0OPĆENITO


001   Znanost i znanje

BOUŠA-SLABINAC, Dubravka
Esej za 5 : --- i drugi oblici pisanih uradaka / Dubravka Bouša, Marija Gazzari, Žarko Gazzari. - 2. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2012. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 142 str. ; 27 cm.
Bibliografija: str. 142.
ISBN 9789530219946
001.811(035)
(035)
HK12-00001

BROOKS, Michael
Slobodni radikali : tajna anarhija znanosti / Michael Brooks ; prevela s engleskoga Petra Štrok ; [kazalo Astrid Pavlović]. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2012. ([Zagreb] : Feroproms). - 327 str. ; 22 cm. - (Biblioteka 180 stupnjeva)
Prijevod djela: Free radicals. - Bilješka o autoru: str. 317. - Bibliografske bilješke: str. 281-316. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789533034676 (tvrdi uvez) : 169 HRK
001
HK12-00002

BROOKS, Michael
Slobodni radikali : tajna anarhija znanosti / Michael Brooks ; prevela s engleskoga Petra Štrok ; [kazalo Astrid Pavlović]. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2012. ([Zagreb] : Feroproms). - 327 str. ; 22 cm. - (Biblioteka 180 stupnjeva)
Prijevod djela: Free radicals. - Bilješka o autoru: str. 317. - Bibliografske bilješke: str. 281-316. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789533034669 (meki uvez) : 139 HRK
001
HK12-00003

DADIĆ, Žarko
U vrtlogu izopačenih stavova : događaji, teorija i problemi, prilozi / Žarko Dadić. - Zagreb : Izvori, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 355 str. ; 24 cm.
Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532033816 : 150 HRK
001(497.5)
001-051Dadić, Ž.
(497.5)
HK12-00004

DÄNIKEN, Erich von
Povijest je u krivu / Erich von Däniken ; s engleskoga prevela Anka Munić. - Zagreb : V.B.Z., 2012. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 187 str., [8] str. s tablama u bojama : ilustr., faks. ; 24 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 116)
Prijevod djela: History is wrong. - Na omotu: Nova otkrića o drevnim tajnama i misterijima. - Biilješke: str. [171]-177 i uz tekst. - Bibliografija: str. [179]-184. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789533045030 (tvrdi uvez) : 140 HRK
001.94
HK12-00005

DÄNIKEN, Erich von
Povijest je u krivu / Erich von Däniken ; s engleskoga prevela Anka Munić. - Zagreb : V.B.Z., 2012. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 187 str., [8] str. s tablama u bojama : ilustr., faks. ; 24 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 116)
Prijevod djela: History is wrong. - Na omotu: Nova otkrića o drevnim tajnama i misterijima. - Bilješke: str. [171]-177 i uz tekst. - Bibliografija: str. [179]-184. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789533044644 (meki uvez) : 100 HRK
001.94
HK12-00006

ENCIKLOPEDIJA općeg znanja : sveobuhvatni priručnik za cijelu obitelj / [autori tekstova Hrvoje Kekez ... [et al.] ; prijevod s njemačkog Ruđer Jeny, Ivana Čipor ; urednik Vid Jakša Opačić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2012. (Hong Kong : Leo Paper). - 400 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm. - (Reader's Digest)
Ostali zastupljeni autori: Marina Protrka Štimec, Josip Jukić, Ivana Katušić, Mira Muhoberac, Bosiljka Perić Kempf, Maja Đurinović. - Prijevod djela: Grundwissen für jedermann. - Podatak o autorima preuzet sa str. [4]. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789531411721
001(031)
001(035)
(031)
(035)
(02.062)
HK12-00007

KONFERENCIJA s međunarodnim sudjelovanjem Inovacijama do konkurentnosti (3 ; 2012 ; Zagreb)
Nacionalna strategija inovacija Republike Hrvatske 2013.-2020. = National innovation strategy of Republic of Croatia 2013-2020 / 3. konferencija s međunarodnim sudjelovanjem Inovacijama do konkurentnosti, Zagreb, 11. i 12. listopada 2012. = 3rd conference with international participants Competitiveness through innovation, Zagreb, October 11-12, 2012 ; [glavni urednik Stjepan Car]. - Zagreb : Udruga inovatora Hrvatske, 2012. (Zagreb : Alfacommerce). - 384 str. : ilustr. ; 29 cm.
Zastupljeni autori: Frane Adam, Ana Hafner, Snježana Bahtijari, Vjeran Radatović, Tomislav Baković, Leo Budin, Tomislav Filetin, Marin Hraste, Ignac Lovrek, Stjepan Car, Petar Čovo, Andrea Ružička, Đuro Horvat, Željko Horvat, Miroslav Jurišić, Željko Kovač, Tihana Kraljić, Marko Krištof, Barbara Kristofić-Ambruš, Siniša Marijan, Tanja Milović, Bela Nemet, Srđan Novak, Vlatka Petrović, Bruno Radojica, Vladimir Soldo, Rudolf Stracaboško, Darko Ujević, Blaženka Brlobašić Šajatović, Renata Hrženjak, Ksenija Doležal, Jose Manuel Leceta, Ivo Radković, Barbara Ambruš. - Nakl. 250 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Bibliografija iza svakog rada; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537305048
001.895(497.5)(063)
(497.5)
"201"
(063)
HK12-00008

LEHRER, Jonah
Proust je bio neuroznanstvenik / Jonah Lehrer ; [prevela s engleskoga Ivana Galović]. - 1. izd. - Zagreb : Algoritam, 2012. ([Sveta Nedelja] : ZT Zagraf). - 251 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Facta)
Prijevod djela: Proust was a neuroscientist. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 217-234; bibliografske bilješke: str. 197-215. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789533162072 : 129 HRK
001:7
001:82
612.8:7
HK12-00009

MIŠAK, Krešimir
Putovati kroz vrijeme? Zašto ne! : fizika, parapsihologija, urbane legende i osobna priča / Krešimir Mišak. - Zagreb : Zagrebački holding, Podružnica AGM, 2012. (Zagreb : URIHO). - 282 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Obelisk)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 281-282; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531744225 : 165 HRK
001.97:531.111
531.111:159.961
HK12-00010

MRŠIĆ, Zdravko, publicist
O znanju, poimanju i prosuđivanju / Zdravko Mršić. - Zagreb : vlast. nakl., 2012. ([Lukavec] : Grafika Markulin). - VII, 48 str. ; 21 cm.
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoru: str. [I]. - Bilješke uz tekst. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789535577386 : 21,00 HRK
001.12(497.5)
(497.5)
HK12-00011

NAJVEĆI svjetski misteriji : najveće zagonetke prirode, povijesti i znanosti / [autori Peter Göbel ... [et al.] ; prijevod s njemačkoga Bojana Zeljko-Lipovšćak]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2012. ([s. l.] : Leo Paper Production). - 352 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 28 cm. - (Reader's Digest)
Prijevod djela: Grenzen unseres Wissens. - Ostali zastupljeni autori: Tina Heidborn, Roland Knauer, Andreas Loos, Bernhard Mackowiak, Frank Müller-Stindl, Inga Richter, Verena Stindl, Cord C. Troebst, Kerstin Viering. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo mjesta.
ISBN 9789531411820
001.94
HK12-00012

OKRUGLI stol Znanje - temelj konkurentnosti i razvoja (2012 ; Varaždin)
Znanje - temelj konkurentnosti i razvoja : uvodna izlaganja i rasprava s okruglog stola održanog 9. veljače 2012. u skupštinskoj dvorani Varaždinske županije u Varaždinu / [uredio Jakša Barbić]. - Zagreb : Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, 2012. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 57 str. ; 24 cm. - (Posebna izdanja / Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, Zavod za znanstveni rad u Varaždinu ; knj. 21)
Na vrhu nasl. str.: Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, Zavod za znanstveni rad u Varaždinu. - Nakl. 300 primj. - Str. 7: Znanje i izvrsnost temelju su na koji se oslanja svako moderno društvo / Vladimir Huzjan.
ISBN 9789531541626 : 50 HRK
001(497.5)
(063)
(497.5)
HK12-00013

UGLEDNI hrvatski znanstvenici u svijetu = Distinguished Croatian scientists in the world / urednik, editor Janko Herak. - Zagreb : Hrvatsko-američko društvo, 2002-. - sv. : ilustr. ; 24 cm.
Tekst na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9539732557 (cjelina)
001-05(100=163.42)
(100)
(01)


Dio 6. - 2012. ([s. l. : s. n.]). - 182 str.
Zastupljeni autori: Sibe Mardešić, Josip Tambača, Miroslav Furić, Krešimir Pavlovski, Hrvoje Babić, Jelena Filipović-Grčić, Vlatko Silobrčić, Zvonko Kusić. - Bibliografija uz svaki rad.
ISBN 9789537743031

HK12-00014

WILCOCK, David, publicist
Potraga za izvornim poljem : skrivena znanost i izgubljene civilizacije : u pozadini proročanstva o 2012. / David Wilcock ; [prijevod Goran Ćaćić]. - Zagreb : TELEdisk, 2012. ([Zagreb] : Denona). - 480 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Tajna povijest čovječanstva)
Prijevod djela: The source field investigations. - Bilješke: str. 433-478.
ISBN 9789537039981
001.9
HK12-00015

Vidi br.: HK12-02253

Vidi br.: HK12-02253

Vidi br.: HK12-00004

Vidi br.: HK12-00007

Vidi br.: HK12-00009

Vidi br.: HK12-03699

Vidi br.: HK12-02929

Vidi br.: HK12-01201

Vidi br.: HK12-02934

002   Dokumentacija

FESTIVAL hrvatskih digitalizacijskih projekata (2 ; 2012 ; Zagreb)
Drugi festival hrvatskih digitalizacijskih projekata, Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu, 19.-20- travnja 2012. : programska knjižica / [urednice Sofija Klarin Zadravec ... et al.]. - Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu, 2012. (Zagreb : ITG). - 55 str. ; 21 cm.
Om. nasl. - Str. 5: Predgovor / Dunja Seiter-Šverko. - Str. 6-7: Predgovor / Tamara Perišić.
[002:008]:004(497.5)
(497.5)
(048)(063)
HK12-00016

Vidi br.: HK12-00151

003   Sustavi pisanja i pisma. Znaci i simboli

GRUBIŠIĆ, Klement
Kon potekloto i istorijata na slovenskoto glagolsko pismo / Klemens Grubišič. - Skopje : Nacionalna i univeritetska biblioteka "Sv. Kliment Ohridski", [2012?] ([s. l. : s. n.]). - 179 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: In originem et historiam alphabeti Slavonici galagolitici vulgo Hieronymiani discusitio / a Clemente Grubissichio. - Na str. [5]: Kon potekloto i istorijata na slovenskoto glagolsko pismo koe obično se narekuva hieronimovo istražuvanje : na drevnosta na severnite narodi i na slovenskoto i runskoto pismo / predloženo od Klemens Grubišič ; prevod na makedonski Marija Čičeva Aleksiḱ. - Sadrži usporedo faks. pretisak izd. na lat. jeziku i prijevod na mak. jezik. - Str. 165-169: Romantični prikaz na edna mistična drevnost / Marija Čičeva-Aleksiḱ. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9786082321196
003.349.1
HK12-00017

L'ALPHABET glagolitique croate : évocation d'une écriture médiévale européenne : du Moyen Âge à nos jours : [exposition, Palais du Tau, Reims, France, 12 décembre 2012 - 24 février 2013] / [auteur de la muséographie Zlatko Rebernjak ; photographies Damir Fabijanić ... [et al.] ; traduction Željko Klaić, Alice Urien Clérambourg ; editeur responsable Zlatko Rebernjak]. - Zagreb : Société Erasmus, 2012. (Zagreb : Denona). - 111 str. : ilustr., faks. (pretežno u bojama) ; 30 cm.
Podnasl. preuzet sa str. [2]. - Katalog izložbe. - Zastupljeni autori: Radoslav Katičić, Anica Nazor, Gorana Doliner. - Kratice: str. 111. - Bibliografija: str. 105-111.
ISBN 9789537831127
003.349.1(497.5)
(497.5)
(083.824)
HK12-00018

MEĐUNARODNI zanstveni skup povodom stodesete obljetnice Staroslavenke akademije i šezdesete obljetnice Staroslavenskog instituta (2012 ; Krk)
Hrvatsko glagoljaštvo u europskom okružju : međunarodni znanstveni skup povodom 110. obljetnice Staroslavenske akademije i 60. obljetnice Staroslavenskoga instituta, Krk, 5. i 6. listopada 2012. : program i sažetci izlaganja / [urednici Vesna Badurina Stipčević, Milan Mihaljević, Sandra Sudec]. - Zagreb : Staroslavenski institut, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 54 str. ; 21 cm.
Na nasl str. str.: Krčka biskupija [i] Katolički bogoslovni fakultet Sveučilišta u Zagrebu. - Nakl. 100 primj. - Tekst na više jezika. - Lat. i ćir.
003.349.12
821.163.42.09
"04/14"
271.3.04(497.5)
264-12
264-13
(497.5)
(063)
HK12-00019

MEĐUNARODNI znanstveni skup Hrvatska ćirilična baština (2012 ; Zagreb)
Hrvatska ćirilična baština : međunarodni znanstveni skup, Zagreb, 26. do 27. studenoga 2012. : povodom 500. obljetnice tiskanja prve hrvatske ćirilične knjige : knjiga sažetaka / [urednik Stjepan Damjanović]. - Zagreb : Hrvatska akademija znanosti i umjetnosti, 2012. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 43 str. ; 21 cm.
Nakl. 200 primj.
ISBN 9789531541596
003.349(497.5)
003.349:811.163.42
(497.5)
(048)
HK12-00020

NOORDZIJ, Gerrit
Potez : teorija pisanja / Gerrit Noordzij ; [prijevod Mirna Herman Baletić]. - Split : Odsjek za dizajn vizualnih komunikacija, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 82 str. : ilustr. ; 21 cm.
Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789536617326 : 100 HRK
003.08
003.05
003.077
7.05:655.24
HK12-00021

Vidi br.: HK12-06195

Vidi br.: HK12-00020

Vidi br.: HK12-02968

Vidi br.: HK12-06225

Vidi br.: HK12-00021

Vidi br.: HK12-00021

Vidi br.: HK12-06200

Vidi br.: HK12-00398

Vidi br.: HK12-00658

Vidi br.: HK12-00665

Vidi br.: HK12-03727

Vidi br.: HK12-03927

004   Računalna znanost i tehnologija. Računarstvo

ALESSI, Patrick
Programiranje igara za iOS / Patrick Alessi. - Zagreb : Dobar plan, 2012. (Zagreb : Grafomark). - XXII, 401 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 24 cm.
Prijevod djela: Beginning iOS game development. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537398361
004.42(035)
004.92(035)
HK12-00022

BABIĆ, Damir, informatičar
Microsoft Excel 2010 : priručnik za polaznike : expertno korištenje / Damir Babić, Milan Korać, Ana Rutar. - 2. izd. - Zagreb : Algebra učilište, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 79 str. : ilustr. ; 29 cm.
ISBN 9789533221137
004.91Excel(035)
(035)
HK12-00023

BEAIRD, Jason
Načela dobrog Web dizajna / Jason Beaird. - Zagreb : Dobar plan, 2012. (Zagreb : Grafomark). - XXI, 199 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 24 cm.
Prijevod djela: The principles of beautiful Web design, 2nd ed. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789537398354
004.738.5(035)
004.92(035)
(035)
HK12-00024

BOŽAJIĆ, Ivan
Moodle administracija : priručnik / Ivan Božajić. - Zagreb : Algebra učilište, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 72 str. : ilustr. ; 28 cm.
Om. stv. nasl.: Administracija Moodle sustava.
ISBN 9789533221083
004.4Moodle(035)
004.4:37](035)
(035)
HK12-00025

ĆUKUŠIĆ, Maja
e-učenje : koncept i primjena / Maja Čukušić, Mario Jadrić. - 1. izd. - Zagreb : Školska knjiga, 2012. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 194 str. : graf. prikazi ; 24 cm.
Bilješka o autoricama: str. 194. - Bibliografija: str. 177-193.
ISBN 9789530514805 : 120 HRK
004.738.5:37
378.147:004
HK12-00026

DAVILA, Silvije
Microsoft Access 2010 : napredno korištenje : priručnik za polaznike / Silvije Davila, Siniša Živković. - 2. izd. - Zagreb : Algebra, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 151 str. : ilustr. ; 24 cm.
Predmetno kazalo.
ISBN 9789533221144
004.42Access(035)
(035)
HK12-00027

DRVAR, Krešimir
Analiza i optimizacija Internet kampanja : priručnik / Krešimir Drvar, Marko Hrnjak. - Zagreb : Algebra učilište, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 91 str. : ilustr. ; 30 cm.
ISBN 9789533221038
004.738.5(035)
(035)
HK12-00028

ECDL 5.0 : (Windows 7, Office 2010) : osnovni program - 7 modula : Syllabus 5.0 / [Darko] Grundler ... [et al.] ; [ilustracije Zrinka Ostović]. - Varaždin : Pro-mil, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 695 str. s razl. pag. : ilustr. ; 24 cm.
Ostali zasupljeni autori: Toma Gvozdanović, Zoran Ikica, Igor Kos, Ljiljana Milijaš, Tamara Srnec, Željko Širanović, Ljiljana Zvonarek.
ISBN 9789537156350
004:374(035)
004(035)
(035)
HK12-00029

FRANKOVIĆ, Marin
Virtualizacija IT infrastrukture : priručnik / Marin Franković, Aleksandar Zlatović. - Zagreb : Algebra učilište, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 248 str. : ilustr. ; 30 cm.
Predmetno kazalo.
ISBN 9789533221052
004.03-021.131
HK12-00030

FÜRNKRANZ, Johannes
Foundations of rule learning / Johannes Fürnkranz, Dragan Gambereger, Nada Lavrač. - Berlin ; Heidelberg : Springer-Verlag, cop. 2012. ([s. l.] : Printforce). - XVII, 334 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Cognitive technologies, 1611-2482)
Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 299-322. - Predmetno kazalo.
ISBN 9783540751960
004.85
004.421
HK12-00031

FUZZY control systems / Dinko Vukadinovic, editor. - New York : Nova Science Publishers, cop. 2012. ([s. l. : s. n.]). - XII, 334 str. : ilustr., graf. prikazi ; 26 cm. - (Mathematics research developments)
Predgovor: str. [VII]-XII. - Bibliografija uz svaki rad. - Predmetno kazalo.
ISBN 9781613244883
004.89
004.89:510.6
62-5:510.64
510.64:62
HK12-00032

GRUNDLER, Darko
Uvod u evolucijske algoritme / Darko Grundler, Tomislav Rolich, Iva Rezić. - Zagreb : Tekstilno-tehnološki fakultet, 2012. ([Zagreb] : Denona). - IV, 373 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Nakl. 100 primj. - Bibliografija: str. 357-366. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789537105433
004.421.2(075.8)
(075.8)
HK12-00033

HOCENSKI, Željko
Arhitektura računala : zbirka zadataka / Željko Hocenski, Ivan Aleksi, Goran Martinović. - Osijek : Elektrotehnički fakultet, 2012. (Osijek : Biroprint). - 128 str. ; 30 cm.
Na vrhu nasl. str.: Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. - Bibliografija: str. 109.
004.2(075.8)
(075.8)
(076)
HK12-00034

INFORMATIKA u poslovanju : priručnik / Nikola Vlahović ... [et al.]. - 4. izmijenjeno izd. - Zagreb : Mikrorad, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 206 str. : ilustr. ; 30 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu =Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Na nasl. str.: Ekonomski fakultet, Katedra za informatiku. - Ostali zastupljeni autori: Božidar Jaković, Ljubica Milanović Glavan, Jovana Zoroja. - Pojmovnik: str. 193-198. - Bibliografija: str. 205-206.
ISBN 9789536286799
004:65(075.8)
65.01:004(075.8)
007(075.8)
(075.8)
HK12-00035

INTERNET i rad na mreži / Ivan Jurišić ... [et al.]. - Zagreb : Algebra učilište, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 200 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (ECDL biblioteka ; modul 7)
Ostali zastupljeni autori: Maja Bilić, Ana Rutar, Goran Medić, Zlatko Kunštek. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533220840
004.738.5(035)
004.77(035)
(035)
HK12-00036

JANDRIĆ, Petar, informatolog
Kritičko e-obrazovanje : borba za moć i značenje u umreženom društvu / Petar Jandrić i Damir Boras. - Zagreb : Tehničko veleučilište : FF press [i. e.] Filozofski fakultet, 2012. ([Zagreb] : Intergrafika). - 220 str. ; 24 cm.
Bilješka o autorima: str. 215. - Bibliografija: str. 189-207. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531754033 (Filozofski fakultet)
004.738.5:37
37:004.738.5
HK12-00037

KES International Conference (6 ; 2012 ; Dubrovnik)
Agent and multi-agent systems : technologies and applications : proceedings / 6th KES International Conference, KES-AMSTA 2012, Dubrovnik, Croatia, June 25-27, 2012 ; Gordan Jezic ... [et al.] (eds.). - Berlin ; Heidelberg : Springer, 2012. ([s. l. : s. n.]). - XVII, 660 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Lecture notes in artificial intelligence : LNAI : subseries of Lecture notes in computer science, 0302-9743 ; 7327)
Zastupljeni hrvatski autori: Ljiljana Šerić, Maja Štula, Darko Stipaničev, Maja Braović, Mihaela Vranić, Damir Pintar, Zoran Skočir, Pavle Skočir, Luka Marušić, Ana Petrić, Damir Jurić, Marko Banek, Šandor Dembitz, Ivan Voras, Marin Orlić, Branko Mihaljević, Željka Car, Dinka Vuković, Nadica Bjelčić, Goran Karas, Velimir Karas, Jurica Dolić, Jasenka Pibernik, Josip Bota, Jasmina Ivšac Pavliša, Marta LJubešić, Ivana Jerečić, Ivan Vučak, Hrvoje Belani, Marin Vuković, Ivan Blagajić, Ivan Semanjski, Tomislav Šarić, Zoran Balkić, Damir Šoštarić, Goran Horvat, Željko Hocenski, Iva Bojić, Mario Kušek, Goran Horvat, Damir Šoštarić, Drago Žagar. - Str. [V]-VI: Predgovor / Gordan Jezic ... [et al.]. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9783642309465
004.896
(063)
HK12-00038

