. J. Strossmayera, 2011. (Osijek : Grafika). - 203 str. ; 24 cm.
Iz proslova: 25. rujna 2008 u organizaciji Hrvatske franjevačke provincije sv. Ćirila i Metoda, Katoličkog bogoslovnog fakulteta Đakovo i Filozofskog fakulteta Osijek održan je znanstveni skup 300 godina visokog školstva u Osijeku. - Zastupljeni autori: Pejo Ćošković, Veronika Reljac, Finka Tomas, Ratko Radišić, Ljiljana Kolenić, Mario Cifrak, Daniel Patafta, Emanuel Hoško, Loretana Farkaš, Miljenko Lapaine, Ivan Jurčević, Josip Majdandžić, Luka Marijanović, Ivo Džinić, Mladen Milić, Vatroslav Frkin. - Nakl. 100 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789533140346
378(497.5Osijek)(091)
"1707/2010"
HK11-02321

STRATEGIJA razvoja Hrvatskih studija Sveučilišta u Zagrebu za razdoblje od 2011. do 2015. / [urednica Miljenka Kuhar]. - Zagreb : Hrvatski studiji, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 141 str. ; 21 cm.
Na vrhu nasl. str.: Sveučilište u Zagrebu. - Nakl. 800 primj. - Str. 7: Predgovor / Zvonimir Čuljak.
ISBN 9789537823016
378.600.9(497.5Zagreb)"201"
(497.5Zagreb)
"201"
HK11-02322

ZAŠTO štrajkamo? / uredila Akademska solidarnost. - Zagreb : Inicijativa : Sindikat Akademska solidarnost , 2011. ([s. l. : s. n.]). - 1 sv. (razl. pag.) ; 30 cm. - (Biblioteka Jedan svijet jedna borba)
Uvod: str. [7].
378(497.5)
001.89(497.5)
(094)
HK11-02323

ZNANSTVENI projekti : 2007.-2011. = Research projects : 2007-2011 / [urednik, editor Natalija Jolić]. - Zagreb : Fakultet prometnih znanosti, 2011. ([Zagreb] : ITG). - 67 str. ; 24 cm.
Znanstveni projekti Fakulteta prometnih znanosti Sveučilišta u Zagrebu. - Nakl. 150 primj. - Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Str. [4-7]: Predgovor ; Foreword / Natalija Jolić.
ISBN 9789532430516
378.665.6(497.5)
(497.5)
"2007/2011"
HK11-02324

379.8   Slobodno vrijeme

NAVIKE i ponašanja u vezi sa zdravljem studenata prve godine studija Sveučilišta u Zagrebu i Rijeci / autori Marina Kuzman ... [et al.]. - Zagreb : Hrvatski zavod za javno zdravstvo, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 58 str. : graf. prikazi u bojama ; 24 cm.
Na nasl. str.: Projekt Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa "Značajke, kretanje i odrednice ovisničkih ponašanja u mladih". - Ostali zastupljeni autori: Iva Pejnović-Franelić, Ivana Pavić Šimetin, Dijana Mayer, Irena Rojnić Palavra, Martina Pejak. - Bibliografija: str. 57-58.
ISBN 9789537031404
379.83-075.875(497.5)
(497.5)
HK11-02325

39   Etnologija. Običaji. Folklor

HYDE, Lewis
Dar : kako kreativni duh transformira svijet / Lewis Hyde ; [prevela s engleskoga Ivana Galović ; izrada kazala Mario Orehovac]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2011. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 383 str. ; 23 cm. - (Facta)
Prijevod djela: The gift. - Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke: str. 341-365. - Bibliografija: str. 335-339; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789533162058 : 169 kn
395.83
159.954
HK11-02326

KOSTELAC, Branko
Narodni plesovi i pjesme Vrapčanskog prigorja i Polja / Branko Kostelac ; [prevoditeljica Dubravka Hrastovec]. - Zagreb : Hrvatski sabor kulture, 2011. (Donja Lomnica : Grafika Markulin). - 315 str. : ilustr. (djelomice u bojama), note ; 24 cm. - (Biblioteka Narodni plesovi Hrvatske)
Nakl. 452 primj. - Rukopisne zbirke: str. 310-311 ; Tumač kratica: str. 312 ; Manje poznate riječi: str. 313. - Bilješka o autoru: str. 314-315. - Bibliografija: str. 306-309 ; Bibliografske bilješke uz tekst. - Abstract.
ISBN 9789536074143 : 200 kn
394.3(497.5-37Zagreb)
398.8(497.5-37Zagreb)
793.31(497.5-37Zagreb)
784.4(497.5-37Zagreb)
(497.5-37Zagreb)
HK11-02327

LJIKAR, Đuro
Koliše še žito klasate : gazdovane mikloševskih Rusnacoh / Djura Likar. - Mikloševci : Djura Likar ; Novi Sad : Družtvo za ruski jazik, kultury i literatury, 2011. (Vukovar : Tiskara Soldo). - 151 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Edicija Oteto od zaborava = Edicija Odnjame od zabuca / Družtvo za ruski jazik, kultury i literatury; 13)
Na spor. nasl. str.: Z nagodi 160. ročnici priselenja Rusnacoh do Mikloševcoh (1851-2011). - Nakl. 300 primj.
ISBN 9789535686309 (Djura Likar)
39:631.1(497.5Mikloševci=161.2)
(497.5Mikloševci)
(=161.2)
HK11-02328

MALOVOZ, Andreja
Živjeti kroz mrtve : pogrebni običaji kasnog brončanog doba u županjskoj Posavini : arheološka izložba / [autorica teksta kataloga Andreja Malovoz ; fotografije Zvonimir Tanocki ... et al.]. - Županja : Zavičajni muzej Stjepana Grubera, 2011. (Vinkovci : Zebra). - 42 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Podatak o autorici preuzet sa str. [2]. - Mjesto i vrijeme održavanja izložbe neutvrđeni. - Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 42-[43].
ISBN 9789537547233
393(497.5-37Županja)(091)
903.5(497.5-37Županja)
(497.5-37Županja)
"6377"
(083.824)
HK11-02329

MATOŠEVIĆ, Andrea
Pod zemljom : antropologija rudarenja na Labinštini u XX. stoljeću / Andrea Matošević. - Zagreb : Institut za etnologiju i folkloristiku ; Pula : Sveučilište Jurja Dobrile, 2011. ([Zagreb] : Naša djeca, Tiskara). - 358 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Nova etnografija)
Glosar: str. [281]-282. - Bilješka o autorici: str. [359]. - Bibliografija: str. [283]-294; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536020652 (Institut za etnologiju i folkloristiku) : 90 kn
39:622(497.5-37Labin)
394(497.5-37Labin)
622(497.5-37Labin):39
(497.5-37Labin)
"19"
HK11-02330

MONTANARI, Massimo
Hrana kao kultura / Massimo Montanari ; [prijevod s talijanskog i engleskog Ana Grbac ... et al.]. - Zagreb : Sandorf, 2011. (Zagreb : Web2Tisak). - 152 str. ; 20 cm.
Prevedeno prema: Il cibo come cultura. - Bilješka o autoru na omotu. - Bilješke: str. 141-148. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537715052 : 125 kn
392.8
613.2:316
316.728:613.2
HK11-02331

NIEMČIĆ, Iva
Lastovski poklad : plesno-etnološka studija / [tekst i fotografije Iva Niemčić ; [fotografije Vidoslav Bagur ; prevela Iva Maračić Gavranović]. - Zagreb : Institut za etnologiju i folkloristiku, 2011. (Zagreb : Naša djeca Tiskara). - 200 str. : ilustr., zemljop. crteži u bojama ; 21 cm. - (Biblioteka Nova etnografija)
Bibliografija: str. [197]-200. - Summary.
ISBN 9789536020591 : 120 kn
394.3(210.7Lastovo)
398.332.47(210.7Lastovo)
(210.7Lastovo)
HK11-02332

PAĐEN, Ante
Ličke pastirske igre / [tekst i ilustracije] Ante Pađen ; [ilustracije Borka Pađen]. - Gospić : Državni arhiv, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 76 str. : ilustr. ; 24 cm.
Ilustr. i na unut. str. omotnih listova. - Nakl. 500 primj. - Slika autora i bilješka o njemu: str. [79].
ISBN 9789537034115
394.3(497.5-3Lika)
(497.5-3Lika)
HK11-02333

PETRIŠKA, Sanja
Zombiji - istina o živim mrtvacima / Portia Calista Morgan. - Zagreb : Zagrebačka naklada, 2011. (Zagreb : DE Ve De). - 142 str. : ilustr. ; 18 cm.
Pravo ime autorice: Sanja Petriška.
ISBN 9789532521030 : 49 kn
398.42
HK11-02334

VODOPIJA, Štefanija
Kodeks ponašanja i komuniciranja : građanski & poslovni protokolarni bonton : prilog, Rječnik stranih riječi i pojmova / [priredile Štefanija Vodopija, Angela Vajs Felici]. - [Rijeka] : Libertin naklada, 2011. ([s. l. : s. n.]). - XVI, 506 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Vademekum)
Podatak o autoricama preuzet sa str. [II].
ISBN 9789535678410
395(035)
659.2(035)
(035)
HK11-02335

ZAVIČAJNI muzej Donja Kupčina = Donja Kupčina Regional Museum / [autorice tekstova u katalogu, text authors Željka Petrović Osmak, Anđelka Vidović ; prijevod, translation Ivona Grgurinović]. - Zagreb : Etnografski muzej, 2011. (Zagreb : Denona). - 63 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 30 cm.
nakl. 500 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789536273492
39:069(497.5Donja Kupčina)
069(497.5Donja Kupčina):39
(497.5Donja Kupčina)
(083.824)
HK11-02336

Vidi br.: HK11-02716

Vidi br.: HK11-02671

Vidi br.: HK11-02640

Vidi br.: HK11-02642

Vidi br.: HK11-02332

Vidi br.: HK11-02455

Vidi br.: HK11-02171

Vidi br.: HK11-02668

Vidi br.: HK11-02643

Vidi br.: HK11-02330

Vidi br.: HK11-02327

5MATEMATIKA. PRIRODNE ZNANOSTI


Vidi br.: HK11-02105

Vidi br.: HK11-02102

502   Priroda. Proučavanje i zaštita prirode

DE Villiers, Marq
Taj opasni svijet : prirodne nedaće, katastrofe koje je prouzročio čovjek i budućnost preživljavanja ljudske vrste / Marq de Villiers ; s engleskoga preveo Nebojša Buđanovac. - Zagreb : Škorpion, 2011. ([Sveta Nedjelja] : Hitra produkcija knjiga). - 337 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Znati više ; knj. 31)
Prijevod djela: Dangerous world. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke: str. 301-318. - Bibliografija: str. 319-321. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532890358 : 175 kn
502.58
504.75
HK11-02337

NACIONALNI park "Krka" : plan upravljanja / [urednik Drago Marguš]. - Šibenik : Javna ustanova "Nacionalni park Krka", 2011. (Zagreb : Agencija za komercijalnu djelatnost). - 119 str. : ilustr., zemjlop. crteži (pretežno u bojama) ; 21 cm.
Nakl. 200 primj. - Bibliografija: str. 109-111.
ISBN 9789537406066
502.4(282.24Krka):338.2
(282.24Krka)
HK11-02338

ZBORNIK radova o zaštićenim područjima Brodsko-posavske županije / [glavni urednik Božica Japundžić-Palenkić]. - Slavonski Brod : Veleučilište, 2011. (Slavonski Brod : Delta). - 66 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 24 cm.
Zastupljeni autori: S. Antunović, Božica Japundžić-Palenkić, M. Japundžić, Nataša Romanjek Fajdetić, M. Kruljac, T. Haring, S. Raguž, T. Jaredić, V. Andrić, M. Pavičić. - Nakl. 400 primj. - Str. 3-4: Predgovor / Božica Japundžić-Palenkić. - Bibliografija uz svaki rad.
ISBN 9789537847036
502.4(497.5-35Slavonski Brod)
(497.5-35Slavonski Brod)
(063)
HK11-02339

504   Ekologija

POPOVIĆ, Nina
Tehnologija zaštite okoliša : priručnik za vježbe / Nina Popović, Ivan Čupor. - Karlovac : Veleučilište u Karlovcu, 2011. (Duga Resa : Tiskara Galović). - 82 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 81-82.
ISBN 9789537343521 : 80 kn
504.3/.5:54.06
54.06:504.3/.5
(076.5)
HK11-02340

Vidi br.: HK11-02337

Vidi br.: HK11-02187

51   Matematika

PAČAR, Mladen
Funkcije : kompleksni brojevi : polinomi : udžbenik + zbirka + rješenja + preko 200 riješenih zadataka / Mladen Pačar & Maja Katalinić. - Čakovec : Dvostruka duga ; Osijek : Matematički klub Mathoteka, 2011. (Osijek : Gradska tiskara). - 103 str. ; 24 cm. - (Tao matematike ; 3)
Nakl. 400 primj. - Bilješka o autorima: str. [104-105].
ISBN 9789532870473 (Dvostruka duga) : 95 kn
511.174(035)
511.14(035)
511.176(035)
(035)
HK11-02341

PAČAR, Mladen
Derivacije : s primjenom : udžbenik + zbirka + rješenja + preko 150 riješenih zadataka / Mladen Pačar & Maja Katalinić. - Čakovec : Dvostruka duga ; Osijek : Matematički klub Mathoteka, 2011. (Osijek : Gradska tiskara). - 103 str. ; 20 cm. - (Tao matematike ; 5)
Nakl. 400 primj. - Bilješka o autorima: str. [104-105].
ISBN 9789532870503 (Dvostruka duga) : 95 kn
517.2(035)
(035)
HK11-02342

PAČAR, Mladen
Limesi : nizovi, redovi : udžbenik + zbirka + rješenja + preko 300 riješenih zadataka / Mladen Pačar & Maja Katalinić. - Čakovec : Dvostruka duga ; Osijek : Matematički klub Mathoteka, 2011. (Osijek : Gradska tiskara). - 104 str. ; 20 cm. - (Tao matematike ; 4)
Nakl. 400 primj. - Bilješka o autorima: str. [108-109].
ISBN 9789532870497 (Dvostruka duga) : 95 kn
517.52(035)
(035)
HK11-02343

PAČAR, Mladen
Gospodarska i financijska matematika : udžbenik + zbirka + rješenja + preko 200 riješenih zadataka / Mladen Pačar & Maja Katalinić. - Čakovec : Dvostruka duga ; Osijek : Matematički klub Mathoteka, 2011. (Osijek : Gradska tiskara). - 103 str. ; 24 cm. - (Tao matematike ; 8)
Nakl. 300 primj. - Bilješka o autorima: str. [104-105].
ISBN 9789532870466 : 95 kn
51:33(035)
(035)
HK11-02344

Vidi br.: HK11-02341

Vidi br.: HK11-02341

52   Astronomija. Astrofizika. Istraživanje svemira

ROŠA, Dragan
Elementarna astronomija / Dragan Roša ; [crteže izradio Vladis Vujnović]. - 1. izd. - Zagreb : Alfa : Zvjezdarnica Zagreb, Zagrebački astronomski savez, 2011. - sv. : ilustr. ; 25 cm.
ISBN 9789532972986 (cjelina)(Alfa)
52
(079)

dio 1 : Osnove sferne astronomije i nebeske mehanike. - 2011. (Samobor : EDOK). - 260 str. : ilustr. u bojama.
Bibliografija: str. 253-254. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532972993 : 180 kn
521.1/.9
(079)

HK11-02345

54   Kemija. Kristalografija. Mineralogija

CROATIAN-SLOVENIAN Crystallographic Meeting (28 ; 2011 ; Baška)
The twentieth Croatian-Slovenian Crystallographic Meeting - CSCM20, Baška, Island of Krk, Croatia, June, 15-19, 2011 : book of abstracts : programme / [organizers] Croatian Cruystallographis Association [and] Slovenian Crystallographis Socety ; [edited and prepared by Mario Cetina ... et al.]. - Zagreb : Croatian Academy of Sciences and Arts, Croatian Crystallographis Association, 2011. ([s. l. : s. n.]). - IX listova, 61 str., [3], 8 listova : ilustr. ; 30 cm.
Om. nasl. - Imensko kazalo.
548
(048)(063)
HK11-02346

Vidi br.: HK11-02340

55   Geologija. Meteorologija. Hidrologija

ZEMLJA - tajanstven planet : 200 razjašnjenih prirodnih fenomena / [autori tekstova Britta Danger ... [et al.] ; prijevod s njemačkoga Željko Radić ; urednik Vid Jakša Opačić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. ([Rio de Mouro] : Printer Portuguesa). - 352 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm. - (Reader's Digest)
Prijevod djela: Rätsel Fakten Phänomene. - Ostali zastupljeni autori: Peter Göbel, Roland Knauer, Stefan Nickels, Inga Richter, Kerstin Viering. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789531408691
55(02.062)
57(02.062)
HK11-02347

56   Paleontologija

Vidi br.: HK11-02348

57   Biologija

OSLIĆ, Mirko
Krapinski neandertalci : (homo primigenius var. krapinensis) / Mirko Oslić. - Zaprešić : vlast. nakl., 2011. (Zaprešić : Uvez). - 43 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Bibliografija: str. 43.
ISBN 9789535543138
572:56(497.5Krapina)
56:572(497.5Krapina)
(497.5Krapina)
HK11-02348

TURNPENNY, Peter D.
Emeryjeve Osnove medicinske genetike / Peter D. Turnpenny, Sian Ellard ; stručne urednice hrv. izd. Floriana Bulić-Jakuš, Ingeborg Barišić ; [prevoditelji Floriana Bulić-Jakuš ... et al.]. - 14. izd. - Zagreb : Medicinska naklada, 2011. ([s. l. : s. n.]). - XV, 445 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm. - (Biblioteka Sveučilišni udžbenici / Medicinska naklada)
Prijevod djela: Emery's Elements of Medical Genetics. - Nakl. 1500 primj. - Pojmovnik: str. 374-388. - Bibliografija uz svako poglavlje. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531765275 : 420 kn
575(075.8)
(075.8)
HK11-02349

Vidi br.: HK11-02347

59   Zoologija

MARGUŠ, Drago
Slatkovodne ribe Nacionalnog parka "Krka" = The freshwater fish of Krka National Park / Drago Marguš ; [fotografije, photographs Dušan Jelić, Drago Marguš]. - Šibenik : Javna ustanova "Nacionalni park Krka", 2011. ([Zagreb] : Agencija za komercijalnu djelatnost). - 99 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm. - (Biološka raznolikost rijeke Krke = Biodiversity of the Krka river ; knj. 6)
Nakl. 700 primj. - Tekst usporedo na hrv. i na engl. jeziku. - Glosarij ; Glossary: str. [97]-99. - Bibliografija: str. [95]. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537406103 : 125 kn
597.4/.5(497.5)(282.24 Krka)(035)
(497.5)
(035)
HK11-02350

PROTISTA - protozoa - metazoa - invertebrata : strukture i funkcije / Ivan Habdija... [et al.]. - 1. izd. - Zagreb : Alfa, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 584 str : ilustr (pretežno u bojama) ; 26 cm.
Ostali zastupljeni autori: Biserka Primc Habdija, Ines Radanović, Maria Špoljar, Renata Matoničkin Kepčija, Snježana Vujčić Karlo, Marko Miliša, Ana Ostojić, Mirela Sertić Perić. - Pojmovnik: str. 507-526. - Bibliografija: str. 527-537. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532973068
592/595(075.8)
(075.8)
HK11-02351

Vidi br.: HK11-02118

6PRIMIJENJENE ZNANOSTI. MEDICINA. TEHNIKA. TEHNOLOGIJA


61   Medicinske znanosti

KAŠTELAN, Petar
Libar od likarij don Petra Kaštelana / [tekst pripremili i obradili] Nikola Kujunžić ... [et al.]. - Rijeka : Hrvatsko znanstveno društvo za povijest zdravstvene kulture : Medicinski fakultet Sveučilišta : Digital point tiskara, 2011. (Rijeka : Digital In). - 222 str. : faks. ; 24 cm. - (Biblioteka AMHA : prilozi povijesti zdravstvene kulture ; knj. 7)
Ostali zastupljeni urednici: Ante Škrobonja, Milan Glibota, Petra Gašparac. - Sadrži i faks. pretisak izd. iz 1776. na poljičkoj bosančici. - Bilješka o autoru: str. 9-12. - Bibliografija: str. 30-32. - Summary.
ISBN 9789537718091 (Hrvatsko znanstveno društvo za povijest zdravstvene kulture)
61(497.5)(091)
615.89(497.5)"17"
(497.5)
"17"
HK11-02352

Vidi br.: HK11-02371

611   Anatomija

ANATOMSKI atlas : s latinskim nazivljem / urednici Anne M. Gilroy, Brian R. MacPherson, Lawrence M. Ross ; autori radova na kojima je atlas utemeljen Michael Schuenke, Erik Schulte, Udo Schumacher ; savjetodavni urednici Jonas Broman, Anna Josephson ; ilustracije Markus Voll, Karl Wesker ; urednici i prevoditelji hrvatskog izdanja Vedran Katavić, Ivana Marić, Katarina Vilović. - Zagreb : Medicinska naklada ; Beograd : Data status, 2011. (Wemding : Appl). - XV, 656 str. : ilustr. u bojama ; 29 cm. - (Biblioteka Udžbenici i priručnici / Medicinska naklada)
Prijevod djela: Atlas of anatomy. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531764797 : 650 kn
611(075.8)(084.4)
HK11-02353

PRIRUČNI anatomski atlas u tri sveska. - Zagreb : Medicinska naklada, 2011.-2012. - 3 sv. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 19 cm. - (Biblioteka Sveučilišni udžbenici / Medicinska naklada)
Prijevod djela: Taschenatlas der Anatomie.
ISBN 9789531765404 (cjelina)
611(084.42)
(084.42)


1 : Sustav organa za pokretanje : 822 crteža Gerharda Spitzera / Werner Platzer ; [prevoditelji Ivan Vinter, Ivana Marić, Ana Hladnik]. - 10., cjelokupno prerađeno i nadopunjeno izd. - 2011. (Zagreb : Denona). - XIV, 465 str.
Prijevod djela: Bewegungsaparat. - Nakl. 1000 primj. - Kratice: str. VIII. - Bibliografija: str. 446-452. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531765411 : 200 kn
611.7(084.42)
(084.42)

HK11-02354

612   Fiziologija

Vidi br.: HK11-02139

613   Higijena i zdravlje

IZVJEŠĆE o osobama liječenim zbog zlouporabe psihoaktivnih droga u Hrvatskoj u 2010. godini / Dragica Katalinić ... [et al.]. - Zagreb : Hrvatski zavod za javno zdravstvo : Ministarstvo zdravstva i socijalne skrbi Republike Hrvatske, 2011. ([s. l.. : s. n.]). - 76 str. : zemljop. crtež, graf. prikazi (djelomice u bojama) ; 24 cm.
Ostali zastupljeni autori: Marina Kuzman, Martina Markelić, Dijana Mayer.
ISBN 9789537031411 (Hrvatski zavod za javno zdravstvo)
613.83:311(497.5)
(497.5)
"2010"
HK11-02355

JAGODIĆ Rukavina, Ana-Marija
Body tehnikom do savršenog tijela / Ana-Marija Jagodić Rukavina ; fotografije Mare Milin. - Zagreb : 24sata, 2011- . ([s. l. : s. n.]). - sv. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
ISBN 9789533230719 (cjelina)
613.72(035)
796.035(035)
(035)


knj. 3 : Vježbe za čvrstu stražnjicu. - 2011. - 63 str. : ilustr. u bojama.
ISBN 9789533230733
613.72(035)
796.035(035)
(035)

HK11-02356

VUJANIĆ, Darko
Tajna zdravoga mršavljenja / Darko Vujanić. - Zaprešić : D. Vujanić., 2011. (Zaprešić : Uvez). - 167 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 21 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu: str. 167.
ISBN 9789535684107
613.2(035)
613.7(035)
(035)
HK11-02357

WERNER, Kordula
Što klinci uistinu vole jesti : nakon kašica - recepti za djecu od jedne do četiri godine / Kordula Werner ; [s njemačkoga prevela Branka Antolović]. - Zagreb : V.B.Z., 2011. (Zagreb : Radin Print). - 80 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm. - (Biblioteka stručno popularna / V.B.Z.)
Prijevod djela: Was den Kleinen wirklich schmeckt. - Bilješka o autorici: str. [80].
ISBN 9789533043098 : 89,90 kn
613.22(035)
641.55-053.2
(083.12)
(035)
HK11-02358

Vidi br.: HK11-02331

Vidi br.: HK11-02357

614   Javno zdravstvo. Zaštita od nesreća

180 godina vinkovačke Bolnice / [urednici Marija Jurković, Marko Landeka ; fotografije Zvonimir Tanocki]. - Vinkovci : Opća bolnica : Matica hrvatska, Ogranak, 2011. (Vinkovci : Zebra). - 411 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Marko Landeka, Josip Dolanski, Vlado Maroslavac, Dražen Švagelj, Mladen Karlić, Zdenko Zagorc, Martin Božić, Krunoslav Šporčić, Estera Radičević, Vladimirka Vidić, Srebrenka Takšić, Blaženka Hruškar, Ivana Lovaković, Branko Potočić, Zdravko Faletar, Željko Teklić, Božo Gugić, Vesna Filipović, Ivan Vorgić, Tereza Krmek, Marija Jurković, Slavko Smital, Ljiljana Čengić, Nikola Drobnjak, Željko Mišetić, Dragica Periškić, Vesna Ćorluka, Stjepan Troha, Ivan Pripužić, Željka Kolak, Dragica Matić, Dražen Švagelj, Marija Bekavac, Višnja Jureša, Ljubica Slišković, Katica Dragun, Tomislav Bertović, Marija Terzić, Ljubica Slišković. - Nakl. 1500 primj.
ISBN 9789536015795 (Matica hrvatska, Ogranak Vinkovci) : 200 kn
614.2(497.5Vinkovci)(091)
(497.5Vinkovci)
HK11-02359

90RL : 90 godina Klinike za bolesti uha, nosa i grla i kirurgiju glave i vrata = 90 years of the Department of Otorinolaringology, head and neck surgery / [urednici Drago Prgomet, Marcel Marjanović Kavanagh. - Zagreb : Medicinski fakultet Sveučilišta, [2011]. ([s. l. : s. n.]). - 42 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 21 cm.
Imena urednika preuzeta sa unut. str. omota, a godina izdavanja utrđena i preuzeta iz teksta. - Tekst na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789536255498
614.2(497.5Zagreb):616.21(091)
616.21(497.5Zagreb)(091)
(497.5Zagreb)
HK11-02360

UDRUGA medicinskih sestara i tehničara Hrvatske za neurologiju. Stručna konferencija s međunarodnim sudjelovanjem (2011 ; Opatija)
Budućnost modernog sestrinstva u neuroznanosti : zbornik radova / Stručna konferencija UMSTHN s međunarodnim sudjelovanjem, Opatija, 21. - 24. rujna 2011. ; [urednici Lenka Kopačević, Biserka Sedić]. - Zagreb : Udruga medicinskih sestara i tehničara Hrvatske za neurologiju, 2011. (Valpovo : Kromopak). - 68 str. : graf. prikazi u boji ; 28 cm.
Zastupljeni autori: Vida Demarin, Oscar R. de Miranda, Majda de Miranda, Sonja Kalauz, Jasmina Nerat, Vida Gönz, Rajko Spasojević, Miljana Matijević, Nada Rapajić, Ivana Nešić, Dragana Turčinov, Marina Vojnović, Ivan Anzulović, Nataša Mrakovčić, Ljiljana Hoić, Irena Kovačević, Valentina Krikšić, Marija Briški, Zvjezdana Delibašić, Višnja Vičić Hudorović, Narcis Hudorović, Marijana Neuberg, Natalija Uršulin-Trstenjak, Jurica Veronek, Branka Bašić, Martina Hulina, Mirela Lovreković, Marija Janjiš, Anita Knezović-Žuro, Ana Ćurković, Maja Bakić, Jelena Ivanović, Ružica Dujak, Zvjezdana Prđun, Katica Martinac, Martina Jerbić, Martina Špehar, Ana Žepina Puzić, Nevenka Vuković, Jadranka Miladinović, Slobodanka Bojanić, Darija Maltar, Ana-Mari Horžin, Ines Matković, Nikolina Sopić, Marija Grbeša, Vlasta Pekić, Ljiljana Grdić, Lidija Tomas, Lenka Kopačević, Marija Strapac, Gordana Šantek-Zlatar, Gabrijela Šimunić, Anka Marković, Ljubica Trogrlić, Slavica Barić, Ksenija Pandža, Josipa Gotal, Ljubica Vulje, Jasminka Lenček, Ana Primorac, Dubravka Grgurić, Melita Mesar, Martina Fruk, Romana Orešković, Tamara Golić, Ljerka Pavković, Jasminka Stokić, Dunjica Karniš, Valentina Barčan. K. Kužnik, M. Passero, Lj. Cvitanović-Šojat, R. Gjergja Juraški, B. Divčić, M. Malenica. - Nakl. 150 primj. - Na str. 6-8 tekst na engl. jeziku. - Bibliografija uz većinu radova. - Summaries.
ISBN 9789535635215
614.253.5
616.831-052:614.2
(063)
HK11-02361

Vidi br.: HK11-02497

615   Farmacija. Terapija. Toksikologija

BUZZACCHI, Erasmo
Glina : za zdravlje i vitalnost / Erasmo Buzzacchi ; [za hrvatsko izd. priredila Jadranka Varošanec]. - Zagreb : Trsat, [2011]. (Čakovec : "Zrinski"). - 124 str. : ilustr. u bojama ; 19 cm. - (Prirodna medicina)
Prijevod djela: Argilla. - Godina izdavanja preuzeta iz CIP zapisa. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537544201 : 59 kn
615.838.7(035)
615.89(035)
(035)
HK11-02362