KIRKPATRICK, David
Efekt Facebooka : [istinita priča o Marku Zuckerbergu i najbrže rastućoj kompaniji svijeta] / David Kirkpatrick ; s engleskoga preveli Vedran Pavlić i Bernardica Kopilaš. - Zagreb : Lumen izdavaštvo, 2012. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 386 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Facebook effect. - Podnasl. preuzet s omota. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke: str. [369]-383. - Bibliografija: str. [384]-386.
ISBN 9789537829247 (tvrdi uvez) : 189 HRK
004.738.5
HK12-00039

KIRKPATRICK, David
Efekt Facebooka : [istinita priča o Marku Zuckerbergu i najbrže rastućoj kompaniji svijeta] / David Kirkpatrick ; s engleskoga preveli Vedran Pavlić i Bernardica Kopilaš. - Zagreb : Lumen izdavaštvo, 2012. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 386 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: Facebook effect. - Podnasl. preuzet s omota. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke: str. [369]-383. - Bibliografija: str. [384]-386.
ISBN 9789537829230 (meki uvez) : 129 HRK
004.738.5
HK12-00040

KOLABORACIJSKI sustavi : priručnik / [autori Marin Franković ... et al.]. - 2. izd. - Zagreb : Algebra, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 158 str. : ilustr. ; 28 cm. - (Računarstvo : visoka škola)
Ostali zastupljeni autori: Željka Knezović, Igor Pavleković, Goran Pilat, Ivan Turčin. - Podatak o autorima preuzet s poleđine nasl. lista.
ISBN 9789533221199
004.738.2(075.8)
(075.8)
HK12-00041

KOŠUTIĆ, Dejan
9 steps to cybersecurity : the manager's information security strategy manual / by Dejan Kosutic. - 1st ed. - Zagreb, : EPPS Services, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 60 str. ; 23 cm.
Tiskano u SAD-u. - Autorova slika na omotu. - Bibliografija: str. 56. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789535745211
004.7.056(035)
351.82(035)
(035)
HK12-00042

KUSALIĆ, Domagoj
Napredno programiranje i algoritmi u C-u i C++-u / Domagoj Kusalić. - 3. izd. - Zagreb : Element, 2012. (Zagreb : Element). - 407 str. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9789531976152
004.43C(075.8)
004.43C++(075.8)
(075.8)
HK12-00043

LÖRINCZ, Josip
Optimizing energy consumption of wireless access networks : towards energy-efficient networking and computing / Josip Lorincz. - Saarbruecken : LAP [i. e] Lambert Academic Publishing, 2012. (Nordestedt : Books on demand). - 199 str. : ilustr. ; 22 cm.
Slika autora na omotu. - Bilješka o autoru: str. 199. - Bibliografija: str. 192-198.
ISBN 9783659121203
004.7:654.165
654.165:004.7
HK12-00044

LJUBIĆ, Ivana
MS Word 2010 : priručnik / Ivana Ljubić, Josipa Šimić. - Zagreb : Algebra, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 170 str. : ilustr. ; 29 cm.
Predmetno kazalo.
ISBN 9789533221113
004.912(035)
(035)
HK12-00045

MANGER, Robert
Baze podataka / Robert Manger. - 1. izd. - Zagreb : Element, 2012. (Zagreb : Element). - 167 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Bibliografija: str. 163. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531975766
004.65(075.8)
(075.8)
HK12-00046

MATIJEVIĆ, Domagoj
Uvod u računarstvo / Domagoj Matijević i Ninoslav Truhar. - Osijek : Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, Odjel za matematiku, 2012. (Osijek : Grafika). - 123 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 123.
ISBN 9789536931514
004(075.8)
(075.8)
HK12-00047

MEDIĆ, Goran, informatičar
Administracija operacijskog sustava (Server 2008) : priručnik / Goran Medić, Dario Car. - 2. izd. - Zagreb : Algebra, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 163 str. : ilustr. ; 29 cm. - (Računarstvo : visoka škola)
Predmetno kazalo.
ISBN 9789533221205
004.451(035)
004.7(035)
(035)
HK12-00048

MIRKOVIĆ, Hrvoje, informatičar
Microsoft PowerPoint 2010 : izrada prezentacija / Hrvoje Mirković, Zlatan Soldo. - Zagreb : Algebra učilište, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 236 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (ECDL biblioteka ; modul 6)
Predmetno kazalo.
ISBN 9789533220826
004.42PowerPoint(035)
(035)
HK12-00049

NADRLJANSKI, Đorđe
Informatika / Đorđe Nadrljanski, Mila Nadrljanski. - Split : Redak, 2012. (Split : Redak). - 206 str. : ilustr. ; 22 cm.
Na vrhu nasl. str.: Visoka škola za inspekcijski i kadrovski menadžment u Splitu. - Bibliografija: str. 205-206.
ISBN 9789533360157 : 90 HRK
004(075.8)
(075.8)
HK12-00050

OREŠKI, Predrag
Slobodan softver u obrazovanju / Predrag Oreški, Vladimir Šimović. - Zagreb : Učiteljski fakultet, 2012. ([s. l. : s. n.]). - VII, 186 str. : ilustr., graf. prikazi ; 30 cm.
Na vrhu nasl. str.: Sveučilište u Zagrebu. - Nakl. 200 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Sadrži i: GNU General Public Licence. - Popis važnijih kratica i pojmova: str. 171-180. - Slike autora i bilješke o njima: str. 181-186. - Bibliografija: str. 161-168.
ISBN 9789537210618
004.4.057.8:37
373.3:004
HK12-00051

OSREDEČKI, Vanja
Inovativnost i kreativnost u internet promociji : priručnik za polaznike / Vanja Osredečki. - Zagreb : Algebra učilište, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 42 str. : ilustr. ; 24 cm.
ISBN 9789533221151
004.738.5:339.138(075.8)
(075.8)
HK12-00052

OTVORENI operacijski sustavi : priručnik / [autori Vedran Dakić ... et al.]. - 2. izd. - Zagreb : Algebra, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 227 str. : ilustr. ; 29 cm. - (Računarstvo : visoka škola)
Podatak o autorima preuzet s poleđine nasl. lista. - Ostali zastupljeni autori: Vladimir Stanisavljević, Adrian Goll, Josip Almaši, Robert Sedak.
ISBN 9789533221090
004.451(035)
(035)
HK12-00053

RUTAR, Ana
Microsoft Word 2010 : pisanje i obrada teksta / Ana Rutar, Milan Korać. - Zagreb : Algebra, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 228 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (ECDL biblioteka ; modul 3)
Predmetno kazalo.
ISBN 9789533220802
004.912(035)
(035)
HK12-00054

RUTAR, Ana
MS Excel 2010 - napredno korištenje : priručnik / Ana Rutar, Milan Korać. - Zagreb : Algebra učilište, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 207 str. : ilustr. ; 30 cm.
ISBN 9789533221069
004.42Excel(035)
(035)
HK12-00055

SOBOČAN, Zlatko
JAWS [Elektronička građa] : osnove rada na računalu / Zlatko Sobočan. - Zagreb : Udruga HUPRT, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC: Windows XP; grafička kartica. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - Dostupno i u tiskanom obliku.
ISBN 9789535706205
004.451.9Windows:004.52JAWS(035)
(035)
(086)
HK12-00056

SOBOČAN, Zlatko
JAWS : osnove rada na računalu / Zlatko Sobočan. - Zagreb : Udruga HUPRT [i. e.] Hrvatska udruga za promicanje i razvoj tiflotehnike, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 6 sv. ([740] str.) ; 30 cm.
Om. nasl. - Dostupno i na CD-ROM-u. - Stv. nasl. na lat. pismu. - Brajica.
ISBN 9789535706205
004.451.9Windows:004.52JAWS(035)
(035)
HK12-00057

SRBLJIĆ, Siniša
Uvod u teoriju računarstva / [tekst i crteži] Siniša Srbljić. - 4. izd. - Zagreb : Element, 2012. (Zagreb : Element). - 209 str. : ilustr. ; 30 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Bibliografija: str. 208-209. - Kazalo pojmova s hrvatsko-engleskim rječnikom.
ISBN 9789531976244
004.4'4(075.8)
(075.8)
HK12-00058

SRBLJIĆ, Siniša
Prevođenje programskih jezika / [tekst i crteži] Siniša Srbljić. - 3. izd. - Zagreb : Element, 2012. (Zagreb : Element). - 333 str. : ilustr., graf. prikazi ; 30 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Bibliografija: str. 331-333. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531976251
004.4'4(075.8)
(075.8)
HK12-00059

STOJANOVIĆ, Aleksandar, informatičar
Elementi računalnih programa : s primjerima u Pythonu i Scali / Aleksandar Stojanović. - 1. izd. - Zagreb : Element, 2012. (Zagreb : Element). - 375 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm.
Bilješka o autoru: str. [376]. - Bibliografija: str. 375.
ISBN 9789531976169
004.4(035)
004.43Python(035)
004.43Scala(035)
(035)
HK12-00060

ŠIMEC, Alen
Osnove HTML, XHTML i CSS / Alen Šimec. - Zagreb : Tehničko veleučilište, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 133 str. : ilustr. ; 30 cm. - (Priručnici Tehničkog veleučilišta u Zagrebu = Manualia Polytechnici studiorum Zagrabiensis.)
ISBN 9789537048211
004.738.52
004.92
(076)
HK12-00061

ŠIMEC, Alen
Osnove primjene MS Office u uredskom poslovanju / Alen Šimec. - Zagreb : Tehničko veleučilište, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 161 str. ; 24 cm. - (Priručnici Tehničkog veleučilišta u Zagrebu = Manualia Polytechnici studiorum Zagrabiensis.)
Bibliografija: str. 154.
ISBN 9789537048211
004.42Office
(076)
HK12-00062

ŠIMOVIĆ, Vladimir
Metodičko-didaktički priručnik za poučavanje programiranja u C i C++ programskim jezicima prema Addie modelu : multimedijski pristup, praktični primjeri / Vladimir Šimović, Marin Milković, Matija Varga. - Varaždin : Veleučilište, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 176 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 25 cm.
Nakl. 150 primj. - Slke autora i bilješke o njima: str. 171-176. - Bibliografija: str. 121.
ISBN 9789537809164
004.43C(075.8)
004.43C++(075.8)
(075.8)
HK12-00063

VARGA, Matija, informatičar
Zaštita elektroničkih informacija / Matija Varga, Vladimir Šimović, Marin Milković. - 1. izd. - Varaždin : Veleučilište, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 125 str. : ilustr., graf. prikazi ; 25 cm.
Nakl. 150 primj. - Kratice: str. 119-120. - Slike autora i bilješke o njima: str. 121-125. - Bibliografija: str. 114-116.
ISBN 9789537809126
004.05(075.8)
004.65(075.8)
(075.8)
HK12-00064

VARGA, Mladen
Upravljanje podacima / Mladen Varga. - 1. izd. - Zagreb : Element, 2012. (Zagreb : Element). - 264 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Bibliografija: str. 256-260. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531976398
004:65](075.8)
65.01:004](075.8)
007(075.8)
(075.8)
HK12-00065

ZBIRKA programskih zadataka za procesor FRISC / Danko Basch ... [et al.]. - 1. izd. - Zagreb : Fakultet elektrotehnike i računarstva, 2012. ([Zagreb] : AKD). - 201 str. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Ostali zastupljeni autori: Martin Žagar, Branko Mihaljević, Marin Orlić, Josip Knezović, Ivana Bosnić, Daniel Hofman, Mario Kovač.
ISBN 9789531841696
004.31(075.8)
(075.8)
HK12-00066

ŽIVKOVIĆ, Siniša, inženjer računarstva
Microsoft Access 2010 : relacijske baze podataka / Siniša Živković. - Zagreb : Algebra učilište, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 200 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (ECDL biblioteka ; modul 5)
Predmetno kazalo.
ISBN 9789533220833
004.42Access(035)
(035)
HK12-00067

Vidi br.: HK12-02698

Vidi br.: HK12-00043

Vidi br.: HK12-00032

Vidi br.: HK12-02715

Vidi br.: HK12-02413

Vidi br.: HK12-00029

Vidi br.: HK12-00031

Vidi br.: HK12-01199

Vidi br.: HK12-00036

Vidi br.: HK12-00858

Vidi br.: HK12-00063

Vidi br.: HK12-00025

Vidi br.: HK12-00061

Vidi br.: HK12-01510

Vidi br.: HK12-03015

Vidi br.: HK12-02948

Vidi br.: HK12-00100

Vidi br.: HK12-00024

Vidi br.: HK12-00060

Vidi br.: HK12-00060

Vidi br.: HK12-00022

Vidi br.: HK12-00064

Vidi br.: HK12-00048

006   Norme i normizacija. Mjeriteljstvo

SAVJETOVANJE Iskustva laboratorija u primjeni HRN EN ISO/IEC 17025 (4 ; 2012 ; Rab)
Iskustva laboratorija u primjeni HRN EN ISO/IEC 17025 [Elektronička građa] : zbornik radova / Četvrto savjetovanje Iskustva laboratorija u primjeni HRN EN, Rab, 16-18. travnja 2012. - [Zagreb] : Hrvatsko mjeriteljsko društvo, [2012?] ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) : u bojama ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows 7; Adobe Flash Player, Adobe Acrobat Reader. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - Zastupljeni autori: Miljenko Košiček, Branka Špehar, Sanda Telen, Miro Licitar, Igor Majdandžić, Ivanka Baglama, Berislav Iharoš, Refik Dervišević, Biljana Tanatarec, Nenad Nikolić, Tatjana Tomić, Nada Uzorinac Nasipak, Marija Mioč, Dubravka Lešić, Ivana Vidalin, Radmila Marohnić, Dina Polašek, Mirjana Špehar, Miroslav Venus, Dražen Marijan, Zlatko Grgić, Snježana Marinčić, Višnja Gašljević, Štefica Čelap, Ana Ranogajec, Ivana Mandić-Andačić, Zdenko Šmit, Sinha Korlat, Alma Čelebić-Malkić, Azemina Klobodanović, Sadeta Balić, Damir Komerički, Berislav Pavlović, Belma Fakić, Adisa Burić, Emina Kratina, Vedran Mudronja, Siniša Prugovečki, Maja Mišak, Ivana Gaal, Marijan Mužević, Krunoslav Premec, Petra Lepri. - Bibliografija uz svaki rad. - Sažeci ; Abstracts.
ISBN 9789537124052
006.83:6
(063)
(086)
HK12-00068

Vidi br.: HK12-03026

007   Informacijske znanosti. Kibernetika

NADRLJANSKI, Đorđe
Informacijsko- komunikacijski sistemi i tehnologije / Đorđe Nadrljanski, Mila Nadrljanski. - Split : Redak, 2012. (Split : Redak). - 185 str. : ilustr. ; 22 cm.
Visoka škola za inspekcijski i kadrovski menadžment u Splitu. - Bibliografija: str. 183-185.
ISBN 9789533360218 : 90 HRK
007:65.01(075.8)
(075.8)
HK12-00069

ZNANSTVENO-STRUČNI kolokvij Matematika i Informacijsko komunikacijske tehnologije (2012 ; Varaždin)
Matematika i IKT : znanstveno-stručni kolokvij, Varaždin, 10. 09. - 20. 09. 2012. / organizator Sveučilište u Zagrebu, Fakultet organizacije i informatike, Katedra za kvantitativne metode ; [urednici Blaženka Divjak, Zlatko Erjavec]. - Varaždin : Fakultet organizacije i informatike, 2012. (Varaždin : Fakultet organizacije i informatike). - VII, 62 str. : graf. prikazi ; 30 cm.
Zastupljeni autori: Željka Bjelanović Dijanić, Josip Kličinović, Blaženka Divjak, Zlatko Erjavec, Marija Jakuš, Bojan Žugec, Petra Žugec, Mirela Brumec, Ivana Đurđević, Nikolina Malešević, Darko Grabar, Damir Horvat, Nikola Kadoić, Nina Begičević Ređep, Tihomir Hunjak. - Sadrži i sažetke. - Bibliografija iza svakog rada. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536071364
007:51
51:007
(048)
HK12-00070

Vidi br.: HK12-00035

Vidi br.: HK12-00065

Vidi br.: HK12-03094

008   Kultura i civilizacija. Futurologija

6 godina Dana srpske kulture / [urednik Davor Konjikušić]. - Zagreb : Srpsko kulturno društvo Prosvjeta, 2012. ([s. l.] : Perko). - 87 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 23 cm.
Zastupljeni autori: Saša Ćirić, Kruno Lokotar, Dragan Velikić, Svetislav Basara, Rade Dragojević. - Predgovor: str. 3-5.
ISBN 9789537611392
008(497.5=163.41)
930.85(497.5=163.41)
323.15(497.5=163.41)
(497.5)
(=163.41)
"2006/2011"
HK12-00071

ČAČINOVIČ, Nadežda
Kultura i civilizacija : što nas čini ljudima ili o procesu proizvodnje značenja i njegovim granicama / Nadežda Čačinović. - Zagreb : Školska knjiga, 2012. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 245 str. ; 23 cm.
Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Bibliografske i ostale bilješke uz tekst.
ISBN 9789530619319 : 189 HRK
008:141.2
HK12-00072

ENC, Ivan
Posljednji mogući korak suvremene civilizacije / Ivan Enc. - Petrinja : vlast. nakl., 2012. (Velika Gorica : Mtg-topgraf). - 70 str. ; 22 cm.
Bibliografija: str. 70.
ISBN 9789535702504
008
HK12-00073

HANSLMEIER, Arnold
Svemirske katastrofe : znanstveni odgovor o mogućem smaku svijeta / Arnold Hanslmeier ; prijevod s njemačkog Roman Brajša. - Zagreb : Školska knjiga, 2012. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 216 str. : ilustr. (pretežno u bojama), graf. prikazi ; 23 cm.
Prijevod djela: Kosmische Katastrophen. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 215. - Bibliografija: str. 214.
ISBN 9789530619753 : 109 HRK
008.2:52
52:008.2
(02.062)
HK12-00074

HERITAGE live : upravljanje baštinom uz pomoć informacijskih alata / uredili Hrvoje Stančić, Katharina Zanier ; [prijevodi Zrinka Misleusnić]. - Koper : Univerza na Primorskem, Znanstveno-raziskovalno središče, Univerzitetna založba Annales, 2012. ([s. l.] : Grafis trade). - 148 str. : ilustr. u bojama ; 29 cm.
Na nasl. str.: Heritage live : dediščino v živo = baština uživo. - Zastupljeni autori: Hrvoje Stančić, Kataharina Zanier, Marija Matešić, Mislav Cimperšak. - Nakl. 500 primj. - Str. 4-5: Predgovor / Aleksander Panjek, Katharina Zanier. - Str. 6-7: Uvod / Hrvoje Stančić. - Mali rječnik englesko-hrvatsko-slovenskoga nazivlja: 143-144. - Bibliografija uz većinu radova; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789616862172
008:004
(082)
HK12-00075

RAJAKOVAC, Bogdan
Novo doba : odabrani članci : 1930.–1940. / Bogdan Rajakovac ; predgovor Marko Grčić ; priredio Vladimir Mattioni. - Zagreb : UPI-2M plus, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 320 str. : ilustr. ; 17 cm.
Slika autora i bilješka o njemu: str. 290-292. - Bibliografija: str. 294-301. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537703042 : 130 HRK
008(497.5)
070.42Rajkovac, B.
(046)
"1930/1940"
(497.5)
HK12-00076

ZELENIKA, Ratko
Metodologija i tehnologija izrade znanstvenog i stručnog djela / Ratko Zelenika. - 5. izmijenjeno i dopunjeno izd. - Rijeka : Ekonomski fakultet ; Kastav : IQ plus, 2011-. - sv. ; 24 cm.
008.1(075.8)
(075.8)

Knj. 7 : Pisana djela na poslijediplomskim doktorskim studijima. - Kastav : IQ plus ; Travnik : Sveučilište "Vitez", 2012. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - XXXVII, 821 str. - (Udžbenici Sveučilišta u Rijeci = Manualia Universitatis studiorum Fluminensis)
Nakl. 500 primj. - Kratice: str. 803-805. - Bilješka o autoru: str. 807-819. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 749-757; bibliografske bilješke uz tekst. - Summary ; Povzetek. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789539570543
001.8(075.8)
378.245(035)
(075.8)
(035)

HK12-00077

Vidi br.: HK12-03126

Vidi br.: HK12-00231

009   Humanističke znanosti

Vidi br.: HK12-00844

01   Bibliografije. Katalozi

GOIC, Cedomil
Bibliografia de autores chilenos de Ascendencia Croata : 1888-2012 / Cedomil Goic. - [Santiago] : Cuadernos de la Academia Chilena de la Lengua, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 174 str. : autorova slika ; 21 cm.
Nakl. 300 primj. - Bilješka o autoru na omotu. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789563511574
015(83=163.42)
(83)
(=163.42)
HK12-00078