KOLEGA, Kristijan
Samoozdravljenje II : naš pravi identitet / [tekst i fotografije] Kristijan Kolega (Kakudmi das). - Zagreb : Omega lan, 2011. ([s. l.] : Feroproms). - 217 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Um caruje)
Slika autora na omotu. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 216.
ISBN 9789537764029 : 100 kn
615.852(035)
(035)
HK11-02363

KREITER, Hildegard
Kneippov zdravstveni priručnik : suvremen obiteljski priručnik za terapiju vodom, prehranu i kretanje, ljekovito bilje i samopomoć : s ljekarnom kućnih lijekova i leksikonom zdravstvenih tegoba / Hildegard Kreiter, Helene Roschatt ; [prevela Iva-Martina Bura]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. (Zagreb : Radin print). - 175 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Prijevod djela: Kursbuch Kneipp. - Slike autorica i bilješke o njima na omotu. - Bibliografija: str. 175.
ISBN 9789531410069 : 129 kn
615.83(035)
(035)
HK11-02364

LJEKARNIČKA praksa : ljekarnici u skrbi za bolesnika / pripremili Mate Portolan, Danijela Jonjić, Aleksandra Grundler. - Zagreb : Hrvatska ljekarnička komora, 2011. (Zagreb : Denona). - 92 str. : ilustr. ; 24 cm.
Nakl. 3100 primj. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789539526991
615.1(035)
(035)
HK11-02365

PRANIĆ, Kata
Hrvatski travari / Kata Pranić. - Zagreb : Biakova, 2011. (Zagreb : Studio Moderna). - 192 str. : ilustr. ; 24 cm.
Nakl. 1500 primj. - Str. 181: Pogovor / Slavica Šarović.
ISBN 9789536497614 : 150 kn
615.89(497.5)
633.88(497.5)
(497.5)
HK11-02366

WISE, Anna
Buđenje uma : naučite kako vam beta, alfa, theta i delta moždani valovi mogu pomoći da iskoristimo sve svoje potencijale / Anna Wise ; s engleskoga prevela Aleksandra Barlović. - Zagreb : V.B.Z., 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 214 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Mi)
Prijevod djela: Awakening the mind. - Bilješka o autorici: str. 215.
ISBN 9789533042800 (meki uvez) : 119 kn
615.851.8(035)
(035)
HK11-02367

ZNANSTVENI skup Zdravstveno-lječilišne destinacije u Hrvatskoj (2011 ; Veli Lošinj)
Zdravstveno-lječilišne destinacije u Hrvatskoj : knjiga izlaganja na znanstvenom skupu Veli Lošinj, 2-4. rujna 2011 / urednik Goran Ivanišević. - Zagreb : Akademija medicinskih znanosti Hrvatske, 2011. (Zagreb : Interprint). - 199 str. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Goran Ivanišević, Vladis Vujnović, Inga Lisac, Dragan Roša, Darije Maričić, Eduard Kušen, Darko Vlahović, Ana Mrđa, Slavka Topolić, Sivester Krelj, Karli Lipovec, Zmago Turk, Breda Jesenšek Papež, Jože Barovič, Berislav Skupnjak, Spase Vulić, Damir Milinović, Mili Razović, Spomenka Tomek-Roksandić, Nada Tomasović Mrčela, Nina Smolej Narančić, Mate Ljubičić, Marica Lukić, Stela Vračan, Goran Perko, Sanja Predavec, Đulija Malatestinić, Jagoda Doko Jelinić, Ksenija Zaninović, Vladimir Mićović, Mirjana Kos Nalis, Tatjana Kehler, Jasminka Smiljanić, Sandra Rusac-Kukić, Mirela Fabijanić-Bassi, Oto Kraml, Senka Rendulić Slivar, Nada Knežević-Kraml, Jadranka Roša, Dubravka Tončić, Mirjana Jakčin Ivančić, Rade Knežević, Nika Dolenc, Đurđica Šimičić, Renata Žugić, Finka Tomas, Ljubiša Postolović, Anamarija Margan Šulc, Mladen Kovačević, Dejan Jakovljević, Valter Martinolić, Amir Muzur, Milena Peršić, Emil Bratović, Viktor Peršić, Ankica Senta Marić, Damir Andabaka, Radovan Čepelak, Nataša Janev-Holcer, Jagoda Doko Jelinić, Damir Gortan, Ksenija Berdnik Gortan, Aida Jelaska. - Nakl. 200 primj. - Bibliografija iza svakog poglavlja.
ISBN 9789536868360
615.83(497.5)
338.48:61(497.5)
(497.5)
(063)
HK11-02368

Vidi br.: HK11-02352

Vidi br.: HK11-02362

Vidi br.: HK11-02126

616   Patologija. Klinička medicina

616.1/.9   Posebna patologija

BIOLOGIJSKA psihijatrija / [urednici] Zoran Bradaš, Marija Božičević, Alma Mihaljević Peleš. - Zagreb : HUMS [i. e.] Hrvatska udruga medicinskih sestara, 2011. ([Zagreb] : FILEDATA). - 141 str. : ; 24 cm.
Nakl. 200 primj. - Bibliografija iza svakog poglavlja.
ISBN 9789536281114
616.8-07-085(035)
(035)
HK11-02369

DENTALNA erozija : etiologija, dijagnostika i terapija / autori Hrvoje Brkić ... [et al.]. - Zagreb : Školska knjiga, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 77 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 25 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Ostali zastupljeni autori: Ivana Čuković-Bagić, Nadan Rustemović, Zrinka Tarle. - Bibliografija iza svakog rada. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789530315877 : 139 kn
616.314-001.37(075.8)
(075.8)
HK11-02370

JUBILARNI simpozij Osamdeset godina života i šezdeset godina predanosti stomatologiji akademika Berislava Topića (2011 ; Sarajevo)
Jubilarni simpozij Osamdeset godina života i šezdeset godina predanosti stomatologiji akademika Berislava Topića : Sarajevo, 24 juni/lipanj 2011. / glavna urednica Lidija Lincender-Cvijetić. - Sarajevo : Akademija nauka i umjetnosti BiH, 2011. (Sarajevo : Moare). - 205 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Posebna izdanja / Akademija nauka i umjetnosti Bosne i Hercegovine ; knj. 135. Odjeljenje medicinskih nauka ; knj. 37)
Na spor. nasl. str.: Symposium in honor of Eighty years of life and sixty years of devotion to stomatology of academician Berislav Topić. - Muhidin Hamamdžić, Mirjana Malić, Darije Plančak, Faruk Arifhodžić, Ana Cekić-Arambašin, Amira Dedić, Goran Knežević, Ksenija Jorgić-Srdjak, Edin Muhić, Vito Vrbič, Hajrija Konjhodžić-Raščić, Amra Vuković, Vanja Boras-Vučićević, Dubravka Šimić, Ivan Alajbeg, Husret Tahirović, Berislav Topić. - Nakl. 300 primj. - Bibliografija iza pojedinih poglavlja. - Imensko kazalo.
ISBN 9789958501593
616.31(497.6)
61-051Topić, B.
(497.6)
(063)
HK11-02371

QIUNTESSENCE update - Dentalna tehnika : članci objavljeni u časopisu Quintessenz Zahntechnik / [prijevod Vesna Haban ... [et al.] ; urednica Sandra Dumančić]. - Zagreb : Media ogled, 2011. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 201 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Prevedeno prema: Quintessenz Zahntechnik.
ISBN 9789539592262
616.314-77
(045)
HK11-02372

Vidi br.: HK11-02360

Vidi br.: HK11-02361

616.31   Stomatologija

617   Kirurgija. Ortopedija. Oftalmologija

IVANIŠEVIĆ, Milan, liječnik
Očne bolesti : udžbenik oftalmologije za medicinske sestre / Milan Ivanišević i suradnici. - Split : Medicinski fakultet Sveučilišta, 2011. (Split : Slobodna Dalmacija). - 81 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Splitu = Manualia Universitatis studiorum Spalatensis)
Zastupljeni suradnici: Lovro Bojić, Ksenija Karaman, Kajo Bućan, Davor Galetović, Dobrila Karlica, Veljko Rogošić, Željko Kovačić, Svjetlana Matijević. - Nakl. 350 primj. - Bibliografija uz svaki rad. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537524067
617.7(075.8)
(075.8)
HK11-02373

618   Ginekologija. Porodiljstvo

MURKOFF, Heidi E.
Što očekivati prije trudnoće : potpuni plan priprema za začeće / Heidi Murkoff i Sharon Mazel ; s engleskoga prevela Aleksandra Barlović. - Zagreb : V.B.Z., 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 256 str. ; 24 cm. - (Biblioteka stručno popularna / V.B.Z.)
Prijevod djela: What to expect before you're expecting. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533042886 : 150 kn
618.2(035)
(035)
HK11-02374

619   Veterinarska medicina

INTERNATIONAL Congress "Veterinary Science and Profession" (2011 ; Zagreb)
Book of abstracts / The International Congress "Veterinary Science and Profession", Zagreb, October 3rd and 4th 2011 ; [editors in-chief Nadica Maltar-Strmečki, Krešimir Severin, Alen Slavica]. - Zagreb : Faculty of Veterinary Medicine, 2011. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 98 str. ; 24 cm.
Om. nasl. - Na vrhu nasl. str.: University of Zagreb.
ISBN 9789536062812
619
(048)(063)
HK11-02375

62   Tehnika

MATERIJALI 1 / Vinko Ivušić ... [et al.]. - Zagreb : Fakultet strojarstva i brodogradnje, 2011. (Zagreb : Stega tisak). - 96 str. : ilustr. ; 30 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Ostali zastupljeni autori: Mladen Franz, Đurđica Španiček, Lidija Ćurković. - Nakl. 1000 primj. - Popis oznaka: str. 93-96. - Bibliografija uz svako poglavlje.
ISBN 9789537738112 : 35 kn
62:66.017
(075.8)
HK11-02376

620   Ispitivanje materijala. Energetika

PRIRUČNIK za administratora sustava : Informacijski sustav za gospodarenje energijom ISGE / autor Ekonerg - Institut za energetiku i zaštitu okoliša. - Zagreb : Program Ujedinjenih naroda za razvoj u Hrvatskoj, 2011. ([Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 220 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Na vrhu nasl. str.: Projekt poticanje energetske efikasnosti u Hrvatskoj.
ISBN 9789537429300
620.9:004.42
HK11-02377

PRIRUČNIK za energetskog administratora : Informacijski sustav za gospodarenje energijom ISGE / autor Ekonerg - Institut za energetiku i zaštitu okoliša. - 1. izd. - Zagreb : Program Ujedinjenih naroda za razvoj (UNDP), 2011. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 216 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Na vrhu nasl. str.: Projekt poticanje energetske efikasnosti u Hrvatskoj.
ISBN 9789537429317
620.9:004.42
HK11-02378

PRIRUČNIK za energetskog menadžera : Informacijski sustav za gospodarenje energijom ISGE / autor Ekonerg - Institut za energetiku i zaštitu okoliša. - 1. izd. - Zagreb : Program Ujedinjenih naroda za razvoj u Hrvatskoj, 2011. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 132 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Na vrhu nasl. str.: Projekt poticanje energetske efikasnosti u Hrvatskoj.
ISBN 9789537429324
620.9:004.42
HK11-02379

PRIRUČNIK za gosta : Informacijski sustav za gospodarenje energijom ISGE / autor Ekonerg - Institut za energetiku i zaštitu okoliša. - Zagreb : Program Ujedinjenih naroda za razvoj u Hrvatskoj, 2011. ([Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 80 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Na vrhu nasl. str.: Projekt poticanje energetske efikasnosti u Hrvatskoj.
ISBN 9789537429348
620.9:004.42
HK11-02380

PRIRUČNIK za korisnika : Informacijski sustav za gospodarenje energijom ISGE / autor Ekonerg - Institut za energetiku i zaštitu okoliša. - 1. izd. - Zagreb : Program Ujedinjenih naroda za razvoj (UNDP), 2011. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 108 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Na vrhu nasl. str.: Projekt poticanje energetske efikasnosti u Hrvatskoj.
ISBN 9789537429331
620.9:004.42
HK11-02381

622   Rudarstvo

Vidi br.: HK11-02330

624/625   Građevinarstvo. Gradnja prometnica

MIHANOVIĆ, Ante, inženjer građevinarstva
Građevna statika I. / Ante Mihanović, Boris Trogrlić. - 1. izd. - Split : Fakultet građevinarstva, arhitekture i geodezije, 2011. (Split : Tipoart). - 261 str. : ilustr. ; 24 cm.
Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 244-245 i uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536116454
624.04(075.8)
(075.8)
HK11-02382

OREŠKOVIĆ, Mirko
Graditeljski projekt i njegova knjiga : priručnik projektnoga tima / Mirko Orešković. - Zagreb : Hrvatska sveučilišna naklada, 2011. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 210 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Slika autora i bilješka o njemu: str. 210. - Bibliografija: str. 205-209.
ISBN 9789531692328 : 150 kn
624.04:65.012(035)
(035)
HK11-02383

WORKSHOP on Soil-Structure Interaction and Retaining Walls (2011 ; Dubrovnik)
Workshop on Soil-Structure Interaction and Retaining Walls, Dubrovnik, Croatia, 6-8 October 2011 : proceedings of the Technical Meeting TC207 ISSMGE Dubrovnik 2011 / edited by V. M. Ulitsky, M. B. Lisyuk, I. Sokolić. - Zagreb : Croatian Geotechnical Society, 2011. ([s. l. : s. n.]). - VIII, 158 str. : ilustr., graf. prikazi ; 23 cm.
Zastupljeni autori: V. M. Ullitsky, A. G. Shashkin, K. G. Shashkin, M. B. Lisyuk, C. M. Haberfield, D. R. Paul, I. Sokolić, B. Vukadinović, Ž. Skazlić, C. di Prisco, G. Gottardi, V. A. Vasenin, I. Sorić, A. Hršak, S. A. Kudryatsev, V. N. Paramonov, C. W. Ong, C. F. Leung, K. Y. Yong, I. T. Mirsayapov, I. V. Koroleva, R. J. Finno, M. Korff, L. Vollmert, I. K. Fomenko, O. V. Zerkal, C.atherine Jacquard, Romain Vallentin, T. V. Maslak. - Radionicu je organiziralo Hrvatsko geotehničko društvo. - Bibliografija uz svaki rad.
ISBN 9789539548627
624.13
(063)
HK11-02384

Vidi br.: HK11-02438

628   Sanitarna tehnika

MEĐUNARODNA konferencija Vodovodni i kanalizacioni sistemi (11 ; 2011 ; Jahorina, Pale)
Jedanaesta međunarodna konferencija "Vodovodni i kanalizacioni sistemi" : Jahorina, Pale 25-27. maja 2011 : zbornik radova / organizatori Udruženje Vodovodi Republike Srpske, Udruženje vodovoda i kanalizacije Srbije i Udruženje za tehnologiju vode i sanitarno inženjerstvo, Beograd ; [ urednici Branislav Kujunžić, Tomislav Slavković, Jovo Tadić]. - Jahorina : udruženje za tehnologiju vode i sanitarno inženjerstvo, 2011. (Beograd : Planeta print). - 328 str. : ilustr, zemljop. crteži ; 24 cm.
Zastupljeni hrvatski autori: Dubravko Vukalović, Branko Beljščak, Petar Gršković, Lino Kiršić, Jagoda Pilko, Josip Rukavina, Davor Grbelja, Božo Kekez, Enes Zaimović, Raoul Valčić. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9788682931416
628.1/.3(497.11)
(497.11)
(063)
HK11-02385

63   Poljoprivredne znanosti

ZNANSTVENI skup Šumarstvo i poljoprivreda Sredozemlja na pragu Europske unije (2011 ; Split)
Šumarstvo i poljoprivreda hrvatskog Sredozemlja na pragu Europske unije : znanstveni skup : Split, 13. - 14. listopada 2011. : sažeci / [urednici Slavko Matić, Franjo Tomić, Igor Anić]. - Zagreb : Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, 2011. (Zagreb : Intergrafika TTŽ). - 42 str. ; 21 cm.
Na vrhu nasl. str.: Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, znanstveno vijeće za poljoprivredu i šumarstvo, znanstveno vijeće za zaštitu prirode. - Nakl. 300 primj.
ISBN 9789531549875
63(497.5-3Hrv. primorje)
(497.5-3Hrv. primorje)
(048)(063)
HK11-02386

631/635   Agronomija. Poljodjelstvo. Hortikultura

KUHN, Birgit
Jednostavno održavanje vrta / [tekst Brigit Kuhn]. - Zagreb : 24sata, 2011. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 63 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm. - (Moj vrt iz snova ; 6)
Prijevod djela: Pflegeichter Garten. - Podatak o autoru preuzet sa str. [2]. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533230764
635.9:633.8(035)
(035)
HK11-02387

MEĐUNARODNI znanstveno stručni skup Hrvatsko oplemenjivanje bilja, sjemenarstvo irasadničarstvo i europske integracije (4 ; 2011 ; Šibenik)
Hrvatsko oplemenjivanje bilja, sjemenarstvo i rasadničarstvo i europske integracije = Croatian plant breeding, seed and nursery production and European integration : zbornik sažetaka = book of abstracts : [četvrti međunarodni znanstveno stručni skup], Šibenik, 28. rujna do 30. rujna 2011. godine / [organizatori] Hrvatsko agronomsko društvo i Europsko udruženje sjemenara = Croatian Society of Agronomists i Europsko udruženje sjemenara = European Seed Association ; glavni urednik, editor in chief Zdravko Matotan]. - Zagreb : Hrvatsko agronomsko društvo = Croatian Society of Agronomists, 2011. (Luka : Hlad). - 107 str. ; 23 cm.
ISBN 9789536485291
631.527(497.5:4EU)
631(497.5:4EU)
(497.5)
(4-6EU)
(048)(063)
HK11-02388

Vidi br.: HK11-02423

Vidi br.: HK11-02424

Vidi br.: HK11-02366

Vidi br.: HK11-02388

Vidi br.: HK11-02394

636/639   Stočarstvo. Pčelarstvo. Lovstvo. Ribarstvo

KRIŽ, Josip, pčelar
Pčelinja matica : selekcija, dodavanje, zamjena / Josip Križ ; [fotografije Josip Križ]. - Zagreb : Pčelarsko društvo "Lipa", 2011. ([Lukavec] : Grafika Markulin). - 63 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
ISBN 9789535593911
638.121.1
HK11-02389

LOVSTVO / Frane Grospić ... [et al.] ; [ilustracije Radoslav Bekavac, Sabina Podobnik ; fotografije Mario Todorić ... [et al.]. - Split : Dobra kob : Pučko otvoreno učilište Hubert, 2011. (Split : Slobodna Dalmacija). - 240 str. : ilustr. u bojama ; 33 cm.
Ostali zastupljeni autori: Davor Martić, Branimir Reindl, Đuro Sovilj, Perica Tucak, Ante Udovičić, Mladan Vidović. - Pojmovnik: str. 7-8.
ISBN 9789535632818 (Dobra kob) : 300 kn
639.1(035)
(035)
HK11-02390

MARTIĆ, Davor
Lov poljskih koka / Davor Martić ; [fotografije Radoslav Bekavac]. - Split : Dobra kob, 2011. (Split : Slobodna Dalmacija). - 152 str. : ilustr. ; 34 cm.
ISBN 9789535632825 : 200 kn
639.12(035)
(035)
HK11-02391

MATKOVIĆ, Kristina
Alternativni načini držanja kokoši nesilica : priručnik / Kristina Matković, Bara Vinković. - Zagreb : Veterinarski fakultet Sveučilišta, Zavod za animalnu higijenu, okoliš i etologiju, 2011. (Nova Gradiška : Arca). - 44 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Na 1 om. listu: Alternativni sustavi držanja nesilica na OPG-ima : VIP projekt. - Nakl. 160 primj. - Bibliografija: str. 43-44.
ISBN 9789536062805
636.5.083(035)
(035)
HK11-02392

PROGRAM uzgoja ovaca u Republici Hrvatskoj / [autori Boro Mioč... et al.]. - Zagreb : Hrvatski savez uzgajivača ovaca i koza, 2011. (Vinkovci : Zebra). - 91, [5] str. s tablama : ilustr. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Vesna Pavić, Zdravko Barać, Ivan Vnučec, Zvonimir Prpić, Danijel Mulc, Marija Špehar. - Nakl. 750 primj. - Bibliografija: str. 80-83.
ISBN 9789535686903
636.32/.38(497.5)
(497.5)
HK11-02393

Vidi br.: HK11-02405

Vidi br.: HK11-02118

64   Domaćinstvo

BORIĆ, Neven
Enciklopedija začina i začinskih mješavina / Neven Borić. S dobro začinjenom kuharicom / Damir Ivankić ; [fotografije jela Neven Borić, Damir Ivankić]. - Zagreb : Naklada Selman, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 217 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
ISBN 9789539921659 : 199 kn
641.885(035)
633.82(035)
641.55
(083.12)
(035)
HK11-02394

DOMAĆA kuhinja / [urednica Vesna Gregl ; fotografije Željko Grgić]. - Zagreb : EPH media, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 3 sv. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
ISBN 9789537770327 (cjelina)
641.568
(083.12)

1 : Dobar tek sa žlicom. - 80 str.
ISBN 9789537770297 : 5 kn
641.568
(083.12)

HK11-02395

2 : Fuži, pogače, štrukli ---. - 82 str.
ISBN 9789537770303 : 5 kn
641.568
(083.12)

HK11-02396

3 : Zaboravljeni bakini kolači. - 82 str.
ISBN 9789537770310 : 5 kn
641.568
(083.12)

HK11-02397

LANE, Rachel
Zlatna knjiga slastica / [tekst Rachel Lane, Carla Bardi ; fotografije Brent Parker Jones, Pul Nelson ; s engleskoga prevela Mirjana Paić-Jurinić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 608 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Prijevod djela: The golden book of desserts. - Tiksano u Kini. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531409254
641.85
(083.12)
HK11-02398

NOSTALGIČNA kuharica : više od 400 tradicionalnih jela iz regije / [izbor recepata Božica Mirić ; uvod Julijana Matanović ; prijevod slovenskih recepata Ariana Klier ; fotografije jela Tomo Jeseničnik ; urednica Aleksandra Stella Škec]. - 1. izd. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. (Ljubljana : Korotan-Ljubljana). - 359 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
To po čemu jesmo: str. 7-9. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531409865 : 249 kn
641.568(497.5-3Dalmacija)
(083.12)
HK11-02399

PEDROTTI, Walter
Mali leksikon vegetarijanske kuhinje / Walter Pedrotti i Paolo Pigozzi ; [ilustracije G. Pianigani ... et al.]. - Zagreb : Trsat, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 127 str. : ilustr. u bojama ; 19 cm. - (Prirodna medicina)
Prijevod djela: La piccola biblia della cucina vegetariana. - Podatak o godini izdavanja preuzet iz CIP-zapisa.
ISBN 9789537544195 : 59 kn
641.564
(083.12)
HK11-02400

UGARKOVIĆ, Ana
Kod Ane / Ana Ugarković. - Zagreb : EPH media, 2011. (Zagreb : Denona). - 4 sv. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
ISBN 9789537770228 (cjelina)
641.55
(083.12)

1. - 113 str.
ISBN 9789537770235 : 29,90 kn

HK11-02404

2. - 113 str.
ISBN 9789537770242 : 29,90 kn

HK11-02402

3. - 113 str.
ISBN 9789537770259 : 29,90 kn

HK11-02401

4. - 113 str.
ISBN 9789537770266

HK11-02403

WOLSPERGER, Elena
Njegovo veličanstvo sir : [knjiga recepata za prste polizati] / Elena Wolsperger ; [fotografije i ilustracije Danilo Dučak]. - Zagreb : EPH media, 2011. (Zagreb : Vjesnik). - 82 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9789537770211 : 13 kn
641.56:637.35
637.35(035)
(083.12)
(035)
HK11-02405

Vidi br.: HK11-02358

Vidi br.: HK11-02394

640.4   Ugostiteljstvo i hotelijerstvo

GROPUZZO, Rino
Putevi užitka : Kvarner i Gorski kotar / Rino Gropuzzo ; [tekst Bernardin Modrić ; prevoditeljice Volga Vukelja Dawe (engleski), Elvia Nacinovich (talijanski), Kristina Matota Babić (njemački)]. - Zagreb : Vedis, 2011. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 244 str. : ilustr. u bojama ; 33 cm.
Ilustr. i na unut. str. om. listova. - Tekst na više jezika.
ISBN 9789537679118
640.4(497.5-3Kvarner)
640.4(497.5-3Gorski kotar)
(497.5-3Kvarner)
(497.5-3Gorski kotar)
(084)
HK11-02406

Vidi br.: HK11-02406

65   Organizacija poslovanja u industriji, trgovini i prometu

BUBLE, Marin
Poslovno vođenje / Marin Buble. - Zagreb : M.E.P., 2011. (Zagreb : Stega tisak). - XII, 312 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 293-302; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789536807529
65.012.4(075.8)
(075.8)
HK11-02407

INTERNATIONAL Scientific Conference "Entrepreneurship and Macroeconomic Management" (5 ; 2011 ; Pula)
Entrepreneurship and macroeconomic management: reflections on the world in turmoil : conference proceedings / The 5th International scientific conference, Pula, march 24-26, 2011 ; edited by Kristina Afrić Rakitovac, Violeta Šugar, Vanja Bevanda. - Pula : Juraj Dobrila University of Pula, Department of economics and tourism "Dr. Mijo Mirković", 2011. (Pula : Papirus). - 3 sv. : graf. prikazi ; 24 cm.
Nakl. 200 primj.
ISBN 9789537498412 (cjelina)
65.012
330.101.541
(063)


Vol. 1. - XXVII, 966 str.
Zastupljeni hrvatski autori: Željana Aljinović Barać, Slavko Šodan, Tina Vuko, Lorena Mošnja-Škare, Martina Dragija, Vesna Vašiček, Mirjana Hladika, Ivana Mamić Sačer, Lajoš Žager, Ivana Sever, Ana Kundid, Andrijana Rogošić, Ticijan Peruško, Robert Zenzerović, Ana Rimac Smiljanić, Ivana Pavić, Danica Bakotić, Andrea Vareško, Alka Obadić, Ana Došen, Sandro Krizman, Violeta Šugar, Ines Kersan-Škabić, Sanja Varga, Moira Kostić-Bobanović, Vanja Bevanda, Marko Turk, Vlatka Bilas, Sanja Franc, Danijela Ćenan, Marina Klačmer Čalopa, Kristina Brodar, Jelena Horvat, Zrinka Gregov, Vesna Cvitanović, Vladimir Žanić, Domagoj Cingula, Marijan Cingula, Tonći Svilokos, Dean Učkar, Sven Carlin, Ljubo Jurčić, Marinko Škare, Romina Pržiklas Družeta, Daniel Tomić, Heri Bezić, Katija Vojvodić, Davor Filipović, Najla Podrug, Hrvoje Bujanović, Domagoj Hruška, Mislav Ante Omazić, Jure Fuzul, Alen Jugović, Borna Debelić, Ana Perić Hadžić, Ljiljana Katičić, Ivan Šušnjar, Goran Dedić, Danijela Križman Pavlović, Dario Miočević, Hrvoje Perčević. - Bibliografija iza svakog poglavlja ; Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537498429

HK11-02408

Vol. 2. - XII; str. 968-1889.
Zastupljeni hrvatski autori: Manuel Benazić, Aneli Dragojević Mijatović, Gordana Kordić, Zdravko Šergo, Darko Saftić, Ana Težak, Vladimir Šimić, Sandra Krtalić, Barbara Škreblin Borovčak, Marko Perić, Daniel Dragičević, Meri Šuman Tolić, Katija Vojvodić, Marija Martinović, Sanja Blažević, Sabina Lacmanović, Lela Tijanić, Valerija Botrić, Marija Bušelić, Talita Hodžić, Anton Devčić, Irena Fatur Krmpotić, Kristina Črnjar, Aleksandra Hajduković, Dragan Kopecki, Ivica Katavić, Kristina Afrić Rakitovac, Irena Vukmanov Šimokoj, Vesna Brčić-Stipčević, Kristina Petljak, Irena Guszak, Vesna Dragaš, Rozana Veselica, Mirjana Dragaš, Andrea Kovačević, Tonći Lazibat, Ivana Štulec, Marinko Škare, Tea Golja, Violeta Šugar, Mihajlo Tikvicki, Nela Vlahinić-Dizdarević, Duško Radulović, Romina Alkier Radnić, Daniela Gračan, Zrinka Zadel, Marija Dragičević, Stijepo Letunić, Marija Ivaniš, Mirjana Kovačić, Alen Jugović, Anto Violić, Smiljana Pivčević, Daniela Garbin Praničević, Klara Trošt, Ines Milohnić, Ana Vizjak, Andreja Rudančić-Lugarić, Martina Milas, Tea Jagić, Dorijan Rajković. - Bibliografija iza svakog poglavlja ; Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537498436

HK11-02409

MAJNARIĆ, Tomislav, inženjer elektrotehnike
Umijeće bogaćenja / Tomislav Majnarić. - Zagreb : vlast. nakl., 2011. (Zagreb : Studio Moderna). - 410 str. ; 21 cm.
Slika autora na omotu. - Bibliografija: str. [409]-410.
ISBN 9789535689409
65.012.4
(092)
HK11-02410