Vidi br.: HK12-06354

Vidi br.: HK12-02531

02   Knjižničarstvo. Čitanje

BULJAN Culej, Jasminka
PIRLS 2011. : izvješće o postignutim rezultatima iz čitanja : [međunarodno istraživanje razvoja čitalačke pismenosti] / [izvješće napisala Jasminka Buljan Culej]. - Zagreb : Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja, 2012. (Zagreb : Agencija za komercijalnu djelatnost). - 208 str. : ilustr. ; 30 cm.
Na nasl. str.: IEA TIMSS & PIRLS International Study Center, Lynch School of Education, Boston College. - Podnasl. preuzet s omota. - Podatak o autorici preuzet s poleđine nasl. lista. - Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 205-208.
ISBN 9789537556327
028(4)
(4)
HK12-00079

ERASMUS Intensive Program "Library, Information and Cultural Management - Academic Summer School" (2012 ; Zagreb)
Library, information and cultural heritage management : textbook : Erasmus Intensive Program LibCMASS, [2-15 September 2012, Zagreb] : grand agreement reference number 2012-ERA-IP-11 / complied by Tania Todorova ; [photographer Kamelia Planska]. - 1st ed. - [Sofia] : Za bukvite - O pismeneh, SULSIT, [2012?] (Sofija : BPS OOD). - 245 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Podnasl. preuzet s prelim. str. - Zastupljeni autori: Yasar Tonta, Joumana Boustany, Serap Kurbanoğlu, Aleksandra Horvat, Ivanka Yankova, Sonja Špiranec, Rumelina Vasileva, Tereza Trencheva, Lubomira Parijkova, Radovan Vrana, Ivana Hebrang Grgić, Iskra Arsenova, Elena Ignatova, Mariela Nankova, Daniela Živković, Marko Tot, Bülent Yilmaz, Dobrinka Stoykova. - Dostupno i online. - Bibliografija uz svako poglavlje.
ISBN 9789542946441
025:004.738.5
027:004
(063)
HK12-00080

HORVAT, Aleksandra, knjižničarka
Između javnosti i privatnosti : knjižnice u vremenu e-knjige / Aleksandra Horvat, Daniela Živković. - Zagreb : Hrvatska sveučilišna naklada, 2012. (Zagreb : Denona). - 190 str. ; 24 cm.
Nakl. 1000 primj. - Bilješke o autoricama: 188-189. - Bibliografija: str. 81-89, 175-178. - Summary: Between the public and the private. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789531692298 : 150,00 HRK
02:174
02:34
655.4:004
HK12-00081

HRVATSKO knjižničarsko društvo. Skupština (38 ; 2012 ; Osijek)
Knjižnice - ukorak s promjenama : zbornik sažetaka / 38. skupština Hrvatskoga knjižničarskog društva, Osijek, 26. rujna - 28. rujna 2012. ; [organizator Hrvatsko knjižničarsko društvo [i] Društvo knjižničara Slavonije i Baranje ; zbornik sažetaka uredila Dunja Holcer]. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2012. (Petrinja : Glasila). - 92 str. ; 23 cm.
Nakl. 300 primj.
ISBN 9789536001842
02(497.5)
(497.5)
(063)
HK12-00082

INTERDISCIPLINARNI stručni skup Narodne knjižnice i promicanje društvene tolerancije (2012 ; Split)
Narodne knjižnice i promicanje društvene tolerancije : interdisciplinarni stručni skup, Split, 14. prosinca 2012. : zbornik radova / [organizator Gradska knjižnica Marka Marulića, Split ; uredništvo Elli Pecotić, Snježana Buczkowska, Maruška Nardelli]. - Split : Gradska knjižnica Marka Marulića, 2012. ([Zagreb] : Agencija za komercijalnu djelatnost). - 62 str. ; 24 cm. - (Stručna izdanja GKMM ; knj. 4)
Hrpt. stv. nasl.: Zbornik radova "Narodne knjižnice i promicanje društvene tolerancije". - Zastupljeni autori: Josip Stipanov, Mislav Kukoč, Vladimir Arsenijević, Predrag Lucić, Matea Popov, Edita Bačić, Mirjana Mikić Zeitoun. - Nakl. 100 primj. - Str. 6-7: Uvod / Elli Pecotić, Snježana Buczkowska, Maruška Nardelli. - Slike autora i bilješke o njima: str. 58-62. - Bibliografija uz neke radove.
ISBN 9789537753283 : 70 HRK
027.3:021(497.5)
021.2(497.5)
(497.5)
(063)
HK12-00083

INTERGENERATIONAL solidarity in libraries = La solidarité intergénérationnelle dans les bibliothèques / edited by Ivanka Stričević and Ahmed Ksibi. - Berlin ; Boston : De Gruyter Saur, cop. 2012. (Mörlenvach : Strauss). - 352 str. ; 24 cm. - (IFLA publications, 0344-6891 ; 156)
Tekst na engl. i na franc. jeziku. - Str. [9]-10: Predgovor / Ivanka Stričević and Ahmed Ksibi. - Bibliografija uz svaki rad.
ISBN 9783110280821
027:316.4.063.3
027.62-053.9
027.625
HK12-00084

KOVAČEVIĆ, Dinka, knjižničarka
Školski knjižničar / Dinka Kovačević, Jasmina Lovrinčević. - Zagreb : Zavod za informacijske studije Odsjeka za informacijske znanosti Filozofskog fakulteta Sveučilišta, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 171 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Radovi Zavoda za informacijske studije ; knj. 21)
Nakl. 500 primj. - Bibliografija iza svakog poglavlja.
ISBN 9789531754262 : 100,00 HRK
023-05:027.8
027.8
HK12-00085

LEŠČIĆ, Jelica
Univerzalna decimalna klasifikacija : priručnik za knjižničare i shema za narodne knjižnice / Jelica Leščić. - Zagreb : Naklada Nediljko Dominović, 2012. ([Zagreb] : Kerschoffset). - 204 str. ; 24 cm. - (Izdanja Dominović : knjižarstvo, knjižničarstvo, nakladništvo, priručnici, pretisci ; knj. 9)
Rječnik: str. 111-115. - Bibliografija: str. 116-117; bibliografske bilješke uz tekst. - Predmetna kazala.
ISBN 9789536006182 : 199 HRK
025.45UDC(035)
(035)
HK12-00086

MACILWAINE, John
IFLA-in kratki priručnik za pripravnost i planiranje mjera zaštite u slučaju katastrofa : središnji program za zaštitu i konzervaciju / John McIlwaine ; pod nadzorom Marie-Thérèse Varlamoff ; [s engleskog prevela Maja Krtalić]. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2012. ([Zagreb] : Denona). - 47 str. ; 24 cm. - (Povremena izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva. Novi niz, 1334-7667 ; knj. 28)
Prijevod djela: IFLA disaster preparedness and planning : a brief manual 2006. - Nakl. 400 primj. - Str. [7]: Predgovor hrvatskom izdanju / Damir Hasenay i Maja Krtalić.
ISBN 9789536001798 : 50 HRK
025.85(035)
(035)
HK12-00087

MAGIĆ, Vladimir
Metropolitanska knjižnica u Zagrebu : vodič = The Metropolitan Library in Zagreb : guide / Vladimir Magić ; [prevoditelj Mirjana Hurem]. - Zagreb : Hrvatski državni arhiv, 2012. (Zagreb : mikrorad). - 92 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Bibliografija: str. 88.
ISBN 9789537659103 : 70 HRK
027.2(497.5Zagreb)
(497.5Zagreb)
HK12-00088

MASAR, Mladen
Gradska knjžnica Zadar 2012. : godišnje izvješće = Zadar Public Library 2012 : annual report / [autor i urednik Mladen Masar]. - Zadar : Gradska knjižnica Zadar = Zadar Public Library, [2012?] (Zagreb : Školska knjiga). - 56 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 30 cm.
Om. nasl. - Na nasl. str.: II. II. 2012. - Dan hrvatskih knjižnica : u prigodi obilježavanja Dana hrvatskih knjižnica 2012. godine Hrvatsko knjižničarsko društvo dodjeljuje priznanje "Knjižnica godine" Gradskoj knjižnici Zadar za doprinos u poticanju kreativnosti, inovativnosti i unapređivanju kvalitete rada. - Podatak o autoru preuzet s poleđine nasl. lista. - Nakl. 1000 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789537204495
027.52(497.5Zadar)
(497.5Zadar)
(047)
HK12-00089

MEĐUNARODNI stručni skup Službene publikacije i državne informacije u knjižnicama Hrvatske (2012 ; Pula)
Međunarodni stručni skup Službene publikacije i državne informacije u knjižnicama Republike Hrvatske, Pula, 24. i 24. svibnja 2012. : [programska knjižica] / [urednice Nela Marasović, Irena Pilaš]. - Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu, [2012?] ([Sveta Nedelja] : Printera grupa). - 57 str. ; 21 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Nakl. 100 primj.
026:35(497.5)
(497.5)
(048)(063)
HK12-00090

MOĆ knjige : pomladiti, preobraziti i prosvijetliti život novim spoznajama : bilten knjižnične građe s anotacijama / [uredili Siniša Krpan, Lucija Miškić]. - Bjelovar : Narodna knjižnica Petar Preradović, 2012. (Bjelovar : Marigraf). - 66 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Nakl. 100 primj.
ISBN 9789539973665
027.022(497.5Bjelovar)
(497.5Bjelovar)
(083.822)
HK12-00091

OKRUGLI stol o pokretnim knjižnicama (10 ; 2011 ; Karlovac)
Pokretne knjižnice u Hrvatskoj : zbornik radova / 10. okrugli stol o pokretnim knjižnica i 4. festival hrvatskih bibliobusa "Od kočije do suvremenog bibliobusa", Karlovac 15. travnja 2011. ; [organizatori Komisija za pokretne knjižnice HKD-a [i] Gradska knjižnica "Ivan Goran Kovačić", Karlovac] ; uredile Ljiljana Vugrinec, Ljiljana Ćrnjar, Frida Bišćan ; [prijevod [sažetaka] na engleski Edita Gojak, Tea Fluksi]. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2012. (Zagreb ITG). - 264 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm. - (Izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva, 1846-5544 ; knj. 56)
Zastupljeni autori: Ljiljana Črnjar, Ljiljana Vugrinec, Ilija Pejić, Željko Prohaska, Dina Kraljić, Nataša Vojnović, Nikola Solomun, Igor Kuzmić, Ljiljana Krpeljević, Andreja Grošelj, Klaudija Ladan, Nada Radman, Đurđica Pugelnik, Andreja Žele, Tjaša Mrgole Jukič, Ksenija Trs, Svjetla Basara. - Nakl. 300 primj. - Tekst na hrv. i sloven. jeziku. - Str. 1-6: Predgovor ; Foreword / Frida Bišćan. - Bibliografija uz većinu radova; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789536001828 : 100 HRK
021.65(497.5)
(497.5)
(063)
HK12-00092

OKRUGLI stol Slobodan pristup informacijama (11 ; 2011 ; Zagreb)
Slobodan pristup informacijama : 11. okrugli stol, [Zagreb, 9. prosinca 2011.] : zbornik radova / [organizatori Hrvatsko knjižničarsko društvo, Komisija za slobodan pristup informacijama i slobodu izražavanja [i] Odsjek za informacijske znanosti Filozofskog fakulteta u Zagrebu, Katedra za bibliotekarstvo] ; uredile Ana Barbarić i Ivana Hebrang Grgić ; [prijevod s engleskog i na engleski jezik Tea Fluksi ; prijevod sa slovenskog jezika Ana Barbarić]. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2012. (Zagreb : Denona). - XIV, 126 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva, 1846-5544 ; knj. 58)
Na spor. nasl. str.: 11. okrugli stol o slobodnom pristupu informacijama Knjižnice u društvu znanja = 11th Round Table on Free Access to Information Libraries in the Knowledge Society. - Zastupljeni autori: Hajrudin Hromadžić, Davorka Bastić, Tatjana Nebesny, Harald von Hielmcrone, Aleksandra Horvat, Karmen Štular Sotošek, Edita Bačić, Dubravka Pađen Farkaš, Srđan Lukačević, Elli Pecotić, Ana Barbarić, Ivana Hebrang Grgić, Hellen Niegaard, Dunja Seiter-Šverko, Helena Štimac Radin. - Nakl. 300 primj. - Str. VII-XIV: Predgovor ; Preface / Ana Barbarić i Ivana Hebrang Grgić. - Bilješke o autorima: str. 112-116. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789536001880 : 95 HRK
021
(063)
HK12-00093

PEJIĆ, Ilija
Priča o knjizi na kotačima : povijest Bibliobusne službe Narodne knjižnice "Petar Preradović" Bjelovar : (1972.-2012.) / Ilija Pejić, Željko Prohaska. - Bjelovar : Narodna knjižnica Petar Preradović, 2012. ([Bjelovar] : Amanita). - 55 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 54-55.
ISBN 9789539973641
021.65(497.5Bjelovar)
(497.5Bjelovar)
"1972/2012"
HK12-00094

PLEVNIK, Danko
Tolle lege : za slobodu čitanja / Danko Plevnik. - Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu, 2012. (Zagreb : ITG). - 274 str. ; 21 cm.
Slika autora i bilješka o njemu: str. [275]. - Bibliografija: str. 241-244. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789535001157 : 180 HRK
028
HK12-00095

RENIĆ, Zorka
Narodna knjižnica "Petar Preradović" Bjelovar : od časničkog kasina do novog tisućljeća / Zorka Renić, Tatjana Kreštan. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo ; Bjelovar : Narodna knjižnica "Petar Preradović", 2012. (Zagreb : Denona). - 243 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm. - (Izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva. Niz Hrvatsko knjižničarstvo, 1848-493X ; knj. 1)
Nakl. 200 primj. - Bilješke o autoricama: str. 237. - Bibliografija: str. 225-235 ; Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789539973658 (Narodna knjižnica "Petra Preradović") : 200 HRK
027.022(497.5Bjelovar)(091)
027.9(497.5Bjelovar)(091)
(497.5Bjelovar)
HK12-00096

SAVJETOVANJE za narodne knjižnice u Republici Hrvatskoj (8 ; 2011 ; Sveti Martin na Muri)
Knjižnica komunikacijsko i multikulturalno središte lokalne zajednice : zbornik radova / 8. savjetovanje za narodne knjižnice u Republici Hrvatskoj ; [glavni organizator savjetovanja Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu ; priredila za tisak Jelica Leščić]. - Zagreb : Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 391 str. : ilustr., graf. prikazi ; 25 cm.
Savjetovanje održano u Svetom Martinu na Muri od 18. do 21. svibnja 2011. - Zastupljeni autori: Aleksandra Horvat, Milena Bon, Ismena Meić, Zdenka Sviben, Dunja Holcer, Sanja Radin-Mačukat, Davorka Pšenica, Nada Radman, Mladen Masar, Vesna Gregurović, Klaudija Ladan, Nada Topić, Tomislav Staničić, Elli Pecotić, Petar Lukačić, Sanja Bunić, Karmen Krnčević, Antonija Miše, Helena Novak, Dijana Sabolović-Krajina, Iva Ciceran, Ilija Pejić, Vladimir Strugar, Gillian Harris, Ivanka Stričević, Ljiljana Sabljak, Marina Lončar, Boris Badurina, Darko Lacović, Snježana Stanarević, Frida Bišćan, Milko Belevski, Gordana Miolin, Siniša Petković, Marijana Špoljarić, Višnja Cej, Tea Grašić-Kvesić, Jadranka Račić, Katja Matković Mikulčić, Morana Peranić, Gordana Dumbović, Natalija Antić Bjelac,. - Tekst na hrv. i na engl. jeziku. - Bibliografija uz većinu radova; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summaries ; Sažetak. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789535001140
027.022(497.5)
(497.5)
(063)
HK12-00097

SEMINAR arhivi, knjižnice, muzeji: mogućnosti suradnje u okruženju globalne informacijske infrastrukture (15 ; 2011 ; Poreč)
15. seminar Arhivi, knjižnice, muzeji, [Poreč, 23.-25. studenoga 2011.] : mogućnosti suradnje u okruženju globalne informacijske strukture : zbornik radova / [organizatori Hrvatsko muzejsko društvo [i] Hrvatsko arhivističko društvo [i] Hrvatsko knjižničarsko društvo] ; uredili Damir Hasenay i Maja Krtalić ; [prijevod s engleskog na hrvatski jezik Sanja Kovačević ; prijevod [sažetaka] na engleski jezik Tea Fluksi ; predmetno kazalo Drahomira Gavranović]. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2012. (Zagreb : Denona). - XIV, 463 str. : ilustr., graf. prikazi ; 24 cm. - (Izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva, 1846-5544 ; knj. 57)
Zastupljeni autori: Mirna Willer, Ana Barbarić, Darko Knez, Alenka Šauperl, Dora Bošković, Ana Filep, Sonja Špiranec, Tomislav Ivanjko, Tinka Katić, Gordon Dunsire, Predrag Perožić, Tanja Buzina, Draženko Celjak, Miroslav Milinović, Radovan Vrana, Željko Rajter, Leonardo Jelenković, Vlatka Lemić, Anita Papić, Tomislav Jakopec, Ivana Čadovska, Zoran Velagić, Blanka Bunjevac, Martina Jošavac, Josipa Selthofer, Mirna Gilman, Mileva Stupar, Jasna Horvat, Nives Tomašević, Drahomira Gavranović, Berislav Majhut, Kristina Feldvari, Vikica Semenski, Ljiljana Aleksić-Kulakovski, Diana Polanski, Vikica Semenski, Ana Vukadin, Marula Vujasinović, Marina Vinaj, Ivana Knežević, Jelena Lešaja, Matija Brumen, Alenka Blatnik, Tina Đaković, Mladen Mesar, Miha Špiček, Gregor Ilaš, Gordana Miolin, Marijana Mišetić, Nevia Raos. - Nakl. 300 primj. - Str. IX-XXIV: Predgovor ; Foreword / Damir Hasenay i Maja Krtalić. - Popis kratica: str. 457-458. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summaries. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536001873 : 200 HRK
02
069
930.25
(063)
HK12-00098

SPOMENAR Gradske knjižnice i čitaonice Petrinja / [urednica Gordana Dumbović]. - Petrinja : Gradska knjižnica i čitaonica, 2012. (Zagreb : Printera grupa). - 170 str. : ilustr., faks. u bojama ; 21 cm.
Nakl. 500 primj.
ISBN 9789535727606 : 70 HRK
027.52(497.5Petrinja)
(497.5Petrinja)
(067.5)
HK12-00099

UVJETI za funkcionalnost predmetnih autoriziranih podataka : konceptualni model / IFLA-ina Radna skupina za Uvjete za funkcionalnost predmetnih preglednih zapisa (FRSAR) ; urednice Marcia Lei Zeng, Maja Žumer i Athena Salaba ; odobrio Stalni odbor IFLA-ine Sekcije za klasifikaciju i indeksiranje u lipnju 2010. ; [s engleskog preveo Predrag Perožić]. - Zagreb : Hrvatsko knjižničarsko društvo, 2012. ([Zagreb] : Denona). - 74 str. : graf. prikazi ; 24 cm. - (Povremena izdanja Hrvatskoga knjižničarskog društva. Novi niz, 1334-7667 ; 29)
Prijevod djela: Functional requirements for subject authority data (FRSAD). - Na vrhu nasl. str.: International Federation of Library Associations and Institutions = Međunarodni savez knjižničarskih društava i ustanova. - Nakl. 200 primj. - Bibliografija: str. [72]-73; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536001804 : 100 HRK
025.4
004.652.4:025.4
HK12-00100

Vidi br.: HK12-01965

Vidi br.: HK12-01965

Vidi br.: HK12-00084

Vidi br.: HK12-00084

Vidi br.: HK12-01926

Vidi br.: HK12-03533

Vidi br.: HK12-03533

Vidi br.: HK12-03723

Vidi br.: HK12-02073

Vidi br.: HK12-00083

Vidi br.: HK12-00080

Vidi br.: HK12-03209

Vidi br.: HK12-00096

Vidi br.: HK12-00085

Vidi br.: HK12-00081

030   Opća referentna djela

HRVATSKI opći leksikon : [A - Ž] / [ilustracije Andreja Holenda, Zrinka Panjkota, Dubravka Rakoci ; crteži Borko Jurin ... [et al.] ; kartografija Tomislav Kaniški ... [et al.] ; glavni urednik Mladen Klemenčić]. - Zagreb : Leksikografski zavod Miroslav Krleža, 2012. (Čakovec : "Zrinski"). - XVI, 1535 str. : ilustr. (pretežno u bojama), zemljop. crteži u bojama ; 28 cm.
Podnasl. preuzet s hrpta. - Zemljop. crteži i na unut. str. om. listova. - Str. V: Predgovor / Ivana Crljenko ... [et al.]. - Kratice: str. XVI, [1537].
ISBN 9789532680218
030
HK12-00101

LEBEAUME, Joël
Dokéo : enciklopedija za nove generacije : kako stvari rade : saznaj sve o 250 znanstvenih i tehnoloških izuma / tekst Joël Lebeaume i Clément Lebeaume ; ilustratori Didier Balicevic ... [et al.] ; [s francuskoga prevela Vjera Lopac]. - Zagreb : Školska knjiga, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 113 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Prijevod djela: Dokéo. - Tiskano u Maleziji. - Leksikon: str. [114-119]. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789530619807 : 145 HRK
030
(02.053.2)
HK12-00102