Vidi br.: HK11-02249

Vidi br.: HK11-02200

655   Grafička industrija. Nakladništvo. Knjižarstvo

Vidi br.: HK11-02753

Vidi br.: HK11-02475

656   Promet. Poštanske i prijevozne usluge

BUJAS, Lovorka
Naših prvih deset godina : 2001. - 2011. / [fotografije Stanko Ferić ... et al]. - Šibenik : Gradski parking, 2011. (Šibenik : Tiskara Malenica). - 72 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Nakl. 300 primj.
ISBN 9789535666004
656.015(497.5Zagreb)
(497.5Zagreb)
"2001/2011"
HK11-02411

JAŠIĆ, Dražen
Planiranje pomorskog putovanja / Dražen Jašić, Goran Belamarić, Živko Trošić. - Zadar : Sveučilište, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 144 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Manualia Universitatis studiorum Iadertina)
Bibliografija: str. [145-146].
ISBN 9789537237929 : 50 kn
656.61(075.8)

(075.8)
HK11-02412

KEKIĆ, Goran, inženjer strojarstva
120 godina Zagrebačkog električnog tramvaja : 1891.-2011. / [autori Goran Kekić, Ksenija Pešl ; suradnici Ivan Bahun ... [et al.] ; fotografije Borislav Benažić ...[et al.]. - Zagreb : Zagrebački holding, Podružnica ZET, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 200 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 29 cm.
Om. nasl. - Podatak o autorima preuzet iz kolofona.
ISBN 9789539692481
656.34(497.5Zagreb)
(497.5Zagreb)
(067.5)
HK11-02413

LEGAC, Ivan
Gradske prometnice / Ivan Legac i koautori. - Zagreb : Fakultet prometnih znanosti, 2011. ([Lukavec] : Tiskara Rotim i Market). - XI, 370 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 30 cm. - (Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis = Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu)
Zastuupljeni koautori: Dubravka Hozjan, Sanja Dimter, Milivoj Benigar, Luka Novačko. - Nakl. 300 primj. - Pojmovnik: str. I-X. - Popis kratica: str. XI. - Bibliografija uz svako poglavlje.
ISBN 9789532430493
656.1(075.8)
(075.8)
HK11-02414

657/659   Računovodstvo. Organizacija proizvodnje. Propaganda. Masovno komuniciranje. Odnosi s javnošću

KOLAR, Teja
Primjena novog Zakona o javnoj nabavi / Teja Kolar, Ante Loboja, Zoran Vuić. - Zagreb : TEB - poslovno savjetovanje, 2011. (Zagreb : Tiskara Orbis). - 279 str. ; 24 cm.
Sadrži i: Zakon o javnoj nabavi : (Nar. nov., br. 90/11). - Predmetno kazalo.
ISBN 9789536290987
658.7(497.5)(094.5.072)
(497.5)
(094.5.072)
HK11-02415

KOLAR, Teja
Novine u sustavu javne nabave u 2012. / Tea Kolar, Ante Luboja, Zoran Vuić. - Zagreb : Hrvatska zajednica računovođa i financijskih djelatnika, 2011. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - VII, 236 str. ; 24 cm. - (Računovodstvo i financije)
ISBN 9789532770667
658.7(497.5)(094.5.072)
(497.5)
(094.5.072)
HK11-02416

POUZDANOST industrijskih postrojenja / Živko Kondić ... [et al.]. - Slavonski Brod : Strojarski fakultet, 2011. (Čakovec : Tiskara Kron). - 248 str. : ilustr. ; 25 cm.
Ostali zastupljeni autori: Ivan Samardžić, Leon Maglić, Ante Čikić. - Bibliografija: str. 245-248.
ISBN 9789536048656
658.5.012.7(035)
658.2(035)
(035)
HK11-02417

RAČUNSKI plan. - Kaštela : Poslovni edukator, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 96 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Mala poslovna škola)
657.4.012.2(035)
(035)
HK11-02418

UPRAVLJAČKO računovodstvo i računovodstvo troškova u javnom sektoru : izabrane teme / Davor Vašiček ... [et al.]. - Zagreb : Hrvatska zajednica računovođa i financijskih djelatnika, 2011. (Zagreb : Sveučilišna tiskara). - VIII, 333 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Računovodstvo i financije)
Ostali zastupljeni autori: Ivana Dražić Lutilsky, Martina Dragija, Milena Peršić, Mirjana Hladika, Sanja Broz Tominac, Verica Budimir, Vesna Bosilj Vukšić, Vesna Vašiček. - Slike autora i bilješke o njima: str. 325-333. - Bibliografija uz svako poglavlje; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532770629
657.012.4(075.8)
(075.8)
HK11-02419

ZNANSTVENO-STRUČNI skup s međunarodnim sudjelovanjem Projekti i projektni menadžment (2011 ; Zagreb)
Projekti i projektni menadžment : zbornik radova = Projects and project management : conference proceedings : znanstveno-stručni skup s međunarodnim sudjelovanjem povodom 10. godišnjice Visoke škole za poslovanje i upravljanje "Baltazar Adam Krčelić", Zaprešić, Zagreb, 25.-26. veljače 2011. / [organizator skupa Visoka škola za poslovanje i upravljanje "Baltazar Adam Krčelić", Zaprešić ; prijevod engleskog teksta Ana Skledar Matijević ; uredništvo Zlatko Barilović ... et al.]. - Zaprešić : Visoka škola za poslovanje i upravljanje "Baltazar Adam Krčelić", 2011. ([Zagreb] : Intergrafika). - XXIV, 840 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Krešimir Pavelić, Neven Žarković, Christopher John Hull, Anton Hauc, Nino Grau, Zlatko Barilović, Almin Fočo, Marko Paliaga, Saša Šolman, Antun Presečki, Jadran Antolović, Stella Antolović, Krunoslav Škrlec, Dražen Skrba, Dragutin Funda, Tomislava Majić, Zvonimir Majić, Maja Roknić, Josip Grgić, Miroslav Gregurek, Dragan B. Tošić, Sanja Kalambura, Branko Mihaljević, Martina Mihalinčić, Igor Vrečko, Josip Žužul, Danijel Barbarić, Slavko Šimundić, Zrinka Blažević, Daniel Tomić, Lela Tijanić, Mile Šimurina, Vesna Jurić Bulatović, Nikica Petričević, Jelena Vuk, Sanja Jurčić, Hrvoje Prpić, Vinko Hrkać, Dragutin Dinčić, Maja Bregović, Tomislav Brajdić, Kristina Gregurić, Karolina Hertl, Sanja Kušnjačić, Željka Puškarić, Damir Butković, Robert Kartelo, Hrvoje Meštrović, Tomislav Rastovski, Hrvoje Tadin, Kadrija Hodžić, Neva Maher, Željko Holik, Dubravko Babić, Petar Biljanović, Josip Turković, Marija Valčić, Sanjana Buć, Maja Feketić, Ernest Vlačić, Zoran Aralica, Davor Linarić, Karolj Skala, Neven Kmetić, Winton Afrić, Vladimir Šimović, Uroš Strel Lenčić, Desimir Bošković, Dragoljub Amidžić, Matija Bošković, Dafne Vidanec, Petronije Jevtić, Ljiljana Silvija Degen, Vesna Slavica, Suzana Miljak, Jagoda Čolak, Jadranka Švarc, Mario Dumančić, Ljiljana Pejić, Kruno Gajger, Ines Jemrić Ostojić, Damir Dračić, Božidar Etlinger, Ljiljana Stošić-Mihajlović, Damir Štokovac, Linda Juraković, Branka Šaškin, Augustin Zbiljski, Renata Orlović, Marin Rogić, Mladen Vukomanović, Mladen Radujković, Tomislav Žarković, Tin Matić, Tomislav Ivančević, Marko Amidžić, Ivana Ogrizek Biškupić, Ana Pongrac, Hrvoje Mataković, Bogdana Vujnović-Gligorić, Senad Tatarević, Nenad Flajnik, Davor Ivčić, Mateo Gojavić, Mirjana Trstenjak, Ana Kralj, Damira Miroslav, Ivana Žilić, Petar Gardijan. - Marin Kulaš, Branka Maurović, Amra Kraksner, Jamila Jaganjac, Slavko Titan, Saša Šolman, Zdenko Bolfek, Danijel Barbarić, Mojca Jelančić, Goran Pregelj, Marko Pavlović, Mladen Orešić, Vesna Jurić Bulatović, Mile Šimurina, Gordana Čorić, Joško Meter, Kristina Kobrehel, Marko Gregurić, Josipa Vukelić, Marko Radačić, Nikolina Gaćina, Petar Gardijan, Miroslav Drljača, Dražen Kostelac, Damir Matrljan, Zoran Jeremić, Pavlo Ružić, Tomislav Ružić, Vinko Morović, Marija Potočki, Slobodan Ćamilović, Mladen Radujković, Zlatko Barilović, Maja-Marija Nahod, Mladen Bašić, Ana Skledar Matijević, Natalija Jurina Babović, Ana-Marija Krakić, Ivana Ćuže, Nenad Marković, Savo Vojnović. - Nakl. 1200 primj. - Tekst na hrv. i na engl. jeziku. - Str. XVII-XXIV: Predgovor ; Preface / Neven Žarković. - Bibliografija uz svaki rad. - Summaries ; Sažeci.
ISBN 9789537670207
658.012.4(063)
(063)
HK11-02420

Vidi br.: HK11-02335

Vidi br.: HK11-02507

Vidi br.: HK11-02417

66   Kemijska tehnologija i srodne industrije

MEĐUNARODNI simpozij Život i postignuća prof. emeritus Vere Johanides ( 2011 ; Zagreb)
Zbornik sažetaka Međunarodnog simpozija Život i postignuća prof. emeritus Vere Johanides, Zagreb 28. rujna 2011. / organizatori Akademija tehničkih znanosti Hrvatske, Biotehnički centar i Sveučilište u Zagrebu, Prehrambeno-biotehnološki fakultet ; [glavna i odgovorni urednik Zlatko Kniewald]. - Zagreb : Akademija tehničkih znanosti Hrvatske, 2011. ([Zagreb] : Denona). - 75 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 21 cm.
Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Str. 3: Uvodno slovo / Zlatko Kniewald.
ISBN 9789537076207
66-051 Johanides, V.
(063)
HK11-02421

Vidi br.: HK11-02425

664   Prehrambena industrija

HERCEG, Zoran
Procesi u prehrambenoj industriji : prehrambeno-procesno inženjerstvo 1 / Zoran Herceg. - Zagreb : Plejada, 2011. (Sveti Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 199 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Mostaru = Manualia Universitatis studiorum Mostariensis)
Bilješka o autoru: str. 199. - Bibliografija: str. 191-195. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537782061 : 160 kn
664(075.8)
(075.8)
HK11-02422

665   Ulja. Masti. Voskovi. Kozmetika. Nafta i naftni derivati

MILOLOŽA, Dražen
Hrvatsko maslinovo ulje / [autori Dražen Milolaža, Vinko Milat ; fotografije Mario Hlača]. - Zagreb : Hrvatska gospodarska komora, 2011. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 60 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Imena autora preuzeta sa str. 60. - Nakl. 400 primj.
665.327.3(497.5)
634.63(497.5)
(497.5)
HK11-02423

MILOLOŽA, Dražen
Olio d'oliva croato / [autori Dražen Milolaža, Vinko Milat ; fotografia Mario Hlača]. - Zagreb : Camera dell' Economia Croata, 2011. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 60 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Izv. stv. nasl.: Hrvatsko maslinovo ulje. - Imena autora preuzeta sa str.: 60. - Nakl. 200 primj.
665.327.3(497.5)
634.63(497.5)
(497.5)
HK11-02424

67/68   Razne industrije i obrti

Vidi br.: HK11-02450

69   Građevinski radovi i zanati. Građevni materijali

MECZNER, Zdenko
Dimnjačarski priručnik / Zdenko Meczner. - Zagreb : Hrvatska stručna udruga za sanaciju dimnjaka, 2011. ([Zagreb] : Ibis grafika). - XXII, 159 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 21 cm.
Bibliografija: str. 151-153.
ISBN 9789535682004
692.8(035)
662.992.8(035)
(035)
HK11-02425

7UMJETNOST. ZABAVA. SPORT


DRUGAČIJE nego sada : Gradska galerija Labin, lipanj-srpanj 2011. / [umjetnici Natalija Škalić ... et al. ; urednik kataloga Tullio Vorano ; predgovor Ivan Tudek]. - Labin : Grad, 2011. (Labin : Labinska tiskara). - [12] str. : ilustr u bojama ; 21 cm.
Katalog izložbe. - Ostali zastupljeni umjetnici: Josipa Štefanec, Ivan Tudek, Ivana Vulić, Iva Vraneković. - Nakl. 200 primj. - Bilješke o autorima uz tekst.
ISBN 9789537294267
7.038(497.5)
(497.5)
"201"
(083.824)
HK11-02426

HALDER, Alois
Umjetnost i kult : o estetici i filozofiji umjetnosti na prijelazu 19. i 20. stoljeća / Alois Halder ; prijevod Darija Domić ; priredio Damir Barbarić. - Zagreb : AGM, 2011. (Zagreb : URIHO). - 135 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Meta)
Prijevod djela: Kunst und Kult : zur Ästhetik und Philosophie der Kunst in der Wende vom 19. zum 20. Jahrhundert. - Bilješka o autoru: str. 135. - Bibliografske i druge bilješke uz tekst.
ISBN 9789531744027 : 125 kn
7.01:2
7.01:111.852
"18/19"
HK11-02427

MATIČEVIĆ, Davor
Suvremena umjetnička praksa : ogledi 1971-1993. / uredile Marija Gattin i Radmila Iva Janković ; [fotografije Boris Cvjetanović ... et al.]. - Zagreb : Durieux : Muzej suvremene umjetnosti : Hrvatska sekcija AICA, 2011. (Zagreb : Denona). - 381 str. : ilustr. ; 21 cm.
Slika autora i bilješka o njemu: str. [362]-364. - Bibliografija: str. 369-381 ; bibliografske bilješke: str. 365-367.
ISBN 9789537615284 (MSU) : 180 kn
7(497.5)
(497.5)
"197/199"
HK11-02428

MIKŠA Perković, Tihana
Tihana Mikša Perković: Bauhaus pleše : izložba modnog dizajna : Galerija Permanenta, Zagreb, 16.6. - 28.6.2011. / [predgovor Ana Lendvaj ; fotografije Dinko Klobučar ; urednica Maša Štrbac]. - Zagreb : ULUPUH - Hrvatska udruga likovnih umjetnika primijenjenih umjetnosti, 2011. (Zagreb : Printera grupa). - 16 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Katalog izložbe. - Nakl. 300 primj. - Predgovor: str. 2. - Bilješka o T. Mikša Perković: str. 15.
ISBN 9789533270067
7.05Mikša Perković, T.
[7.05:391](497.5)
(497.5)
(083.824)
HK11-02429

MRKONJIĆ, Anđelko, likovni umjetnik
Slika, riječ, kultura : rasprave, eseji, kritike / Anđelko Mrkonjić. - Osijek, 2011. (Osijek : Grafika). - 179 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 25 cm.
Bilješka o autoru: str. 179. - Bibliografija: str. 169-171 i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536931484
7.036(497.5)
(497.5)
(049.3)
821.163.42-4
HK11-02430

PIOTROWSKI, Piotr
Avangarda u sjeni Jalte : umjetnost Srednjoistočne Europe u razdoblju 1945.-1989. / Piotr Piotrowski ; [prijevod s poljskog jezika Barbara Kryžan-Stanojević]. - Zagreb : Institut za povijest umjetnosti, 2011. (Zagreb : Kerschoffset). - 485 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Mala biblioteka Instituta za povijest umjetnosti. Teorija umjetnosti ; knj. 14)
Prijevod djela: Awangarda w cieniu Jalty. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografske bilješke: str. 426-465. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536106943 : 120 kn
[7.036/.038](4-191.2)
7:32(4-191.2)
(4-191.2)
"1945/1989"
HK11-02431

POHVALA prosječnosti = The praise of mediocrity : Galerija Luka [i] Galerija Anex, Pula, 07.10.2011. - 26.10.2011. / [predgovor Sabina Salamon ; prijevod Iva Štekar, Ivana Ostojčić, ; fotografije Zaneto Paulin, Tsui Kuang-Yu ; urednik kataloga Natalija Floričić]. - Pula : HDLU Istre, 2011. (Zagreb : Intergrafika). - 53 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Zastupljeni umjetnici: Tomislav Brajnović, Igor Gustini, Branko Kolarić, I. J. Pino, Davor Rapaić, Nikola Ražov, Silvo Šarić, Vedran Šilipetar, Goran Škofić, Bojan Šumonja, Bernard Teklić, Ivona Verbanac, Iva Gobić Vitolović, Dorina Vlakančić, Darija Žmak. - Nakl. 400 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Pohvala prosječnosti = The praise of mediocrity: str. 5-13. - Bilješke o autorima: str. 44-[54].
ISBN 9789537121419
7.038(497.5-3Istra)
(497.5-3Istra)
"200"
(083.824)
HK11-02432

POP art is not dead : Galerija Klovićevi dvori, Zagreb, 28. travnja - 12. lipnja 2011. = Klovićevi dvori Gallery, 28 April - 12 June 2011 / [tekstovi, text written by Koraljka Jurčec Kos, Mladen Lučić ; prijevod na engleski, English translation Nikolina Jovanović, Sonia Wild Bićanić ; fotografije, photographs Rene Bachrach Krištofić ... [et al.] ; urednica, editor Koraljka Jurčec Kos]. - Zagreb : Galerija Klovićevi dvori, 2011. ([Zagreb] : Pressus studio). - 135 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Katalog izložbe. - Zastupljeni umjetnici: Rene Bachrach Krištofić, Željko Badurina, Snježana Ban, Ana Barbić Katičić, Dražen Budimir, Iva Gašparić Živković, Nikolina Ivezić, Helena Janečić, Denis Krašković, Marin Marinić, Robert Pauletta, Marina Stoponja, Petra Lidia Ševeljević, Robert Šimrak, Tanja Tintor Keller, Leo Vukelić. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532710427
7.038.51(497.5)
(497.5)
(083.824)
HK11-02433

VUJIĆ, Žarka
Salon Ullrich o stotoj obljetnici ili Gostiona (k) stotoj slici / Žarka Vujić ; [prijevod sažetka na engleski Graham MacMaster]. - Zagreb : Art magazin Kontura, 2011. (Sveta Nedelja : Printera). - 247 str. : ilustr. ; 25 cm.
Nakl. 500 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. [248]. - Bibliografija: str. 13-14 i uz tekst. - Summary.
ISBN 9789536960200
7.078Ullrich, A.
7.036:069(497.5Zagreb)
069(497.5Zagreb):7
(497.5Zagreb)
"191/192"
HK11-02434

Vidi br.: HK11-02434

Vidi br.: HK11-02493

Vidi br.: HK11-02475

Vidi br.: HK11-02427

Vidi br.: HK11-02431

71   Prostorno planiranje. Urbanizam. Rurizam. Pejzažna arhitektura

BRADANOVIĆ, Marijan
Istra : urbana povijesna središta = urbana zgodovinska središča / [autor teksta, avtor besedila Marijan Bradović ; fotografije, fotografije Ivo Pervan ; prijevod na slovenski, prevod v slovenščino Alina Lovrečić Carli]. - Pula : Istarska županija, Regione Istriana = Istrska županija, Regione Istriana, 2011. ([Zagreb] : Kerschoffset). - 95 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Podatak o autoru preuzet sa str. [96]. - Nakl. 500 primj. - Tekst na hrv. i slov. jeziku. - Bibliografija: str. 95.
ISBN 9789537001209
711.4(497.5-3Istra)(091)
(497.5-3Istra)
"14/18"
HK11-02435

BRADANOVIĆ, Marijan
Istrien : alte Stadtzentren = Istrie : centres urbains historiques / [text, texte Marijan Brasanović ; fotos, photographies Ivo Pervan ; Übersetzung ins Deutsche, traducion en allemand Marieta Djaković, Kristina Djaković ; Übersetzung ins Französische, traduction en francais Darling Pantelić Strenja]. - Pula : Region Istrien = Région d'Istrie, 2011. ([Zagreb] : Kerschoffset). - 95 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Podatak o autorici preuzet sa str. [96]. - Nakl. 500 primj. - Tekst na njem. i franc. jeziku. - Bibliografija: str. 95.
ISBN 9789537001223
711.4(497.5-3Istra)(091)
(497.5-3Istra)
"14/18"
HK11-02436

BRADANOVIĆ, Marijan
Istria : i centri storici delle città = historic urban cores / [autore del testo, author of text Marijan Bradanović ; fotografie, photography Ivo Pervan ; traduzione italiana, italian translation Alina Lovrečić Carli ; traduizione inglese, english translation Vedrana Brajković]. - Pula : Regione Istriana = Istria County, 2011. ([Zagreb] : Kerschoffset). - 95 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Podatak o autoru preuzet sa str. [96]. - Nakl. 500 primj. - Tekst na tal. i engl. jeziku. - Bibliografija: str. 95.
ISBN 9789537001216
711.4(497.5-3Istra)(091)
(497.5-3Istra)
"14/18"
HK11-02437

Vidi br.: HK11-02772

72   Arhitektura

ČULIG, Igor
Iz modernog Karlovca : nacrti građevinske tvrtke Nikole Marića kao osnova za pogled u modernističku izgradnju od 1923. do 1946. godine : [Gradski muzej Karlovac, 10. listopada 2011. - 20. ožujka 2012.] / [autor teksta Igor Čulig ; fotografije Dragomir Šuka]. - Karlovac : Gradski muzej, 2011. ([Karlovac] : Identity). - 67 str. : ilustr. ; 21 cm.
Om. nasl. - Katalog izložbe. - Nakl. 300 primj.
ISBN 9789537510305 : 30 kn
72.021.22(497.5Karlovac)
72.036(497.5Karlovac)
624-05Marić, N.
(497.5Karlovac)
"1923/1946"
(083.824)
HK11-02438

HORVAT-LEVAJ, Katarina
Akademska crkva sv. Katarine u Zagrebu / Katarina Horvat-Levaj, Doris Baričević, Mirjana Repanić-Braun ; [fotografije Mario Braun, Milan Drmić ; arhitektonski nacrti Ivan Tenšek, Ivana Valjato-Vrus, Davor Zuljan ; kazala Iva Cvitan, Anita Katulić]. - Zagreb : Institut za povijest umjetnosti, 2011. (Zagreb : Kerschoffset). - 403 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 29 cm. - (Studije i monografije Instituta za povijest umjetnosti ; 35)
Istodobno izašlo na hrv. i engl. jeziku. - Nakl. 700 primj. - Str. 9: Predgovor / Vladimir Magić. - Bibliografija: str. 387-395. - Imensko kazalo ; Kazalo lokaliteta i spomenika.
ISBN 9789536106868: 390 kn
726.54(497.5Zagreb)
(497.5Zagreb)
HK11-02439

HORVAT-LEVAJ, Katarina
The academic church of St Catherine in Zagreb / Katarina Horvat-Levaj, Doris Baričević, Mirjana Repanić-Braun ; [photographs Mario Braun, Milan Drmić ; arhitectural designs Ivan Tenšek, Ivana Valjato-Vrus, Davor Zuljan ; index Iva Cvitan, Anita Katulić ; translation Nikolina Jovanović, Sonia Wild-Bićanić]. - Zagreb : Institute of Art History, 2011. (Zagreb : Kerschoffset). - 403 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 29 cm. - (Studies and monographs / Institute of Art History ; vol. 35)
Izv. stv. nasl.: Akademska crkva sv. Katarine u Zagrebu. - Istodobno izašlo na hrv. i engl. jeziku. - Nakl. 200 primj. - Str. 9: Predgovor / Vladimir Magić. - Bibliografija: str. 387-395. - Imensko kazalo ; Kazalo lokaliteta i spomenika.
ISBN 9789536106875 : 390 kn
726.54(497.5Zagreb)
(497.5Zagreb)
HK11-02440

MARASOVIĆ, Tomislav
Dalmatia praeromanica : ranosrednjovjekovno graditeljstvo u Dalmaciji / Tomislav Marasović. - Split : Književni krug : Muzej hrvatskih arheoloških spomenika = Monumenta medii aevi Croatiae ; Zagreb : Arhitektonski fakultet Sveučilišta, 2008- . (Split : Dalmacija papir). - sv. ; 31 cm. - (Acta architectonica)
ISBN 9789536229669 (cjelina) (Arhitektonski fakultet)
72.033.4(497.5-3 Dalmacija)

3 : Korpus arhitekture Srednja Dalmacija. - 2011. - 647 str. : ilustr. - (Biblioteka Knjiga Mediterana ; 65)
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoru: str. 645. - Bibliografija: 609-629; bibliografske bilješke uz tekst. - Kazalo imena osoba, hagionima i zemljopisnih pojmova.
ISBN 9789536229840 (Arhitektonski fakultet) : 390 kn

HK11-02441

PUHMAJER, Petar
Velika stancija : vila Cesare u Savudriji = Stanzia grande : villa Cesare a Salvore / Petar Puhmajer ; [prijevod na talijanski jezik Nataša Jakominić Marot ; fotografije Natalija Vasić, Jovan Kliska]. - Zagreb : Hrvatski restauratorski zavod, 2011. ([Zagreb] : Printera grupa). - 97 str. : ilustr. u bojama, planovi ; 25 cm.
Nakl. 250 primj. - Tekst na hrv. i talijan. jeziku. - Bilješke: str. 79-87. - Bibliografija: str. 89-91. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537389109
728.84.025.4(497.5Savudrija)
(497.5Savudrija)
HK11-02442

PUSTIŠEK, Deborah
Emilio Ambrosini : Muzej grada Rijeke, 15. rujna 2011.-29. listopada 2011. = Museo Civico di Fiume, 15 settembre-29 ottobre 2011 / [autorica kataloga i fotografije, autrice del catalogo e fotografie] Deborah Pustišek. ; [fotografije, fotografie Željko Stojanović, Marija Lazanja Dušević ; prijevod na talijanski jezik, traduzione in lingua italiana Rosalia Massarotto]. - Rijeka : Muzej grada : Unioni Italiana -Talijanska unija ; Trieste : Universita popolare, 2011. (Rijeka : Tisak Zambelli). - 95 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 29 cm.
Katalog izložbe. - Tekst usporedo na hrv. i tal. jeziku. - Bibliografija: str. 94-95 i uz tekst.
ISBN 9789536587568 (Muzej grada Rijeke) : 100 kn
72Ambrosini, E.
72.035.93(497.5Rijeka)
(497.5Rijeka)
(083.824)
HK11-02443

Vidi br.: HK11-02443

Vidi br.: HK11-02491

Vidi br.: HK11-02438

73   Kiparstvo i srodne umjetnosti

BUŽANČIĆ, Radoslav
Majstor Radovan / Radoslav Bužančić ; [fotografije Đenko Ivanišević, Živko Bačić]. - Zagreb : Ministarstvo kulture Republike Hrvatske, 2011. ([Sv. Nedelja] : Printera). - 64 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 27 cm.
Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Bibliografija: str. 63, bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789533120126
73.033.4(497.5Trogir)
73Radovan
(497.5Trogir)
HK11-02444

CONTEMPORARY Croatian Jewellery : Rubicon Gallery Dublin, June 2011 / [preface Jasen Mesić ; foreword Ivanka Ivkanec, Ariana Kralj ; English translation Graham McMaster ; photography Nikola Šiško]. - Zagreb : Ministry of Culture of the Republic of Croatia, 2011. (Zagreb : Printera). - 55 str. : ilustr. ; 23 cm.
Katalog izložbe. - Zastupljeni umjetnici: Stjepan Balja, Mario Beusan, Boris Borović, Rea Boschi Gogolja, Vera Dajht Kralj, Mara Fabijančić Borović, Eta Linćir, Lazer Rok Lumezi, Eva Lumezi Šimatović, Zlatko Odrčić, Karolina Pernar, Luka Petrinjak, Boris Pokos, Nenad Roban, Max Škledar, Davor Šuk. - Preface: str. 5. - The traditional jewellery of Croatia: str. 7-13. - Contemporary Croatian Jewellery: str. 15-21.
ISBN 9789533120072
739.2(497.5)
(497.5)
(083.824)
HK11-02445

LEPEN, Branko
Branko Lepen: 1,5 minuta do prekida / : Zagreb, Galerija Karas, 15.-27. 3. 2011. / [tekst Borivoj Popovčak ; fotografije Marko Čolić, Antun Krešić]. - Zagreb : : HDLU [i. e.] Hrvatsko društvo likovnih umjetnika, 2011. (Zagreb : Repro-Color). - [8] str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Katalog izložbe. - Slika autora i bilješka o njemu na unut. str. omota. - Nakl. 300 primj.
73Lepen, B.
(083.824)
HK11-02446

MILUNIĆ, Marta
Marta Milunić: Moje tvornice : hommage industrijskoj baštini : izložba keramoskulptura : Galerija ULUPUH, [Zagreb], 22. 3. - 30. 3. [2011.] / [predgovor Snješka Knežević, urednica Maša Štrbac]. - Zagreb : ULUPUH - Hrvatska udruga likovnih umjetnika primijenjenih umjetnosti, 2011. (Zagreb : Printera grupa). - 12 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Nakl. 300 primj. - Predgovor: str. 2. - Životopis: str. 3.
ISBN 9789533270012
73Milunić-Buyers, M.
(083.824)
HK11-02447

SKICA za portret Keramičke sekcije ULUPUH-a = Sketch for a portrait of The Ceramics Section of ULUPUH / [tekst, text Marina Baričević ; prijevod, translated by Graham McMaster ; urednice, editors Đurđica Horvat i Andrea Bassi]. - Zagreb : ULUPUH - Hrvatska udruga likovnih umjetnika primijenjenih umjetnosti, 2011. (Zagreb : Printera grupa). - 1 presavitak : ilustr. u bojama ; 41 X 64 cm na 21 X 16 cm.
Katalog izložbe. - Nakl. 500 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789533270142
738(497.5)
[745/749]:061.2(497.5Zagreb)
061.2(497.5Zagreb):[745/749]
(497.5)
(497.5Zagreb)
(083.824)
HK11-02448

URUMOVIĆ, Hrvoje
Hrvoje Urumović: Lica nacije : Studio Moderne galerija "Josip Račić". 8. - 27. veljače 2011. / [autor teksta Željko Marciuš ; fotografije Damir Širola]. - Zagreb : Moderna galerija "Josip Račić", 2011. (Zagreb : Art studio Azinović]. - [8] : ilustr. ; 30 cm.
Katalog izložbe. - Slika autora. - Nakl. 200 primj. - Lica nacije: str. [2-3]. - Životopis: str. [8].
ISBN 9789537662417
73Urumović, H.
(083.824)
HK11-02449

Vidi br.: HK11-02444

Vidi br.: HK11-02474

74   Crtanje. Primijenjena umjetnost i umjetnički obrt

GRADSKI muzej (Požega)
Umjetnički i uporabni predmeti plemićkih obitelji Požege i požeškoga kraja : izložba iz fundusa Gradskog muzeja Požega povodom Noći muzeja : Velika izložbena dvorana Gradskog muzeja Požega od 28. siječnja do 18. veljače 2011. / [fotografije Boris Knez]. - Požega : Gradski muzej, 2011. (Nova Gradiška : Arca). - 31 str. : ilustr. u bojama ; 21 X 26 cm.
Om. nasl. - Katalog izložbe. - Nakl. 300 primj. - Predgovor: str. 2-4. - Bibliografija: str. 4.
ISBN 9789539803085
749.1(497.5-37Požega)
684.4(497.5-3Požega)
(497.5-37Požega)
"18"
(083.824)
HK11-02450

IMBRIOVČAN, Zlatko
Avanture Jože i Jure : epizoda: Picoki / crta Zlatko Imbriovčan ; piše Josip Povrženić. - Koprivnica : Bi-Marct, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 72 str. : ilustr. u bojama ; 31 X 22 cm.
Strip. - Biografija Zlatko Imbriovčanin: str. 66-71. - Josip Povrženić - autor teksta: str. 72-73.
ISBN 9789535685807 : 120 kn
741.5(497.5)
(497.5)
HK11-02451

JOB, Cvijeta
Ilustracije Cvijete Job i Zdenka Balabanića = : Illustrations by Cvijeta Job and Zdenka Balabanić : Hrvatski muzej turizma, Opatija, 10. ožujka - 10 travnja 2011. = Croatian Museum of Tourism, Opatija, March 10 - April 10, 2011 / [autor teksta Frano Dulibić ; prijevod na engleski Maša Seršić]. - Opatija : Hrvatski muzej turizma, 2011. (Rijeka : Zambelli). - 20 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Katalog izložbe. - Nakl. 250 primj. - Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789537601188
741Job, C.
741Balabanić, Z.
(083.824)
HK11-02452

KOŽARIĆ, Ivan
Ivan Kožarić: Preko crte = Across the line / [tekst i uredništvo Radmila Iva Janković ; biografija i bibliografija Ivica Župan ; fotografije Pero Dabac i Tomislav Kožarić]. - Zagreb : Muzej suvremene umjetnosti, 2011. ([Sveta Nedelja] : Printera). - 156 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Katalog izložbe. - Nakl. 500 primj. - Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Bilješka o autoru: str. 146-147.
ISBN 9789537615260
741Kožarić, I.
(083.824)
HK11-02453

MAUROVIĆ, Andrija
Andrija Maurović: 110 naslovnica za 110 godina : Narodna čitaonica, Rijeka [i] Antikvarijat Mali neboder, Rijeka, 17. listopada - 15. studenoga 2011. - Rijeka : Antikvarijat Mali neboder : Gradska knjižnica, 2011. (Rijeka : Zambelli). - 19 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Om. nasl. - Katalog izložbe. - Nakl. 300 primj. - Bilješka o A. Mauroviću na omotu. - Str. 4: Crtež po rubovima modernosti / Nataša Šegota Lah.
ISBN 9789539726773 (Gradska knjižnica Rijeka)
741Maurović, A.
(083.824)
HK11-02454

MEĐUNARODNI festival čipke (15 ; 2011 ; Lepoglava)
Prostoručna čipka - zajednički europski korijeni = Freehand lace - common European roots / 15. međunarodni festival čipke u Lepoglavi, 22. - 25. rujna - 2011. = 15th International Lepoglava Lace Festival, September 22nd - 25th 2011 ; [prijevodi Snježana Husnjak Pavlek (engleski), Daniel Brcko (španjolski)]. - Lepoglava : Grad Lepoglava, 2011. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 65 str. : ilustr. ; 24 cm.
Om. stv. nasl.: Vodič kroz izložbe = Exibition guide. - Katalog izložbe. - Zastupljeni autori: Tihana Petrović Leš, Marianne Stang, Nerina Eckhel, Juan Carlos Posada, Lydia Thiels Mertens, Kristina Halberg, Prit Halberg, Zsuzsana Kiliti, Andra Marinko, Ernestina Marelli, Elena Gorbunova, Olga Kublitskaja, Tadeja Primožič, Katica Kaštelan, Nada Mance, Melita Mataković-Rožić, Marina Šarčević, Neda Oros, Dragica Bajsić, Karmen Šoštarić, Verica Dubovečak, Katrina Nina Simončič, Josip Jelenečki. - Nakl. 500 primj. - Tekst na više jezika. - Bibliografija iza pojedinih poglavlja.
ISBN 9789535684206
746.1(4)
39:746(4)
(4)
(083.824)
HK11-02455

PAVLOVIĆ Lobačev, Jurij
Čuvaj se senjske ruke / Jurij Pavlović Lobačev po Augustu Šenoi ; [preveo Ivan Cerin]. - Zagreb : Vedis ; Senj : Matica hrvatska, Ogranak, 2011. (Zaprešić : Ars Nova). - 55 str. : ilustr. ; 22 X 31 cm.
Strip. - Autorova slika. - Str. 7: Predgovor / Veljko Krulčić. - Str. 41-52: "Najstripičniji" roman u hrvatskoj književnosti / piše Ivana Kukić Rukavina. - Bilješka o autoru: str. 54-55.
ISBN 9789537679149 (Vedis) : 80 kn
741.5(497.5)
(497.5)
HK11-02456

Vidi br.: HK11-02452

75   Slikarstvo

BONDORA-DVORNIK, Iris
Iris Bondora Dvornik : Skriveni "ekrani" = Concealed "screens" : Studio Moderne galerije "Josip Račić", Zagreb, 5-19. travnja, 2011. / autorica izložbe, author of exhibition Koraljka Jurčec Kos ; [fotografije, photo Fedor Džamonja ; engleski prijevod, translation into english Graham McMaster]. - Zagreb : Moderna galerija "Josip Račić", 2011. ([Zagreb] : Art studio Azinović). - [8] str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Katalog izložbe. - Slika autorice. - Nakl. 200 primj. - Tekst kataloga na hrv. i engl. jeziku. - Zapis o skrivenim "ekranima"= Anaccount about concealed "screens": str. [2-3]m [6-7].
ISBN 9789537662431
75Bondora-Dvornik, I.
(083.824)
HK11-02457

GAŠPAROVIĆ, Miroslav
Umjetničke zbirke Maloga Lošinja = Zbirka hrvatskih majstora Andra Vida Mihičića : Zbirka starih majstora Piperata = The Art Collections of Mali Lošinj : The Collection of Croatian Masters of Andro Vid Mihičić : The Piperata Collection of Old Masters / [autor teksta i kataloga, author of the text and the catalogue Miroslav Gašparović ; dijalokolori, photographs Aleksandar Volarić, Srećko Budek ; prijevod, English translation Spomenka Hadžiev]. - Mali Lošinj : Grad Mali Lošinj = Town of Mali Lošinj, [2011?] ([s. l.] : Tipograf). - 53 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Podatak o autoru preuzet iz kolofona. - Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku.
75:069(497.5Mali Lošinj)
069(497.5Mali Lošinj):75
(497.5Mali Lošinj)
(083.822)
HK11-02458

GRBIĆ, Ivo, likovni umjetnik
Sjećanja : u povodu 80. rođendana / Ivo Grbić. - Dubrovnik : vlast. nakl., 2011. (Dubrovnik : Tiskara Alfa-2). - 64 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 30 cm.
Nakl. 700 primj.
ISBN 9789539562227
75Grbić, Ivo
(092)
HK11-02459

JORDAN, Vasilije
Jordan : Galerija ”Vjekoslav Karas”, Karlovac 19. listopada - 27. studenog 2011. / [autor predgovora Milan Bešlić]. - Karlovac : Gradski muzej, 2011. ([Karlovac] : Tiskara Pečarić & Radočaj). - 21 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Katalog izložbe. - Puno ime autora: Vasilije Jordan. - Autorova slika. - Nakl. 300 primj. - Jordan - slikar prošlog i svojeg vremena: str. 4-5. - Bio-bibliografska bilješka o V. Jordanu: str. 16-17.
ISBN 9789537510299
75Jordan, V.
(083.824)
HK11-02460

KOMAN, Igor
Igor Koman: Bijeli manifest : katalog izložbe : Galerija "Nasta Rojc", Bjelovar, 24.02.-20.03.2011. / [autorica teksta Emilija Dragišić ; urednik Mladen Medar]. - Bjelovar : Gradski muzej, 2011. (Križevci : Grafocentar). - 7 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Katalozi izložbi / Gradski muzej Bjelovar ; 2011)
Nakl. 250 primj. - Bio-bibliografska bilješka o autoru: str. 6-7.
75Koman, I.
(083.824)
HK11-02461

KRSTULOVIĆ, Milka
Milka Krstulović : Galerija muzeja grada Splita, 4. - 25. svibnja 2011. / [autor teksta predgovora Ivan Krstulović ; fotografija Zoran Alajbeg]. - Split : Muzej grada Splita, 2011. (Split : Dalmacijapapir]. - 1 presavitak : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Katalog izložbe. - Nakl. 300 primj. - O slikarici Milki Krstulović. - Životopis.
75Krstulović, M.
(083.824)
HK11-02462

LONČAR, Tihomir
Tihomir Lončar: Od pastoralnog prema sakralnom : Gradsko kulturno središte, Metković, 25. listopada - 12. studenog 2011. / [tekst Stanko Špoljarić ; fotografije Miro Martinić, Dubravko Crnković ; urednik Ratko Krstičević]. - Metković : Matica hrvatska, Ogranak, 2011. (Široki Brijeg : Suton). - 46 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Katalog izložbe. - Slika autora. - Nakl. 150 primj. - Bilješka o T. Lončaru: str. 45.
ISBN 9789537441134 (pogrešan)
75Lončar, T.
(083.824)
HK11-02463

MUZEJ grada Rijeke
More, kamen, grad : [Narodni muzej Crne Gore], Cetinje, 7-28. juna 2011. [i] [Centar savremene umjetnosti Crne Gore], Podgorica, 1-15. jula 2011. / [fotografija Aleksandar Berkuljan]. - Cetinje : Narodni muzej Crne Gore ; Podgorica : Centar savremene umjetnosti Crne Gore, 2011. (Podgorica : Grafotisak). - [40] str. : ilustr. u bojama ; 24 X 25 cm.
Katalog izložbe iz fonda Muzeja grada Rijeke. - Zastupljeni autori: E. Adam, Lea von Littrow, Giovanni Butcovich, John Janko Leard, Pavel Klodič, Carlo Ostrogovich, Josip Moretti-Zajc, Oscar Knollseisen, Mila Kumbatović, Anton Depope, Josip Deranja, Mate Solis, Neven Kralj, Rikard Žic, Antun Žunić, Vladimir Potočnjak, Emil Bobanović-Ćolić, Joško Baica, Jean D'Alheim, Hans Printz, Anton Kirinčić, Romolo Venucci, Antun Haller, Miomir Milošević. - Nakl. 500 primj. - Str. [3]: Uvod / Ljiljana Zeković. - Str. 4: More, kamen, grad / Ervin Dubrović. - Str. 5: Predgovor / Jelena Dunato. - Bilješke o umjetnicima uz tekst.
ISBN 9788685797163 (Centar savremene umjetnosti Crne Gore)
75.036(497.5)
75.047(497.5)
(497.5)
(083.824)
HK11-02464

PAVLAKOVIĆ, Vesna
Akvareli : 1990.-2011. : Galerija Zvonimir, Zagreb, 20.09. - 4.10. 2011. / [prijevod, translated by Jasmina Pešek ; predgovor, foreword Višnja Slavica Gabout ; urednica kataloga, catalogue editor Zrinka Pillauer Marić]. - Zagreb : Ministarstvo obrane Republike Hrvatske, Služba za odnose s javnošću i informiranje, 2011. ([Zagreb] : Tiskara HVU). - [12] str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Om. nasl. - Slika autorice. - Nakl. 300 primj. - Tekst na hrv. i na engl. jeziku. - Akvareli : 1990.-2011. = Water-colours : 1990-2011: str. 6-7. - Bio-bibliografska bilješka o autorici: str. 7-8.
ISBN 9789531931199
75Pavlaković, V.
(083.824)
HK11-02465

PAVLOVIĆ, Milan, slikar
Milan Pavlović: Slikovni labirint : Gradski muzej Bjelovar, Galerija "Nasta Rojc" [i] Mala galerija, [Bjelovar] [i] Galerija Koridor, [Bjelovar] 18. listopada - 18. studenog 2011. / [tekst kataloga Emilija Dragišić ; fotografije Zoran Tokić]. - Bjelovar : Gradski muzej, 2011. (Bjelovar : Ved-graf). - [16] str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Nakl. 500 primj. - Bio-bibliografske bilješke o M. Pavloviću: str. [12-16].
75Pavlović, M.
(083.824)
HK11-02466

PETRIĆ, Petar, slikar
Petar Petrić (Pjero): sidrenje vrimena / : Muzeji i sjećanje - Predmeti pričaju svoju priču : povodom Međunarodnog dana muzeja 2011, Muzej grada Trogira, 16.-27. svibnja 2011. / [predgovor Danka Radić ; fotografije Zdravka Andrić]. - Trogir : Muzej grada Trogira, 2011. Split : Dalmacijapapir). - [12] str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Om. nasl. - Katalog izložbe. - Nakl. 300 primj. - Sidrenje vrimena: str. [1-2].
ISBN 9789537677008
75Petrić, P.
(083.824)
HK11-02467

PODRAVKINA soba p[i]jetlova : u susret 80. godini hrvatske naivne umjetnosti : 1931.-2011. : Galerija Hlebine, [28.01.2011.] / [predgovor Draženka Jalšić Ernečić]. - Koprivnica : Muzej grada Koprivnice, 2011. (Koprivnica : Tiskara Baltazar). - 24 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
Katalog izložbe. - Zastupljeni umjetnici: Ivan Generalić, Ivan Večenaj, Mijo Kovačić, Dragan Gaži, Nikola Večenaj Leportinov, Josip Gregurić, Biserka Zlatar Milinković, Zvonko Sigetić. - Nakl. 500 primj. - Predgovor: str. 3.
ISBN 9532880372
75.031.4(497.5)
(497.5)
(083.824)
HK11-02468

PRICA, Zlatko
Zlatko Prica : izbor radova iz zbirke Galerije Prica, Samobor : Bjelovar, Galerija "Nasta Rojc", 14 srpnja-24.kolovoza 2011. / [tekst predgovora i biografija autora Nikolina Mahović , tekst predgovora Emilija Dragišić]. - Bjelovar : Bradski muzej Bjelovar, 2011. (Bjelovar : Ved-graf). - [12] str. : ilustr. u bojama ; 25 cm. - (Biblioteka Katalozi izložbi / Gradski muzej Bjelovar ; 2011)
Katalog izložbe. - Nakl. 250 primj. - Bilješka o autoru: str. [12].
75Prica, Z.
(083.824)
HK11-02469

PUZAK, Marija
Marija Puzak : Bjelovar, Galerija "Nasta Rojc", 13. siječnja-20. veljače 2011. / [autori teksta Emilija Dragišić, Stanko Špoljarić ; fotografije Nikolina Oštarijaš]. - Bjelovar : Gradski muzej Bjelovar, 2011. (Križevci : Grafocentar). - 15 str : ilustr. u bojama ; 28 cm. - (Biblioteka Katalozi izložbi Gradski muzej Bjelovar ; 2011)
Katalog izložbe. - Nakl. 300 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. 15.
75Puzak, M.
(083.824)
HK11-02470

REISER, Nikola
Reiser / [fotografije Nadir Mavrović ; prijevod Bernard Solis]. - Mali Lošinj : Lošinjski muzej, 2011. (Zagreb : Kolor klinika). - 2 sv. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Puno ime autora: Nikola Reiser. - Oba su kataloga uložena u zajedničku mapu. - Nakl. po 300 primj. - Bilješka o N. Reiseru na omotu mape. - Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789535583769 (cjelina)
75Reiser, N.
(083.824)

[1] : [1] : Galerija Kula, Veli Lošinj, 16.09. - 02.11.2011. / [autor teksta Irena Dlaka]. - 16 str.

HK11-02471

[2] : [2] : Galerija Fritzy, Mali Lošinj, 16.09. - 02.11.2011. / [autor teksta Vana Gović].

HK11-02472

TRTOVAC, Dino
Dino Trtovac : slike = paintings : Gradska galerija Labin, 6. 5. - 25. 5. 2011 / [predgovor Tonko Maroević, Irena Kraševac ; fotografije Goran Vranić]. - Labin : Grad, 2011. (Labin : Artstudio Azinović). - [22] str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Katalog izložbe. - Nakl. 150 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789537294229
75Trtovac, D.
(083.824)
HK11-02473

TUĐA, Vlado
Vlado Tuđa: My way : samostalna izložba slika i skulptura, Zagreb, Galerija Zvonimir, 13. - 27. 07. 2011. / [fotografije Vlado Tuđa ; prijevod Martina Jakljević ; urednica kataloga i prijelom Zrinka Pillauer Marić]. - Zagreb : Ministarstvo obrane Republike Hrvatske, Služba za odnose s javnošću i informiranje, 2011. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 11 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Om. nasl. - Katalog izložbe. - Tekst na hrv. i na engl. jeziku. - Str. 1: Vlado Tuđa: My way / Stanko Špoljarić. - Životopis ; Biography: str. [12].
ISBN 9789531931168
75Tuđa, V.
73Tuđa, V.
(083.824)
HK11-02474

Vidi br.: HK11-02464

76   Grafička umjetnost

HRVATSKE autorske čestitke : pregled / [priredio] Josip Bratulić. - Zagreb : Ex libris, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 322 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 22 cm. - (Biblioteka Ex libris / Ex libris)
Str. 7-21: Prošlost i budućnost hrvatske autorske čestitke / Josip Bratulić.
ISBN 9789532840186 : 370 kn
766(497.5)
655.3.066.32(497.5)
7.036(497.5)
(497.5)
HK11-02475

77   Fotografija

HOYKA, Damir
Damir Hoyka: Dnevnik : Bjelovar, Galerija "Nasta Rojc", 31. ožujka-25. travnja 2011. / [autori tekstova Damir Hoyka, Emilija Dragišić]. - Bjelovar : Gradski muzej Bjelovar, 2011. (Ved-graf). - 12 str. : ilustr. u bojama ; 24 x 19 cm. - (Biblioteka Katalozi izložbi ; 4/2011)
Katalog izložbe. - Nakl. 300 primj.
77Hoyka, D.
(083.824)
HK11-02476

IZLOŽBA Fotosofia (2011 ; Karlovac)
Izložba Fotosofia : Galerija ”Vjekoslav Karas”, Karlovac, 14. - 30. rujna 2011. / [autor predgovora Damir Hoyka ; urednica kataloga Lana Bede]. - Karlovac : Gradski muzej, 2011. ([Sv. Ivan zelina : Tiskara Zelina). - 32 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 17 cm.
Katalog izložbe. - Nakl. 300 primj. - Pogovor: str. 2-5.
ISBN 9789537510275
77.04(497.5)
(497.5)
"2011"
(083.824)
HK11-02477

KUCELIN, Zvonko
Zvonko Kucelin : Fotografije 1981-2011. : Galerija umjetnina Narodnog muzeja Zadar, Izložbeni paviljon Gradska loža, Izložbeni prostor kneževa palača, 9. kolovoza - 1. rujna 2011. / [predgovor Vinko Srhoj]. - Zadar : Narodni muzej, [2011] (Split : Grafis). - 13 str. : ilustr. ; 22 X 17 cm.
Om. nasl. - Katalog izložbe. - Nakl. 300 primj.
ISBN 9789537477233
77Kucelin, Z.
(083.824)
HK11-02478

NOVA imena : izložba fotografija : Galerija ULUPUH, Zagreb, 8.6. - 23.6. [2011.] / [predgovor Iva Prosoli ; urednica Maša Štrbac]. - Zagreb : ULUPUH - Hrvatska udruga likovnih umjetnika primijenjenih umjetnosti, 2011. (Zagreb : Printera grupa). - 28 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 21 cm.
Na nasl. str.: Akademija dramske umjetnosti u Zagrebu, Odsjek snimanja, Katedra za fotografiju. - Katalog izložbe. - Zastupljeni umjetnici: Ivana Marinić Kragić, Damian Nenadić, Gašper Milković Biloslav, Neven Petrović, Dario Belić, Siniša Glogoški, Dario Matić, Igor Ilić, Davor Konjikušić, Nives Milješić, Tomislav Može, Pavel Posavec, Dino Sertović, Nikola Ševentić, Ema Giunio, Antonio Pozojević, Smiljka Gušttak, Maja Jokić, Tomislav Sutlar, Ana Mihalić, Bojan Mrđenović, Petra Mrša, Filip Tot, Nikola Zelmanović, Vjekoslav Skledar, Borko Vukosav, Marko Miščević. - Nakl. 300 primj.
ISBN 9789533270074
77-057.875(497.5)
(497.5)
"200"
(083.824)
HK11-02479

PERAICA, Ana
Ana Peraica: svjetovi fotografije : positiveland i negativeland : Galerija ULUPUH, [Zagreb], 10. 3. - 17. 3. 2011. / [tekst Ana Peraica, urednica Maša Štrbac]. - Zagreb : ULUPUH - Hrvatska udruga likovnih umjetnika primijenjenih umjetnosti, 2011. (Zagreb : Printera grupa). - 12 str. : ilustr. ; 21 cm.
Katalog izložbe. - Slika autorice u negativu. - Nakl. 300 primj. - Tekst kataloga na hrv. i engl. jeziku. - Putovanje kroz vrijeme i fotografski negativi: str. 2-8. - O autorici = About the author: str. 11. - Bibliografija (citirani radovi): str. 9.
ISBN 9789536898992
77Peraica, A.
77.01
(083.824)
HK11-02480

ŽERJAV, Davor
Promišljati fotografski / Davor Žerjav ; [autorske fotografije Mario Blažević ... et al.]. - Čakovec : Fotoklub Čakovec, 2011. (Čakovec : Printex). - 223 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 20 X 21 cm. - (Edukativna biblioteka Fotokluba Čakovec)
Nakl. 800 primj. - Rječnik pojmova: str. 208-219. - Bibliografija. str. 220-221.
ISBN 9789535678502 : 150 kn
77.0
HK11-02481

Vidi br.: HK11-02480

Vidi br.: HK11-02760

78   Glazba

INTERNATIONAL Conference Pierre Schaeffer: mediArt (2010 ; Rijeka)
Proceedings of the International Conference Pierre Schaeffer: mediArt / [editorial board Dalibor Davidović ... et al.]. - Rijeka : Muzej moderne i suvremene umjetnosti = Museum of Modern and Contemporary Art, 2011. (Umag : Grafica Walter). - 160 str. : ilustr. ; 23 cm.
Konferencija je održana u Rijeci od 6.-7.10.2010. - Zastupljeni autori: Jerica Ziherl, Daniel Teruggi, François Bayle, Jocelyne Tournet-Lammer, Dieter Kaufmann, Francisco Rivas, Seadeta Midžić, Marc Battier, Brian Willems, Leigh Landy, Cedric Maridet, Hans Peter Kuhn, Tatjana Böhme-Mehner, Jelena Novak, Martin Laliberté, Suk-Jun Kim, Darko Fritz, Stephen McCourt, Biljana Srećković, Elzbieta Sikora. - Nakl. 200 primj. - Str. 8-10: Predgovor / Ivo Malec. - Bibliografija uz većinu radova; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536501786
78.071Schaeffer, P.
(063)
HK11-02482

JOVANOVIC, Rob
George Michael : biografija / Rob Jovanovic ; s engleskog prevela Bilanda Ban. - Zagreb : Večernji list, 2011. ([Zagreb] : Printera grupa). - 240 str. : ilustr. ; 20 cm.
Prijevod djela: George Michael : the biography. - Bibliografija: str. 203-206. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532800951
78.071Michael, G.
78.036Pop(410)
(410)
(092)
HK11-02483

LISZT, Franz
Chopin / Franz Liszt ; prevela Sanja Lovrenčić. - 1. izd. - Zagreb : Mala zvona, 2011. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 176 str. ; 21 cm. - (Biblioteka U prvom licu)
Prijevod djela: Chopin.
ISBN 9789537760120 : 128 kn
78.071Chopin, F. F.
HK11-02484

MAROŠEVIĆ, Grozdana
Jerko Bezić : 1929. - 2010. : HAZU 1861-2011 / [urednik Franjo Parać ; tekst i bibliografija Grozdana Marošević ; tekst Koraljka Kos]. - Zagreb : HAZU, 2011. (Zagreb : Intergrafika TTŽ). - 64 str. : portr. ; 26 cm. - (Spomenica preminulim akademicima / HAZU, 1330-0865 ; sv. 161)
Ime urednika i autora tekstova preuzeto sa str. [2] i [7]. - Nakl. 200 primj. - Bibliografija radova Jerka Bezića: str. 21-64.
ISBN 9789531549769
78.072Bezić, J.(01)
[78:39](497.5)(01)
(497.5)
(01)
HK11-02485

MASINO, Susan
Priča o AC/DC : neka bude rock / Susan Masino ; s engleskoga preveo Elvis Šimunic. - Zagreb : V.B.Z., 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 316 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / V.B.Z., Zagreb)
Prijevod djela: The story of AC/DC. - Bibliografija: str. 289-294. - Kazalo pjesama ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789533042442 (meki uvez) : 149 kn
78.071 AC/DC
78.036 Rock(94)
HK11-02486

MUSICAL theatre as high culture? : the cultural discourse on opera and operetta in the 19th century = Glazbeno kazalište kao elitna kultura? : kulturološki diskurs o operi i opereti u 19. stoljeću / urednici, editors Vjera Katalinić, Stanislav Tuksar, Harry White. - Zagreb : Hrvatsko muzikološko društvo, 2011. (Zagreb : Denona). - 166 str. : ilustr., graf. prikazi (pretežno u bojama) ; 24 cm. - (Serija Muzikološki zbornici ; br. 15)
Iz predgovora: "Ovaj je zbornik rezultat simpozija održanog u Zagrebu 24. i 25. studenog 2006. godine ...". - Zastupljeni autori: Vjera Katalinić, Harry White, Lynda Payne, Gesa zur Nieden, Philipp Ther, Sanja Majer-Bobetko, Mada Bezić, Markian Prokopovych, Raffaella Bianchi, William A. Everett, Jutta Toelle. - Nakl. 400 primj. - Bibliografija iza pojedinih poglavlja i uz tekst. - Sažeci. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536090396 : 120 kn
782.1.035
782.8.035
792.54
792.562
78.011.2
"18"
HK11-02487

Vidi br.: HK11-02486

Vidi br.: HK11-02483

Vidi br.: HK11-02185

Vidi br.: HK11-02185

Vidi br.: HK11-02487

Vidi br.: HK11-02487

Vidi br.: HK11-02327

791/792   Filmska i kazališna umjetnost

CRNOBORI, Marija
Životić : eseji, kazališni i ini / Marija Crnobori ; izabrala i priredila Jelena Lužina. - Pula : Istarsko narodno kazalište, Gradsko kazalište, 2011. (Zagreb : Grafomark). - 400 str., [11] listova s tablama : ilustr. ; 22 cm.
Slike autorice.
ISBN 9789537788001
792.071Crnobori, M.
(0:82-94)
HK11-02488

GOVEDIĆ, Nataša
Subjekt izvan kontrole / Nataša Govedić. - Zagreb : Hrvatsko filološko društvo, 2011. (Zagreb : Kikagraf). - 219 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Književna smotra)
Bilješka o autorici: str. 219. - Bibliografija: str. 205-217.
ISBN 9789532960372 : 120 kn
792.01:130.31
HK11-02489

HORVATEK Forjan, Melita
Od ideje do premijere / Melita Horvatek Forjan, Josip Krunić, Nataša Jakob. - 1. izd. - Zagreb : Profil international, 2011. (Zagreb : Profil). - 136 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm + 1 CD
Pojmovnik: Str. 118-127. - Bibliografija: str. 128-130.
ISBN 9789531212342
791.43.077-053.5:371.322.5
371.322.5:791.43.077-053.5
HK11-02490