VELIKA ilustrirana dječja enciklopedija / [preveli i priredili Tamara Slišković ... [et al.] ; urednica Lidija Zozoli]. - Novo izd. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 600 str. : ilustr. u bojama ; 29 cm.
Prijevod djela: Children's illustrated encyclopedia. - Tiskano u Kini. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789531411424 : 598 HRK
030
(02.053.2)
HK12-00103

WALPOLE, Brenda
Želim znati zašto Sunce izlazi : i druga pitanja o vremenu i godišnjim dobima / Brenda Walpole ; [tekst prevela Marija Kolovrat ; ilustracije Terry Gabbey ... et al.]. - Zagreb : Lusio, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 32 str. : ilustr. u bojama ; 28 cm.
Prijevod djela: I wonder why the sun rises. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533300009
030
(02.053.2)
HK12-00104

050   Serijske publikacije

HRVATSKI Tovarnik : list prognanih Tovarničana i Ilačana : 1993.-1997. : katalog izložbe : Tovarnik 12.-30. lipnja 2012. / [autor [priređivač] kataloga izložbe Šimun Penava]. - Zagreb : Hrvatski memorijalno-dokumentacijski centar Domovinskog rata, 2012. ([Lukavec] : Tiskara Rotim i Market). - 33 str. : ilustr. ; 30 cm.
Om. nasl. - Podatak o izložbenom prostoru neutvrđen.
ISBN 9789537439446
050(497.5Tovarnik)
(497.5Tovarnik)
"1993/1997"
(083.824)
HK12-00105

Vidi br.: HK12-00391

Vidi br.: HK12-03098

Vidi br.: HK12-00378

Vidi br.: HK12-00377

06   Organizacije. Društva. Udruge. Kongresi. Izložbe. Muzeji

"A što vi izviđate?" : smjernice za volontiranje u Savezu izviđača Hrvatske / [urednici Krunoslav Belinić, Gorana Kukić]. - Zagreb : Savez izviđača Hrvatske, 2012. ([s. l.] : Tiskara Offset). - 67 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Nakl. 500 primj.
ISBN 9789537123178
061.2-053.5/.6(497.5)(035)
379.83
(497.5)
(035)
HK12-00106

"NAGRADA Vladimir Nazor" za 2011. godinu : svečana dodjela 19. lipnja 2012. / [fotografije Zoran Bogdanović ... [et al.] ; urednica Ana Vraneša]. - Zagreb : Ministarstvo kulture Republike Hrvatske, 2012. (Zagreb : Printera grupa). - 52 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 28 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Ministarstvo kulture Republike Hrvatske ; knj. 11)
ISBN 9789533120195
06.068Nazor
"2011"
HK12-00107

10 godina Hrvatske zaklade za znanost / [urednici Ivica Kostović, Mirjana Maksić]. - Zagreb : Nacionalna zaklada za znanost, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 80 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
ISBN 9789539553416
061.27(497.5)
[001:061.27](497.5)
[001:061.61](497.5)
061.61(497.5)
378.3(497.5)
(497.5)
HK12-00108

120 godina od rođenja Josipa Broza Tita / urednik Tomislav Badovinac. - Zagreb : Savez društava "Josip Broz Tito" Hrvatske, 2012. (Zagreb : Grafocentar). - 62 str. : ilustr. u bojama, note ; 17 cm. - (Znanstvena biblioteka / Savez društava "Josip Broz Tito" Hrvatske ; sv. 6)
ISBN 9789539959584 : 15 HRK
061.75(497.5Kumrovec):929Tito, J. B.
32-051Tito, J. B.
(497.5Kumrovec)
HK12-00109

BERNARD, Christian
Neka bude tako! / Christian Bernard ; [prevela Ružica Lipovac]. - Zagreb : A.M.O.R.C., 2012. (Zagreb : Intergrafika). - 190 str. : ilustr. ; 21 cm.
Prijevod djela: So möge es sein.
ISBN 9789539533326
061.236.5
HK12-00110

BORČIĆ, Goran
Zbirka oružja Muzeja grada Splita = The Collection of Arms of the Split City Museum / [autor teksta] Goran Borčić ; [fotografije, photography by Zlatko Sunko ; prijevod, translated by Jelena Mrkonjić ; Eni Buljubašić, Brian Willems ; glavna urednica, editor-in-chief Elvira Šarić Kostić]. - Split : Muzej grada Splita, 2012. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 478 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 29 cm. - (Biblioteka Muzejske zbirke = Series Museum collections ; knj. = book 3)
Nakl. 500 primj. - Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku. - Str. [6]-7: Predgovor ; Foreword / Elvira Šarić Kostić. - Bilješka o voditelju Zbirke = A biography of manager of the Collection of Arms: str. 478-[479]. - Bibliografija ; References: str. 466-475 ; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536638543
069(497.5Split).51:623.44
623.44(091)
(497.5Split)
HK12-00111

CAFUTA, Ivanka
Radnički dom u Slavonskom Brodu : 1912.-2012. / [autorica izložbe i kataloga] Ivanka Cafuta. - Slavonski Brod : Muzej Brodskog Posavlja, 2012. (Slavonski Brod : Publicum). - 71 str. : ilustr. (djelomice u bojama), faks. u bojama ; 30 cm.
Izložba otvorena u Muzeju Brodskog Posavlja, Slavonski Brod, 20. listopada 2012. - Nakl. 300 primj. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. [72] i uz tekst.
ISBN 9789537116330
061.21(497.5Slavonski Brod)(091)
(497.5Slavonski Brod)
"1912/2012"
(083.824)
HK12-00112

CELESTIN, Vjekoslav
Vjekoslav Celestin : kustos osječkog Muzeja : 1893.-1936. : zbornik radova / priredila Hermine Göricke-Lukić. - Osijek : Muzej Slavonije, 2012. ([Osijek] : Grafika). - 249 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 25 cm.
Sadrži odabrane radove Vjekoslava Celestina. - Nakl. 200 primj. - Str. 5-29: Vjekoslav Celestin i njegova muzejska djelatnost / Hermine Göricke-Lukić. - Bibliografija radova V. Celestina: str. 246-249; bibliografske bilješke i bilješke uz uvodni tekst.
ISBN 9789536191536 : 100,00 HRK
069Celestin, V.
908(497.5-3Slavonija):069(497.5Osijek)
069(497.5Osijek):908(497.5-3Slavonija)
903/904(497.5Osijek)
(497.5Osijek)
(497.5-3Slavonija)
HK12-00113

DEWING, S. Cameron
Croatia, Serbia, & the EU : the legacy of ethnic nationalism in the accession process / S. Cameron Dewing. - Saarbrücken : LAP [i. e.] Lambert Academic Publishing, 2012. (Milton Keynes : Lightning Source). - 156 str. ; 23 cm.
Slika autorice na omotu. - Bibliografija: str. 145-156; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9783659157462
061.1EU:327.39(497.5)
061.1EU:327.39(497.11)
323.14(497.5)
323.14(497.11)
(4-6EU)
(497.5)
(497.11)
HK12-00114

DIABATÉ, Clio
Conoscere.it : un viaggio nel mondo delle istituzioni Italiane in Slovenia e in Croazia = Spoznati.it : potovanje v svet italijanskih ustanov v Sloveniji in na Hrvaškem / [autori, avtorji Clio Diabaté, Roberta Vincoletto, Maurizio Tremul ; vignettista, ilustrator Lorella Fermo ; realizzacione cartina, oblikovanje zemljevida Fabrizio Somma ; attribuzione delle foto, vir fotografij Dean Pellizer, Matia Ščukovt]. - Capodistria : Unione italiana = Koper : Italijanska unija = Talijanska unija, 2012. ([s. l.] : Littera picta). - 56 str. : ilustr. u bojama, zemljop. crteži u bojama ; 21 cm.
Om. nasl. - Podatak o autorima preuzet s poleđine nasl. lista. - Nakl. 10000 primj. - Tekst na tal. i na sloven. jeziku. - Abbreviazioni più comuni: str. 28; str. 56: Pogoste kratice.
ISBN 9789619131886
061.2(497.4=131.1)
061.2(497.5=131.1)
323.15(497.4=131.1):061.2
323.15(497.5=131.1):061.2
HK12-00115

DVAJST let Zavičajnog društva Hrvatskog zagorja "Zagorec" Sveta Nedelja : spomenica 1992.-2012. / [urednik Stjepan Čehulić]. - Sveta Nedelja : Zavičajno društvo Hrvatskog zagorja "Zagorec", 2012. (Sv. Nedelja : Zlatni ključ). - 98 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Nakl. 300 primj.
ISBN 9789535729501
061.2(497.5Sv. Nedelja)
(497.5Sv. Nedelja)
"1992/2012"
(067.5)
HK12-00116

ERNEČIĆ, Dražen
Dr. Leander Brozović : (Budimpešta, 1897. - Koprivnica, 1962.) : osnivač Muzeja grada Koprivnice, (pogled u biografiju) : o 115. obljetnici rođenja i 50. obljetnici smrti : Muzej grada Koprivnice, 21.12.2012. - 25.1.2013. / [tekstovi Dražen Ernečić, Venija Bobnjarić Vučković, Ada Vrtulek Gerić ; fotografije Draženka Jalšić Ernečić ; urednik kataloga Dražen Ernečić]. - Koprivnica : Muzej grada Koprivnice, 2012. (Koprivnica : Baltazar). - 31 str. : ilustr. (pretežno u bojama), faks. ; 27 cm.
Podatak o autorima preuzet iz kolofona. - Nakl. 500 primj. - Bibliografija uz svako poglavlje.
ISBN 9536243520
069-05Brozović, L.
(083.824)
HK12-00117

ESTULIN, Daniel
Institut Tavistock : razotkrivanje tehnika pranja mozga svjetskog centra za socijalni inženjering / Daniel Estulin ; [prijevod Goran Ćaćić]. - Zagreb : Teledisk, 2012. ([Zagreb] : Denona). - 269 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Tajna povijest čovječanstva)
Prijevod djela: Tavistock institute. - Bilješke: str. 253-269.
ISBN 9789537903008
061.236(100)
(100)
HK12-00118

EUČIONICA : sve što ste htjeli znati o ulasku Hrvatske u EU / [urednici Nataša Beširević, Irena Đokić, Mihaela Jurić ; vanjski suradnici-urednici Boris Hermeščec, Ivana Kovačić].]. - Zagreb : Europski edukacijski forum, 2012. (Zagreb : Red Point). - 224 str. ; 24 cm.
ISBN 9789535741909
061.1EU(035)
(035)
HK12-00119

GLOJNARIĆ, Mirko
Masonerija u Hrvatskoj / Mirko Glojnarić. - 1. "Almino" izd. - Beograd : Alma, 2012. (Beograd : Skripta internacional). - 136 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Svetlost / Alma ; knj. 9)
Reprint izd. iz 1940. - Nakl. 100 primj.
ISBN 9788679742742
061.236(497.5)
(497.5)
HK12-00120

GUIDE to Croatian museums and collections 2012 / [museum texts prepared by Markita Franulić ; texts on religous community collections prepared by Želimir Laszlo ; photographs Vladimir Alavanja ... [et al.] ; editor in chief Višnja Zgaga]. - Zagreb : Museum Documentation Centre, 2012. ([Zagreb] : Stega tisak). - 587 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Nakl. 1500 primj. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9789536664283 : 139 HRK
069(497.5)(036)
(497.5)
(036)
HK12-00121

HUDEC, Ivan, književnik
Matica slovenská Lipovliany (1996-2011) = Matica slovačka Lipovljani (1996.-2011.) / Ivan Hudec, Dragutin Pasarić ; [prijevod na slovački jezik, preklad pre slovenský Sandra Kralj]. - Kutina : Spiritus movens, 2012. (Zagreb : Denona). - 144 str. : ilustr. (pretežno u bojama), faks., note ; 29 cm.
Tekst na hrv. i slovač. jeziku. - Bilješke o autorima: str. 143. - Bibliografija: str. 143. - Sažeci na više jezika.
ISBN 9789537553234
061.2(497.5Lipovljani=162.4)(091)
323.15(497.5Lipovljani=162.4)(091)
(497.5Lipovljani)
(=162.4)
"1996/2011"
HK12-00122

ICOM CECA Conference Old Questions, new Answers (2011 ; Zagreb)
Old questions, new answers : quality criteria for museum education : proceedings of the ICOM CECA'11 Conference, Zagreb September 16-21, 2011 / editor Željka Jelavić ; co-editors Renata Brezinščak and Mila Škarić. - Zagreb : ICOM Croatia, 2012. ([Zagreb] : Denona). - 350 str. : ilustr. ; 24 cm.
Zastupljeni autori: George E. Hein, Žarka Vujić, Darko Babić, Metoda Kemperl, Rajka Bračun Sova, John Stevenson, Nicole Gesché-Koning, Marie-Clarté O'Neill, Colette Dufresne-Tasse, Elee S. Kirk, Sofía Marín Cepeda, Olaia Fontal Merillas, Janine Sprünker, Glòria Munilla, Daniel Winfree Papuga, Željka Miklošević, Denis Detling, Melissa de Vreede, Mila Milene Chiovatto, Maria Stella Silva, Jan Sas, Ruben Smit, Leena Tornberg, Kwang Sun Ahn, Antigone Mouchtouris, Sara Pérez López, Hana Gottesdiener, Jean-Christophe Vilatte, Kadriye Tezcan-Akmehmet, Li Wang, Gail Romano, Myriam Springuel, Caroline Lang, Olga Baird, Tierney K. Sneeringer, Marilia Xavier Cury, Katarina Ivanišin Kardum, Marija Crnčević, Marijana Cukrov, Christine Brehm, Renata Brezinščak, Hazlini Harun, Vesna Leiner, Carlos Beltrăo do Valle, Rakel Pétursdóttir, Milica Đilas, Litza Juhasz, Snežana Mišić, Aleksandra Stefanov, Marian Číž, Mira Francetić Malčić. - Bibliografija uz svaki rad; bibliografske bilješke uz tekst. - Sažeci na više jezika.
ISBN 9789539947611
069.12
(063)
HK12-00123

IZ povijesti AMORC-a Starog i mističnog reda Ruže i Križa / [prevela Ružica Lipovac]. - Zagreb : AMORC-knjige, [2012?] ([s. l. : s. n.]). - 32 str. ; 21 cm. - (Mali niz RC-spisa ; 1)
Om. nasl.
ISBN 9789539533340
061.236
HK12-00124

KOPRIĆ, Ivan
Europski upravni prostor / Ivan Koprić, Anamarija Musa, Goranka Lalić Novak. - Zagreb : Institut za javnu upravu, 2012. ([s. l.] : Top dan). - XV, 299 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Priručnici za stručno usavršavanje ; knj. 5)
Kratice: str. XII. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 279-286.
ISBN 9789535549093 : 130 HRK
061.1(4-6EU)
(4-6EU)
HK12-00125

KOŠĆAK, Ivan
Zavičajni etno muzej, Oštrice 9 / Ivan Košćak ; [stihovi Ladislava Blaži ; ilustracije Tomislav Vidačić ; fotografije Valentino Šafran]. - Varaždinske Toplice : "Tonimir", 2012. (Varaždinske Toplice : "Tonimir"). - 97 str. : ilustr. ; 30 cm.
Katalog izložbe. - Nakl. 400 primj. - Rječnik: str. 95-96. - Bilješka o autoru: str. 97.
ISBN 9789537610760 : 70 HRK
069:39(497.5Oštrice)
39(497.5Oštrice)
(083.822)
HK12-00126

KROATIENS anslutning till Europeiska unionen. - Stockholm : Fritze, 2012. (Stockholm : Elenders Sverige AB). - 121 str. ; 21 cm. - (Ds, 0284-6012 ; 2012, 19)
Na nasl. str.: Utrikesdepartementet, Regeringskansliet. - Pojmovi i kratice: str. 9-[11].
ISBN 9789138237564
061.1EU:327.39(497.5)
(497.5)
HK12-00127

LEPŠEGA ne kak je Međimorje : portreti kulturno-umjetničkih udruga Međimurske županije / priredio Stjepan Hranjec. - Čakovec : Matica hrvatska, Ogranak : Zajednica hrvatskih kulturno-umjetničkih udruga Međimurske županije, 2012. (Čakovec : "Zrinski"). - 183 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Knjižnica Matice hrvatske, Čakovec ; knj. 40 (54))
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789536138449 (Matica hrvatska, Ogranak Čakovec) : 100 HRK
061.237(497.5-3Međimurje)
(497.5-3Međimurje)
HK12-00128

LEWIS, Ralph Maxwell
Duhovna alkemija / Ralph M. Lewis ; preveo i priredio Ferdinand Kiefer ; [prevela Ružica Lipovac]. - 1. njem. izd., 1989. - Zagreb : A.M.O.R.C., 2012. ([s. l. : s. n.]). - 284 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Hantale Alchemie.
ISBN 9789539533333
061.236.5
HK12-00129

LOJKIĆ, Mladen
Vladari svijeta / Mladen Lojkić ; [predgovor Antun Abramović]. - 3. izd. - Daruvar : vlast. nakl., 2012. (Sesvete : Tiskara Grafocentar). - XVI, 384 str. ; 24 cm.
Predgovor III. izdanju knjige Vladari svijeta : str. V-X. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 375. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789539556486 : 160 HRK
061.236(091)
HK12-00130

LUKENDA, Marko
Živjeti negdje drugdje / Marko Lukenda. - Zagreb [i. e.] Beč : Hrvatska katolička misija, 2012. (Lukavec : Grafika Markulin). - 296 str. : ilustr. (pretežno u bojama), faks. ; 25 cm.
Str. 7-9: Predslovlje / Ilija Vrdoljak. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 293-294.
061.21(436=163.42)(091)
323.15(436=163.42)
(436.1)
(=163.42)
"1922/2010"
HK12-00131

MEIJER, Fik
Lekcije iz Rima : stranci u Rimskome Carstvu i u Europskoj uniji / Fik Meijer ; prevela s nizozemskog Snježana Cimić. - Zagreb : TIM press, 2012. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 115 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Incus)
Prijevod djela: Lessen uit Rome. - Bilješka o autoru: str. 115. - Bibliografija: str. 113-114 ; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537177577 : 85 HRK
061.1EU(091)
94(37)
(37)
"-07/+20"
HK12-00132

MILARDOVIĆ, Anđelko
Tri eseja o euroskepticizmu / Anđelko Milardović. - Zagreb : CPI [i. e.] Centar za politološka istraživanja, 2012. (Hrašće : Grafika Hrašće). - 252 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Globalizacija / Centar za politološka istraživanja ; knj. 7)
Bilješka o autoru: str. 251. - Bibliografija: str. 241-250; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537022259 : 169 HRK
061.1EU:316.653(497.5)
(497.5)
HK12-00133

NACIONALNA strategija stvaranja poticajnog okruženja za razvoj civilnoga društva od 2012. do 2016. godine / [prijevod Zvjezdana Kastrapeli]. - Zagreb : Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske, 2012. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 92, 98 str. ; 24 cm.
Oba su teksta tiskana u međusobno obratnim smjerovima. - Nakl. 1000 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Nasl. str. prištampanoga engl. prijevoda: National strategy for the creation of an enabling environment for civil society development from 2012 to 2016. - Predgovor ; Foreword: str. 7, 7. - Kratice ; Abbreviations: str. 9, 9. - Pojmovnik ; Glossary: str. 78-81, 84-87.
ISBN 9789537752057
061.2(497.5)
316.42(497.5):061.2
(497.5)
"2012/2016"
HK12-00134

PAMIĆ, Ivan
Hrvatski dom za Viganj i Nakovanu : sto godina djelovanja / Ivan Pamić. - Viganj : I. Pamić, 2012. (Korčula : Tiskara Marasa). - 104 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 21 cm.
Nakl. 250 primj. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 102. - Summary.
ISBN 9789535743200
061.237(497.5Viganj)(091)
908(497.5Viganj)
(497.5Viganj)
(210.1Pelješac)
"191/201"
HK12-00135

PAVAN, Marijan
20 godina Hrvatske paneuropske unije u Karlovcu / Marijan Pavan ; [fotografije Zvonimir Gerber ... et al]. - Karlovac : Hrvatska paneuropska unija, Ogranak, 2012. (Zagreb : ITG). - 135 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Str. 5-6: Predgovor / Ivan Vučić. - Str. 129-135: Pogovor / Pavo Barišić. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536921157
061.21(497.5Karlovac)
(497.5Karlovac)
"1992/2012"
HK12-00136

PEČARIĆ, Josip E.
Zabranjeni akademik : prijevarom u HAZU?! / Josip Pečarić. - Zagreb : J. Pečarić, 2012. (Zagreb : Element). - 439 str. ; 21 cm.
ISBN 9789537575052
061.12(497.5)
(049.2)
HK12-00137

PEK, Branko
Naš opstanak : zbornik Zajednice povratnika Osječko-baranjske županije izdan povodom 20. obljetnice osnutka / Branko Pek ; [fotografije Branko Pek ... et al.]. - Osijek : Studio HS internet, 2012. (Osijek : Studio HS internet). - 200 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Nakl. 200 primj.
ISBN 9789537630461
061.23(497.5-3Podunavlje)
314.745.3-054.75(497.5-3Podunavlje)
(497.5-3Podunavlje)
"1992/2012"
(063)
HK12-00138

PETRIĆ, Nevenka
Drnjanske đurđice : portret Udruge žena "Hrvatsko srce" Drnje iz Drnja : povodom 75. obljetnice Udruge / Nevenka Petrić. - Koprivnica : Bogadigrafika ; Drnje : Udruga žena "Hrvatsko srce", 2012. ([s. l. : s. n.]). - 96 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 20 cm.
ISBN 9789537661083 (Bogadigrafika)
061.2-055.2(497.5Drnje)
(497.5Drnje)
(067.5)
HK12-00139

PROCJENA stanja razvoja organizacija civilnoga društva u Republici Hrvatskoj : izvještaj istraživanja u 2011. godini. - Zagreb : Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva, 2012. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 156 str. : graf. prikazi ; 21 cm.
Nakl. 200 primj. - Str. 10-13: Uvod / Cvjetana Plavša-Matić.
ISBN 9789537885014
061.2(497.5)
316.42(497.5):061.2
"2011"
(497.5)
HK12-00140

PROFESORE, za koju ste se stranku jutros odlučili? : osvrt Upravnog odbora Ogranka Matice hrvatske u Metkoviću na knjigu Ivana Jurića 40 godina djelovanja Ogranka Matice hrvatske u Metkoviću / [fotografije Ivo i Marin Veraja ; glavni urednik Ratko Krstičević]. - Metković : Matica hrvatska, Ogranak, 2012. (Split : Dalmacija papir). - 88 str. : ilustr., faks. ; 21 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 81-82.
ISBN 9789537141158
061.2(497.5Metković)
(497.5Metković)
(067.5)
(049.3)
HK12-00141

RIMAN, Barbara
Slovenski dom Kulturno prosvetno društvo Bazovica. : (1947-2007) / Barbara Riman, Kristina Riman ; [prevod v slovenski jezik Mojca Fürst Đurica]. - 2. dopolnjena izd. ob 65. obletnici društva. - Reka, : Solutio Slovenski dom KPD, 2012. ([s. l.] : [s. n.]). - 391 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bibliografija: str. 389-391 ; bibliografske bilješke uz tekst. - Povzetek ; Sommario.
ISBN 9789537332082 (Solutio)
061.2-054.57(497.5Rijeka=163.6)(091)
323.15(497.5=163.6)(091)
(497.5Rijeka)
(=163.6)
"1947/2007"
HK12-00142

SPOMEN-ZBORNIK Ogranka Matice hrvatske u Makarskoj : u povodu 40. obljetnice osnivačke i 20. obljetnice obnoviteljske skupštine (1971.-1991.-2011.) : na braniku domovine / [fotografije Krešimir Žanetić ... [et al.] ; urednik Ivan Ivanda]. - Makarska : Matica hrvatska, Ogranak, 2012. (Dugi Rat : Tiskara Poljica). - 140 str. : ilustr, faks. ; 26 cm.
Nakl. 500 primj.
ISBN 9789536796304
061.2(497.5Makarska)
(497.5Makarska)
(067.5)
HK12-00143

ŠKVORČEC, Elizabeta
Mladi u Oroslavju : pet godina rada Udruge mladih Feniks / Elizabeta Škvorčec ; [fotografije Tomislav Pelko ... et al.]. - Oroslavje : Udruga mladih Feniks, 2012. (Krapina : Službeni glasnik). - 48 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Nakl. 400 primj.
ISBN 9789535716006
061.2-053.6(497.5Oroslavje)
(497.5Oroslavje)
(067.5)
HK12-00144

ŠOLA, Tomislav
Eternity does not live here any more : a glossary of museum sins / Tomislav S. Šola. - Zagreb : T. S. Šola, 2012. (Zagreb : Hitra produkcija knjiga). - 312 str. : ilustr. ; 21 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bilješka o autoru: str. 307-311. - Bibliografija: str. 302-306; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789535713609
069.1
HK12-00145

ŠÖMEN, Branko
Povijest slobodnog zidarstva u Hrvatskoj / Branko Šömen. - 1. izd. - Zagreb : Profil knjiga, 2012-. - sv. ; 24 cm.
ISBN 9789533131634 (cjelina)
061.236(497.5)(091)
(497.5)
"17/19"


1 : Mudrost / [izrada kazala Branka Šömen]. - 2012. (Zagreb : Profil). - 912 str., XXXII str. s tablama (djelomice u bojama).
Str. 15-17: Riječ velikog majstora Velike lože Hrvatske / Dragan Kukavica. - Bibliografija uz svako poglavlje. - Imensko kazalo.
ISBN 9789533131627

HK12-00146

ŠULEK, Mato
Kulturno-umjetničko društvo "Moslavčanka", Donja Gračenica : 1980.-2011. : [monografija] / Mato Šulek. - Donja Gračenica : KUD "Moslavčanka", 2012. (Novska : Roka). - 112 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 31 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 110. - Bibliografija: str. 109.
ISBN 9789535720805
061.2(497.5Donja Gračenica)(091)
(497.5Donja Gračenica)
"1980/2011"
HK12-00147

TORNADO : prvih 50 godina : 6. rujna 1962. - 6. rujna 2012. / [glavni urednik Željko Bačić]. - Zagreb : Družina izviđača "15. samostalna četa Tornado", 2012. ([Zagreb] : Grafik.net). - 123 str. : ilustr. u bojama ; 27 cm.
Nakl. 200 primj.
ISBN 9789535729907
061.2-053.2(497.5Zagreb)
379.83-053.2(497.5Zagreb)
(497.5Zagreb)
"1962/2012"
(067.5)
HK12-00148

Vidi br.: HK12-03122

Vidi br.: HK12-03252

Vidi br.: HK12-03639

Vidi br.: HK12-02205

Vidi br.: HK12-02195

Vidi br.: HK12-02244

Vidi br.: HK12-03259

Vidi br.: HK12-02488

Vidi br.: HK12-03542

Vidi br.: HK12-02249

Vidi br.: HK12-02984

Vidi br.: HK12-02836

Vidi br.: HK12-03118

Vidi br.: HK12-02497

Vidi br.: HK12-03284

Vidi br.: HK12-02834

Vidi br.: HK12-01506

Vidi br.: HK12-03107

Vidi br.: HK12-02772

Vidi br.: HK12-00961

Vidi br.: HK12-03256

Vidi br.: HK12-03647

Vidi br.: HK12-00877

Vidi br.: HK12-03119

Vidi br.: HK12-02737

Vidi br.: HK12-03543

Vidi br.: HK12-03693

Vidi br.: HK12-03543

Vidi br.: HK12-03513

Vidi br.: HK12-03513

Vidi br.: HK12-03105

Vidi br.: HK12-05957

Vidi br.: HK12-00115

Vidi br.: HK12-06135

Vidi br.: HK12-03697

Vidi br.: HK12-03104

Vidi br.: HK12-03677

Vidi br.: HK12-00113

Vidi br.: HK12-03644

Vidi br.: HK12-03142

Vidi br.: HK12-01006

Vidi br.: HK12-05234

Vidi br.: HK12-01429

Vidi br.: HK12-03112

Vidi br.: HK12-03533

Vidi br.: HK12-03533

Vidi br.: HK12-00238

Vidi br.: HK12-00108

Vidi br.: HK12-06209

Vidi br.: HK12-06209

Vidi br.: HK12-03695

Vidi br.: HK12-03609

Vidi br.: HK12-02816

Vidi br.: HK12-02826

Vidi br.: HK12-02841

Vidi br.: HK12-03239

Vidi br.: HK12-03671

Vidi br.: HK12-03671

Vidi br.: HK12-00114

Vidi br.: HK12-03087

Vidi br.: HK12-03092

Vidi br.: HK12-03091

Vidi br.: HK12-03696

Vidi br.: HK12-05989

Vidi br.: HK12-03674

Vidi br.: HK12-05692

Vidi br.: HK12-02552

Vidi br.: HK12-01424

Vidi br.: HK12-03181

Vidi br.: HK12-01026

Vidi br.: HK12-03660

Vidi br.: HK12-03272

Vidi br.: HK12-03103

Vidi br.: HK12-02496

Vidi br.: HK12-00985

Vidi br.: HK12-02495

Vidi br.: HK12-03064

Vidi br.: HK12-02491

Vidi br.: HK12-03258

Vidi br.: HK12-03184

Vidi br.: HK12-02785

Vidi br.: HK12-03085

Vidi br.: HK12-03666

Vidi br.: HK12-01085

Vidi br.: HK12-02175

Vidi br.: HK12-02164

Vidi br.: HK12-02357

Vidi br.: HK12-03679

Vidi br.: HK12-03435

Vidi br.: HK12-02751

Vidi br.: HK12-02181

Vidi br.: HK12-03683

Vidi br.: HK12-03153

Vidi br.: HK12-03082

Vidi br.: HK12-02809

Vidi br.: HK12-03164

Vidi br.: HK12-03128

Vidi br.: HK12-00502

Vidi br.: HK12-06118

Vidi br.: HK12-03225

Vidi br.: HK12-00098

Vidi br.: HK12-03144

Vidi br.: HK12-00995

Vidi br.: HK12-02808

Vidi br.: HK12-02505

Vidi br.: HK12-02553

Vidi br.: HK12-03283

Vidi br.: HK12-03672

Vidi br.: HK12-03109

Vidi br.: HK12-03121

Vidi br.: HK12-05970

Vidi br.: HK12-00956

Vidi br.: HK12-03646

Vidi br.: HK12-03575

Vidi br.: HK12-03662

Vidi br.: HK12-03079

Vidi br.: HK12-01027

Vidi br.: HK12-02734

Vidi br.: HK12-03133

Vidi br.: HK12-02492

070   Novinarstvo. Novinstvo

ABRAHAMSON, Kjell Albin
Balkan betyder berg / Kjell Albin Abrahamson. - Stockholm : Fischer & Co, 2012. [i. e.] 2013. (Malmö : Holmbergs). - 270 str. ; 21 cm.
ISBN 9789186597436
070.42Abrahamson, K. A.
355.012(497.1)
821.113.6-94
(497.1)
"1991/1995"
HK12-00149

PERIODI hrvatske periodike : ili kako čitati istu od polovice 19. stoljeća do danas : zbornik radova studenata treće godine Odjela za kulturologiju smjerova: Knjižničarstvo, Medijska kultura i Kulturalni menadžment Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku / [prijevod sažetaka Dubravka Papa ; urednice Dinka Kovačević, Marina Vinaj]. - Osijek : Odjel za kulturologiju Sveučilišta J. J. Strossmayera, 2012. (Osijek : Grafika). - 334 str. : ilustr., faks. ; 30 cm.
Zastupljeni autori: Ines Tonković, Patricija Petrićević, Anita Kovačević, Srđan Kovačević, Tamara Borbaš, Ana-Marija Ljubej, Kristina Opačak, Alana Fištrović, Ivana Macokatić, Helena Spahić, Danko Delač, Tomislav Kujundžija, Andrej Rašljanin, Andreja Čičak, Gordan Ćelić, Ana Rajić, Mateja Miklošić, Jelena Rebić, Ana Tot, Lucia Marketić, Željka Geto, Ana Gavranić, Žana Jamaković, Andrea Mikić, Vlatko Franjin, Domagoj Juratovac, Danica Bukna, Zen Špehar, Antonio Bunoza, Anita Dominiković, Nina Pašalić, Vlatka Balaš, Jelena Bosanac, Sonja Nedić, Ida Jurković, Maja Rič, Lucija Matić, Iva Ćurić, Maša Nikolić, Marin Bilandžić, Mirna Šmit, Ana Božić, Valerija Šerbedžić, Ana Barišin, Dolores Beraja, Tatjana Behin, Ivana Čepo, Anita Glavaš, Franjo Opačak, Dorotea Zovko, Ana Klaić, Ivana Banožić, Ivan Tot, Alen Žuškić,. - Nakl. 500 primj. - Str. [5]-6: Uvodnik / Dinka Kovačević, Marina Vinaj. - Bibliografija iza većine radova i bibliografske bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789536931538
070(497.5Osijek)(091)
821.163.42:050
[050:82](497.5Osijek)
"1850/2010"
(497.5Osijek)
(082)
HK12-00150

TEHNIČKI popis gradiva [Elektronička građa] : po nalogu Državnog arhiva : VND online / glavni urednik Darko Odorčić. - Zagreb : Vjesnik, Vjesnikova novinska dokumentacija, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) : u bojama ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Acrobat Adobe Reader. - Stv. nasl. s naljepnice diska.
070(497.5)
(060.1/.9)
002
(086)
HK12-00151

Vidi br.: HK12-05495

Vidi br.: HK12-01465

Vidi br.: HK12-00076

Vidi br.: HK12-01468

08   Poligrafije. Publikacije za djecu i mlade. Službene publikacije

BERNER, Rotraut Susanne
Karlo nogometaš / [tekst i ilustracije] Susanne Berner Rotraut ; [prijevod Dunja Flegar]. - 1. izd. - Zagreb : Planet Zoe, 2012. ([s. l. : s. n.]). - [32] str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Prijevod djela: Karlchen vor, noch ein Tor!. - Bilješka o autorici: str. [32].
ISBN 9789537685379 : 79 HRK
087.5
796.332
(02.053.2)
HK12-00152

BUCHHOLZ, Quint
Lijepo spavaj medvjediću / Quint Buchholz ; [prijevod Dunja Flegar]. - 1. izd. - Zagreb : Planet Zoe, 2012. ([s. l. : s. n.]). - [34] str. : ilustr u bojama ; 29 cm.
Prijevod djela: Schlauf gut, kleiner Bär.
ISBN 9789537685362 : 99 HRK
087.5
HK12-00153

CETINA, Jadranka
Peknjica / Jadranka Cetina ; [ilustrirala Desa Dessardo Markić]. - Kastav : Matica hrvatska, Ogranak : Društvo "Naša djeca" ; fRijeka] : Naklada Kvarner, 2012. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - [28] str. : ilustr. u bojama ; 30 cm. - (Biblioteka Zavičaj / Matica hrvatska, Ogranak Kastav ; knj. 4)
Rječnik na unut. str. 2. om. lista.
ISBN 9789537773175 (Naklada Kvarner) : 60 HRK
087.5
39:664.6(497.5-3Istra)
(497.5-3Istra)
(02.053.2)
HK12-00154

ĐOKIĆ, Ana
O Djevojčici koja nije znala crtati, Velikom Čarobnjaku i zaljubljenom krokodilu / [tekst] Ana Đokić & [ilustracije] Darko Macan. - [Zagreb] : Knjiga u centru, 2012. ([Zagreb] : Studio Moderna). - 24 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm. - (Biblioteka Slikovnica - prozor u svijet.)
ISBN 9789537514563 : 98 HRK
087.5
HK12-00155

FRANJIĆ, Josipa
Zimske radosti / Josipa Franjić Radulović ; [ilustracije Gordana Ivković]. - Zagreb : Naklada Bombon, [2012?] ([s. l. : s. n.]). - 28 str. : ilustr. u bojama, note ; 29 cm.
ISBN 9789535665113
087.5
821.163.42-93-1
821.163.42-93-34
379.825-053.4:7
(02.053.2)
HK12-00156

GULJAŠEVIĆ, Ivana
Čovječuljak Snovuljak / Ivana Guljašević. - Zagreb : Igubuka, 2012. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 27 str. : ilustr. u bojama ; 21 X 23 cm + 1 audio video DVD + plakat ([1] presavijeni list). - (Biblioteka Dugina vrata)
Bilješka o autorici: str. [29].
ISBN 9789535649410 : 98 HRK
087.5
821.163.42-93-32
HK12-00157

HORVAT, Nada
Mica Akrobatkinja / napisala Nada Horvat ; oslikala Iva Višošević. - Zagreb : Sipar, 2012. (Zagreb : Stega tisak). - [20] str. : ilustr. u bojama ; 22 cm. - (Biblioteka Čudovišta)
ISBN 9789536415847 : 90 HRK
087.5
HK12-00158

HORVAT, Nada
Mica Krotiteljica Oblaka / napisala Nada Horvat ; oslikala Iva Višošević. - Zagreb : Sipar, 2012. (Zagreb : Stega tisak). - [20] str. : ilustr. u bojama ; 22 cm. - (Biblioteka Čudovišta)
ISBN 9789536415854 : 90 HRK
087.5
HK12-00159

KOVAČEVIĆ, Anita
Pero iz Gradske knjižnice iliti priča o prijateljstvu / [tekst i ilustracije] Anita Kovačević. - [S. l. : [s. n.], 2012. ([Zagreb] : Printera). - 20 str. : ilustr. ; 21 cm.
ISBN 9789535684701 : 70 HRK
087.5
HK12-00160

KUNŠTIĆ, Marta
Ana i sasvim neobična bilježnica / napisala i ilustrirala Marta Kunštić. - Koprivnica : Ž. Kunštić : Baltazar, 2012. (Koprivnica : Baltazar). - [18] str. : ilustr. u bojama ; 31 cm.
Nakl. 300 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789537674168 (Baltazar)
087.5
HK12-00161

MILUN, Koraljka
Sofija sova čuvarica snova / Koraljka Milun ; ilustriracije Maja Pušić Čerić. - Zagreb : Ibis grafika, 2012. ([s. l. : s. n.]). - [28] str. : ilustr. u bojama, note ; 25 cm.
ISBN 9789536927692 : 70,00 HRK
087.5
HK12-00162

PERVAN, Jelena
Pjegava Iva / Jelena Pervan ; ilustrirao Stjepan Lukić. - Varaždin : Evenio, 2012. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - [28] str. : ilustr. u bojama ; 22 cm. - (Biblioteka Iva.)
ISBN 9789535615774 : 90 HRK
087.5
HK12-00163

PETRLIK-HUSEINOVIĆ, Andrea
Ljubav / Andrea Petrlik Huseinović. - 1. izd. - Zagreb : Kašmir promet, 2012. (Lukavec : Grafika Markulin). - [28] str. : ilustr. ; 26 cm.
Nakl. 600 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. [26].
ISBN 9789533010403 : 99,00 HRK
087.5
821.163.42-93-84
HK12-00164

PETRLIK-HUSEINOVIĆ, Andrea
Love / Andrea Petrlik Huseinović ; [translated by Erika Katačić Kožić]. - Zagreb : Kašmir promet, 2012. (Lukavec : Grafika Markulin). - [28] str. : ilustr. u bojama ; 26 cm.
Slika autorice i bilješka o njoj: str. [26].
ISBN 9789533010410 : 119,00 HRK ; 15,75 EUR
087.5
821.163.42-93-84=111
HK12-00165

VARGA, Ljerka
Pustolovine mede od zelenog pliša / [tekst i ilustracije] Ljerka Varga. - Velika Gorica : vlast. nakl., 2012. (Vrbovec : I.T.M.). - 30 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
Stihovi. - Nakl. 150 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. 26.
ISBN 9789535722526
087.5
HK12-00166

VICKIĆ Rusijan, Loreta
Morsko blago : der schatz des meeres = morski zaklad = il tesoro del mare = the seatreasure / Loreta Vickić Rusijan ; [prijevod Marion Lang ... et al.]. - Mali Lošinj : vlast. nakl., 2012. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - [26] str. : ilustr. u bojama ; 20 X 28 cm.
Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Tekst na više jezika.
ISBN 9789535713401
087.5
821.163.42-93-32=00
HK12-00167

VIDMAR, Svebor
Posljednji zmaj / [tekst i ilustriracije] Svebor Vidmar. - Zagreb : Sipar, 2012. (Zagreb ; Stega tisak). - 57 str. : ilustr. u bojama ; 31 cm. - (Biblioteka Čudovišta)
Ilustr. i na unutre. str. om. lista. - Bilješka o autoru str. [65].
ISBN 9789536415861 : 140,00 HRK
087.5
821.163.42-34
HK12-00168

ZUBOVIĆ, Sonja
Kako se gleda abeceda / Sonja Zubović ; ilustrirali mališani Dječjeg vrtića "Savski gaj" i učenici osnovnih škola "Savski gaj", "Julije Klović", "Dr. Ante Starčević" i "Većeslav Holjevac" iz Zagreba ; [likovna urednica Irena Lenard]. - 7. izd. ; 1. u ovoj biblioteci. - Zagreb : Alfa, 2012. ([Lukavec : Grafika Markulin]. - 32 str. : ilustr. u bojama ; 29 cm + 1 zvučni CD
ISBN 9789532973471 : 85 HRK
087.5
HK12-00169

ŽIVOTINJE u prirodi / ilustrirao Radivoj Bogičević ; [prevela i uredila Ivanka Borovac]. - Zagreb : Begen, 2012. (Split : Slobodna Dalmacija). - 160 str. : ilustr. u bojama ; 30 cm.
ISBN 9789532742114
087.5
HK12-00170