HVARSKO kazalište : zbornik radova / priredio Nikša Petrić. - 2. izd. - Hvar : Matica hrvatska, Ogranak ; Split : Književni krug, 2011. (Zagreb : Recom). - 470 str., [32] str. s tablama (djelomice u bojama) ; 21 cm. - (Hvarski književni krug ; 8)
Na omotu: The Hvar Theatre. - Nakl. 1000 primj. - Tekst na više jezika. - Bibliografija: str. 443-444; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summaries ; Riassunto ; Résumé. - Imensko kazalo ; Kazalo zemljop. pojmova / kazala sastavila Nada Vrsalović.
ISBN 9789531633581 (Književni krug) : 180 kn
792(497.5Hvar)
725.822(497.5Hvar)
(497.5Hvar)
HK11-02491

LEDERER, Ana
100 godina hrvatske scenografije i kostimografije : 1909.-2009. = A hundred years of Croatian set design and costume design : 1909-2009 : ULUPUH, [Zagreb, 22.12. 2009. - 22.1. 2010.] / Ana Lederer, Martina Petranović, Ivana Bakal ; [prijevod Hrvoja Heffer ; fotografije Tomislav Rastić]. - Zagreb : ULUPUH - Hrvatska udruga likovnih umjetnika primijenjenih umjetnosti, 2011. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 392 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 27 cm.
Katalog izložbe. - Nakl. 500 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789536898954 : 250 kn
792.021(497.5)
792.024.2(497.5)
(497.5)
"1909/2009"
(083.824)
HK11-02492

MESARIĆ, Ka
Smjerovi moderne umjetnosti : umjetnost, kazalište, film, kritika / Ka Mesarić. - Zagreb : Ex libris, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 223 str. ; 20 cm.
Bilješka o autoru: str. 217-219. - Biliografija: str. 209-212.
ISBN 978953 2840513 : 180 kn
792.036
792.036(497.5)
7.036/.038
(0:82-4)
(049.3)
HK11-02493

NOVOSEL, Ranka
Mirjana Janeček samoborska teta ritmika / Ana Ranka Novosel. - Samobor : Matica hrvatska, Ogranak, 2011. (Samobor : Tiskara Ivana). - 127 str. : ilustr. ; 22 cm.
ISBN 9789536588527
792.8.071Janeček, M.
377:792.8(497.5)
(497.5)
(092)
HK11-02494

Vidi br.: HK11-02250

Vidi br.: HK11-02493

Vidi br.: HK11-02492

Vidi br.: HK11-02487

Vidi br.: HK11-02487

Vidi br.: HK11-02515

793/794   Zabava i razonoda. Ples. Igre

CVETNIĆ, Vladimir, šahist
Priručnik za šahovske suce / Vladimir Cvetnić. - Split : Hrvtska udruga šahovskih sudaca, 2011. (Samobor : Tiskara EDOK). - 167 str. : ilustr. ; 25 cm.
Nakl. 300 primj. - Bilješka o autoru: str. 166. - Bibliografija: str. 167.
ISBN 9789535681007
794.1(035)
(035)
HK11-02495

Vidi br.: HK11-02327

796/799   Sport

DARABOŠ, Nikica
Kako pobijediti športsku ozljedu : priručnik za športaše i sve one koji se bave športom / Nikica Daraboš. - Zagreb : Medicinska naklada, 2011. (Zagreb : Denona). - VII, 136 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Biblioteka Priručnici / Medicinska naklada)
Bibliografija: str. [135]-136.
ISBN 9789531765336 : 150 kn
796:616-001(035)
(035)
HK11-02496

GOŠOVIĆ, Stracimir
Ronjenje u sigurnosti / Stacimir Gošović ; [crteži Bojan Pešl, Čedomir Veljović, Zoran Jurić]. - 1. obnovljeno i dopunjeno izd. - Split : S. Gošević ; Beograd : Specijalna bolnica za hiperbaričnu medicinu, 2011. (Dugi Rat : Tiskara Poljica). - 344 str. : ilustr. ; 21 cm.
Bibliografija: str. 338-344. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789539738820 (S. Gošović)
797.215(035)
614.81:797.2(035)
(035)
HK11-02497

GUNJEVIĆ, Nebojša
Lopta u letu : pogled na odbojkašku prošlost Grada Zadra i Zadarske županije / Nebojša Gunjević ; [fotografije, photographs Davor Bajlo ... et al ; prijevod na engleski i talijanski jezik, translation into english and italian Nikolina Gunjević]. - Zadar : Odbojkaški savez Zadarske županije, 2011. ([Zadar] : Welltrade). - 264 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 29 cm.
Nakl. 1000 primj. - Riassunto ; Summary.
ISBN 9789535676706
796.325(497.5Zadar)
796.325(497.5-35Zadar)
(497.5Zadar)
(497.5-35Zadar)
HK11-02498

MANOCCHIA, Pat
Anatomija vježbanja / Pat Manocchia ; [prevela s engleskog Petra Matić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. (Ljubljana : Korotan). - 192 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Anatomy of exercise. - Bolješka o autorici na omotu. - Rječnik ; Rječnik latinskih pojmova: str. 191. - Slikovno kazalo vježbi.
ISBN 9789531409872 : 169 kn
796.035(035)
(035)
HK11-02499

MEDITERRANEAN Almanac : 2011-12 / general editor Rod Heikell ; associate editor Lucinda Michell. - St Ives : Imray Laurie Norie & Wilson, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 444 str. : ilustr, zemljop. crteži ; 28 cm.
Predmetno kazalo ; Kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9781846232961
[797.1:338.48](4/6)(262)
[338.48:797.1](4/6)(262)
(4/6)
(262)
HK11-02500

ŠPORTSKO ribolovni savez Varaždinske županije : klubovi, društva, udruge i vode / [glavni urednik Marijan Kolednjak]. - Varaždin : TIVA Tiskara : Športsko ribolovni savez Varaždinske županije, 2011. (Varaždin : TIVA Tiskara). - 64 str., [1] presavijen list sa zemljop. crtežom : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Nakl. 5000 primj.
ISBN 9789537304942 (TIVA Tiskara)
799.1:061.2(497.5-35Varaždin)
061.2(497.5-35Varaždin):799.1
(497.5-35Varaždin)
HK11-02501

Vidi br.: HK11-02356

Vidi br.: HK11-02498

Vidi br.: HK11-02356

8JEZICI. KNJIŽEVNOST


81   Lingvistika. Jezici

COSERIU, Eugenio
Teorija jezika i opća lingvistika : pet studija / Eugenio Coseriu ; sa španjolskoga prevela Ana Pranjković. - Zagreb : Disput ; Rijeka : Filozofski fakultet, 2011. (Zagreb : Feroproms). - 276 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Thesaurus ; knj. 5)
Prijevod djela: Teoria del lenguaje y linguistica general. - Kratice: str. [7]-8. - Str. [265]-276: Eugenio Coseriu. Lingvist, filozof i poliglot / August Kovačec. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536104789 (Filozofski fakultet) : 160 kn
81-116
81-2
81-051Coseriu, E.
HK11-02502

KAPOVIĆ, Mate
Čiji je jezik? / Mate Kapović ; [izrada kazala Mario Orehovac]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2011. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 183 str. ; 23 cm. - (Facta)
Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 161-165; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Kazalo primjera iz hrvatskoga jezika ; Kazalo primjera iz drugih jezika ; Kazalo idioma ; Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789533162829 : 119 kn
81'1
81-2
81'27
HK11-02503

MALNAR, Slavko
Hišna imena in vzdevki : v župniji Tršće / [tekst i fotografije] Slavko Malnar. - Ravnice : Svet slovenske narodne manjšine Primorsko-goranske županije, 2011. (Gerovo : Grafika). - 109 str. : ilustr. ; 21 cm.
Bilješka o autoru: str. 107. - Bibliografija: str. 108.
ISBN 9789535665311
81'373.232(497.5-37Čabar)
(497.5-37Čabar)
HK11-02504

MIKŠIĆ, Vanda
Interpretacija i prijevod : od potrage za poetičkim učincima do poetike prevođenja / Vanda Mikšić. - Zagreb : Meandarmedia, 2011. (Zagreb : Kika graf). - 210 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Intermedia ; knj. 35)
Bilješka o autorici: str. 209-210. - Bibliografija: str. 199-208.
ISBN 9789537355913 : 140 kn
81'255.4
82.09
HK11-02505

Vidi br.: HK11-02502

Vidi br.: HK11-02502

Vidi br.: HK11-02503

Vidi br.: HK11-02503

Vidi br.: HK11-02509

811.11   Germanski jezici

811.111   Engleski jezik

knj. 1 : IGRE gladi. - 2011. - 263 str.
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789533161723 : 139 kn
821.111(73)-93-31=163.42
HK11-02506

811.163.42   Hrvatski jezik

JEZIČNI priručnik Coca-Cole HBC Hrvatska : hrvatski jezik u poslovnoj komunikaciji / [pripremili Lana Hudeček i Maja Matković u suradnji s Igorom Ćutukom]. - Zagreb : Coca-Cola HBC Hrvatska, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 273 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 22 cm.
Rječnik: str. 134-250.
ISBN 9789535551515
811.163.42:659.23(035)
659.23:811.163.42(035)
(035)
HK11-02507

MENAC-MIHALIĆ, Mira
Frazeologija splitskoga govora s rječnicima / Mira Menac-Mihalić, Antica Menac ; [fotografije Ana Mihalić]. - Zagreb : Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje, 2011. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 363 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Biblioteka Hrvatska jezična riznica. Niz Rječnici hrvatskoga jezika ; knj. 8)
Nakl. 500 primj. - Kratice: str. 341. - Bibliografija: str. 343-360. - Summary.
ISBN 9789536637416 : 190 kn
811.163.42'282(497.5Split)'373.7
(497.5Split)
HK11-02508

PIŠKOVIĆ, Tatjana
Gramatika roda / Tatjana Pišković. - Zagreb : Disput, 2011. (Zagreb : Kikagraf). - 318 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Palimpsest ; knj. 14)
Bilješka o autorici: str. [319]. - Bibliografija: str. [287]-302 ; Bibliografske i ostale bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9789532601381 : 120 kn
811.163.42'366.52
81'366.52
HK11-02509

82   Teorija i povijest književnosti

BAJKE koje volim : zbirka do sad rijetko objavljivanih očaravajućih bajki i priča iz različitih dijelova svijeta / [ilustracije Mia Janković Shentser]. - Zagreb : Naklada Selman, 2011. ([Zagreb] : Mediaprint Tiskara Hrastić]. - 295 str. : ilustr. u bojama ; 31 cm.
ISBN 9789539921673
82-93-34
HK11-02510

JIAHAO, Hu
A study of humor and humorous teaching / Hu Jiahao. - Zagreb : Kolumna press, 2011. (Zagreb : Kolumna). - XII, 136 str. ; 21 cm.
Tekst na engl. jeziku, a manji dio teksta je na kin. jeziku i pismu. - Slika autora i bilješka o njemu na str.: V. - Bibliografija: str. 131-136.
ISBN 9789535685005
82.09-7
HK11-02511

JUKIĆ, Ivan, svećenik
O Tinu, Gotovcu, Twainu i religijskom fenomenu / Ivan Jukić ; [fotografije Jure Divić, Zeljko Selak). - Makarska ; Imotski : Imotska krajina, 2011. (Split : RePrint). - 264 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Knjižnica Ta Imota; knj. 37)
Bibliografija: str. 255-257 i bibliografske bilješke uz tekst. - Sažeci na više jezika. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537766054 : 100 kn
82.09
821.111(73)-84=163.42
821.163.42-84
(082.2)
261.6
282(497.5)
(497.5)
HK11-02512

KOLIBAŠ, Darko
Mreža : utkani u šifru istog / Darko Kolibaš. - Zagreb : Ex libris, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 283 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Ex libris.)
Napomena uz ovo izdanje: str. 277-282. - Bibliografske i ostale bilješke uz tekst.
ISBN 9789532840551 : 240 kn
82.0:1
HK11-02513

NAJLJEPŠE priče / [ilustracije Željka Mezić... [et al.] ; urednici Zoran Maljković, Aleksandra Stella Škec]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. (Hong Kong : Leo paper). - 398 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Zastupljeni autori bajki: Jakob i Wilhelm Grimm, Hans Christian Andersen, Jeanne-Marie Leprince de Beaumont, Ivana Brlić Mažuranić, James Joyce, Vjekoslava Huljić, Rudyard Kipling, Aleksej Tolstoj, Lav Nikolaevič Tolstoj, Sergej Prokofjev, Ela Peroci.
ISBN 9789531409469 : 297 kn
82-93-32=163.42
HK11-02514

ŽILIĆ, Darija
Nomadi i hibridi : (ogledi o filmu i književnosti) / Darija Žilić. - Zagreb : Biakova, 2011. (Zagreb . Studio Moderna). - 285 str. ; 22 cm.
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autorici: str. 279. - Bibliografija: str. 267-268.
ISBN 9789536497591 : 180 kn
82.09
791.43
"200"
(049.3)
HK11-02515

Vidi br.: HK11-02740

Vidi br.: HK11-02686

Vidi br.: HK11-02505

Vidi br.: HK11-02650

Vidi br.: HK11-02692

821   Svjetska književnost

DEBELJAK, Aleš
Krijumčari / Aleš Debeljak ; preveo sa slovenskog Edo Fičor. - 1. izd. - Zaprešić : Fraktura, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 106 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Fraktali ; knj. 8)
Stihovi. - Str. 97-103: Za autostopere koji su morali, preko mnogih granica, krijumčariti sjećanja na svoje živote / Delimir Rešicki. - Bilješka o autoru: str. 105-106.
ISBN 9789532663129
821.163.6-1=163.42
HK11-02516

GRECSO, Krisztian
Dobro došao! / Krisztian Grecso ; prevela s mađarskog Xenia Detoni. - 1. izd. - Zaprešić : Fraktura, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 403 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Isten hozott. - Bilješka o autoru: str. 401.
ISBN 9789532663259
821.511.141-31=163.42
HK11-02517

HAJIČEK, Jiři
Seoski barok / Jiří Hájíček; s češkoga prevela Katica Ivanković. - Zagreb : Hrvatsko filološko društvo : Disput, 2011. (Zagreb : Kikagraf). - 212 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Književna smotra)
Prijevod djela: Selský baroko. - Bilješka o autoru: str. [209]-212.
ISBN 9789532960273 (Hrvatsko filološko društvo)
821.162.3-31=163.42
HK11-02518

IBRIŠIMOVIĆ, Nedžad
Ugursuz / Nedžad Ibrišimović. - Zagreb : V.B.Z., 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 211 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Ambrozija / V.B.Z., Zagreb ; knj. 302)
Rječnik: str. 207-211. - Bilješka o autoru: str. 213-214.
ISBN 9789533043043 (tvrdi uvez) : 150 kn
821.163(497.6)-31
HK11-02519

IBRIŠIMOVIĆ, Nedžad
Ugursuz / Nedžad Ibrišimović. - Zagreb : V.B.Z., 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 211 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Ambrozija / V.B.Z., Zagreb ; knj. 302)
Rječnik: str. 207-211. - Bilješka o autoru: str. [213-214].
ISBN 9789533042954 (meki uvez) : 99 kn
821.163(497.6)-31
HK11-02520

KAPUŚCIŃSKI, Ryszard
Putovanja s Herodotom / Ryszard Kapuściński ; [s poljskog preveo Mladen Martić]. - Zagreb : Zagrebački holding, Podružnica AGM, 2011. (Zagreb : URIHO). - 248 str. : zemljop. crtež ; 20 cm. - (Biblioteka Autobiografije)
Prijevod djela: Podroze z Herodotem.
ISBN 9789531744065 : 119 kn
821.162.1-992=163.42
821.162.1-4=163.42
HK11-02521

KUKUČÍN, Martin
Riđa junica i druge pripovijetke / Martin Kukučin ; uredila Eva Tibenska ; [prijevod Ana Cader ... et al.]. - Zagreb : Matica slovačka : Filozofski fakultet, 2011. (Lukavec : Tiskara Rotim i Market). - 134 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevodi djela: Rysava jalovica ; Neprebudeny ; Dies irae. - Pravo ime autora: Martin Bencur. - Nakl. 300 primj. - Bilješka o autoru: str. 5-9.
ISBN 9789531753951 (Filozofski fakultet)
821.162.4-32=163.42
HK11-02522

LÁBADI, Zsombor
Irodalom, beszed, szoveg / Labadi Zsombor. - Eszek : Pragma Horvatoszagi Magyar Tudomanyos : Muveszeti Kor a HunCro Mediakozpont, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 112 str. ; 21 cm. - (Pragma konyvek ; 4)
Bibliografija: str. 110-112.
ISBN 9789537366193 (HunCro)
821.511.141-9
HK11-02523

NEČIPORENKO, Jurij
Mitničar i očeve ratne pripovijesti / Jurij Nečiporenko ; [prijevod Žarko Milenić]. - Zagreb : Edicije Božičević, 2011. (Zagreb : Denona). - 156 str. ; 20 cm.
Prijevodi djela: 1. Mytar'. 2. Rasskazy otca. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789536751709 : 135 kn
821.161.1-82(081)
821.161.1-31=163.42
821.161.1-32=163.42
HK11-02524

OKSANEN, Sofi
Čišćenje / Sofi Oksanen ; preveo s finskoga Boris Vidović. - 1. izd. - Zaprešić : Fraktura, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 346 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Puhdistus. - Bilješka o autorici: str. 345.
ISBN 9789532663358
821.511.111-31=163.42
HK11-02525

OZ, Amos
Rimovanje života i smrti / Amos Oz ; prevela s hebrejskog Laila Šprajc. - 1. izd. - Zaprešić : Fraktura, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 145 str. ; 21 cm.
Prevedeno prema: Rhyming life and death. - Bilješka o autoru: str. 143-144.
ISBN 9789532663334
821.411.16'08-31=163.42
HK11-02526

PUŠKIN, Aleksandr Sergeevič
Boris Godunov / Alexandr Sergejevič Puškin ; [prijevod Petar Bilobrk]. - Zagreb : Folpa, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 175 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Boris Godunov.
ISBN 9789535646372 : 149 kn
821.161.1-2=163.42
HK11-02527

RANKOV, Pavol
Dogodilo se prvoga rujna (i ne samo tada) : povijesni roman iz razdoblja 1938-1968. / Pavol Rankov ; sa slovačkoga prevela Maria Vuksanović Kursar. - Zagreb : Hrvatsko filološko društvo : Disput, 2011. (Zagreb : Kikagraf). - 386 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Književna smotra)
Prijevod djela: Stalo sa prvého septembra (alebo inokedy). - Bilješka o autoru: str. [381]-386.
ISBN 9789532960310 (Hrvatsko filološko društvo)
821.162.4-31=163.42
HK11-02528

SAZDOVA, Vinka
Posljednji čaj : [roman] / Vinka Sazdova ; s makedonskoga preveo Borivoj Radaković. - Zagreb : V.B.Z., 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 296 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Ambrozija ; knj. 312)
Prijevod djela: Posledniot čaj. - Podnasl. preuzet s omota. - Bilješka o autorici na omotu.
ISBN 9789533043326 (meki uvez) : 119 kn
821.163.3-31=163.42
HK11-02529

SAZDOVA, Vinka
Posljednji čaj : [roman] / Vinka Sazdova ; s makedonskoga preveo Borivoj Radaković. - Zagreb : V.B.Z., 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 296 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Ambrozija ; knj. 312)
Prijevod djela: Posledniot čaj. - Bilješka o autorici na omotu.
ISBN 9789533043371 (tvrdi uvez) : 179 kn
821.163.3-31=163.42
HK11-02530

STIHOM kroz slavonsku ravnicu / [urednici Miodrag Mišo Nedeljković, Svetislav Veto Mikerević]. - Zagreb : Srpsko kulturno društvo "Prosvjeta", 2011. ([s. l. : Lukitisak). - 151 str. ; 21 cm.
Stihovi. - Zastupljeni autori: Desanka Šijaković, Gordana Pavić, Milovan Ćurčić, Nevenka Stjepanović, Bogoljub Milovanović, Mara Leskovac, Zorka Pavić, Branislava Jurišić Maričić, Miroslav Ilić, Ljubica Arambašić, Miljenko Vasiljević Čiko, Mara Jurković, Rajko Knežević, Mihajlo Mićo Zečević, Živojin Manojlović, Verica Lukić, Miodrag Mišo Nedeljković. - Nakl. 300 primj. - Ćir.
ISBN 9789537611279
821.163.41(497.5)-1(082)
HK11-02531

ZAIMOVIĆ, Karim
Tajna džema od malina / Karim Zaimović. - Bizovac : Matica hrvatska, Ogranak, 2011. (Osijek : Grafika). - 175 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Machu Picchu ; knj. 2)
Slika autora i bilješka o njemu na unut. str. omota.
ISBN 9789537746049 : 60 kn
821.163(497.6)-32
HK11-02532

Vidi br.: HK11-02524

Vidi br.: HK11-02524

Vidi br.: HK11-02521

821.11   Germanske književnosti

DAHL, Kjell Ola
Čovjek u izlogu / Kjell Ola Dahl ; prevela s norveškog Anja Majnarić. - 1. izd. - Zaprešić : Fraktura, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 364 str. ; 23 cm. - (Svjetski bestseleri / Fraktura ; knj. 43)
Prijevod djela: Mannen i vinduet. - Bilješka o autoru: str. 363.
ISBN 9789532663419 : 139 kn
821.113.5-31=163.42
HK11-02533

HENSCHEN, Helena
U sjeni zločina / Helen Henschen ; sa švedskoga prevela Željka Černok. - Zagreb : Hrvatsko filološko društvo : Disput, 2011. (Zagreb : Kikagraf). - 254 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Književna smotra)
Prijevod djela: I skuggan av ett brott. - Bilješka o autorici: str. [253]-254.
ISBN 9789532960327 (Hrvatsko filološko društvo)
821.113.6-31=163.42
HK11-02534

LARSSON, Stieg
Djevojka koja se igrala vatrom : [roman] / Stieg Larsson ; prevela sa švedskog Željka Černok. - 5. izd. - Zaprešić : Fraktura, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 623 str. ; 23 cm. - (Svjetski bestseleri / Fraktura ; knj. 18)
Prijevod djela: Flickan som lekte med elden. - Podnasl. preuzet s omota. - Bilješka o autoru: str. 621-622.
ISBN 9789532661088 (meki uvez) : 169 kn
821.113.6-31=163.42
HK11-02535

821.111   Engleska književnost. Književnosti engleskog jezičnog izraza

39 tragova / [s engleskoga prevela Vida Živković]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2010-. - sv. ; 20 cm. - (Biblioteka Arboretum : najljepši izdanci svjetske književnosti za mlade)
Nakl. po 1000 primj. - Prijevod djela: The 39 clues.
ISBN 9789533161877 (cjelina)
821.111(73)-93-31=163.42
821.111(71)-93-31=163.42


Knj. 4. : Kao u grobu. - 2011. - 207 str.
Prijevod djela: Beyond the grave. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789533164069 : 79 kn

HK11-02536

BURKE, James Lee
U električnoj izmaglici / James Lee Burke ; [preveo s engleskoga Nenad Šimunić]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2011. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 314 str. ; 24 cm. - (NAJbiblioteka ; 102)
Prijevod djela: In the electric mist with confederate dead. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789533161990 : 99 kn
821.111(73)-31=163.42
HK11-02537

BURPO, Todd
Raj zaista postoji : zapanjujuća priča malog dječaka o njegovom putu u raj i natrag / Todd Burpo i Lynn Vincent ; s engleskoga prevela Aleksandra Barlović. - Zagreb : V.B.Z., 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 172 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Ambrozija ; knj. 269)
Prijevod djela: Heaven is for real. - Bilješke. str. 169-170. - Bilješke o autorima: str. 172.
ISBN 9789533043210 (meki uvez)
821.111(73)-31=163.42
001.94:128
(0:82-31)
HK11-02538

BUSHNELL, Candace
Ljeto i grad / Candace Bushnell ; prevela s engleskoga Mirjana Valent. - Zagreb : Znanje, 2011. (Zagreb : Znanje). - 317 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Summer and the city. - Slika autorice na omotu.
ISBN 9789533242293 (tvrdi uvez) : 129 kn
821.111(73)-31=163.42
HK11-02539

CHILD, Lee
61 sat / Lee Child ; preveo s engleskoga Neven Dužanec. - Zagreb : Znanje, 2011. (Zagreb : Znanje). - 362 str. ; 19 cm. - (Knjiga dostupna svima ; 77)
Prijevod djela: 61 hours. - Autorova slika na omotu.
ISBN 9789533242934 (meki uvez) : 20 kn
821.111-31=163.42
HK11-02540

CHRISTIE, Agatha
Stigli su u Bagdad / Agatha Christie ; [prijevod Ana Levak Sabolović]. - 1. izd. - Zagreb : V.D.T., [2011.] (Zaprešić : Ars Nova). - 270 str. ; 21 cm. - (Izabrana djela "Kraljice krimića" ; knj. 19)
ISBN 9789537679088 : 89 kn
821.111-31=163.42
HK11-02541

CHRISTIE, Agatha
Rani slučajevi Herculea Poirota / Agatha Christie ; [prijevod Marija Razum, Mislav Pasini]. - 1. izd. - Zagreb : V.D.T., 2011. (Zaprešić : Ars Nova). - 268 str. ; 21 cm. - (Izabrana djela "Kraljice krimića" ; 20)
Prijevod djela: Poirot's early cases. - Slika autorice na omotu.
ISBN 9789537679170 : 89 kn
821.111-32=163.42
HK11-02542

COHN, Rachel
Medena / Rachel Cohn ; [prevela s engleskoga Petra Matić]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2011. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 171 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: Gingerbread. - Nakl. 1000 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789533163475 : 69 kn
821.111(73)-31=163.42
HK11-02543

CRICHTON, Michael
Piratske širine / Michael Crichton ; [preveo s engleskoga Damir Biličić]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 286 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: Pirate latitudes. - Nakl. 16000 primj.
ISBN 9789533163055 : 20 kn
821.111(73)-31=163.42
HK11-02544

CRONIN, Justin
Prijelaz / Justin Cronin ; s engleskoga prevela Gordana V. Popović. - Zagreb : Lumen izdavaštvo, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 846 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: The Passage.
ISBN 9789537829223
821.111(73)-31=163.42
HK11-02545

CRUSIE, Jennifer
Lažnjak / Jennifer Crusie ; prevela s engleskoga Mihaela Perković. - Zagreb : Znanje, 2011. (Zagreb : Znanje). - 357 str. ; 19 cm. - (Knjiga dostupna svima ; knj. 73)
Prijevod djela: Faking it. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789533242903 (meki uvez) : 20 kn
821.111(73)-31=163.42
HK11-02546

DE Bernières, Louis
Ptice bez krila / Louis de Bernières ; [preveo s engleskoga Ivan Zorić]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2011. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 547 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Birds without wings. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789533162584 : 199 kn
821.111-31=163.42
HK11-02547

DE Wohl, Louis
Posljednji križar : roman / Louis de Wohl ; [prijevod Robert Martinov]. - Split : Verbum, 2011. ([Zagreb] : Denona). - 462 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Uskličnik ; 7)
Prijevod djela: The last crusader.
ISBN 9789532352696 : 69 kn
821.111-31=163.42
HK11-02548

DE Wohl, Louis
Drvo života : roman / Louis de Wohl ; [prijevod Aleksandra Marija Chwalowsky]. - Split : Verbum, 2011. ([Zagreb] : Denona). - 311 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Uskličnik ; 6)
Prijevod djela: The living wood.
ISBN 9789532352689 : 69 kn
821.111-31=163.42
HK11-02549

DE Wohl, Louis
Radosni prosjak : Roman o sv. Franji Asiškom / Louis de Wohl ; [prijevod Nada Zoričić]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2011. ([Zagreb] : Denona). - 351 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Stilus ; 26)
Prijevod djela: The joyful beggar.
ISBN 9789532351927 : 130 kn
821.111-31=163.42
HK11-02550

GORTNER, Christopher W.
Ispovijesti Katarine Medici : [roman] / C. W. Gortner ; s engleskog jezika prevela Nevena Erak. - Zagreb : Lumen, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 381 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: The confessions of the Catherine de Medici. - Podnasl. preuzet s omota. - Bilješka o autoru: str. [382].
ISBN 9789537829216 (tvrdi uvez) : 169 kn
821.111(73)-31=163.42
HK11-02551

GREGORY, Philippa
Crvena kraljica / Philippa Gregory ; prevela s engleskoga Mirjana Valent. - Zagreb : Znanje, 2011. (Zagreb : Znanje). - 364 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: The red queen. - Bilješka o autorici na omotu.
ISBN 9789533243221 (tvrdi uvez) : 149 kn
821.111-31=163.42
HK11-02552

GRISHAM, John
Suradnik / John Grisham ; [prevela s engleskoga Sanja Vorkapić]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2011. ([Zagreb] : Znanje). - 307 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: The associate. - Nakl. 17000 primj.
ISBN 9789533163130 : 20 kn
821.111(73)-31=163.42
HK11-02553

HALDEMAN, Joseph William
Vječni rat / Joe Haldeman ; [preveo s engleskoga Ilija Barišić]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2011. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 295 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: The forever war. - Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789533164809 : 69 kn
821.111(73)-31=163.42
HK11-02554

HAND, Cynthia
Krila anđela / Cynthia Hand ; prevela s engleskoga Danijela Banović. - Zagreb : Znanje, 2011. (Zagreb : Znanje). - 330 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Unearthly.
ISBN 9789533242460 (tvrdi uvez) : 139 kn
821.111(73)-31=163.42
HK11-02555

HARRIS, Jane
Zapažanja / Jane Harris ; [prevela s engleskoga Adela Kućar Marković]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2011. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 403 str. ; 19 cm. - (Andrea Zlatar vam predstavlja)
Prijevod djela: The observations. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789532207767 : 99 kn
821.111-31=163.42
HK11-02556