Vidi br.: HK12-03854

Vidi br.: HK12-03831

Vidi br.: HK12-04982

Vidi br.: HK12-04055

Vidi br.: HK12-04645

Vidi br.: HK12-05744

Vidi br.: HK12-04648

Vidi br.: HK12-04654

Vidi br.: HK12-05884

Vidi br.: HK12-05554

Vidi br.: HK12-04004

Vidi br.: HK12-05833

Vidi br.: HK12-04646

Vidi br.: HK12-05527

Vidi br.: HK12-03525

Vidi br.: HK12-04884

Vidi br.: HK12-05486

Vidi br.: HK12-05677

Vidi br.: HK12-05372

Vidi br.: HK12-02973

Vidi br.: HK12-05143

Vidi br.: HK12-05144

Vidi br.: HK12-05004

Vidi br.: HK12-03839

Vidi br.: HK12-04353

Vidi br.: HK12-05382

Vidi br.: HK12-04620

Vidi br.: HK12-05934

Vidi br.: HK12-05688

Vidi br.: HK12-04644

Vidi br.: HK12-04647

Vidi br.: HK12-04920

Vidi br.: HK12-04925

Vidi br.: HK12-05715

Vidi br.: HK12-04980

Vidi br.: HK12-05094

Vidi br.: HK12-05843

Vidi br.: HK12-05249

Vidi br.: HK12-05398

Vidi br.: HK12-05924

Vidi br.: HK12-03891

Vidi br.: HK12-03892

Vidi br.: HK12-05181

Vidi br.: HK12-04906

Vidi br.: HK12-03942

Vidi br.: HK12-04285

Vidi br.: HK12-00442

Vidi br.: HK12-04357

Vidi br.: HK12-05633

Vidi br.: HK12-05438

Vidi br.: HK12-05407

Vidi br.: HK12-04849

Vidi br.: HK12-04850

Vidi br.: HK12-04847

Vidi br.: HK12-03901

Vidi br.: HK12-04848

Vidi br.: HK12-03916

Vidi br.: HK12-05225

Vidi br.: HK12-02279

Vidi br.: HK12-02266

Vidi br.: HK12-04889

Vidi br.: HK12-05937

Vidi br.: HK12-05478

Vidi br.: HK12-04851

Vidi br.: HK12-05009

Vidi br.: HK12-04918

Vidi br.: HK12-04863

Vidi br.: HK12-05371

Vidi br.: HK12-04619

Vidi br.: HK12-04356

Vidi br.: HK12-05950

Vidi br.: HK12-05848

Vidi br.: HK12-05801

Vidi br.: HK12-05444

Vidi br.: HK12-04806

Vidi br.: HK12-04689

Vidi br.: HK12-05886

Vidi br.: HK12-05410

Vidi br.: HK12-04943

Vidi br.: HK12-04927

Vidi br.: HK12-05856

Vidi br.: HK12-05370

Vidi br.: HK12-05000

Vidi br.: HK12-05168

Vidi br.: HK12-05885

Vidi br.: HK12-02400

Vidi br.: HK12-04852

Vidi br.: HK12-04098

Vidi br.: HK12-05575

Vidi br.: HK12-04483

Vidi br.: HK12-05052

09   Rukopisi. Rijetke knjige. Bibliofilija

LEŠAJA, Ante
Knjigocid : uništavanje knjiga u Hrvatskoj 1990-ih / Ante Lešaja. - Zagreb : Profil knjiga : Srpsko narodno vijeće, 2012. (Zagreb : Profil international). - 600 str. ; 24 cm + 1 CD ROM
Bilješka o autoru: str. 585. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 569-584. - Imensko kazalo.
ISBN 9789533130866 : 189 HRK
098.1(497.5)
(497.5)
"199"
HK12-00171

Vidi br.: HK12-02968

Vidi br.: HK12-03723

Vidi br.: HK12-03723

Vidi br.: HK12-03209

Vidi br.: HK12-03524

Vidi br.: HK12-03727

1FILOZOFIJA. PSIHOLOGIJA


ARVEŠ, M. P.
Znanost u banani / M. P. Arveš. - Zagreb : Fravero, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 2 sv. ; 21 cm.
Om. nasl.
ISBN 9789535599890
1:001

Dio 1. : Teorija jednostavnog svemira : filozofske implikacije spoznaja suvremene znanosti. - 421 str.
Stv. nasl. preuzet sa str. 2.
113:524

HK12-00172

Dio 2. : Gnothi seauton : filozofske implikacije suvremene znanosti o čovjeku. - 386 str.
1:001

HK12-00173

BORŠ, Vanja
Integralna teorija Kena Wilbera / Vanja Borš. - Zagreb : FF Press [i. e.] Filozofski fakultet, 2012. (Lukavec : Tiskara Rotim i Market). - 185 str. : ilustr. ; 24 cm.
Nakl. 400 primj. - Bilješka o autoru: str. 185. - Bibliografija: str. 165-170: bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789531753852 : 50 HRK
1Wilber, K.
165.023
HK12-00174

CASSIRER, Ernst
Problem Jean-Jacques Rousseau / Ernst Cassirer ; s njemačkoga i francuskoga preveo Damjan Lalović. - Zagreb : Disput, 2012. (Zagreb : Kikagraf). - 122str. ; 23 cm. - (Biblioteka Čari političkoga ; knj. 9)
Prevedeno prema: Das Problem Jean-Jacques Roussea. - Bilješka o autoru na omotu. - Sadrži i: Jedinstvo u djelu Jean-Jacqua Rousseaua : predavanje profesora Ernsta Cassirera i rasprava o njemu na zasjedanju Francuskog filozofskog društva održanom 27. veljače 1932. godine = L' unité dans l'oeuvre de Jean-Jacques Rousseau. - Str. [99]-119: Rousseauov revolucionarni moralni impuls / Dragutin Lalović. - Bibliografija: 116-119; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532601695 : 70 HRK
1Rousseau, J. J.
HK12-00175

CICERO, Marcus Tullius
Govor za pjesnika Arhiju / Marko Tulije Ciceron ; [preveo Zlatko Šešelj]. - Zagreb : Latina et Graeca : Institut za klasične jezike i antičku civilizaciju, 2012. (Zagreb : Offset NP GTO). - 70 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Latina et Graeca ; knj. 17)
Prijevod djela: Pro Archia poeta. - Bilješka o autoru: str. 61-62. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 63-64.
ISBN 9789536565177 (Latina et Graeca) : 60 HRK
1Ciceron
(042.5)
HK12-00176

FILOZOFSKI leksikon / [glavni urednik Stipe Kutleša ; pomoćnici glavnog urednika Filip Grgić, Željko Pavić ; leksikografske urednice Sanja Fabijanić, Mirjana Mataija ; strukovni urednici Gordan Kardaš ... et al.]. - Zagreb : Leksikografski zavod Miroslav Krleža, 2012. (Čakovec : "Zrinski"). - 1312 str. ; 24 cm.
ISBN 9789532680232
1(031)
(031)
HK12-00177

GENDA, Grga
Slaboumnost koja ubija život / Grga Genda. - Zadar : vlast. nakl., 2012. (Zagreb : Grafotehna). - 516 str. ; 22 cm.
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789535705406
1:001.98
HK12-00178

GRCIC, J.
Open minds : the basic ideas of philosophy / J. Grcic. - [S. l. : s. n.], 2012. ([s. l. : s. n.]). - 369 str. ; 26 cm.
Rječnik: str. 310-323.
ISBN 9781453799611
101(075.8)
(075.8)
HK12-00179

HRVATSKO filozofsko društvo. Godišnji simpozij (2012 ; Zagreb)
Priroda - društvo - politika : povodom 300. godišnjice rođenja Jean-Jacquesa Rousseaua / Godišnji simpozij Hrvatskoga filozofskog društva, Zagreb, 22.-24. studenoga 2012. ; [urednik Hrvoje Jurić]. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo, 2012. (Zagreb : Grafomark). - 77 str. ; 21 cm.
Sažeci. - Nakl. 300 primj. - Str. 7-8: Predgovor / Hrvoje Jurić.
ISBN 9789531641678
1Rousseau, J. J.
(063)
HK12-00180

IZMEĐU Srednje Europe i Mediterana : filozofija Nikole Skledara : zbornik radova / Mislav Kukoč (ur.). - Zagreb : Visoka škola za poslovanje i upravljanje s pravom javnosti "Baltazar Adam Krčelić", 2012. ([Zagreb] : Intergrafika). - 134 str. ; 20 cm.
Zastupljeni autori: Esad Ćimić, Lino Veljak, Željko Škuljević, Mladen Labus, Dafne Vidanec, Mislav Kukoč, Nikola Tadić. - Nakl. 300 primj. - Str. 7-12: Predgovor / Mislav Kukoč. - Str. 93-121: O igri, ljubavi i smrti (antropologijski vidik) / Nikola Skledar. - Bilješka o autorima: str. 123-129. - Bilješka o Nikoli Skledaru: str. 131-134. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537670344
1Skledar, N.
(082)
HK12-00181

MACINTYRE, James Lewis
Giordano Bruno / J. [James] Lewis McIntyre ; [prijevod Zdenko Schloser]. - Zagreb : CID-Nova, 2012. (Zagreb : CID-Nova). - 312 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Hermes ; knj. 5)
Izv. stv. nasl.: Giordano Bruno.
ISBN 9789533110134 : 99,00 HRK
1Bruno, G.
HK12-00182

MEĐUNARODNI znanstveni simpozij Filozofija medija (2012 ; Opatija)
Međunarodni interdisciplinarni simpozij Filozofija medija (2012.), Opatija, Hrvatska, 19.-22. 9. 2012. : umjetnost i mediji = International Interdisciplinary Symposium Philosophy of the Media (2012), Opatija, Croatia, September 19-22, 2012 : art and media / [urednica Livia Pavletić]. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo : Centar za filozofiju medija i mediološka istraživanja, 2012. (Zagreb : Grafomark). - 122 str. ; 21 cm.
Na vrhu nasl. str.: Centar za filozofiju medija i mediološka istraživanja (Zagreb) = Center for Media Philosophy and Research (Zagreb) [i] Udruženje građana "Mladi grašak" za umetnost, kulturu, medije i društvena pitanja (Beograd) = Civil Association "Young peas" for Art, Culture, Media and Civil Questions (Belgrade) [i] Sekcija za filozofiju medija Hrvatskog filozofskog društva, Medijsko sveučilište (Koprivnica) = Section for Media Philosophy of Croatian Philosophy Society Media University (Koprivnica). - Sažeci na hrv., srp. i engl. jeziku. - Nakl. 200 primj.
ISBN 9789531641654 (Hrvatsko filozofsko društvo)
1:316.774
(048)
(063)
HK12-00183

PAVLIĆ, Dražen, književnik
O čemu mudraci govore i šute / Dražen Pavlić. - Bjelovar : Tiskara Viatoni, 2012. (Bjelovar : Tiskara Viatoni). - 350 str. : ilustr. ; 24 cm.
Bilješka o autoru: str. 150. - Bibliografija: str. 339-341.
ISBN 9789535656739 : 150 HRK
1:23
141.4
215
HK12-00184

ROUSSEAU, Jean Jacques
Društveni ugovor : O podrijetlu i temeljima nejednakosti među ljudima / Jean-Jacques Rousseau ; [prijevod Dragutin Hlad]. - Zagreb : Feniks knjiga, 2012. (Osijek : Gradska tiskara). - 198 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Societas ; knj. 1)
Prijevodi djela: 1. Le contrat social ; 2. Discours sur l'origine et les fondements de l'imegalite parmi les hommes. - Slika autora na omotu. - Nakl. 300 primj. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789537710088 : 98 HRK
1:32
321.01
HK12-00185

SESARDIĆ, Neven
Iz desne perspektive / Neven Sesardić. - Zagreb : Večernji list, 2012. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 200 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Večernji edicija)
Bilješka o autoru: str. 200. - Bibliografija: str. 199.
ISBN 9789532801668 : 50 HRK
1:329.11
HK12-00186

TIĆAC, Iris
Marija Brida : filozofkinja slobode / Iris Tićac. - Split : Naklada Bošković, 2012. (Zagreb : WEB2TISAK). - 196 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Skalić / Naklada Bošković ; 21)
Bilješka o autorici na omotu. - Bibliografija: str. 191-196 ; i uz tekst.
ISBN 9789532632095 : 150 HRK
1-05Brida, M.
123
HK12-00187

ZBLIŽAVANJA : zbornik povodom šezdesete obljetnice života Damira Barbarića / [glavna urednica Romana Horvat]. - Zagreb : Matica hrvatska, 2012. (Zagreb : Denona). - 350str. ; 23 cm. - (Biblioteka Zbornici / Matica hrvatska)
Zastupljeni autori: Petar Šegedin, Helmuth Vetter, Igor Mikecin, Ozren Žunec, Franci Zore, Brigit Recki, Stjepan Kušar, Volker Gerhardt, Davor Ljubimir, Annamaria Lossi, Dietmar Koch, Ivan Kordić, Mario Kopić, Cathrin Nielsen, Donatella Di Cesare, Dean Komel, Stipe Kutleša, Rainer Thurnher, Karen Gloy, Žarko Paić, Günter Figal. - Tekst na hrv. i njem. jeziku. - Bilješka o autorima: str. 341-350. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789531509909 : 150 HRK
101.9
(082)
HK12-00188

Vidi br.: HK12-00475

Vidi br.: HK12-00223

Vidi br.: HK12-00214

Vidi br.: HK12-00372

Vidi br.: HK12-00214

Vidi br.: HK12-00215

Vidi br.: HK12-00215

Vidi br.: HK12-00336

Vidi br.: HK12-00257

Vidi br.: HK12-00257

Vidi br.: HK12-00257

Vidi br.: HK12-00253

Vidi br.: HK12-00208

Vidi br.: HK12-00256

Vidi br.: HK12-03828

Vidi br.: HK12-00646

Vidi br.: HK12-00254

1(091)   Povijest filozofije

BERČIĆ, Boran
Filozofija / Boran Berčić. - Zagreb : Ibis grafika, 2012. (Zagreb : Ibis grafika). - 2 sv. ; 24 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Rijeci = Manualia Universitatis studiorum Fluminensis)
Bibliografija iza svakog poglavlje; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536927661 (cjelina)
1(091)(075.8)
(075.8)

Sv. 1. - XVII, 507 str.
Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536927678 : 120 HRK

HK12-00190

Sv. 2. - IX, 413 str.
Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536927685

HK12-00189

DE Crescenzo, Luciano
Povijest grčke filozofije / Luciano De Crescenzo ; s talijanskog prevela Jelena Butković. - Zagreb : Znanje, 2012. (Zagreb : Znanje). - 334 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: Storia della filosofia Greca. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789533246444 : 99 HRK
1(091)(38)
(38)
HK12-00191

EVANS, Jules
Filozofija za život : i ostale opasne situacije / Jules Evans ; prevela s engleskoga Petra Štrok ; [kazalo Astrid Pavlović]. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2012. (Zagreb : Feroproms). - 327 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Bookmarker)
Prijevod djela: Philosophy for life : and other dangerous life. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografske bilješke: str. 283-313. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789533035420 (meki uvez) : 139 HRK
1(091)(37/38)
(37/38)
(02.062)
HK12-00192

EVANS, Jules
Filozofija za život : i ostale opasne situacije / Jules Evans ; prevela s engleskoga Petra Štrok ; [kazalo Astrid Pavlović]. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2012. (Zagreb : feroproms). - 328 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Bookmarker)
Prijevod djela: Philosophy for life : and other dangerous life. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografske bilješke: str. 282-313. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789533035437 (tvrdi uvez) : 179 HRK
1(091)(37/38)
(37/38)
(02.062)
HK12-00193

GUTHRIE, William Keith Chambers
Povijest grčke filozofije / W. K. C. Guthrie. - 2. dopunjeno izd. - Zagreb : Naklada Jurčić, 2012-. - sv. ; 24 cm.
Prijevod djela: A history of Greek philosophy. - Puno ime autora: William Keith Chambers Guthrie.
ISBN 9789532450033 (cjelina)
1(091)(38)
(38)

Knj. 1 : Raniji predsokratovci i pitagorovci / preveli Laura Blažetić, Juraj Bubalo, Branko Malić. - 2012. (Zagreb : Parvus). - XV, 445 str.
Popis kratica: str. XV. - Bibliografija: str. 407-417. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532450620 : 295 HRK

HK12-00194

IVANKOVIĆ, Nenad
Obična pisma neobičnim ljudima / Nenad Ivanković. - Zagreb : Profil Multimedija, 2012. (Zagreb : Profil Multimedija). - 167 str. ; 21 cm.
Bilješka o autoru: str. 167.
ISBN 9789533193007 (tvrdi uvez) : 99 HRK
1(091)
HK12-00195

IVANKOVIĆ, Nenad
Obična pisma neobičnim ljudima / Nenad Ivanković. - Zagreb : Profil multimedija, 2012. ([Zagreb] : Tisak Profil multimedija). - 166 str. ; 21 cm.
Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789533192994 (meki uvez) : 79 HRK
1(091)
HK12-00196

NAKAMURA, Hajime
Načini mišljenja istočnih naroda / Hajime Nakamura ; preveo Goran Kardaš. - Zagreb : Demetra, 2009-2012. - 2 sv. ; 25 cm.
Prijevod djela: Ways of thinking of Eastern peoples.
ISBN 9789532251050 (cjelina)
1(091)(5)

Sv. 2 : Japan. - 2012. ([Zagreb] : AKD). - VII, 372 str. - (Demetra. Filosofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 117 b)
Prijevod djela: Japan. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo / priredio Gordan Kardaš.
ISBN 9789532251388 : 380 HRK

HK12-00197

11/12   Metafizika. Estetika

ARNDT, Andreas
Freiheit und Determinismus / Herausgegeben von Andreas Arndt und Jure Zovko. - 1. Aulf. - [Hannover] : Werhahn Verlag, 2012. (Erlangen : Inprint). - 192 str. ; 22 cm. - (Studia Philosophica Iaderensia ; Bd. 2)
Zastupljeni hrvatski autori: Marie-Èlise Zovko, Davor Pećnjak, Jure Zovko. - Str. [7]: Predgovor / Andreas Arnd, Jure Zovko. - Bibliografija uz neka poglavlja ; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9783865252845
123
(063)
HK12-00198

AVICENNA
Metafizika / Abu Ali ibn Sina Avicenna ; iz arapskog u hrvatski preveo, predgovor napisao i bilješkama popratio Daniel Bučan. - Zagreb : Demetra, 2011-2012. - 2 sv. ; 25 cm.
ISBN 9789532251432
111
141.336

Sv. 2. - 2012. ([Zagreb] : AKD). - VI, 195-378, XLIII. - (Demetra. Filosofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 129b)
Usporedo arapski tekst i hrv. prijevod. - Bilješke uz tekst: str. [I]-XXII; bibliografija: str. [XXV]-XXVI. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532251456 : 380 HRK

HK12-00199

BARROW, John D.
Beskonačnosti : kratak vodič za bezgraničeno, bezvremeno i beskonačno / John D. Barrow ; [preveo Dragutin Hlad]. - Zagreb : Misl, 2012. (Osijek : Gradska tiskara). - 272 str. : ilustr. , graf. prikazi ; 22 cm. - (Biblioteka Scientia / Misl, Zagreb ; knj. 10)
Prijevod djela: The infinite book. - Nakl. 400 primj. - Bilješke: str. 233-260. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536306985 : 200 HRK
125
HK12-00200

BLISSAR
Tehnike posljednje inkarnacije / Blissar ; [fotografije Srđan Tutić]. - Split : Redak, 2012. (Split : Redak). - 285 str. : ilustr. ; 21 cm.
Pravo ime autora neutvrđeno.
ISBN 9789537595807 : 123 HRK
129
HK12-00201

BOŽIĆ Blanuša, Zrinka
Iz perspektive smrti : Heidegger i drugi / Zrinka Božić Blanuša. - Zagreb : Plejada, 2012. (Sv Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 240 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Argumenti)
Bilješka o autorici: str. [239]. - Bibliografija: str. [227]-234. - Bibliografske i ostale bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537782122 : 175 HRK
128
HK12-00202

DOMAZET, Mladen, filozof
Alice returns from wonderland : ontologica frameworks foe explanation from contemporary quantun theories / Mladen Domazet. - Zagreb : KruZak, 2012. (Zagreb : Hitra produkcija knjiga). - XV, 283 str. ; 21 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 263-275 ; Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536463695 : 160 HRK
11:530.145
530.145:11
HK12-00203

DUNS Scotus, Iohannes
Sloboda uzvišenija od nužnosti / Ivan Duns Škot ; priredio, s latinskoga preveo, tumačenja dodao i bilješkama popratio Mile Babić. - Zagreb : Naklada Breza, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 223 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Phos ; knj. 23)
Izv. oblik imena autora: Iohannes Duns Scotus. - Tekst usporedo na hrv. i lat. jeziku. - Bibliografija: str. 197-201. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789537036744 : 190 HRK
123
HK12-00204

GRETIĆ, Goran
Problem drugoga i stranoga : socijalna ontologija i asimetrija etičkoga / Goran Gretić. - Zagreb : Naklada Breza, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 291 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Phos ; knj. 20)
Bilješka o autoru: str. 291. - Bibliografija: str. 280-286; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537036676 : 180 HRK
111:172
172:111
HK12-00205

HEIDEGGER, Martin
Uvođenje u metafiziku / Martin Heidegger ; priredio i preveo Damir Barbarić. - Zagreb : Zagrebački holding, Podružnica AGM, 2012. (Zagreb : Uriho). - 238 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Meta)
Prijevod djela: Einführung in die Metaphysik.
ISBN 9789531744140 : 146 HRK
111
HK12-00206

JANKÉLÉVITCH, Vladimir
Smrt / Vladimir Jankelevitch ; preveo s francuskog Daniel Bućan. - Zagreb : Zagrebački holding, Podružnica AGM, 2012. (Zagreb : Uriho). - 596 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Meta)
Prijevod djela: La mort. - Str. 583-[595]: "Smrt" majstora iz Francuske / Dragutin Lučić Luce.
ISBN 9789531744126 : 240 HRK
128
HK12-00207

KUTLEŠA, Stipe
Filozofija Ruđera Boškovića / Stipe Kutleša. - Zagreb : KruZak, 2012. (Zagreb : Hitra produkcija knjiga). - X, 211 str. ; 22 cm.
Bibliografija: str. 177-197; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789536463701 : 160 HRK
113/119
1-05Bošković, R. J.
HK12-00208

O prostoru i vremenu / autori Alain Connes ... [et al.] ; uredio Shahn Majid ; [preveo Dragutin Hlad]. - Zagreb : Misl, 2012. (Osijek : Gradska tiskara). - 290 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Scientia ; knj. 5)
Prijevod djela: On space and time. - Ostali zastupljeni autori: Michael Heller, Shahn Majid, Roger Penrose, John Polkinghorne, Andrew Taylor. - Bilješka o autorima: str. 6-7. - Bibliografija iza svakog poglavlja. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536306961 : 231 HRK
115.4
531.111.4
HK12-00209