HARRIS, Thomas
Crveni zmaj / Thomas Harris ; preveo s engleskoga Vlado Opačić. - Zagreb : Znanje, 2011. (Zagreb : Znanje). - 348 str. ; 23 cm. - (Knjiga dostupna svima - Plus ; sv. 3)
Prijevod djela: Red dragon. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789533242897 (meki uvez) : 40 kn
821.111(73)-31=163.42
HK11-02557

HARRISON, Lisi
Monstrumnazija / Lisi Harrison ; [prevela s engleskoga Bernarda Komar]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2011. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 238 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: Monster high. - Nakl. 2000 primj.
ISBN 9789533162454 : 59 kn
821.111(73)-93-31=163.42
HK11-02558

HAWKINS, Rachel
Hekatina škola / Rachel Hawkins ; prevela s engleskoga Jelena Radja. - Zagreb : Lumen izdavaštvo, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 260 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: Hex Hall.
ISBN 9789537829100 (meki uvez) : 109 kn
821.111(73)-93-31=163.42
HK11-02559

HAWKINS, Rachel
Hekatina škola / Rachel Hawkins ; prevela s engleskoga Jelena Radja. - Zagreb : Lumen izdavaštvo, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 260 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Hex Hall.
ISBN 9789537829117 (tvrdi uvez) : 169 kn
821.111(73)-93-31=163.42
HK11-02560

HILDERBRAND, Elin
Ljetna romansa / Elin Hilderbrand ; prevela s engleskoga Andrea Milanko. - Zagreb : Znanje, 2011. (Zagreb : Znanje). - 363 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: A summer affair. - Bilješka o autorici na omotu.
ISBN 9789533242279 (tvrdi uvez) : 139 kn
821.111(73)-31=163.42
HK11-02561

ILES, Greg
Vječni san / Greg Iles ; s engleskoga prevela Mirna Fumić Straka. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. (Zagreb : Radin print). - 399 str. ; 22 cm.
Prijevod djela: Dead sleep.
ISBN 9789531409971 : 159 kn
821.111(73)-31=163.42
HK11-02562

JEWELL, Lisa
Ulica snova 31 / Lisa Jewell ; prevela s engleskoga Manja Šegrt. - Zagreb : Znanje, 2011. (Zagreb : Znanje). - 371 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: 31 dream street. - Bilješka o autorici na omotu.
ISBN 9789533243139 (tvrdi uvez) : 129 kn
821.111-31=163.42
HK11-02563

JEWELL, Lisa
Ulica snova 31 / Lisa Jewell ; prevela s engleskoga Manja Šegrt. - Zagreb : Znanje, 2011. (Zagreb : Znanje). - 371 str. ; 19 cm. - (Knjiga dostupna svima ; 75)
Prijevod djela: 31 dream street. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789533243122 (meki uvez) : 20 kn
821.111-31=163.42
HK11-02564

JOHNSTON, Jennifer
Sjene na našoj koži / Jeniffer Johnston ; s engleskoga preveo Damjan Lalović. - Zagreb : Hrvatsko filološko društvo : Disput, 2011. (Zagreb : Kikagraf). - 209 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Književna smotra)
Prijevod djela: Shadows on our skin. - Bilješka o autorici: str. [207]-209.
ISBN 9789532960303 (Hrvatsko filološko društvo)
821.111(417)-31=163.42
HK11-02565

KELK, Lindsey
Volim New York / Lindsey Kelk ; prevela s engleskoga Andrea Milanko. - Zagreb : Znanje, 2011. (Zagreb : Znanje). - 325 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: I heart New York.
ISBN 9789533242156 (tvrdi uvez) : 129 kn
821.111(73)-31=163.42
HK11-02566

KELK, Lindsey
Volim Hollywood / Lindsey Kelk ; prevela s engleskoga Andrea Milanko. - Zagreb : Znanje, 2011. (Zagreb : Znanje). - 316 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: I heart Hollywood.
ISBN 9789533242170 (tvrdi uvez) : 129 kn
821.111(73)-31=163.42
HK11-02567

KELK, Lindsey
Volim Hollywood / Lindsey Kelk ; prevela s engleskoga Andrea Milanko. - Zagreb : Znanje, 2011. (Zagreb : Znanje). - 316 str. ; 19 cm. - (Knjiga dostupna svima ; 2)
Prijevod djela: I heart Hollywood.
ISBN 9789533242163 (meki uvez) : 40 kn
821.111(73)-31=163.42
HK11-02568

KELK, Lindsey
Volim Pariz / Lindsey Kelk ; prevela s engleskoga Andrea Milanko. - Zagreb : Znanje, 2011. (Zagreb : Znanje). - 290 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: I heart Paris.
ISBN 9789533242194 (tvrdi uvez) : 129 kn
821.111(73)-31=163.42
HK11-02569

KELK, Lindsey
Volim Pariz / Lindsey Kelk ; prevela s engleskoga Andrea Milanko. - Zagreb : Znanje, 2011. (Zagreb : Znanje). - 290 str. ; 19 cm. - (Knjiga dostupna svima ; 3)
Prijevod djela: I heart Paris.
ISBN 9789533242187 (meki uvez) : 40 kn
821.111(73)-31=163.42
HK11-02570

KING, Stephen, književnik
Talisman / Stephen King, Peter Straub ; prijevod Milena Benini. - Zagreb : Zagrebačka naklada, 2011. (Zagreb : De Ve De). - 694 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Talisman.
ISBN 9789532521085 : 148 kn
821.111-31=163.42
HK11-02571

KING, Stephen, književnik
Kula tmine / Stephen King ; [ilustracije Michael Whelan ; prevela s engleskog Božica Jakovlev]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2011- . (Zagreb : Zagraf ZT). - sv. ; 24 cm.
Prijevod djela: The dark tower.
ISBN 9789533163062
821.111(73)-31=163.42

knj. 1 : Revolveraš. - 2011. - 224 str.
Prijevod djela: The gunslinger. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789533160092 : 139 kn
821.111(73)-31=163.42

HK11-02572

KING, Stephen, književnik
Mrkli mrak, bez zvijezda / Stephen King ; [preveo s engleskoga Predrag Mavar]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2011. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 339 str. ; 24 cm. - (NAJbiblioteka ; 103)
Prijevod djela: Full dark, no stars. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789533164946 : 99 kn
821.111(73)-31=163.42
HK11-02573

KINNEY, Jeff
Gregov dnevnik : Rodrick rastura / Jeff Kinney ; [preveo s engleskoga Ivan Zorić]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2011. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 224 str. : ilustr. ; 19 cm. - (Biblioteka Arboretum : najljepši izdanci svjetske književnosti za mlade)
Prijevod djela: Diary of a Wimpy Kid: Rodrick rules. - Nakl. 2000 primj. - Bilješka o autoru: str. 224.
ISBN 9789533161907 : 79 kn
821.111(73)-93-31=163.42
HK11-02574

KINNEY, Jeff
Gregov dnevnik : točka na i / Jeff Kinney ; [preveo s engleskoga Ivan Zorić]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2011. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 223 str. : ilustr. ; 19 cm. - (Biblioteka Arboretum : najljepši izdanci svjetske književnosti za mlade)
Prijevod djela: Diary of a Wimpy Kid. - Nakl. 2000 primj. - Bilješka o autoru: str. [224].
ISBN 9789533161914 : 79 kn
821.111(73)-93-31=163.42
HK11-02575

KINSELLA, Sophie
Mini šopingholičarka / Sophie Kinsella ; s engleskoga prevela Leira Harabalja. - 1. izd. - Zagreb : Naklada OceanMore, 2011. ([Sveta Nedjelja] : Printera grupa). - 347 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Mini shopaholic. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789537056827 : 130 kn
821.111-31=163.42
HK11-02576

KIZZIER, Heatha
Onaj koji šeta sa psima / Heatha Kizzier ; prevela Vida Trojak. - Zagreb : Zagrebačka naklada, 2011. ([Zagreb] : DeVeDe). - 183 str. ; 21 cm. - (Biblioteka krimi romana Triler)
Prijevod djela: Dog walker.
ISBN 9789532521009
821.111(73)-31=163.42
HK11-02577

KUIPERS, Alice
Najgore što je ikada učinila / Alice Kuipers ; s engleskoga prevela Iva Jakolić. - Zagreb : Škorpion, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 198 str. ; 21 cm. - (Zabavna biblioteka / Škorpion, Zagreb)
Prijevod djela: The worst thing she ever did.
ISBN 9789532890419 : 110 kn
821.111-93-31=163.42
HK11-02578

KUREISHI, Hanif
Dok mu osluškujem srce / Hanif Kureishi ; s engleskoga prevela Maja Ivanković. - Zagreb : V.B.Z., 2011. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 162 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Biblioteka Ambrozija ; knj. 311)
Prijevod djela: My ear at his heart. - Slika autorova i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789533043364 (tvrdi uvez) : 149 kn
821.111-31=163.42
HK11-02579

KUREISHI, Hanif
Dok mu osluškujem srce / Hanif Kureishi ; s engleskoga prevela Maja Ivanković. - Zagreb : V.B.Z., 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 162 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Ambrozija ; knj. 311)
Prijevod djela: My ear at his heart. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789533043289 (meki uvez) : 119 kn
821.111-31=163.42
HK11-02580

LEWIS, Clive Staples
Velika rastava : fantastična pripovijest o raju i paklu / C. S. Lewis. ; [prijevod Mijo Pavić]. - Split : Verbum, 2011. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 135 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Stilus ; 29)
Prijevod djela: The great divorce. - Bilješka o autoru: str. 135.
ISBN 9789532352443 : 95 kn
821.111-31=163.42
821.111-97=163.42
HK11-02581

LINDSAY, Jeffry P.
Dexter sanja mrak / Jeff Lindsay ; [preveo s engleskoga Ivan Zorić]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2011. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 187 str. ; 24 cm. - (NAJbiblioteka ; 101)
Prijevod djela: Darkly dreaming Dexter. - Nakl. 10000 primj.
ISBN 9789532209907 : 20 kn
821.111(73)-31=163.42
HK11-02582

LOVECRAFT, Howard Phillips
Zemlja snova : potraga za neznanim Kadathom / H. [Howrad] P. [Phillips] Lovecraft ; preveo Toni Golub. - Zagreb : Zagrebačka naklada, 2011. (Zagreb : De Ve De). - 182 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: The dream quest of unknown Kadath.
ISBN 9789532521092 : 70 kn
821.111(73)-31=163.42
HK11-02583

LOWELL, Sophia
Glee : učenici na razmjeni / Sophia Lowell ; [prevela s engleskoga Ivana Tolj]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2011. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 191 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: Glee : foreign exchange. - Nakl. 2000 primj.
ISBN 9789533164830 : 69 kn
821.111-93-31=163.42
HK11-02584

LUPTON, Rosamund
Sestra / Rosamund Lupton ; s engleskoga prevela Dragana Grozdanić. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. (Zagreb : Denona). - 371 str. ; 20 cm. - (Mozaikova zabavna biblioteka ; knj. 110)
Prijevod djela: Sister.
ISBN 9789531410274 : 99 kn
821.111-31=163.42
HK11-02585

MANTEL, Hilary
Wolf Hall / Hilary Mantel ; s engleskoga preveo Petar Vujačić. - Zagreb : V.B.Z., 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 654 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Ambrozija ; knj. 307)
Prijevod djela: Wolf Hall.
ISBN 9789533043241 (meki uvez) : 199 kn
821.111-31=163.42
HK11-02586

MARR, Melissa
Zamjena tinte / Melissa Marr ; [prevela s engleskoga Petra Mrduljaš Doležal]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2011. ([Grosupolje] : Grafis Trade). - 233 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Arboretum : najljepši izdanci svjetske književnosti za mlade)
Prijevod djela: Ink exchange. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789533164144 : 129 kn
821.111(73)-93-31=163.42
HK11-02587

MEACHAM, Leila J.
Ruže / Leila Meacham ; prevela s engleskoga Ljiljana Šućur Perišić. - Zagreb : Znanje, 2011. (Zagreb : Znanje). - 524 str. ; 19 cm. - (Knjiga dostupna svima ; 80)
Prijevod djela: Roses. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789533243146 (meki uvez) : 30 kn
821.111(73)-31=163.42
HK11-02588

MEACHAM, Leila J.
Ruže / Leila Meacham ; prevela s engleskoga Ljiljana Šućur Perišić. - Zagreb : Znanje, 2011. (Zagreb : Znanje). - 524 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Roses.
ISBN 9789533243153 (tvrdi uvez) : 169 kn
821.111(73)-31=163.42
HK11-02589

MOORE, Tara
Poziv na zaruke / Tara Moore ; preveo s engleskoga Mate Maras. - Zagreb : Znanje, 2011. (Zagreb : Znanje). - 327 str. ; 19 cm. - (Knjiga dostupna svima ; 70)
Prijevod djela: RSVP. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789533242316 (meki uvez) : 20 kn
821.111-31=163.42
HK11-02590

MORAN, Michelle
Heretička kraljica / Michelle Moran ; prevela s s engleskoga Marija Perišić. - Zagreb : Znanje, 2011. (Zagreb : Znanje). - 321 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Heretic queen. - Bilješka o autorici na omotu.
ISBN 9789533242835 (tvrdi uvez) : 159 kn
821.111(73)-31=163.42
HK11-02591

MORAN, Michelle
Madame Tussaud : roman o Francuskoj revoluciji / Michelle Moran ; preveo s engleskoga Mate Maras. - Zagreb : Znanje, 2011. (Zagreb : Znanje). - 409 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Madame Tussaud. - Bilješka o autorici na omotu.
ISBN 9789533243054 (tvrdi uvez) : 149 kn
821.111(73)-31=163.42
HK11-02592

MORAN, Michelle
Heretička kraljica / Michelle Moran ; prevela s s engleskoga Marija Perišić. - Zagreb : Znanje, 2011. (Zagreb : Znanje). - 321 str. ; 19 cm. - (Knjiga dostupna svima ; 74)
Prijevod djela: Heretic queen. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789533242828 (meki uvez) : 20 kn
821.111(73)-31=163.42
HK11-02593

MUNRO, Alice
Služba, družba, prošnja, ljubav, brak / Alice Munro ; s engleskoga prevela Maja Šoljan. - 1. izd. - Zagreb : Naklada OceanMore, 2011. ([Zagreb] : Printera grupa). - 277 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Hateship, frienship, courtship, loveship, marriage. - Slika autoprice na omotu.
ISBN 9789537056803 : 149 kn
821.111(71)-32=163.42
HK11-02594

O'CONNOR, Joseph
Kauboji i Indijanci / Joseph O'Connor ; prevela s engleskog Mirna Čubranić. - 1. izd. - Zaprešić : Fraktura, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 347 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Cowboys and Indians. - Bilješka o autoru: str. 345.
ISBN 9789532663303
821.111(417)-31=163.42
HK11-02595

OLIVER, Lauren
Delirij / Lauren Oliver ; prevela s engleskoga Mirta Jambrović. - Zagreb : Znanje, 2011. (Zagreb : Znanje). - 313 str. ; 19 cm. - (Knjiga dostupna svima ; 79)
Prijevod djela: Delirium. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789533242958 (meki uvez) : 20 kn
821.111(73)-31=163.42
HK11-02596

OLIVER, Lauren
Delirij : [amor deliria nervosa] / Lauren Oliver ; prevela s engleskoga Mirta Jambrović. - Zagreb : Znanje, 2011. (Zagreb : Znanje). - 313 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Delirium. - Podnasl. pruzet s omota. - Bilješka o autorici na omotu.
ISBN 9789533242965 (tvrdi uvez) : 149 kn
821.111(73)-31=163.42
HK11-02597

PARRIS, S. J.
Krug heretika : [povijesni triler] / S. J. Parris ; s engleskog jezika prevela Marija Kraljević. - Zagreb : Lumen izdavaštvo, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 415 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Heresy. - Podnasl. preuzet s omota. - Pravo ime autorice: Meritt Stephanie.
ISBN 9789537829155 (tvrdi uvez) : 169 kn
821.111-31=163.42
HK11-02598

PARRIS, S. J.
Krug heretika : [povijesni triler] / S. J. Parris ; s engleskog jezika prevela Marija Kraljević. - Zagreb : Lumen izdavaštvo, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 415 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: Heresy. - Podnasl. preuzet s omota. - Pravo ime autorice: Meritt Stephanie.
ISBN 9789537829148 (meki uvez) : 129 kn
821.111-31=163.42
HK11-02599

POE, Edgar Allan
Đavao perverznosti / Edagar Allan Poe ; [prijevod Petar Bilobrk]. - Zagreb : Folpa, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 150 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: The imp of the perverse. - Bilješka o autoru: str. 149-150.
ISBN 9789537836016 : 169 kn
821.111(73)-32=163.42
HK11-02600

POLAK, Iva
Razvoj književne proze australskih Aboridžina : Od nevidljive do postkolonijalne priče / Iva Polak. - Zagreb : Hrvatsko filološko društvo, 2011. (Zagreb : Kikagraf). - 396 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Književna smotra)
Bilješka o autorici: str. 396. - Bibliografija: str. 357-382 ; Bibliografske i ostale bilješke uz tekst. - Imenko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532960365 : 130 kn
821.111(94).09-3
HK11-02601

POWERS, Tim
Nepoznate plime / Tim Powers ; [prijevod Marko Fančović]. - Zagreb : Zagrebačka naklada, 2011. (Zagreb : DeVeDe). - 247 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: On stranger tides. - Bilješka o autoru: str. 247.
ISBN 9789532521016 : 69 kn
821.111(73)-31=163.42
HK11-02602

PUNCH i Judy : tragična komedija ili komična tragedija / s engleskog preveo i pogovorom popratio Luko Paljetak. - Zagreb : Međunarodni centar za usluge u kulturi, 2011. (Zagreb : Denona). - 42 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Lutkanija)
Prijevod djela: The tragical comedy, or comical tragedy of Punch and Judy. - Nakl. 600 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536697267 : 50 kn
821.111-2=163.42
HK11-02603

SALLIS, James
Vožnja / James Sallis ; [preveo s engleskoga Marko Balen]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2011. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 142 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: Drive. - Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789533164298 : 69 kn
821.111(73)-31=163.42
HK11-02604

SANSOM, Christopher John
Crna vatra / C. [Christopher] J. [John] Sansom ; preveo s engleskoga Bruno Štefić. - Zagreb : Znanje, 2011. (Zagreb : Znanje). - 514 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Dark fire. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789533242484 (tvrdi uvez) : 159 kn
821.111-31=163.42
HK11-02605

SMITH, L. J.
Vampirski dnevnici / L. J. Smith; prevela s engleskoga Maja Miljković. - Zagreb : Algoritam, 2011- . (Zagreb : Zagraf ZT). - sv. ; 24 cm.
Prijevod djela: The vampire diaries.
ISBN 9789533161297 (cjelina)
821.111(73)-31=163.42

3 : Bijes. - 2. izd. - 2011. - 191 str.
Prijevod djela: The fury. - Bilješka o autorici na unut. str. omota. - Nakl. 2000 primj.
ISBN 9789533162836 : 59 kn
821.111(73)-93-31=163.42

HK11-02607

4 : Ponovni susret. - 1. izd. - 2011. - 211 str.
Prijevod djela: Dark reunion. - Nakl. 2000 primj.
ISBN 9789533164533
821.111(73)-93-31=163.42

HK11-02606

TROPPER, Jonathan
Sad te ostavljam / Jonathan Tropper ; [prevela s engleskoga Slavica Butorac]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2011. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 342 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Anima / Algoritam)
Prijevod djela: This is where I leave you. - Nakl. 1500 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789533162324 : 69 kn
821.111(73)-31=163.42
HK11-02608

VERGHESE, Abraham
Vrata suza / Abraham Verghese ; preveo s engleskoga Predrag Raos. - Zagreb : Znanje, 2011. (Zagreb : Znanje). - 527 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Cutting for stone. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789533243016 (tvrdi uvez) : 169 kn
821.111(73)-31=163.42
HK11-02609

VON Ziegesar, Cecily
Tračerica 7 : nitko to ne radi bolje / Cecily von Ziegesar ; [prevela s engleskoga Martina Španović]. - 2. izd. - Zagreb : Algoritam, 2011. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 215 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: Gossip girl : nobody does it better. - Nakl. 2000 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789533162409 : 49 kn
821.111(73)-93-31=163.42
HK11-02610

VON Ziegesar, Cecily
Tračerica 9 : samo u snovima / Cecily von Ziegesar ; [prevela s engleskoga Martina Španović]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2011. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 231 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: Gossip girl: only in your dreams. - Nakl. 2000 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789533162423 : 49 kn
821.111(73)-93-31=163.42
HK11-02611

WOODIWISS, Kathleen Erin
Ruža u zimi / Kathleen E. Woodiwiss ; s engleskoga prevela Dragana Grozdanić. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. (Zagreb : Radin print). - 479 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: A rose in winter.
ISBN 9789531408677 : 179 kn
821.111(73)-31=163.42
HK11-02612

Vidi br.: HK11-02581

Vidi br.: HK11-02536

Vidi br.: HK11-02512

821.112.2   Njemačka književnost. Književnosti njemačkog jezičnog izraza

BRECHT, Bertolt
O zavođenju anđela / Bertolt Brecht ; izbor i prijevod s njemačkoga Boris Perić. - Zagreb : V.B.Z., 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 85 str. : ilustr. ; 17 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja. Erosnice ; knj. 2)
Bilješka o B. Brechtu na omotu. - Brechtovo pornografsko pismo: str. 79-85.
ISBN 9789533043012 : 110 kn
821.112.2-1=163.42
HK11-02613

HESSE, Hermann
U žrvnju / Hermann Hesse ; prevele Anđelka Rudić, Truda Stamać. - Zagreb : Zagrebačka naklada, 2011. (Zagreb : DeVeDe). - 206 str. ; 18 cm.
ISBN 9789532521054 : 80 kn
821.112.2-31=163.42
HK11-02614

WALSER, Martin
Zaljubljeni Goethe / Martin Walser ; prevela s njemačkog Romana Perečinec. - 1. izd. - Zaprešić : Fraktura, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 235 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Ein liebender Mann. - Bilješka o autoru: str. 233.
ISBN 9789532662009
821.112.2-31=163.42
HK11-02615

ZEH, Juli
Corpus delicti : proces / Juli Zeh ; prevela s njemačkog Latica Bilopavlović Vuković. - 1. izd. - Zaprešić : Fraktura, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 272 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Corpus Delicti. Ein Prozess. - Bilješka o autorici: str. 269.
ISBN 9789532663266
821.112.2-31=163.42
HK11-02616

821.12   Latinska književnost

Vidi br.: HK11-02651

821.13   Romanske književnosti

BOSCO, Federica
Ljubav nije za mene / Federica Bosco ; prevela s talijanskoga Andreja Mrkonjić. - Zagreb : Znanje, 2011. (Zagreb : Znanje). - 217 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: L'amore non fa per me.
ISBN 9789533241869 (tvrdi uvez) : 129 kn
821.131.1-31=163.42
HK11-02617

BUCAY, Jorge
Računaj na mene / Jorge Bucay ; prevela sa španjolskog Silvana Roglić. - 1. izd. - Zaprešić : Fraktura, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 303 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Cuenta conamigo. - Bilješka o autoru: str. 301.
ISBN 9789532663402
821.134.2(82)-31=163.42
HK11-02618

CARDOSO, Dulce Maria
Moje suosjećanje / Dulce Maria Cardoso ; s portugalskoga preveo Nikica Talan. - Zagreb : Hrvatsko filološko društvo : Disput, 2011. (Zagreb : Kikagraf). - 332 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Književna smotra)
Prijevod djela: Os meus sentimentos. - Bilješka o autorici: str. [327]-332.
ISBN 9789532960297 (Hrvatsko filološko društvo)
821.134.3-31=163.42
HK11-02619

CASACUBERTA, Pablo
Scipion / Pablo Casacuberta ; sa španjolskog prevela Ana Pranjković. - Zagreb : Edicije Božičević, 2011. ([Zagreb] : Denona). - 211 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Escipión. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789536751723 : 160 kn
821.134.2(899)-31=163.42
HK11-02620

CASATI Modignani, Sveva
Mister Gregory / Sveva Casati Modignani ; prevela s talijanskoga Ana Badurina. - Zagreb : Lumen izdavaštvo, 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 466 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Mister Gregory.
ISBN 9789537829094
821.131.1-31=163.42
HK11-02621

COELHO, Paulo
Aleph / Paulo Coelho ; s portugalskoga prevela Vida Ungar. - Zagreb : V.B.Z., 2011. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 262 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Djela Paula Coelha)
Prijevod djela: Aleph.
ISBN 9789533043425 (tvrdi uvez) : 120 kn
821.134.3(81)-31=163.42
HK11-02622

D'AVENIA, Alessandro
Bijela kao mlijeko, crvena kao krv / Alessandro D'Avenia ; [prevela s talijanskog Dubravka Oršić]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2011. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 218 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Bianca coma il lattte, rossa come il sangue. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789533161679 : 119 kn
821.131.1-31=163.42
HK11-02623

LEROY, Gilles
Zola Jackson : roman / Gilles Leroy ; s francuskoga prevela Sanja Šoštarić. - Zagreb : Hrvatsko filološko društvo : Disput, 2011. (Zagreb : Kikagraf). - 129 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Književna smotra)
Prijevod djela: Zola Jackson. - Bilješka o autoru: str. [127]-129.
ISBN 9789532960341 (Hrvatsko filološko društvo)
821.133.1-31=163.42
HK11-02624

MAZZANTINI, Margaret
Napokon rođen / Margaret Mazzantini ; [prevela s talijanskoga Ana Prpić]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2011. ([Grosuplje] : Grafis Trade). - 462 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Venuto al mondo. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789533161686 : 189 kn
821.131.1-31=163.42
HK11-02625

MELANI, Atto
Tajne konklava : i spletke kardinala / Atto Melani ; pronašli i priredili Rita Monaldi & Francesco Sorti ; prevela s talijanskog Mirna Čubranić. - 1. izd. - Zaprešić : Fraktura, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 101 str. ; 18 cm.
Prijevod djela: I segreti dei Conclavi. - Tiskano u Hrvatskoj. - Slika autora i bilješka o njemu: str.[6]-11.
ISBN 9789532663389 : 89 kn
821.131.1-31=163.42
HK11-02626

MELLO e Souza, Júlio César de
Beremizov svijet : zbirka matematičkih avantura / Malba Tahan ; prevela s portugalskog Dora Jelačić Bužimski. - 1. izd. - Zaprešić : Fraktura, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 205 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: O homem que calculava. - Pravo ime autora: Julio Cesar de Mello e Souza. - Bilješka o autoru: str. 203.
ISBN 9789532663235
821.134.3(81)-31=163.42
HK11-02627

MORALES Milohnic, Andrés
Poemas = Pjesme / Andrés Morales Miolohnić ; traducción al croata de Željka Lovrenčić. - [Santiago] : Ril editores, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 27, 26 str. ; 19 cm.
Oba su teksta tiskana u međusobno obratnim smjerovima. - Usporedo španj. tekst i hrv. prijevod. - Nasl. str. prištampanoga teksta: Poemas = Pjesme / Visnja Milohnić Roje ; traducción al croata de Željka Lovrenčić. - Bilješke o autorima: str. 26, 26-27.
ISBN 9789562848183
821.134.2(83)-1=134.2=163.42
HK11-02628

NDIAYE, Marie
Tri snažne žene : roman / Marie Ndiaye ; s francuskoga prevela Barbara Martinec. - Zagreb : Hrvatsko filološko društvo : Disput, 2011. (Zagreb : Kikagraf). - 278 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Književna smotra)
Prijevod djela: Trois femmes puissantes. - Bilješka o autorici: str. [275]-278.
ISBN 9789532960358 (Hrvatsko filološko društvo)
821.133.1-31=163.42
HK11-02629

PAPRAŠAROVSKI, Marija
Figure i sjene : o žudnji, nasilju i svetom u dramama Jeana Geneta i Bernard-Mariea Koltesa / Marija Paprašarovski. - Zagreb : Disput, 2011. (Zagreb : Kikagraf). - 328 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Četvrti zid ; knj. 47)
Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. [301]-313 ; Bibliografske i ostale bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532601367 : 120 kn
821.133.1.09-2
HK11-02630

VARGAS, Fred
Odlazi brzo, vrati se kasno / Fred Vargas ; s francuskog prevela Dubravka Celebini. - Zagreb : Edicije Božičević, 2011. ([Zagreb] : Denona). - 271 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Pars vite et reviens tard. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789536751730 : 160 kn
821.133.1-31=163.42
HK11-02631

ZINK, Rui
Turistička destinacija / Rui Zink ; s portugalskoga prevela Tanja Tarbuk. - Zagreb : Meandarmedia, 2011. (Zagreb : KikaGraf). - 207 str. ; 20 cm. - (Meandarmedia. Roman knj. 40)
Prijevod djela: O destino turistico. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789537355890 : 130 kn
821.134.3-31=163.42
HK11-02632

Vidi br.: HK11-02107

Vidi br.: HK11-02735

821.163.42   Hrvatska književnost

BIBLIOGRAFIJA radova Stjepana Damjanovića : u povodu 65. obljetnice života i 40. obljetnice rada / [urednica Anita Šikić]. - Zagreb : Hrvatska sveučilišna naklada, 2011. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 85 str. : ilustr. ; 17 cm.
Str. 7-21: Između slavonskih korijena i slavističkih obzora - opus akademika Stjepana Damjanovića / Mateo Žagar.
ISBN 9789531692311 : 50 kn
821.163.42.0(01)Damjanović, S.
(01)
HK11-02633