RECKI, Brigit
Forme uma : elementi fenomenologije slobode / Brigit Recki ; prevela Darija Domić ; priredio Damir Barbarić. - Zagreb : Matica hrvatska, 2012. (Zagreb : Denona). - 211 str. ; 18 cm. - (Biblioteka Parnas Niz Filozofija)
Izv. na njem. jeziku. - Bilješka o autorici: str. 209-210. - Bibliografija: str. 207-210; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531509640 : 60 HRK
123
HK12-00210

SCHOPENHAUER, Arthur
O geniju : eseji / Arthur Schopenhauer ; [prijevod Marija Škorić]. - Zagreb : CID-Nova, 2012. (Zagreb : CID-Nova). - 136 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Hermes ; knj. 6)
Prijevod djela: Die Welt als Wille und Vorstellung, Zweiter Band, Ergänzungen zum dritten Buch. - Bibliografske i ostale bilješke uz tekst.
ISBN 9789533110141 : 79,00 HRK
111.852
159.924:1
HK12-00211

SHALLIS, Michael
O vremenu : istraživanje u području znanstvene spoznaje i ljudskog iskustva / Michael Shallis ; [prijevod Dragutin Hlad]. - Zagreb : Misl, 2012. (Osijek : Gradska tiskara). - 228 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Tempus ; knj. 3)
Prijevod djela: On time. - Nakl. 400 primj. - Bibliografija: str. 216-219. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789536306978 : 140 HRK
115
HK12-00212

Vidi br.: HK12-03835

Vidi br.: HK12-00187

13   Filozofija uma i duha. Metafizika duhovnog života. Okultizam

BARON-REID, Colette
Poruke duha : iznimna moć proročanstava, slutnji, znamenja i znakova / Collete Baron-Reid ; s engleskoga prevela Morana Berkić-Frlan. - Zagreb : Škorpion, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 353 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Novi vidici / Škorpion knj. 32)
Prijevod djela: Messages from spirit. - Slika autorice na omotu. - Bilješka o autorici: str. 253. - Bibliografija: str. 249-251.
ISBN 9789532890785 : 140,00 HRK
133.3
HK12-00213

BUNTA, Aleš
Magnetizam gluposti : Platon, Erazmo Roterdamski, Alan Ford / Aleš Bunta ; prevela sa slovenskoga Nadežda Čačinovič. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2012. (Zagreb : Feroproms). - 153 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Bookmarker)
Prijevod djela: Magnetizem neumnosti. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. 142-143; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789533035536 (meki uvez) : 110 HRK
130.2
1Plato
1Erasmus Desiderius
HK12-00214

BUNTA, Aleš
Magnetizam gluposti : Platon, Erazmo Roterdamski, Alan Ford / Aleš Bunta ; prevela sa slovenskoga Nadežda Čačinović. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2012. (Zagreb : Feroproms). - 153 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Bookmarker)
Prijevod djela: Magnetizem neumnosti. - Bilješka o autoru na omotu. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 142-143.
ISBN 9789533035543 (tvrdi uvez) : 139 HRK
130.2
1Plato
1Erasmus Desiderius
HK12-00215

ČAROBNIĆ, Igran
Ono si što --- / Igran Čarobnić, Željko Vukobratović, Ognjen Livada. - Zagreb : Kvantna književnost, 2012-. - sv. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Kvantna književnost)
Gl. stv. nasl. preuzet s omota.
133.2:159.9
(0:82-8)

Knj. 1 : Ana, pustolovina, 19 X 19. - 2012. (Zagreb : Vjesnik). - 112 str.
Nakl. 1019 primj.
ISBN 9789535724407

HK12-00216

DEVIDAS, Dea
Svjetla : [zbirka duhovnih znanja za buđenje svijesti] / Dea Devidas. - Split : Redak, 2012. (Split : Redak). - 166 str. : ilustr. ; 22 cm.
Podnasl. preuzet s omota.
ISBN 9789537595975 : 108 HRK
133.5
294
HK12-00217

DRAGUN, Maja
New age : povijesni korijeni i postmoderna tumačenja / Maja Dragun. - Zagreb : Naklada Jurčić, 2012. ([Zagreb] : Akrobat tisak). - 260 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Novum Organum knj. 1)
Slika autorice i bilješka o njoj: str. 257. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 241-250 ; bibliografske bilješke i uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532450651 : 200 HRK
130.2"19":289
"19"
HK12-00218

HADJIĆ, Olga
Moć brojeva u našem životu / Olga Hadjić. - Zagreb : vlast. nakl., 2012. (Rugvica : Graforad). - 70 str. ; 20 cm.
Bilješka o autorici: str. 9.
ISBN 9789535586005 : 80 HRK
133.5:51(035)
(035)
HK12-00219

KIRCHENHOFFER, Herman
Knjiga sudbine : staroegipatski način proricanja / H. [Herman] Kirchenhoffer. - 1. izd. - Buševec : Ostvarenje, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 166 str. : ilustr. ; 20 cm.
Prijevod djela: Book of fate.
ISBN 9789533060200 : 89 HRK
133.3(32):299.3
(32)
HK12-00220

KRIVAK, Marijan
Suvremenost(i) : postmoderno stanje filozofije (kulture)... i filma / Marijan Krivak. - Osijek : Filozofski fakultet Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 216 str. : ilustr. ; 24 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija iza svakog poglavlja ; Bibliografske bilješke uz tekst. - Abstract.
ISBN 9789533140308
130.2"19"
791.43:1
"19"
HK12-00221

MAGIJA - cijela istina : članci o okultizmu objavljeni u dvomjesečniku Ljubite jedni druge / urednik Mieczyslaw Pietrovski ; [preveli Barbara Dumanovsky, Krešimir Dumanovsky]. - 1. izd. - Zagreb : Pokret krunice za obraćenje i mir, 2012. ([Lukavec] : Grafika Markulin). - 326 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Krunica i život ; knj. 9)
Prijevod djela: Magia - cala prawda.
ISBN 9789539706386
133.4
HK12-00222

MIJATOVIĆ, Aleksandar
Svijet bez čovjeka : svijest, materijalizam i književnost / Aleksandar Mijatović. - Zagreb : Izdanja Antibarbarus, 2012. (Zagreb : Grafomark). - 319 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Antibarbarus)
Bilješka o autoru: str. 319. - Bibliografija: str. 295-310; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789532491203 : 160 HRK
130.2
82.09
82.0
1:82
HK12-00223

NOTTINGHAM, Rebecca
Četvrti put i ezoterijsko kršćanstvo : uvod u učenje G. I. Gurđijeva / Rebecca Nottingham ; s engleskog prevela Ivana Beker. - 1. izd. - Zadar : Denis Kotlar, 2012. ([s. l.] : Createspace). - 93 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Oslobađanje ; knj. 2)
Prijevod djela: The fourth way and esoteric christianity.
ISBN 9789535698937
133.5
HK12-00224

PEAKE, Anthony
Ima li života poslije smrti? : neobična znanost o onom što se događa kad umremo / Anthony Peake ; predgovor Bruce Greyson ; [prevele s engleskog Vesna Bačić, Hrvoja Heffer]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2012. (Zagreb : Radin). - 338 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Is there life after death?. - Bibliografske bilješke: str. 329-338.
ISBN 9789531412247 : 149 HRK
133.3
159.961
HK12-00225

PEAKE, Anthony
Izvantjelesno iskustvo : povijest i znanstvena saznanja o astralnim putovanjima / Anthony Peake ; [prijevod Aleksandra Barlović]. - Zagreb : Planetopija, 2012. (Zagreb : Planetopija). - 167 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Matrix / Planetopija)
Prijevod djela: The out-of-body experience. - Bilješke: str. 159-162. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789532572254 : 119 HRK
133.3
159.961
HK12-00226

PROKIĆ, Ivica
Kako sam postao prorok / Ivica Prokić. - Zagreb : Budjenje, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 274 str : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Autorove slike.
ISBN 9789536892426
133.3
HK12-00227

PROKIĆ, Ivica
Wie ich Prophet wurde / Ivica Prokić ; [aus dem Kroatischen von Mladen Šipek]. - Zagreb : Budjenje, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 285 str : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Prijevod djela: Kako sam postao prorok. - Slika autora na omotu.
ISBN 9789536892433
133.3
HK12-00228

RACHELE, Sal
Buđenje planeta Zemlje 2012.-2030. : poruke kanalizirane od utemeljitelja : proročanstvo / Sal Rachele i duhovni vodiči ; [prijevod Igor Lah]. - Bregana : Harša, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 398 str. ; 24 cm.
Izv. stv. nasl.: Earth Awakens : prophecy 2012-2030. - Nakl. 600 primj.
ISBN 9789537907044 : 162 HRK
133.3:523.31
HK12-00229

RACHELE, Sal
Zemljine promjene : 2012.-2017. / Sal Rachele ; [prijevod Marko Šilobod]. - Bregana : Harša, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 437 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Earth changes and 2012. - Nakl. 500 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Tiskano u Republici Srbiji.
ISBN 9789537907006 : 162 HRK
133.3:523.31
133.3:524.8
233.5
HK12-00230

STANKOV, Georgi
Kozmički zakoni stvaranja i razaranja : zašto će se i kako svjetski ekonomski poredak urušiti 2012. godine / Georgi Stankov ; [preveo Goran Ćaćić]. - Zagreb : TELEdisk, 2012. ([Zagreb] : Denona). - 239 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Tajna povijest čovječanstva)
Prijevod djela: The cosmic laws of creation and destruction.
ISBN 9789537903022
133.5
008.2
236.9
215
213
HK12-00231

VAYU G
Tajna 5 elemenata / Marin G. Vayu. - Bregana : Harša, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 198 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Tajna 5 elemenata. - Nakl. 500 primj. - Tiskano u Republici Srbiji. - Bilješka o autoru: str. [201].
ISBN 9789537907037 : 99 HRK
133
HK12-00232

WEBSTER, Richard, psiholog
Čitanje dlana za početnike : pronađite svoju budućnost u dlanu vlastite ruke / Richard Webster ; s engleskoga prevela Ksenija Ćosović. - Zagreb : Škorpion, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 239 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Novi vidici / Škorpion ; knj. 28)
Izv. stv. nasl.: Palm reading for beginners. - Slika autora na omotu. - Bilješka o autoru: str. [2]. - Bilješke: str. 229-231. - Rječnik: str. 233-234. - Bibliografija: str. 235-239.
ISBN 9789532890679 : 110 HRK
133.6(035)
(035)
HK12-00233

WISEMAN, Richard
Paranormalne pojave : zašto vidimo čega nema / Richard Wiseman ; [prevela s engleskog Andrea Pongrac]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2012. (Zagreb : Znanje). - 267 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: Paranormality. - Bilješke: str. 257-267.
ISBN 9789531411622 : 149 HRK
133
159.961
HK12-00234

ZIMMERMANN, Stjepan
Kriza kulture : kulturnofilozofijske studije iz suvremene socijalne filozofije / Stjepan Zimmermann. - Zagreb : Ex libris, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 284 str. ; 24 cm. - (Ex libris)
Napomena uz ovo izdanje: str. 277-278. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532840643 : 240 HRK
130.2
HK12-00235

ZOVKO, Jure
Hrvatska u filozofskom zrcalu : moral, politika i kultura / Jure Zovko. - Zagreb : Naklada Jurčić, 2012. ([Zagreb] : Akrobat tisak). - 372 str. ; 20 cm. - (Filozofska biblioteka / Naklada Jurčić ; knj. 33)
ISBN 9789532450644 : 130,00 HRK
130.2(497.5)
HK12-00236

ŽMEGAČ, Viktor
Bečka moderna : portret jedne kulture / Viktor Žmegač. - 2. prošireno izd. - Zagreb : Matica hrvatska, 2012. ([Zagreb]: Denona). - 339 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 21 cm. - (Knjižnica Saeculum ; knj. 6)
Bilješka o autoru: str. 337-339. - Bibliografija: str. 321-324; bibliografske bilješke uz tekst. - Zusammenfassung: Die Wiener Moderne. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531509695
130.2(436)
(436.1)
HK12-00237

Vidi br.: HK12-03861

Vidi br.: HK12-00483

Vidi br.: HK12-04042

Vidi br.: HK12-00230

Vidi br.: HK12-00256

Vidi br.: HK12-00383

Vidi br.: HK12-04935

14   Filozofski sustavi i gledišta

ANALIZA mističnih doživljaja / [1. njemačko izd. prevela Ružica Lipovac]. - Zagreb : AMORC-knjige, [2012?] ([s. l. : s. n.]). - 23 str. ; 21 cm. - (Mali RC-spis ; 2)
ISBN 9789539533357
141.33
061.236.5
HK12-00238

AUGUSTINUS, Aurelius
Ispovijesti : knjiga I.-X. / sveti Augustin ; [prijevod Andrija Živković]. - 3. izd. - Split : Verbum, 2012. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 327 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Klasici katoličke kulture ; 14)
Prijevod djela: S. Aurelii Augustini Confessionum libri X.
ISBN 9789532352078 : 85 HRK
141.4
HK12-00239

CARDIA, Carlo
Izazovi ličnosti : etika, multikulturalnost, islam / Carlo Cardia ; [prijevod Pavle Mijović]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2012. (Zagreb : Denona). - 216 str. ; 20 cm. - (Žarišta ; 15)
Prijevod djela: Le sfide della laicitá : etica, multiculturalismo, islam. - Bilješka o autoru na omotu. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531107266 : 120 HRK
141.113:241
322
HK12-00240

FRÄNKL-LUNDBORG, Otto
Što je antropozofija? / Otto Fränkl-Lundborg ; [s njemačkog prevela Dunja Gojković]. - Zagreb : Antropozofsko društvo "Marija Sofija", 2012. (Samobor : Top-dan). - 39 str. ; 20 cm. - (Antropozofija)
Prijevod djela: Was ist Anthroposophie. - Str. 6: Predgovor hrvatskom izdanju / Mario Čuletić. - Bilješka o autoru: str. 39.
ISBN 9789537423063
141.333
HK12-00241

HUXLEY, Aldous
Perenijalna filozofija / Aldous Huxley ; s engleskoga prevela Ljerka Duić. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2012. (Čakovec : "Zrinski"). - 363 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Argo)
Prijevod djela: The perrenial philosophy. - Bilješka o autoru: str. 355. - Bibliografija: str. [349]-354. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532224054 : 220 HRK
141.4
HK12-00242

INGARDEN, Roman
Mala knjiga o čovjeku / Roman Ingarden ; s poljskoga preveo Vlado Vladić ; pogovor Mladen Labus. - Zagreb : Naklada Breza, 2012. ([s. l. : s. n.)]. - 142 str. ; 20 cm. - (BBD knj. 10)
Prijevod djela: Książeczka o człowieku.
ISBN 9789537036713 : 160 HRK
140.8
HK12-00243

JAKŠIĆ, Božidar
Praxis - mišljenje kao diverzija / Božidar Jakšić. - Beograd : Službeni glasnik, 2012. (Beograd : Glasnik). - 498 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm. - (Biblioteka Svedoci epohe)
Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. [427]-486; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9788651911777
141.82(497.1)(091)
(497.1)
"1963/1974"
HK12-00244

JASPERS, Karl
Uvod u filozofiju : dvanaest radijskih predavanja / Karl Jaspers ; s njemačkoga preveo Željko Pavić ; pogovor Danijel Tolvajčić. - Zagreb : Naklada Breza, 2012. ([s. l. : s. n.)]. - 131 str. ; 20 cm. - (BBD ; knj. 9)
Prijevod djela: Einführung in die Philosophie : Zwölf Radiovorträge. - Pogovor: Apel za ostvarenje čovjekovog samobitka: str. 119-131.
ISBN 9789537036669 : 160 HRK
141.32
HK12-00245

KOŁAKOWSKI, Leszek
Male rasprave o velikim stvarima / Leszek Kołakowski ; preveo Jasmin Novljaković. - Zagreb : Srednja Europa, 2012. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 250 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Mini wyklady o maxi sprawach.
ISBN 9789536979998 : 120 HRK
141.7
HK12-00246

LEIBNIZ, Gottfried Wilhelm
Teodiceja : ogledi o dobroti Božjoj, slobodi čovjekovoj i podrijetlu zla / Gottfried Wilhelm Leibniz ; [preveo Dušan Janić ; priredio Dimitrije Savić]. - Zagreb : Demetra, 2012. (Zagreb : AKD). - 428 str. : portr. ; 24 cm. - (Demetra. Filozofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 131)
Prevedeno prema: Essais de Theodicee; izv. stv. nasl.: Die Theodizee. - Bilješke: str. 383-428. - Bibliografija: str. 15-16.
ISBN 9789532251524
141.132
141.4
HK12-00247

PETRIĆ, Frane
Discussionum peripateticarum / Franciscus Patricius = Peripatetičke rasprave / Frane Petrić. - Zagreb : Institut za filozofiju, [2009?]-. - sv. ; 24 cm.
ISBN 9789537137113 (cjelina)
141.131

T. 4 : T. 4 = Sv. 4 / filološka redaktura latinskog teksta i prijevoda Olga Perić ; priredili Mihaela Girardi-Karšulin, Ivica Martinović i Olga Perić. - 2012. ([Zagreb] : Grafomark). - 2 sv. ; 24 cm.
Tekst usporedo na hrv. i lat. jeziku. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537137205 (cjelina)

T. 4/[1] : (Liber I-V) = (Knj. I.-V.) / preveli Mihaela Girardi-Karšulin i Ivan Kapec. - XCVII, 339 str.
Str. XI-XLV: Metode Peripatetičkih rasprava i njihova uloga u Petrićevoj obrani Nove sveopće filozofije / Mihaela Girardi-Karšulin. - Str. XLVII-XCIII: Petrićeva prosudna Aristotelove prirodne filozofije u Discussiones peripateticae i njezini odjeci u Nova de universis philosophia / Ivica Martinović.
ISBN 9789537137199 : 250 HRK

HK12-00249

T. 4/[2] : (Liber VI-X) = (Knj. VI.-X.) / prevela Mihaela Girardi-Karšulin. - VI str., str. 342-646.
Popis citiranih mjesta i izvora grčkih citata: str. 625-630. - Bibliografija: str. 631-646. - Predmetno kazalo ; Imensko kazalo.
ISBN 9789537137144 : 200 HRK

HK12-00248

RISI, Armin
Svjetlost ne stvara sjenu : duhovno-filozofski priručnik / Armin Risi ; s njemačkog prevela Ivana Beker. - Zadar : vlast. nakl., 2012. (Charleston : Createspace). - 394 str : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Oslobađanje ; knj. 3)
Prijevod djela: Lich wirft keinen Schatten - Ein spirituell-philosophisches Handbuch. - Autorova slika. - Bio-bibliografska bilješka o autoru: str. 383-385. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789535698951
141.33
HK12-00250

RODIN, Davor
Poraz prosvjetiteljstva / Davor Rodin. - Posebno izd. - Zagreb : Naklada Breza, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 331 str. ; 22 cm.
Bilješka o autoru: str. 331. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 323-326 ; i uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537036683 : 250 HRK
141.132
HK12-00251

STEINER, Rudolf
Reinkarnacija in karma : nujne predstave s stališča modernega naravoslovja : kako deluje karma / Rudolf Steiner ; [poslovenil Andrej Grabnar]. - Šmarješke Toplice : Stella, 2012. (Šmarješke Toplice : Stella). - 62 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Reinkarnation und Karma. - Str. 5-11: Predgovor / Andrej Grabnar. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789612463915 : 28,90 EUR
141.333
HK12-00252

SUVIN, Darko
Preživjeti potop : fantasy, po-robljenje i granična spoznaja / Darko Suvin ; [eseje s engleskoga preveo Aleksandar Žiljak]. - Zagreb : Mentor, 2012. (Zagreb : Studio Moderna). - 132 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Ubiq ; knj. 4)
Sadrži stihove. - Bilješka o autoru: 129-130. - Bibliografija: 69-73 ; Bibliografske bilješke: str. 120-126.
ISBN 9789537113841 : 59 HRK
141.82
1:331
HK12-00253

ŠEGEDIN, Petar
Pojam uma u Platona / Petar Šegedin. - Zagreb : Matica hrvatska, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 403 str. ; 22 cm. - (Aletheia : filozofska biblioteka Matice hrvatske ; knj. 1)
Bibliografija: str. 381-394; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789531509701
141.131
1Plato
HK12-00254

ŠPOLJARIĆ, Stjepan, filozof
Ars historica Frane Petrića / Stjepan Špoljarić. - Zagreb : Hrvatsko filozofsko društvo, 2012. (Zagreb : Grafomark). - 332 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Filozofska istraživanja ; knj. 142)
Nakl. 500 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 307-322 ; bibliografske bilješke uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531641494 : 50 HRK
141.131
HK12-00255

VANDEN Branden, Jean-Pierre
Erazmo ili --- idealna Europa / Jean-Pierre Vanden Branden ; s francuskog prevela Vesna Pavković ; [pogovor Božidar Petrač]. - Zagreb : Zagrebački holding, Podružnica AGM, 2012. (Zagreb : URIHO). - 162 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Sintagma / AGM)
Prijevod djela: Erasme ou ... L'Europe ideale. - Bilješka o autoru na omotu. - Pogovor: str. 151-162. - Bibliografija: str. 106; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531744218 : 124 HRK
141.31
1Erasmus Desiderius
130.2(4)
(4)
HK12-00256