BRADVICA, Ivan, inženjer građevinarstva
Iskre uskrsnuća / Ivan Bradvica. - Zagreb : Udruga umjetnika "Tin Ujević", 2011. (Antin : Lukitisak). - 130 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Tin-Tin ; 55)
Stihovi. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bilješka autor: str. 178-181. - Bibliografija: str. 182-185,.
ISBN 9789536817528
821.163.42-1
HK11-02634

BULJAC, Miljenko
Njihove navezanosti tebi ne trebaju / Miljenko Buljac. - Sinj : Matica hrvatska, Ogranak, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 96 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Ornji ; sv. 6)
Stihovi. - Bilješka o autoru: str. 96.
ISBN 9789537440107 : 104 kn
821.163.42-1
HK11-02635

BULJEVIĆ, Zvonimir
Između jučer i sutra : uvijek je sada i svugdje je ovdje, naročito kad umreš / [tekst i fotografije] Zvonimir Buljević. - Split : Književni krug, 2011. (Zagreb : Kerschoffset). - 416 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka suvremenih pisaca / Književni krug ; 153)
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoru: str. 413-414.
ISBN 9789531633598 : 140 kn
821.163.42-94
HK11-02636

CICERAN, Viktorija
Put u jesen / Viktorija Ciceran. - Rovinj : vlast. nakl., 2011. (Ježenj-Pazin : "Ježtisak"). - 110 str. : ilustr. ; 21 cm.
Stihovi. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. 104-105.
ISBN 9539535328
821.163.42-1
HK11-02637

CINDRO, Josip
Vila dalmatinskih planina / Giuseppe Cindro ; priredio [i preveo] Tonko Maroević. - Podstrana : Matica hrvatska, Ogranak, 2011. ([s. l.] : GM grafik). - 45 str. : ilustr. ; 20 cm.
Nakl. 500 primj. - Stihovi na hrv. i tal. jeziku. - Sadrži i pretisak izdanje iz 1818: La fata dell' alpi dalmatiche.
ISBN 9789537581008
821.163.42-13=131.1=163.42
821.163.42-1=131.1=163.42
(02.045)
HK11-02638

CRNKOVIĆ, Milan
Pjesme / Milan Crnković. - Rijeka : Maveda : HFDR [i. e.] Hrvatsko filološko društvo, 2011. (Rijeka : Studiograf). - 175 str. ; 22 cm. - (Knjižnica Veda ; knj. 26)
Rječnik: str. 169-171. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537029258 (Maveda)
821.163.42-1
821.163.42-1'282
HK11-02639

CRNKOVIĆ, Nikola, povjesničar
Pažka pučka poetika / Nikola Crnković ; [fotografije Ante Zubović ... et al.]. - Novalja : Matica hrvatska, Ogranak, 2011-. - sv. ; 24 cm.
ISBN 9789536762484 (cjelina)
821.163.42.09-1-91
821.163.42.09-1:39
398.8(497.5)(210.7Pag)
821.163.42-1:39
(497.5)
(210.7Pag)


2 : Lun, Jakišnica, Novalja. - 2011. (Zagreb : Denona). - 393 str. : ilustr. - (Biblioteka Kisanska didovina ; 8)
Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536762446

HK11-02640

3 : Novalja i Stara Novalja. - 2011. (Zagreb : Denona). - 357 str. : ilustr. - (Biblioteka Kisanska didovina ; 9)
Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536762453

HK11-02641

CRNKOVIĆ, Nikola, povjesničar
Pažka pučka poetika : kao povjestni govor : Kolan i Novalja / Nikola Crnković ; [fotografije Ante Zubović ... et al.]. - 2. izmijenjeno izd. - Novalja : Matica hrvatska, Ogranak, 2011-. - sv. ; 24 cm.
ISBN 9789536762477 (cjelina)
821.163.42.09-1-91
821.163.42.09-1:39
398.8(497.5)(210.7Pag)
821.163.42-1:39
(497.5)
(210.7Pag)


1. - 2011. - 472 str. : ilustr. (Zagreb : Denona). - (Biblioteka Kisanska didovina ; 1)
Slika autorova i bilješka o njemu: str. 459. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536762460 : 120 kn

HK11-02642

CVIJA, Branka
Vila Markačeva = The Markaci fery / [priredila Branka Cvija po pričanju Lojze Jurić ; prijevod na engleski Denisse Mandekić]. - Crikvenica : Muzej grada Crikvenice : Dječji vrtić Radost : Grad Crikvenica, 2011. ([Rijeka] : Tiskara Zambelli). - [12] str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Nakl. 400 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789535652113
821.163.42-93-34:39=111
821.163.42-93-34'282
398.2(=163.42)
(=163.42)
087.5
HK11-02643

CVITKOVIĆ, Krešimir, publicist
Djeca uspjeha : poučne priče za male i velike : igre, zagonetke, mudrosnice i savjeti za djecu i roditelje / Christopher Amadeus. - Solin : K. Cvitković, 2011. ([Split] : Redak). - 164 str. : ilustr. ; 27 cm.
Christopher Amadeus je pseudonim Krešimira. Cvitkovića.
ISBN 9789535672616
821.163.42-93-32
821.163.42-32
821.163.42-845
821.163.42-98
HK11-02644

ČAPALIJA, Marina
Sve ča je san / Marina Čapalija. - Split : Matica hrvatska, Ogranak, 2011. (Split : Des). - 63 str. ; 21 cm. - (Knjižnica književnih djela ; 36)
Stihovi. - Bilješka o autorici na unut. str. omota. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789537797126
821.163.42-1'282
HK11-02645

ČEČUK, Milan
Omedeto : dramatizacije za kazalište lutaka / Milan Čečuk. - Zagreb : Međunarodni centar za usluge u kulturi, 2011. (Zagreb : Denona). - 219 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Lutkanija)
Slika autora i bilješka o njemu na unut. str. omota. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789536697274 : 80 kn
821.163.42-93-2
HK11-02646

ČILAŠ, Slavica
Svjetionik na otoku = The Lighthouse of the island / Slavica Čilaš ; [ilustratorica Ela Gašperov ; engleski prijevod Ivan Firić, Ivana Pločkinić]. - Solin : Gradska knjižnica, 2011. (Split : Dalmacijapapir). - 29 str. : ilustr. u bojama ; 18 x 17 cm.
Stihovi usporedo na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789539848796
821.163.42-1=111=163.42
821.163.42-16=111=163.42
HK11-02647

ČIVRAK, Damir
Tibor i vampiri nad Zarinom / Damir Čivrak. - Zagreb : Zagrebačka naklada, 2011. (Zagreb : De Ve De). - 126 str. ; 20 cm.
ISBN 9789532521023 : 69 kn
821.163.42-93-34
HK11-02648

DEBELIĆ, Zoran
Slika iza kredence. - Zadar : Anima, 2011. (Zadar : FG Grafika). - 111 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Anima / Anima.)
Str. 7-9: Promatrajući sliku iza kredence / Marijana Fabijanić. - Rječnik: 102-107. - Dvitri besede o sebi: str. 110-111.
ISBN 9789539586438
821.163.42-32'282
HK11-02649

DONAT, Branimir
Prakseologija hrvatske književnosti / Branimir Donat ; priredio Goran Rem. - 1. izd. - Zaprešić : Fraktura, 2011-. - sv. ; 24 cm.
ISBN 9789532663273 (cjelina)
821.163.42.09

1 : Predmodernost i modernost. - 2011. ([s. l. : s. n.]). - 280 str. - (Biblioteka Platforma ; knj. 27)
Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532663280 : 179 kn
821.163.42.09
82.09

HK11-02650

FRA Luka Vladmirović - neretvanski pregalac : (1718.-1788.) : izabrana djela / [urednici Gabrijel Hrvatin Jurišić, Jozo Marević ; s latinskog jezika preveo Jozo Marević]. - Velika Gorica : Marka, 2011. (Zagreb : Željeznička tiskara). - 527 str. ; 24 cm.
Mali rječnik objašnjenja. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789539815378
821.163.42-82(081)
821.163.42-97
821.124-13=163.42
271.3
HK11-02651

GAVRAN, Miro
Kako je tata osvojio mamu ; Halo, ljubavi / Miro Gavran ; [ilustracije Niko Barun]. - 9. izd. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. ([Zagreb] : Znanje). - 191 str. : ilustr. ; 19 cm. - (Biblioteka Miro Gavran za mlade.)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9532230157 : 59 kn
821.163.42-93-31
HK11-02652

HIKEC, Tatjana
Tajna života / [tekst i ilustracije] Tatjana Hikec. - Zagreb : vlast. nakl., 2011. - 64 str. : ilustr. ; 23 cm.
Stihovi. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789535682608 : 60 kn
821.163.42-1
HK11-02653

HORVAT-KOJA, Josip
Gospodar čekića i svih čavala : zbirka humoreski / Josip Horvat - Koja ; [ilustracije Saša Gubijan]. - Poreč : vlast. nakl., 2011. (Poreč : Foto knjiga). - 21 str. : ilustr. ; 21 cm.
Slika autora i bilješka o njemu: str. [23].
ISBN 9789535666714
821.163.42-32
821.163.42-7
HK11-02654

I jablani vjetru prkose / [urednica Bernarda Nada Magaš]. - Drenovci : Udruga pisaca i pjesnika Cvelferije "Sv. Mihovil", 2011. - 197 str. : portr. ; 21 cm.
Stihovi. - Ime urednice preuzeto sa str. [2]. - Zastupljeni autori: Ivan Arlović-Žepić, Ivan Benak, Stjepan Bogutovac, Josipa Pepica Brkić, Marko Đidara, Mirko Filipović, Silva Filipović, Milena Fotes, Marija Galić, Josip Kraljević, Josip Lišić, Bernarda Nada Magaš, Evica Marjanović, Marko Nikolić-Zriko, Zdenka Nikolić, Iva Petak, Zlatko Rođak, Ana Segeš, Blaženka Šoljić, Petar Trtolja, Magdalena Umbehendt, Milenko Vasiljević-Čiko, Vladimir Rajić. - Nakl. 400 primj. - Slike autora i bilješke o njima uz tekst.
ISBN 9789539511676 : 50 kn
821.163.42-1(082)
HK11-02655

IVŠAK, Lidija
Hod među zvijezdama / Lidija Ivšak. - Zagreb : vlast. nakl., 2011. ([Sveta Nedjelja] : Printera grupa). - 71 str. ; 21 cm.
Stihovi.
ISBN 9789535690306
821.163.42-1
HK11-02656

IZABELA D.
Seks skandal : ispovijedi zagrebačke manekenke / Izabela D. - Zagreb : 24sata, 2011. ([Zagreb] : Pressus). - 142 str. ; 20 cm.
ISBN 9789533230894
821.163.42-31
HK11-02657

JANKOVIĆ, Josip, svećenik
Vjenčić mudrosti / Josip Janković. - Varaždin : TIVA Tiskara, 2011. (Varaždin : Tiva Tiskara). - 128 str. ; 14 cm.
Autor i njegove knjige: str. 124-126.
ISBN 9789537304881
821.163.42-84
HK11-02658

JELIČIĆ Mijić, Kate
Ukradeni poljupci / Kate Jeličić Mijić. - Rijeka : Dušević & Kršovnik, 2011. (Zagreb : Grafocentar). - 292 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Romantično slovo ; knj. 7)
ISBN 9789532212228
821.163.42-31
HK11-02659

JELIČIĆ Mijić, Kate
Optužena za nevjeru / Kate Jeličić Mijić. - Rijeka : Dušević & Kršovnik, 2011. (Zagreb : Grafocentar). - 299 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Romantično slovo ; knj. 6)
ISBN 9789532212266
821.163.42-31
HK11-02660

JURČIĆ-KLEKOVIĆ, Željka
Pod sjenom ničega : izbor iz poezije / Željko Jurčić-Kleković. - Rijeka : Zigo, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 121 str. : portr. ; 22 cm.
Slika autorice i bilješka o njoj: str. [123].
ISBN 9789537142551 : 118 kn
821.163.42-1
HK11-02661

JUZBAŠIĆ, Borislav
Autobiografski zapisi / sastavio Borislav Juzbašić. - 2., izmijenjeno izd. - Zagreb : vlast. nakl., 2010- . ([s. l. : s. n.]). - sv. ; 21 cm.
ISBN 9789537235147 (cjelina)
821.163.42-94

Dio 2. - 2011. - 92 str.
Imensko kazalo.
ISBN 9789537235154

HK11-02662

KAJKAVSKI peterolisni capriccio : kakti napriliku zavodljivi pjev pet vršnih sirena hrvatskokajkavskih / [autorice Božica Jelušić ... et al. ] ; priredio Ivan Kutnjak. - Zagreb : "Kajkavsko spravišče", 2011. Zagreb : Stega tisak). - 110 str ; 21 cm. - (Mala biblioteka "Ignac Kristijanović" ; knj. 41)
Ostale zastupljene autorice: Emilija Kovač, Biserka Marečić, Božica Pažur, Valentina Šinjori. - Nakl. 500 primj. - O autoricama i priređivaču: str. 105-107. - Bibliografija: str. 107-108.
ISBN 9789536056316 : 90 kn
821.163.42-1'282(082)
821.163.42.09-1'282
821.163.42.09-055.2
"19/20"
HK11-02663

KARLIĆ Rava, Ante
Čovik od svita / Ante Kalić Rava. - Kukljica : Matica hrvatska, Ogranak Zadar Povjereništvo Kukljica, 2011. (Zadar : Wa Graf). - 94 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Vrijeme otoka)
Stihovi. - Nakl. 300 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 89-90.
ISBN 9789532470680
821.163.42-1'282
HK11-02664

KOLAR, Tomislav
Čudu / Tomica Kolar. - Pregrada : vlast. nakl., 2011. (Bjelovar : Tiskara Horvat). - 103 str. : ilustr. ; 21 cm.
Stihovi. - Nakl. 300 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789535685906 : 75 kn
821.163.42-1'282
821.163.42-1
HK11-02665

KOSOR, Josip
Pod lanternom ; Maske na paragrafija ; Nema Boga - ima Boga / Josip Kosor ; [priredio Ivica Matičević]. - Zagreb : Ex libris, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 303 str. ; 21 cm. - (Djela Josipa Kosora ; sv. 7.)
ISBN 9789532840520
821.163.42-2
HK11-02666

KOSOR, Josip
U Cafe du Dome ; Rotonda ; Čovječanstvo / Josip Kosor ; [priredio Ivica Matičević]. - Zagreb : Ex libris, 2011. ([s. l. .: s. n.]). - 279 str. ; 21 cm. - (Djela Josipa Kosora ; sv. 6.)
ISBN 9789532840506 : 220 kn
821.163.42-2
HK11-02667

KOŠUĆKA pjesmarica. - Košute : Kulturno društvo Trilj, 2011. (Split : Dalmacija papir). - 63 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Klasje ; br. 5)
ISBN 9789539550378 : 30 cm
821.163.42-1-91
821.163.42-1:39
398.8(497.5Košute)
(497.5Košute)
HK11-02668

KRAJCER-VITEZ, Marjan,
Zmija u kavezu / Marjan Krajcer-Vitez. - Čakovec : vlast. nakl., 2011. (Nedelišće : Tamposit). - 139 str. ; 21 cm.
Nakl. 2000 primj.
ISBN 9789539859624 : 50 kn
821.163.42-31
HK11-02669

KRALIK-UREMOVIĆ, Marina
Vitlo : pjesme : Julijanine mjene : fonodrama - harmonija u tri glasa : Na oblaku Luja : logotipija / Marina Kralik. - Zagreb : Zadruga Eneagram, 2011. (Zagreb : Dogitis Studio). - 167 str. : ilustr. ; 19 cm. - (Biblioteka Lanifica domiseda ; knj. 2)
Bilješka o autorici: str. 165-167.
ISBN 9789539971593 : 100 kn
821.163.42-82(081)
821.163.42-1
821.163.42-16
821.163.42-2
HK11-02670

KRALJIĆ, Marija, književnica
Štroligi / Marija Kraljić, Petar Trinajstić. - Rijeka : Grafika Zambelli, 2011. (Rijeka : Zambelli). - 193 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm.
Str. 8-10: Proslov / Marija Kraljić. - Str. 22-29: Nekoliko riječi uz fotografije u knjizi / Petar Trinajstić.
ISBN 9789537070236
821.163.42-32:39
398.2(497.5Vrbnik)
(497.5Vrbnik)
HK11-02671

KRALJIK, Ivan
Bijeg u neizvjesnost / Ivan Kraljik. - Osijek : Ivan Kraljik, 2011. (Osijek : Grafika). - 302 str. : zemljop. crteži u bojama ; 21 cm.
Zemljop. crteži u bojama na oba spojna lista. - Bilješka o autoru: str. 8.
ISBN 9789535593539
821.163.42-94
929Levančić
HK11-02672

KRIVOKUĆA, Mia
Stanovnik u čarobnom drvetu : 2 priče iz Karlovca / Mia Krivokuća. Spas u zadnji čas / Rea Purgar. - Karlovac : Gradska knjižnica "Ivan Goran Kovačić", 2011. ([Lukavec] : Grafika Markulin). - [34] str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Om. nasl. i podnasl. - Slike autorica i bilješke o njima na omotu.
ISBN 9789536829958 : 65 kn
821.163.42-93-32
821.163.42-053.5-32
087.5
HK11-02673

KRPAN-SMILJANEC, Marina
Cesargradska šaputanja / Marina Krpan Smiljanec ; [ilustrirala Petra Ivić]. - Klanjec : Hrvatskozagorsko književno društvo, 2011. (Zagreb : Studio Moderna). - 127 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka HZKD. Književnost 13)
Slika autorice na omotu. - Nakl. 500 primj. - Bilješka o autorici: str. 125-126.
ISBN 9789537609108
821.163.42-32
821.163.42-94
HK11-02674

KUZMANOVIĆ, Ivanka
Hrvatska, i izvor i ušće / Ivanka Madunić Kuzmanović ; [ilustracije Tomislav Gabrić]. - Rešetari : KLD Rešetari ; Nova Gradiška : Arca, 2011. (Nova Gradiška : Arca). - 131 str. : ilustr. ; 20 cm.
Stihovi. - Nakl. 500 primj. - Bilješka o autorici: str. 127-130.
ISBN 9789537470555 (Arca) : 100 kn
821.163.42-1
HK11-02675

LALJAK, Stjepan
Josip Velebit : (1911.-2000.) : pjesnik, prevoditelj i esperantist : uz stogodišnjicu rođenja / Stjepan Laljak. - Zaprešić : Matica hrvatska, Ogranak, 2011. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 32 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Matica hrvatska, Ogranak Zaprešić ; knj. 47)
ISBN 9789536131785
821.163.42-05Velebit, J.
371.12Velebit, J.
929Velebit, J.
HK11-02676

LANDEKA, Hrvoje, pjesnik
Stopama čežnje, stazama beskraja / Hrvoje Landeka. - Vinkovci : Matica hrvatska, Ogranak, 2011. (Vinkovci : Zebra). - 144 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Književni svjetovi ; knj. 3)
Stihovi. - Nakl. 200 primj.
ISBN 9789536015771 : 50 kn
821.163.42-1
HK11-02677

LITERAT mali / Marija Matana-Bazdan ... [et. al.]. - Dubrovnik : Društvo dubrovačkih pisaca, 2011. ([Sveta nedelja : Printera grupa). - 53 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Literat mali ; knj. 1)
Ostale zastupljene pjesnici: Karla Crnčević, Ivan Doje, Vesna Čelebić. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789537835019
821.163.42-1(082)
HK11-02678

LÖVEY, Tamara
Tisov brijeg / Tamara Lövey. - 1. izd. - Zagreb : vlast. nakl., 2011. (Zagreb : Ispis). - 216 str. ; 21 cm.
Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789535619147
821.163.42-93-31
HK11-02679

LÖVEY, Tamara
Ulje, ocat, zrno soli / Tamara Lövey. - 1. izd. - Zagreb : vlast. nakl., 2011. (Zagreb : Ispis). - 305 str. ; 21 cm.
Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789535619154
821.163.42-31
HK11-02680

LOVRAK, Mato
Vlak u snijegu / Mato Lovrak ; [ilustracije Niko Barun]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. ([s. l.] : Grafika Soča). - 124 str. : ilustr. ; 19 cm. - (Biblioteka Mato Lovrak za mlade)
Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789531410120 : 69 kn
821.163.42-93-31
HK11-02681

LOVRENČIĆ, Sanja
Djevojčica iz cirkusa / napisala Sanja Lovrenčić, ilustrirala Margareta Peršić. - 1. izd. - Zagreb : Mala zvona, 2011. ([Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - [36] str. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
ISBN 9789537760182 : 118 kn
821.163.42-93-32
087.5
HK11-02682

LOVRENČIĆ, Sanja
Puna vreća laži i drugi igrokazi / prema pričama iz hrvatske folklorne baštine napisala Sanja Lovrenčić ; [ilustracije Ana Kadoić]. - Zagreb : Mala zvona, 2011. ([Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina]. - 73 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Biblioteka Praporac)
ISBN 9789537760106
821.163.42-93-2
HK11-02683

LJETNA škola pisanja (2011 ; Stara Sušica)
Sušičke kronike : zbornik radova Ljetne škole pisanja u Staroj Sušici 2011. / [urednik Želimir Periš]. - Zagreb : CeKaPe Centar za kreativno pisanje, 2011. ([Zagreb] : Knjigovežnica Jelica). - 75 str. ; 21 cm.
Zastupljeni autori: Ksenija Modlic, Ivan Čobanov, Natalija Miletić, Ivana Ida Radanović, Maja Kurtović, Martina Majdak, Nataša Mršić, Andrea Pongračić, Tatjana Budimir, Sanja Vučković, Vesna Rušnov, Lada Vukić, Želimir Periš, Zvjezdana Đogić, Andrea Rašpolić, Zrinka Franić, Mato Pauzer, Vesna Lemaić, Miroslav Mićanović, Andrej Blatnik, Roman Simić Bodrožić, Marinko Koščec.
ISBN 9789535647720
821.163.42-82(082)
HK11-02684

MACHIEDO, Višnja, prevoditeljica
Skrovite putanje : eseji / Višnja Machiedo. - Zagreb : Hrvatska sveučilišna naklada, 2011. (Sv. Ivan zelina : Tiskara Zelina). - 181 str. ; 20 cm.
Bilješka o autorici: str. 181.
ISBN 9789533192833 : 130 kn
821.163.42-4
HK11-02685

MANDIĆ Hekman, Ivana
Od bajke do avangarde / Ivana Mandić Hekman. - Zagreb : Ex libris, 2011. [s. l. : s. n.]. - 319 str. ; 20 cm. - (Znanstvena knjižnica / Ex libris, Zagreb)
Bilješka o autorici: str. 317-318. - Bibliografija: str. 301-308. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532840490 : 240 kn
821.163.42.09
82.0-34
HK11-02686

MARGARITA, pjesnikinja
O ronjenju : (zbirka pjesama i naslovne pripovijetke) / [Margarita, Ivana [Zelić], Romana [Palčić]. - Zagreb : R. Palčić, 2011. (Zagreb : JiB). - 79 str. ; 20 cm.
Bilješka o autoricama na omotu.
ISBN 9789539514516
821.163.42-1
821.163.42-32
HK11-02687

MARKASOVIĆ, Vlasta
Rukopis ravnice / Vlasta Markasović. - Osijek : Društvo hrvatskih književnika, Ogranak slavonsko-baranjsko-srijemski, 2011. (Osijek : Grafika). - 278 str. ; 17 cm. - (Knjižnica Pannonius)
Bilješka o autorici: str. 275. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532780871 : 100 kn
821.163.42.09
HK11-02688

MATANOVIĆ, Julijana
One misle da smo male / Julijana Matanović i Anka Dorić ; [ilustracije Niko Barun]. - 3. izd. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. (Zagreb : Radin print). - 207 str. : ilustr. ; 19 cm. - (Biblioteka za mlade)
Slike autorica i bilješka o njima na omotu.
ISBN 9789531408318 : 59 kn
821.163.42-93-31
HK11-02689

MAŽURANIĆ, Ivan
La morto de Smail-agao Čengič : la perlo de la kroata literaturo, kiun almenau kvin personoj tradukadis al Esperanto = Smrt Smail-age Čengića : biser hrvatske književnosti kojeg je barem pet osoba prevodilo na esperanto / Ivan Majuranić ; [Davor Klobučar (kompilinto) ; tradukoj Mavro Špicer, Josip Velebit. - Osijek : Esperanto-societo Liberiga Stelo, 2011. (Đurđevac : Grafokom). - 164 str. : ilustr. ; 21 cm.
Stihovi i tekst usporedo na hrv. i esp. jeziku. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 6.
821.163.42-13=163.42=922(082)
HK11-02690

MEĐUREČAN, Robert
Kad jaganjci utihnu u Zdihovu / Robert Međurečan. - Zagreb : Konzor : Jesenski i Turk, 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - 147 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Godine nove / Konzor ; knj. 13)
Bilješka o autoru: str. 147.
ISBN 9789532242188 (Konzor) : 95 kn
821.163.42-31
HK11-02691

MEIĆ, Perina
Znamen : (o književnom i znanstvenom djelu Ante Stamaća) / Perina Meić. - Zagreb : Sarajevo : Synopsis, 2011. (Zagreb : Hitra produkcija knjiga). - 198 str. ; 21 cm.
Bilješka o autorici: str. 197. - Bibliografija: str. 177-179. - Imensko kazalo.
ISBN 9789958587542
821.163.42.09Stamać, A.
82.0Stamać, A.
HK11-02692

MIJIĆ, Mato
Mijićeve baje : Ksenijino janje / [Mato Mijić]. - Dubrovnik : Društvo dubrovačkih pisaca, 2011. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 75 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm. - (Biblioteka "Mirac".)
Nakl. 500 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 75.
ISBN 9789537835002
821.163.42-32
HK11-02693

MILOŠ, Damir
Pisa. Povratak / Damir Miloš. - Zagreb : Meandar : Meandarmedia, 2011. (Zagreb : KikaGraf). - 187 str. ; 20 cm. - (Meandarmedia. Roman knj. 42)
Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789537355968 : 130 kn
821.163.42-31
HK11-02694

MRAOVIĆ, Tihomir
Profesorov čarobni trenutak / Tihomir Mraović. - Zagreb : V.D.T., 2011. (Zaprešić : Ars Nova). - 222 str. ; 21 cm.
Bilješka o autoru: str. 222-223.
ISBN 9789537679187
821.163.42-93-31
HK11-02695

NAČINOVIĆ, Daniel
Uvojci zlatnoga runa : pjesmovni mozaik iz antičke Pule / Daniel Načinović. - Pula : vlast. nakl., 2011. (Zagreb : Grafomark). - 136 str. ; 21 cm.
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoru: str. 135-136.
ISBN 9789535682806 : 100 kn
821.163.42-82(081)
821.163.42-1
821.163.42-2
HK11-02696

NADILO, Ivan
Modrovidi / Ivan Nadilo. - Metković : Matica hrvatska, Ogranak, 2011. (Split : Dalmacija papir). - 104 str. ; 20 cm.
Nakl. 500 primj. - Stihovi. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789537141110 : 80 kn
821.163.42-1
HK11-02697

NEMEC, Krešimir
Nikola Batušić : 1938. - 2010. : HAZU 1861-2011 / [Krešimir Nemec, Boris Senker ; bibliografija Ana Batinić ; urednik Ante Stamać]. - Zagreb : HAZU, 2011. (Zagreb : Intergrafika TTŽ). - 31 str. : portr. ; 25 cm. - (Spomenica preminulim akademicima / HAZU, 1330-0865 ; sv. 160)
Ime autora i urednika preuzeto sa str.: [2] i [7] . - Nakl. 200 primj. - Bibliografija djela akademika Nikole Batušića: str. 23-31.
ISBN 9789531549691
821.163.42.0Batušić, N.
821.163.42(01)Batušić, N.
(01)
HK11-02698

NEPOKOŠENO nebo : antologija hrvatskog haiku pjesništva 1996-2007. = An unmown sky : an anthology of Croatian haiku poetry 1996-2007 / [glavna i odgovorna urednica, prevoditeljica, edited by, translated by Đurđa Vukelić-Rožić]. - Ivanić Grad : Udruga Tri rijeke, 2011. [s. l. : s. n.]). - 390 str. : portr. ; 29 cm.
Zastupljeni autori: Mirta Abramović, Rajka Anđelić Maslovarić, Joško Armanda, Maša Bambić, Danica Bartulović, Robert Bebek, Smiljka Bilankov, Tomislav Marijan Bilosnić, Nediljko Boban, Ljerka Bočanji Antonić, Zlata Bogović, Jadranka Brnčić, Borivoj Bukva, Alojz Buljan, Franko Bušić, Silvija Butković, Marija Certa, Branka Crnobrnja, Mario Crvenka, Marijan Čekolj, Slavica Čilaš, Milenko Ćorić, Frano Ćurić, Vladimir Devide, Ljubomir Dragović, Hasan Džinić Džino, Jakov Džolić, Ivan Đerek, Božena Filipan, Dina Franin, Željko Funda, Kruna Fuerst-Medić, Smiljka Gagić, Anto Gardaš, Anica Gečić, Smiljana Gerlach, Ivanka Glogović-Klarić, Marica Grđan Težački, Ljiljana Hren, Franjo Hrg, Ivan I. Ivančan, Ante Mate Ivandić, Ana Ivelja, Julija Ivić, Neli Jakovčević-Metz, Alojz Jembrih, Ivica Jembrih Cobovički, Zlatko Juras, Ante Juretić, Pavao Kanižaj-Pajo, Enes Kišević, Ivan Knežević, Sanja Knežević, Sonja Kokotović, Dubravko Korbus, Vladimir Korotaj, Ivan Kovačević, Jasenka Kovačević, Marinko Kovačević, Ivka Kraljević, Nikola Kraljić, Blaženka Križan, Milan Krmpotić, Branislava Krželj, Zdravko Kurnik, Ana Kušić, Branko Lipanović, Tonka Lovrić, Nedjeljka Lupis, Timjana Mahečić, Vlatko Majić, Vjera Majstrović, Ružica Ljerka Manojlović, Tomislav Maretić, Dubravko Marijanović, Ivo Markulin, Duško Matas, Dinko Matković, Rujana Matuka-Šulek, Vlasta Mažuranić, Višnja McMaster, Ana Mikulić, Žarko Milenić, Ivan Miljak, Mirjana Miljković, Marela Marija Mimica, Zoran Mimica, Ivan Mlačić, Ružica Mokos, Ivan Nadilo, Boris Nazansky, Nenad Nikolorić, Tugomir Orak, Zdenko Oreč, Valerio Orlić, Ivan Pahernik, Luko Paljetak, Đurđa Pavlaković, Zvonimir Penović, Milica Perdić, Sanja Petrov, Zvonko Petrović, Dunja Pezelj Jurlin, Josip Jakov Planinić, Darko Plažanin, Zlatko Pochobradsky, Mladen Pokić, Jasna Popović Poje, Ivo Posavec, Ljerka Poštek Jelača, Jasminka Predojević,. - Vera Primorac, Živko Prodanović, Ante Prolić, Josip Prudeus, Katarina Pšak, Vida Pust-Škrgulja, Ljubica Nikolić-Rajčić, Maja Rijavec, Vjekoslav Romich, Stjepan Rožić, Tereza Salajpal, Robi Selan, Zlatko Skotak, Ana Smrk-Habazin, Gojko Sokolić, Mile Stamenković, Josip Stanić, Darija Stipanić, Ruška Stojanović-Nikolašević, Rudi Stopar, Dinko Sule, Vjeloslav Sulić, Sunčica Hlavaćek, Erika Škalabrin, Marinko Španović, Venčeslav Špilak, Željko Špoljar, Dragutin Štambuk, Mihael Štebih, Vladimir Šuk, Edi Šupljika, Ivan Tadej, Dragutin Tadijanović, Ante Tičić, Nada Topić, Silva Trstenjak, Mirko Varga, Sanja Varga, Mirko Vidović, Đermano Vitasović, Frano Vlatković, Boris Vrga, Jadranka Vučak, Dragan Vučetić, Željka Vučinić-Jambrešić, Đurđa Vukelić-Rožić, Oliver Vukoja, Jadranka Vuković, Mladen Vuković, Jadran Zalokar, Vera Zemunić, Božena Zernec, Nada Zidar Bogadi, Milan Žegarac Peharnik, Mila Železnjak. - Stihovi usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Slike autora i bilješke o njima uz tekst. - Bibliografija: str. 382-386.
ISBN 9789535656401 : 230 kn
821.163.42-1=111=163.42(082)
821.163.42(01)
(01)
HK11-02699

NERETVANSKI književni, znanstveni i kulturni susret Nikola Buconjić (6 ; 2010 ; Čapljina etc.)
Šesti Neretvanski književni, znanstveni i kulturni susret Nikola Buconjić - hrvatski književnik, etnograf, folklorist i historiograf : zbornik radova izlaganih dne 30. rujna do 2. listopada 2010. u Čapljini, Metkoviću, Pločama, Opuzenu i Neumu / [urednik Stjepan Šešelj]. - Opuzen : Neretvanska riznica umjetnina i inih vrijednosti ; Neum : Matica hrvatska, Ogranak ; Zagreb : Hrvatska kulturna zaklada Hrvatsko slovo, 2011. (Zagreb : ITG). - 392 str. : ilustr., faks. ; 21 cm. - (Galerija Stećak, Klek ; liber 45)
Zastupljeni autori: Vinko Grubišić, Mate Kovačević, Marina Kljajo-Radić, Ljubo Krmek, Zdenka Leženić, Antun Lučić, Ivan Markešić, Anela Mateljak, Šimun Musa, Andrija Nikić, Vlado Pandžić, Pero Pavlović, Ivica Puljić, Željko Raguž, Dean Slavić, Stjepan Šešelj, Domagoj Vidović, Božica Zoko. - Sadrži i: Hrvatska domovina ; Bitka na Krbavskom polju ; Grof Petar Zrinski i knez Fran Krsto Frankopan / Nikola Buconjić. - Str. 5-6: Mili moj hrvatski rode / Stjepan Šešelj. - Str. 380-389: Kronološko izvješće Šestog Neretvanskog književnog, znanstvenog i kulturnog susreta Nikola Buconjić / Dubravka Vidak. - Str. 245-251: Bibliografija djela N. Buconjić / priredio Ljubo Krmek; bibliografija i bibliografske bilješke uz većinu radova. - Summaries ; Zusammenfassung.
ISBN 9789536223213 (Neretvanska riznica umjetnina i inih vrijednosti) : 195 kn
821.163.42(497.6).09Buconjić, N.
821.163.42(497.6)(01)Buconjić, N.
(063)
HK11-02700

NIVES Celzijus
U krevetu s Cristianom / Nives Celzijus. - Zagreb : Europapress holding, 2011. (Split : Slobodna Dalmacija). - 199 str. ; 21 cm.
Pravo ime autorice: Nives Zeljković.
ISBN 9789537770280 : 29,90 kn
821.163.42-31
HK11-02701

NOVAKOVIĆ, Antonija, pjesnikinja
Birali ste broj koji se ne koristi / Antonija Novaković. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2011. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 135 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Mali KaLibar)
Nakl. 1000 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789533164557 : 79 kn
821.163.42-36
HK11-02702

NUHANOVIĆ, Gordan
Liga za opstanak / Gordan Nuhanović. - Zagreb : Sandorf, 2011. (Zagreb : Web2Tisak). - 86 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Avantura)
Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789537715090 : 95 kn
821.163.42-32
HK11-02703

OKRUGIĆ, Ilija
Hunjkava komedija : vesele slike iz svagdanjeg života s pjevanjem u 4 čina / Ilija Okrugić Srijemac ; priredila i pogovor napisala Jasna Melvinger ; transkripcija riječi i izraza ispisanih goticom na latinicu, te prijevod istih s njemačkog Johanna allrabenstein. - Subotica : Hrvatska riječ, 2011. (Subotica : Rotografika). - 101 str. ; 20 cm. - (Edicija Baština / Hrvatska riječ ; knj. 10)
Nakl. 500 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Slavonija druge polovice 19. stoljeća u Hunjkavoj komediji Ilije Okrugića Srijemca: str. 91-101. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9788685933547
821.163.42(497.11)-2
HK11-02704

OSTOJIĆ, Boris
Poznato i nepoznato : 1975-2011 / Boris Ostojić ; [naslovnica i fotografije Aleksandar Bonačić]. - Varaždin : TIVA Tiskara, 2011. (Varaždin : Tiva Tiskara). - 96 str. ; 21 cm.
Stihovi.
ISBN 9789537304898
821.163.42-1
HK11-02705

PAVIČEVIĆ, Tonko
Nestašni Zigi-Gizi i Zigijevci / napisao i ilustrirao Tonko Pavičević. - Lovran : OŠ "Viktor Car Emin", 2011. ([Lukavec : Grafika Markulin). - [20] str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
ISBN 9789539583413
821.163.42-93-32
821.163.42-053.5-32
087.5
HK11-02706

PAVIČIĆ, Katarina
Zajedno kroz sjećanja / [stihovi i ilustracije] Katarina Pavičić. - Zadar : Matica hrvatska, Ogranak, 2011. ([Zadar] : FG grafika). - 102 str. : lustr. ; 21 cm.
Nakl. 1000 primj. - Str. 81-93: neumrlost sjećanja Katarine Pavičić / Elvira Katić. - Str. 95-98: Pjesnički prvijenac Zajedno kroz sjećanja Katarine Pavičić / Ante Nadomir Tadić Šutra.
ISBN 9789532470710
821.163.42-1
HK11-02707

PAVLIČIĆ, Pavao
Brda se miču / Pavao Pavličić. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. (Zagreb : Znanje). - 386 str. ; 19 cm. - (Biblioteka hrvatskih pisaca ; knj. 9)
ISBN 9789531410038 : 99 kn
821.163.42-31
HK11-02708

PAVLIČIĆ, Pavao
Petlja / Pavao Pavličić ; [ilustracije Niko Barun]. - 5. izd., četvrto u ovoj biblioteci. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. (Zagreb : Radin print). - 238 str. : ilustr. ; 19 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9531966184 : 69 kn
821.163.42-93-31
HK11-02709

PERNJAK, Darko
Ščukešina / Darko Pero Pernjak. - Koprivnica : Društvo hrvatskih književnika, Podravsko-prigorski ogranak Koprivnica, 2011. (Koprivnica : Tiskara Baltazar). - 82 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Rukopis / Društvo hrvatskih književnika, Podravsko-prigorski ogranak, Koprivnica knj. 3)
Autorova slika na omotu. - Nakl. 250 primj. - Bilješka pisca: str. 81-82.
ISBN 9789532780901 : 100 kn
821.163.42-32
HK11-02710

PETRIČEVIĆ, Anka
Pjesme srca / S. Marija od presv. srca (Anka Petričević) ; [crteži Darija-Karmela Kovačević ; pogovor Miljenko Buljac]. - Split : Samostan sv. Klare, 2011. (Dugi Rat : Poljica). - 201 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Symposion : biblioteka asketsko-mističnih djela ; knj. 104)
ISBN 9789536261840
821.163.42-1
HK11-02711

PILIĆ, Sanja
Maša i nova učenica / Sanja Pilić ; ilustrirala Katarina Halužan. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. (Zagreb : Denona). - 42 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
ISBN 9789531410267 : 59 kn
821.163.42-93-32
087.5
HK11-02712

PILIĆ, Sanja
Zar baš moram u školu? / Sanja Pilić ; [ilustracije Niko Barun]. - 4. izd. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. (Zagreb : Denona). - 155 str. : ilustr. ; 19 cm. - (Biblioteka Sanja Pilić za mlade)
Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789531402927 : 59 kn
821.163.42-93-32
HK11-02713

POLAK, Sanja
Dnevnik Pauline P. / Sanja Polak. - 10 izd. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. (Zagreb : Znanje). - 190 str. : ilustr. ; 19 cm. - (Biblioteka Sanja Polak za mlade)
Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789531400619 : 59 kn
821.163.42-93-31
HK11-02714

POPOVIĆ, Edo
Lomljenje vjetra / Edo Popović. - 1. izd. - Zagreb : OceanMore, 2011. ([Sveta Nedjelja] : Hitra produkcija knjiga). - 123 str. ; 21 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789537056841 : 100 kn
821.163.42-31
HK11-02715

POSINKOVIĆ, Zorislav
Kako se živilo pri i druge gošnice / [tekst i likovni prilozi] Zorislav Posinković. - Dol [na Hvaru] : Udruga Tartajun ; Split : Matica hrvatska, Ogranak : Jadran Posinković, 2011. ([s. l.] : Tiskara Mljač). - 96 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Nakl. 500 primj. - [Rječnik]: str. 92-94. - Bilješka o autoru: str. 96.
ISBN 9789537797119 (Matica hrvatska, Ogranak Split)
821.163.42-32'282
394(497.5Dol)
(497.5Dol)
HK11-02716

PRPA, Mile
Sonetna rapsodija : anno domini 2000-2001 / [stihovi i ilustracije] Mile Prpa. - Zagreb : vlast. nakl., 2011. ([Zagreb] : Offset Krebeg). - [246] str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Nakl. 500 primj.
ISBN 9789535678205
821.163.42-1
HK11-02717

PUHALO, Nives
Susreti / Nives Puhalo. - Zagreb : vlast. nakl., 2011. (Sveta Nedjelja : Hitra produkcija knjiga). - 229 str. ; 21 cm.
Stihovi. - Nakl. 500 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789535543220 : 60 kn
821.163.42-1
HK11-02718

PUT u Split = Passages to Split / [urednici, editors Ana Utrobičić, Mario Malički, Matko Marušić ; fotografije Ivo Pervan ... et al.]. - Split : Medicinski fakultet Sveučilišta u Splitu, 2011. (Zagreb : Denona). - 183 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Sadrži i stihove. - Ilustr. u bojama i na oba spojna lista. - Zastupljeni autori: Ivan J. Bošković, Marko Marulić, Ivan Gundulić, Petar Zrinski, Ivan Mažuranić, Ksaver Šandor Gjalski, Silvije Strahimir Kranjčević, Antun Gustav Matoš, Vladimir Nazor, Tin Ujević, Miroslav Krleža, Antun Branko Šimić, Dobriša Cesarić, Bogdan Radica, Nikola Šop, Vjeloslav Kaleb, Dragutin Tadijanović, Petar Šegedin, Ivan Goran Kovačić, Viktor Vida, Kruno Quien, Mirko Božić, Jure Kaštelan, Nikola Milićević, Vesna Parun, Slobodan Novak, Zvonimir Golob, Slavko Mihalić, Josip Pupačić, Vlado Gotovac, Ivan Slamnih, Zvonimir Balog, Vesna Krmpotić, Petar Gudelj, Dalibor Cvitan, Danijel Dragojević, Tonči Petrasov Marović, Zvonimir Mrkonjić, Ivan Rogić Nehajev, Luko Paljetak, Jakša Fiamengo, Slavenka Drakulić, Drago Štambuk. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Bibliografija: str. 180-182.
ISBN 9789537524111
821.163.42-82=111=163.42(082)
HK11-02719

RADAŠINOVIĆ, Bojan
Non stop / Bojan Radašinović. - Zagreb : Udruga za kulturu "Knjigomat", 2011. (Zagreb : Grafocentar). - 173 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Knjigomat)
Bilješka o autoru: str. [174].
ISBN 9789535532262
821.163.42-32
HK11-02720

RADIĆ, Stanko
Školjkini biseri : aforizmi / Stanko Radić. - Split : Franjevačka provincija Presvetoga Otkupitelja, 2011. (Solin : Jafra-print). - 127 str. ; 20 cm.
Nakl. 800 primj.
ISBN 9789536012466
821.163.42-84
HK11-02721

RAJKI, Igor
Posuđene ispričnice / Igor Rajki. - Zagreb : Udruga za kulturu "Knjigomat", 2011. (Zagreb : Grafocentar). - 120 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Knjigomat)
Bilješka o autoru: str. [118].
ISBN 9789537798024 : 100 kn
821.163.42-32
821.163.42-93-32
HK11-02722

RECITAL kajkavske poezije Z istim su koncem nam serca zašita (2011 ; Krapina)
Z istim su koncem nam serca zašita : recital kajkavske poezije Krapina 2011. / priredila Zorica Klinžić. - Krapina : Društvo za kajkavsko kulturno stvaralaštvo, 2011. (Krapina : Prinz centar Krapina). - 98 str. ; 21 cm.
Zastupljeni autori: Štefica Knezić, Mirjana Pospiš, Slavica Sarkotić, Miljenko Hršak, Mirko Prelčec, Vladimir Šuk, Jelena Pavić, Štefanija Ludvig, Davorka Plukavec, Sonja Brčić, Ružica Jukić, Slavica Grgurić Pajnić, Ruža Levatić, Đurđa Vukelić-Rožić, Božica Brkan, Sanja Hering, Nada Bošković, Vera Grgac, Marija Toldy-Brindl, Sanja Damjan, Marija Jurić, Ivanka-Ivka Pust, Davor Grgurić, Vlado Hleb, Ivan Hudinčec, Ivan Šepak, Marta Kakša, Bernarda Despot, Anastazija Noršić, Nada Rukav-Bogojević, Milan Frčko, Albina Štimac, Vladimir Miholek, Željka Skledar, Tugomir Orak, Miroslav Bosnar, Nada Jačmenica, Slađana Benkus, Ladislava Blaži, Elvira Belošević, Zvonko Kudelić, Siniša Novak, Nada Pomper, Đurđa Ilijaš, Maja Cvek, Marija Hlebec, Đurđa Lovrenčić, Željko Funda, Miroslav Betlehem, Božidar Mikulan, Nedo Zuban, Darko Raškaj Jalšovec, Željko Štefan, Branka Jagić, Ljubica Komljenović, Ivica Jembrih Cobovički. - Nakl. 200 primj.
ISBN 9789537839000 : 40 kn
821.163.42-1'282(082)
HK11-02723

ŠAFRAN-BERBEROVIĆ, Marika
365 rečenica / Marika Šafran Berberović ; [predgovor napisao Ratko Cvetnić]. - Zagreb : vlast. nakl., 2011. (Čakovec : "Zrinski"). - sv. : portr. ; 18 cm.
ISBN 9789539973429
821.163.42-84

Dio 1. - 2011. - [386] str.
Slika autorice i bilješka o njoj: str. [386].
ISBN 9789539973429

HK11-02724

TULIĆ, Tea
Kosa posvuda / Tea Tulić. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2011. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 137 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Mali KaLibar)
Nakl. 1000 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789533163079 : 79 kn
821.163.42-36
821.163.42-16
HK11-02725

VALENĆIK, Anica
Nemirne godine / Anica Valenćik ; [fotografije Mira Bošnjaković ... [et al.]. - Vinkovci : Matica hrvatska, Ogranak, 2011. (Vinkovci : Zebra). - 158 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Knjižnica Ravnica ; knj. 16)
Nakl. 400 primj. - Bilješka o autorici: str. 157-158.
ISBN 9789536015764 : 50 kn
821.163.42-94
HK11-02726

VELIČAN, Boris
Doma je lijepo, ali svugdje je najljepše : pješice od Zagreba do Sahare / [tekst i fotografije] Boris Veličan. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2011. ([Zagreb] : Zagraf ZT). - 145 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 145.
ISBN 9789533163741 : 129 kn
821.163.42-992
HK11-02727

VODOPIJA, Ivan Berislav
Mrtva priroda i živo srce : pismima kroz crveno / Ivan Berislav Vodopija. - Zagreb : Ex libris, 2011. ([s. l. : s. n.]). - 119 str. ; 21 cm. - (Ex libris / Ex libris)
Bilješka o autoru: str. 117-118.
ISBN 9789532840537 : 140 kn
821.163.42-9
HK11-02728

VOLENIK, Antun
Moj najljepši Božić : Božićni dar Krekića i Krismića / Antun Volenik ; ilustrirao Svjetlan Junaković. - Zagreb : Laudato, 2011. (Zagreb : Stega). - [28] str. : ilustr. u bojama ; 25 X 25 cm.
Nakl. 500 primj.
ISBN 9789537270551
821.163.42-93-32
087.5
HK11-02729

VRANJIĆ, Jelena
Stazama sjećanja / Jelena Vranjić ; [predgovor Jure Soldo ; ilustrator Nada Delić-Bukvić]. - Split : vlast. nakl., 2011. (Omiš : Oneumgraf). - 63 str. : ilustr. ; 21 cm.
Stihovi. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789535668206
821.163.42-1
HK11-02730

VRČEK, Ana
Hvala : sedamdeset puta sedam / Ana Vrček. - Novi Marof : Nacionalni centar Udruge Vojske Bezgrešne, 2011. (Sesvete : Grafocentar). - 149 str. : ilustr. ; 21 cm.
Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789536600120 : 50 kn
821.163.42-82(081)
821.163.42-97
821.163.42-1
821.163.42-36
HK11-02731

VRDOLJAK-NAPRTA, Anica
Još jedan dan života : U povodu 20. godišnjice smrti Ivana Vrdoljaka / Anica Vrdoljak-Naprta, Jakob Vrdoljak. - Slakovci : nipOS, 2011. (Slakovci : nipOS). - 64 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 22 cm.
Slike autora i bilješke o njima na omotu. - Nakl. 400 primj.
ISBN 9789535667612
821.163.42-94
HK11-02732

VUČEMIL, Andrija, književnik
Neke davne i druge pjesme I. / Andrija Vučemil. - Rijeka : RINAZ - Riječki nakladni zavod, 2011. (Zagreb : Kika graf). - 67 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Riječki književni krug ; knj. 45)
Slika autora na unut. str. omota. - Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoru: str. 65.
ISBN 9789536268818 : 100 kn
821.163.42-1
HK11-02733

VUČEMIL, Andrija, književnik
Fuga Vukovariana : u spomen poginulim braniteljima Vukovara i zahvallu preživjelim ratnicima koji čuvaju sjećanje na njih i njihovu žrtvu / Andrija Vučemil ; [ilustracije] Nevenko Žunić. - 2. dopjevano izd. - Rijeka : Riječki nakladni zavod, 2011. (Zagreb : Kikagraf). - 111 str. : ilustr. ; 23 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Riječki nakladni zavod ; knj. 15)
Stihovi. - Slike autora i bilješke o njima na unut. str. omota. - Nakl. 3000 primj.
ISBN 9789536268832 : 100 kn
821.163.42-13
HK11-02734

VUKELIĆ, Ramona Adriana
Rođena da bih uspjela / Ramona Adriana Vukelić. - Gunja : Udruga građana Hrast, 2011. (Gunja : UG Hrast). - 93 str. ; : slika autorice ; 19 str. - (Biblioteka Hrast ; 06)
Stihovi. - Bilješka o autorici: str. 93.
ISBN 9789535630654 : 99 kn
821.163.42-1
821.135.1-1=163.42
HK11-02735

ZEKANOVIĆ, Tomislav
Amarilis / Tomislav Slavko Zekanović. - 1. izd. - Zagreb : vlast. nakl., 2011. (Zagreb : Hitra produkcija knjiga). - 132 str. : ilustr. ; 21 cm.
Stihovi. - Nakl. 500 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 128.
ISBN 9789535685203
821.163.42-1
HK11-02736

ZELJKO Selak, Dragica
Vr'dolska žeđa : roman / Dragica Zeljko Selak ; [ilustracije Marija Raič (Zeljko)]. - Split : Matica hrvatska, Ogranak ; Tomislavgrad : Naša ognjišta, 2011. (Split : RePrint). - 232 str. : ilustr. ; 21 cm.
Nakl. 600 primj. - Rječnik: str. 206-216. - Bilješka o autorici: str. 229-230.
ISBN 9789537797157 (Matica hrvatska, Ogranak Split) : 120 kn
821.163.42-31
HK11-02737

ZLATAR, Pero
Čaruga : devet istinitih priča s gubilišta / Pero Zlatar ; uredio Željko Ivanjek. - Zagreb : EPH media, 2011. (Zagreb : GZH). - 317 str. ; 21 cm.
Str. 311-317: Devet priča za devet života, ili povijest kao kratka pripovijest / Željko Ivanjek.
ISBN 9789537770273 : 29,90 kn
821.163.42-32
821.163.42-94
HK11-02738

ZLATKOVIĆ, Renata
Zagonetna slika ; Atletičar / Renata Zlatković. - Dubrovnik : Matica hrvatska, Ogranak, 2011. (Zagreb : Durieux). - 243 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Mladice; knj. 8)
Nakl. 300 primj.
ISBN 9789536316977
821.163.42-93-31
HK11-02739

ZNANSTVENI skup Komparativna povijest hrvatske književnosti (13 ; 2010 ; Split)
Poetika i politika kulture nakon 1910. godine : zbornik radova XIII. sa znanstvenog skupa održanog od 30. rujna do 1. listopada 2010. godine u Splitu / uredile Cvijeta Pavlović, Vinka Glunčić-Bužančić i Andrea Meyer-Fraatz. - Split : Književni krug ; Zagreb : Odsjek za komparativnu književnost Filozofskog fakulteta Sveučilišta, 2011. (Split : Des). - 431 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Knjiga Mediterana ; 67)
Zastupljeni autori: Milivoj Solar, Helena Peričić, Ivana Mandić Hekman, Ivan Bošković, Lovro Škopljanac, Branislav Oblučar, Jevgenij Paščenko, Francisco Javier Juez Galvez, Zoltan A. Medve, Slaven Jurić, Perina Meić, Tomislav Šakić, Sintija Čuljat, Arianna Quarantotto, Fedora Ferluga-Petronio, Tatjana Jukić, Pavao Pavličić, Kristina Grgić, Cvijeta Pavlović, Lada Čale Feldman, Martina Petranović, Ana Tomljenović, Ivan Trojan, Ivica Baković, Marina Drobijševa, Nikica Gilić, Bruno Kragić, Krunoslav Lučić. - Tekst na hrv, osim jednog na rus. jeziku. - Bibliografija iza svakog poglavlja i uz tekst. - Sažeci na više jezika. - Imensko kazalo ; Mjesno kazalo.
ISBN 9789531633611 (Književni krug)
821.163.42.091
821.163.42:316.75
821.163.42:32
82.091
(063)
HK11-02740

ZVRKO, Ratko
Grga Čvarak / Ratko Zvrko ; ilustrirao Tomislav Torjanac. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2011. (Zagreb : Radin print). - [20] str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
ISBN 9789531410342 : 49 kn
821.163.42-93-1
087.5
HK11-02741

ŽIGO, Bože V.
Notes kroničkoga autosajdera / Bpže V. Žigo ; odabrala i priredila Lada Žigo. - Split : Književni krug, 2011. (Split : Dalmacija papir). - 215 str. ; 21 cm. - (Biblioteka suvremenih pisaca ; 151)
Slika autora na unut. str. omota. - Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoru: str. 211-212.
ISBN 9789531633543 : 120 kn
821.163.42-9
HK11-02742

ŽMAK, Jasna
Samice / Jasna Žmak ; [fotografije Danko Stjepanović ; urednik Miodrag Kalčić]. - Pula : Istarsko narodno kazalište : Gradsko kazalište, 2011. (Pula : MPS). - 75 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm. - (Biblioteka INK ; sv. 11)
Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789537788025 : 35 kn
821.163.42-2
HK11-02743

ŽUPIĆ, Srećko
Dobro ti veče, grade Dubrovniče / Srećko Župić ; [foto Vladislav Perić i Ante Bilić "Bizda". - Dubrovnik : Dubrovački vjesnik, [2011] (Omiš : "Franjo Kluz"). - 142 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Bilješka o autoru na omotu. - Godina izdavanja utvrđena i preuzeta prema prispjeću publikacije u knjižnicu.
821.163.42-94
HK11-02744

Vidi br.: HK11-02706

Vidi br.: HK11-02687

Vidi br.: HK11-02722

Vidi br.: HK11-02740

Vidi br.: HK11-02740

Vidi br.: HK11-02725

Vidi br.: HK11-02430

Vidi br.: HK11-02699

Vidi br.: HK11-02674

Vidi br.: HK11-02129

Vidi br.: HK11-02640

Vidi br.: HK11-02640

Vidi br.: HK11-02642

Vidi br.: HK11-02642

Vidi br.: HK11-02647

Vidi br.: HK11-02738

Vidi br.: HK11-02670

Vidi br.: HK11-02670

Vidi br.: HK11-02670

Vidi br.: HK11-02663

Vidi br.: HK11-02663

Vidi br.: HK11-02698

Vidi br.: HK11-02731

Vidi br.: HK11-02731

Vidi br.: HK11-02731

Vidi br.: HK11-02512

Vidi br.: HK11-02665

Vidi br.: HK11-02700

Vidi br.: HK11-02644

Vidi br.: HK11-02644

Vidi br.: HK11-02644

Vidi br.: HK11-02638

Vidi br.: HK11-02651

Vidi br.: HK11-02643

Vidi br.: HK11-02145

Vidi br.: HK11-02145

Vidi br.: HK11-02145

Vidi br.: HK11-02145

Vidi br.: HK11-02696

Vidi br.: HK11-02696

Vidi br.: HK11-02668

Vidi br.: HK11-02673

Vidi br.: HK11-02639

Vidi br.: HK11-02654

821.18/.9   Druge književnosti

XUJIE, Hu
Zbirka priča / Xujie, Hu. - Zagreb : Kolumna press, [2011]. ([s. l. : s. n.]). - X, 176 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 19 cm.
Godina izdavanja preuzeta iz CIP zapisa. - Tekst na kin. jeziku i pismu.
ISBN 9789535685012
821.581-32
HK11-02745

9GEOGRAFIJA. BIOGRAFIJE. POVIJEST


902/904   Arheologija

GUDELJ, Ljubomir
Crkvine, Cista Velika / [autor teksta, text autor] Ljubomir Gudelj, fotografije, photografies Zoran Alajbeg ... et al. ; prijevod Jelena Orlandini ; urednik, editor Tomislav Šeparović]. - Split : Muzej hrvatskih arheoloških spomenika, 2011. ([Split] : Jafra print). - 35 str. : lustr. (pretežno u bojama), planovi ; 25 cm. - (Katalog izložbe / Muzej hrvatskih arheoloških spomenika ; 23)
Katalog uzložbe. - Nakl. 1000 primj. - Tekst kataloga usporedo na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789536803309
902.2(497.5Cista Velika)
(497.5Cista Velika)
(083.824)
HK11-02746

POTREBICA, Hrvoje
"Kneževsko središte u Kaptolu" : povodom 10. obljetnice istraživanja prapovijesnih tumula na nekropoli Gradci kod Kaptola : uz obilježavanje Međunarodnog dana muzeja, 18. svibnja : Gradski muzej Požega, svibanj, 2011. / [autori Hrvoje Potrebica, Mirela Pavličić ; fotografije Boris Knez]. - Požega : Gradski muzej, 2011. (Osijek : Grafika). - 16 str. : ilustr. u bojama ; 29 cm.
Katalog izložbe. - Podatak o autorima preuzet s unut. str. 1. om. lista. - Nakl. 300 primj.
ISBN 9789539803092
902.2(497.5Gradci)
(497.5Gradci)
(083.824)
HK11-02747

VRSALOVIĆ, Dasen
Arheološka istraživanja u podmorju istočnog Jadrana : prilog poznavanju trgovačkih plovnih putova i gospodarskih prilika na Jadranu u antici / Dasen Vrsalović. -