ZÖLLER, Günter
Kritički duh : spoznaja i djelovanje u Kanta, Fichtea i Nietzschea / Günter Zöller ; preveo Marinko Mišković ; priredio Damir Barbarić. - Zagreb : Matica hrvatska, 2012. (Zagreb : Denona). - 283 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Parnas. Niz Filozofija)
Bilješka o autoru: str. 281-282. - Bibliografija: str. 279-280; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531509589 : 60 HRK
141.132
1Kant, I.
1Fichte, J. G.
1Nietzsche, F. W.
HK12-00257

Vidi br.: HK12-00247

Vidi br.: HK12-00955

Vidi br.: HK12-00395

Vidi br.: HK12-00199

Vidi br.: HK12-00387

Vidi br.: HK12-00184

Vidi br.: HK12-03829

Vidi br.: HK12-00380

Vidi br.: HK12-00485

Vidi br.: HK12-00385

Vidi br.: HK12-00473

159.9   Psihologija

ANDELIN, Helen
Čudesno je biti žena / Helen Andelin ; s engleskoga prevela Slavena Špalj. - Dopunjeno izd. - Zagreb : Naklada Benedikta, 2012. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 490 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Fascinating womanhood. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. [491]. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789537793258 : 159 HRK
159.913-058.833(035)
305-055.2
(035)
HK12-00258

ANTOLOVIĆ, Kamilo
Govor tijela / Kamilo Antolović ; [fotografija Branimir Kralj]. - Zagreb : K&K Promotion, 2012. (Zagreb : Kerschoffset). - 111 str. : ilustr. u bojama ; 18 X 18 cm.
Slika autora i bilješka o njemu: str. 111.
ISBN 9789535612117
159.925.8(035)
(035)
HK12-00259

BANDLER, Richard
NLP : ostvarite život kakav želite / Richard Bandler ; s engleskoga prevela Radha Rojc Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2012. (Zagreb : ZT Zagraf). - 191 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Mi)
Prijevod djela: Get the life you want. - Bibliografija: str. 187-189.
ISBN 9789533044057 : 99 HRK
159.9.019.4
615.851:159.9
HK12-00260

BENNETT, Art
Temperament : kako bolje upoznati sebe, skladnije živjeti s drugima i istinski rasti u vjeri / Art i Laraine Bennett ; [prijevod Marija Pavlin]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2012. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 278 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 62)
Prijevod djela: The temperament God gave you. - Bilješke: str. 271-275. - Bilješka o autorima: str. 276.
ISBN 9789532352559 : 135 HRK
159.923.4:2
HK12-00261

BERNSTEIN, Andrew
Zabluda o stresu : odakle stres uistinu dolazi te kako živjeti sretnije i zdravije / Andrew Bernstein ; [prijevod Katja Hlup]. - 1. izd. - Buševec : Ostvarenje, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 285 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: The myth of stress. - Bilješka o autorici: str. 285.
ISBN 9789533060170 : 120 HRK
159.913:159.942(035)
(035)
HK12-00262

BORYSENKO, Joan Z.
Sagorjeli : zašto izgaramo od posla i kako se oporaviti / Joan Borysenko ; [prijevod Ozren Ćuk]. - Čakovec : Dvostruka duga, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 243 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Aurora)
Prijevod djela: Fried. - Bilješka o autorici: str. 235. - Bibliografske bilješke: str. 223-227.
ISBN 9789532870589
159.942-057(035)
(035)
HK12-00263

BOSTIC St. Claire, Carmen
Promjena i mogućnosti izbora : new code NLP u Zagrebu / Carmen Bostic St. Claire, John Grinder ; [prevoditeljice Elvira Dobrić Fajl, Ela Štambuk, Jelena Bužančić Barac]. - Zagreb : Veble commerce, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 134 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Choice and change in Croatia. - Bilješka o autorima: str. 127-130. - Bibliografija: str. 123-125.
ISBN 9789532511444
159.9.019.4(035)
615.851:159.9(035)
(035)
HK12-00264

BROOK, Noel
Kako preboljeti gubitak voljene osobe : [iscrpan vodič kroz proces žalovanja i put prema oporavku] / Brook Noel i Pamela D. Blair ; s engleskoga prevela Alma Keser Brozović. - Zagreb : V.B.Z., 2012. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 326 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Mi)
Prijevod djela: I wasn't ready to say goodbye. - Podnasl. preuzet s omota. - Bilješka o autoricama: str. [327-328]. - Bibliografija: str. [317]-321. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789533043555 (meki uvez) : 129 HRK
159.913
HK12-00265

BROOKS, David
Društvena životinja : skriveni izvori ljubavi, karaktera i postignuća / David Brooks ; s engleskoga preveo Zvonko Pavić. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2012. (Zagreb : Radin). - 442 str. ; 25 cm.
Prijevod djela: The social animal. - Bibliografske bilješke: str. [413]-442.
ISBN 9789531412070
159.913:159.923.5(035)
159.923.5(035)
(035)
HK12-00266

BUCAY, Jorge
20 koraka prema naprijed / Jorge Bucay ; prevela sa španjolskog Silvana Roglić. - 1. izd. - Zaprešić : Fraktura, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 191 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: 20 pasos hacia adelante. - Bilješka o autoru: str. 189.
ISBN 9789532663921
159.92
821.134.2(82)-31=163.42
HK12-00267

BUHLMAN, William
Tajna duše : razumijevanje naše prave prirode pomoću izvantjelesnih iskustava / William Buhlman ; s engleskoga preveo Marin Domitrović. - Zagreb : CID-Nova, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 291 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Tragovi / CID-Nova ; knj. 107)
Prijevod djela: The secrete of the soul.
ISBN 9789533110127 : 110,00 HRK
159.961
HK12-00268

BUSS, David M.
Evolucijska psihologija : nova znanost o umu / David M. Buss ; prijevod trećeg izdanja [Meri Tadinac]. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2012. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - XXII, 494 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Udžbenici Sveučilišta u Zagrebu = Manualia Universitatis studiorum Zagrabiensis)
Prijevod djela: Evolutionary psychology. - Bilješka o autoru: str. VI. - Bibliografija: str. 425-480. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531917490 : 380 HRK
159.9.015.7(075.8)
(075.8)
HK12-00269

BUZOV, Ivan, liječnik
Tajne jedne duše : prvi psihoanalitički film i začetnici psihoanalize / Ivan Buzov i Ivan Begovac. - Zagreb : Medicinska naklada, 2012. (Zagreb : Medicinska naklada). - X, 131 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 21 cm. - (Biblioteka posebna izdanja / Medicinska naklada.)
Bibliografija iza svakog poglavlja.
ISBN 9789531765633 : 60 HRK
159.964.2
791.43:159.964.2
7:159.964.2
HK12-00270

BYRNE, Rhonda
Magija / Rhonda Byrne ; s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2012. (Beograd : CICERO). - 268 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 113)
Prijevod djela: The magic.
ISBN 9789533044606 : 130 HRK
159.913(035)
(035)
HK12-00271

CAIN, Josephine Susan
Tišina : snaga introvertiranih osoba u glasnomu svijetu / Susan Cain ; s engleskoga prevela Svetlana Grubić Samaržija. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2012. (Zagreb : Znanje). - 324 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Quiet. - Bilješka o autorici na omotu. - Bilješke: str. [291]-324.
ISBN 9789531413152 : 159 HRK
159.913
159.923.5
(02.062)
HK12-00272

CAPUTO, Iaia
Žene nikada ne ostare : kako njegovati svoju ženskost, ostati dosljedna sebi i s ponosom prihvaćati svoju dob, iskustvo, unutarnju ljepotu i bogatstvo koje s time dolazi / Iaia Caputo ; [prijevod Tamara Pliško]. - Zagreb : Planetopija, 2012. (Zagreb Profil international). - 150 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Planetopija)
Prijevod djela: Le donne non invecchiano mai. - Bilješka o autorici: str. 150. - Bibliografija: str. 148-149.
ISBN 9789532572285 : 109 HRK
159.913-055.2
HK12-00273

CARNEGIE, Dale
Kako prevladati zabrinutost i stres : [na poslu i u privatnom životu] / Dale Carnegie ; tekstove prikupio i obradio urednik Arthur Pell ; s engleskoga preveo Tvrtko Štuka. - Zagreb : V.B.Z., 2012. (Beograd : CICERO). - 153 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Stručno-popularna / V.B.Z.)
Prijevod djela: Overcominig worry & stress. - Podnasl. preuzet s omota. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789533043661 : 99 HRK
159.942(035)
(035)
HK12-00274

CARNEGIE, Dale
Život kakav vrijedi živjeti / Dale Carnagie ; tekstove prikupio i obradio urednik Arthur Pell, u suradnji s tvrtkom Dale Carnegie & Associates ; s engleskoga prevela Jasna Grubješić. - Zagreb : V.B.Z., 2012. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 155 str. ; 20 cm. - (Biblioteka stručno popularna / V.B.Z.)
Prijevod djela: Living an enriched life.
ISBN 9789533044330 : 99 HRK
159.913
(02.062)
HK12-00275

CHOPRA, Deepak
Duhovna rješenja : odgovori na najveće životne izazove / Deepak Chopra ; [prijevod Iva Jurčić]. - Čakovec : Dvostruka duga, 2012. (Zagreb : Znanje). - 172 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Jupiter)
Prijevod djela: Spiritual solutions.
ISBN 9789532870831
159.913:2(035)
(035)
HK12-00276

COPE, Mick
Tajne uspješnog coachinga / Mick Cope ; [prevela Marija Pavkov]. - Zagreb : Veble commerce, 2012. (Zagreb : DiPro). - XII, 131 str. : ilustr. ; 23 cm.
Prijevod djela: The secret of success in coaching. - Bilješka o autoru: str. [VI].
ISBN 9789532511352 : 98 HRK
159.913(035)
(035)
HK12-00277

DANI psihologije (18 ; 2012 ; Zadar)
XVIII. dani psihologije u Zadru, Zadar, Croatia, 24.-26. svibanj/May2012. : [sažeci radova] = 18th Days Psychology in Zadar : međunarodni znanstveno-stručni skup : [papers summaries] / [urednici, editors Zvjezdana Penezić ... et al.]. - Zadar, : Sveučilište, Odjel za psihologiju = University, Department of Psychology, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 226 str. ; 24 cm.
Podnasl. preuzeti s omota. - Nakl. 450 primj. - Tekst na hrv. i engl. jeziku. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537237349
159.9
(048)
(063)
HK12-00278

DATTILIO, Frank M.
Kognitivno-bihevioralna terapija parova i obitelji : opći vodič za kliničare / Frank M. Dattilio ; predgovor Aaron T. Beck ; [prijevod Mirjana Krizmanić]. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2012. ([Jastrebarsko] : Naklada Slap). - XX, 278 str. : graf. prikazi u boji ; 25 cm. - (Psihoterapijski niz ; 19)
Prijevod djela: Cognitive-behavioral therapy with couples and families. - Bilješka o autoru: str. VII-VIII. - Bibliografija: str. 251-269. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531917469 : 240,00 HRK
159.9.019.4(035)
615.851(035)
616.89-085(035)
(035)
HK12-00279

DIVJAK, Tatjana
Life coach za sve! / [autorica tekstova Tatjana Divjak; fotografije Mare Milin, Andrija Zelmanović, Kristina Lenard]. - Zagreb : Adria media Zagreb, 2012. (Sv. Nedelja : Radin print). - 58 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
ISBN 9789537827304 : 10 HRK
159.913
(046)
HK12-00280

ELLIOTT, Anthony
Uvod u psihoanalitičku teoriju / Anthony Elliott ; s engleskog prevela Irena Matijašević. - Zagreb : Zagrebački holding, Podružnica AGM, 2012. (Zagreb : Uriho). - 327 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Sintagma / AGM)
Prijevod djela: Psychoanalytic theory. - Str. 305-313: Pogovor / Željka Matijašević. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789531744188 : 178 HRK
159.964.2
HK12-00281

FLANAGAN, Dawn P.
Osnove procjenjivanja WISC-om-IV : [cjelovit pregled primjene, bodovanja, interpretacije i pisanja mišljenja, stručni savjeti za izbjegavanje uobičajenih pogrešaka, praktični format za brzo snalaženje] / Dawn P. Flanagan, Alan S. Kaufman ; prijevod 2. izdanja [Ivana Hromatko, Marija Stamać, Andrea Vranić]. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2012. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - XIII, 554 str. : ilustr. ; 24 cm + 1 CD-ROM
Prijevod djela: Essentials of WISC-IV assessmant, 2nd ed. - Om. i hrpt. stv. nasl.: WISC-IV. - Podnasl. preuzet s omota. - Puno ime 2. autora: Alan Stephan Kaufman. - Bibliografija: str. [516]-533. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531917438 : 350 HRK
159.9.072.59(035)
(035)
HK12-00282

FULTON, Josephine
Testovi za genijalce : [kompletan vodič za genijalce: jeste li vi jedan od njih?] / Josephine Fulton. - Zagreb : Znanje, 2012. (Zagreb : Znanje). - 223 str. : ilustr. ; 20 cm.
Prijevod djela: Genius test. - Podnasl. preuzet s omota. - Na vrhu nasl. str.: MENSA.
ISBN 9789533244990 : 79 HRK
159.924
159.954.4
HK12-00283

GOLEMAN, Daniel
Emocionalna inteligencija : zašto može biti važnija od kvocijenta inteligencije / Daniel Goleman ; [preveo s engleskog Damir Biličić]. - 7. izd. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2012. (Zagreb : Denona). - XII, 363 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Emotional intelligence. - Bibliografske bilješke: str. 317-348. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789531411318 : 99 HRK
159.942
HK12-00284

HACKNEY, Harold L.
Savjetovatelj - stručnjak : [procesni vodič kroz pomaganje] / Harlod L. Hackney, Sherry Cormier ; prijevod 6. izdanja [Lidija Arambašić]. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2012. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - XIII, 404 str. ; 25 cm.
Prijevod djela: The professional counselor, 6th ed. - Podnasl. preuzet s omota. - Izv. i puni oblik imena 2. autora: Sherilyn Louise Cormier. - Bilješka o autorima: str. [V]. - Bibliografija: str. [363]-388. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531917452 : 360 HRK
159.913:364](075.8)
364.442.2:159.9](075.8)
(075.8)
HK12-00285

HAMILTON, David R.
Kako mislite, tako će vam biti / David R. Hamilton ; s engleskoga preveo Nebojša Buđanovac ; [predgovor Louise Hay]. - Zagreb : Škorpion, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 177 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Novi vidici / Škorpion ; knj. 29)
Prijevod djela: It's the thought that counts. - Podatak o autorici predgovora preuzet s omota. - Predgovor: str. 8. - Bilješka o autoru: str. 177. - Bibliografija: str. 153-175.
ISBN 9789532890716 : 130,00 HRK
159.913
HK12-00286

HANSON, Rick
Budin mozak : praktična neuroznanost sreće, ljubavi i mudrosti / Rick Hanson, Richard Menduis ; s engleskoga prevela Aleksandra Barlović. - Zagreb : V.B.Z., 2012. ([Zagreb] : Znanje). - 205 str. ; 24 cm. - (Biblioteka stručno popularna / V.B.Z.)
Prijevod djela: Buddha's brain. - Bilješka o autorima i suradnicima: str. 205. - Bibliografija: str. 193-203.
ISBN 9789533044156 : 119,00 HRK
159.91:294.3(036)
616.8
(036)
HK12-00287

HARFORD, Tim
Prilagodi se : zašto uspjeh uvijek počinje neuspjehom / Tom Harford ; preveo Ognjen Strpić ; [kazalo Monika Milić]. - Zagreb : Naklada Jesenski i Turk, 2012. (Čakovec : Zrinski). - 351 str ; 21 cm.
Prijevod djela: Adapt : why success always starts with failure. - Bilješke: str. 291-336. - Bilješka o autoru: str. 351. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532224429 : 120 HRK
159.947.2
HK12-00288

HARO, Klara
Vodič kroz loše veze : svi muškarci ... nisu jednaki ... / Clara Haro ; [prijevod Vedrana Novović]. - Rijeka : Dušević & Kršovnik, [2012?] (Sesvete : Grafocentar). - 149 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Guia del mal partido.
ISBN 9789532212358
159.922.1
HK12-00289

HAWN, Goldie
Deset minuta pozornosti : podučite djecu - i sebe - socijalnim vještinama za smanjivanje stresa i tjeskobe te zdraviji i sretniji život / Goldie Hawn s Wendy Holden ; [prijevod Romana Čačija]. - Zagreb : Planetopija, 2012. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 191 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Makronova)
Prijevod djela: 10 mindful minutes. - Bilješka o autoricama: str. 189. - Bibliografija: str. 183-185.
ISBN 9789532572179 : 130 HRK
159.942
HK12-00290

HAY, Louise L.
Moć žene : vodič o uspješnome životu za svaku ženu / Louise L. Hay ; [predgovor Tatjana Divjak ; s engleskoga prevela Hrvoja Heffer]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2012. (Zagreb : Radin print). - 147 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: Empowering women. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Predgovor: str. [5]-10. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789531410854 : 99 HRK
159.913-055.2
HK12-00291

HICHS, Esther
Vrtlog : u kojem zakon privlačenja okuplja sve skladne odnose : Abrahamova učenja / Esther i Jerry Hicks ; [prijevod Goran Bosnić]. - Zagreb : TELEdisk, 2012. ([Zagreb] : Denona). - XIX, 252 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Duhovna znanost)
Prijevod djela: The vortex.
ISBN 9789537903015
159.913(035)
(035)
HK12-00292

HRVATIN, Slaven
Zlihologija : opake ideje u naopakom svijetu / Slaven Hrvatin. - Zagreb : V.B.Z., 2012. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 147 str. ; 21 cm. - (Biblioteka stručno popularna / V.B.Z., Zagreb)
Slika autora i bilješka o njemu: str. [148].
ISBN 9789533044552 : 119 HRK
159.913
(02.062)
HK12-00293

ILLOUZ, Eva
Zašto ljubav boli : emocionalni atlas 21. stoljeća / Eva Illouz ; [prijevod Andrea Pongrac]. - Zagreb : Planetopija, 2012. (Zagreb : Planetopija). - 318 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Osjetila i osjećaji)
Prijevod djela: Why love hurts. - Bilješke: str. [285]-316. - Bilješka o autorici: str. [319].
ISBN 9789532572377 : 139 HRK
159.942
HK12-00294

JARZABEK, Krystyna
Polsko-chorwacki słovnik gestykulacji, mimiki i postaw ciała = Poljsko-hrvatski rječnik gestikulacije, mimike i stava tijela / [tekst i fotografije] Krystyna Jarząbek, Neda Pintarić. - Katowice : Akant, 2012. (Katowice : Akant). - 171 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Tekst usporedo na polj. i hrv. jeziku. - Bibliografija: str. 171-172. - Predmetno kazalo (na polj. i hrv. jeziku).
ISBN 9788393294220
159.925.8(038)=162.1=163.42
(038)
HK12-00295

KAKO pobijediti stres : stotine domišljatih načina za prevladavanje životnih briga i odgovorno suočavanje sa stresom / [autori Susan Balfour ... [et al.] ; prijevod s engleskoga Nino Orepić ; urednica Lidija Zozoli]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2012. (Hong Kong : Leo paper). - 255 str. : ilustr. u bojama ; 26 cm. - (Reader's Digest)
Prijevod djela: Stay calm, stay healthy. - Ostali zastupljeni autori: Chris Idzikowski, Susan Kersley, Sheena Meredith. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531410922
159.942(035)
613.86(035)
(035)
HK12-00296

KINSLOW, Frank J.
Tajna kvantnog življenja / Frank J. Kinslow ; [prijevod Marina Leustek]. - Zagreb : TELEdisk, 2012. ([Zagreb] : Denona). - 223 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Duhovnost / TELEdisk)
Prijevod djela: The secret of quantum living. - Mali rječnik: 217-222.
ISBN 9789537039875
159.913
(02.062)
HK12-00297

KINSLOW, Frank J.
Eu-osjećaj! : umijeće stvaranja unutarnjeg mira i vanjskog blagostanja / Frank J. Kinslow; [prijevod Goran Ćaćić]. - Zagreb : TELEdisk, 2012. ([Zagreb] : Denona). - 169 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Duhovnost / TELEdisk)
Prijevod djela: Eufeeling.
ISBN 9789537903046
159.913
(02.062)
HK12-00298

KLEIN, Marina
Od očaja do Božjeg zagrljaja / Marina Klein. - Split : Redak, 2012. (Split : Redak). - 183 str. ; 21 cm.
ISBN 9789537595845 : 119 HRK
159.913:2(035)
615.851.8(035)
(035)
HK12-00299

KONFERENCIJA hrvatskih psihologa (20 ; 2012 ; Dubrovnik)
Psihološki aspekti suvremene obitelji, braka i partnerstva : [knjiga sažetaka] / 20. godišnja konferencija hrvatskih psihologa, 07. - 10. studenog 2012., Dubrovnik ; organizator Hrvatsko psihološko društvo ; [urednici Andreja Brajša Žganec, Josip Lopižić i Zvjezdan Penezić]. - [Zagreb] : Hrvatsko psihološko društvo, [2012?] ([Jastrebarsko] : Naklada Slap). - 357 str. ; 24 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Str. 5-6: Predgovor / Andreja Brajša Žganec. - Slike autora pozvanih predavanja i bilješke o njima. - Imensko kazalo.
ISBN 9789535507918
159.922.2-055.8
(048)(063)
HK12-00300

KRISHNAMURTI, Jiddu
Kraj vremena/Budućnost čovječanstva / J. [Jiddu] Krishnamurti i David Bohm ; s engleskoga preveo Zorko Sirotić. - Zagreb : V.B.Z., 2012. (Zagreb : ZT Zagraf). - 365 str. ; 24 cm. - (Biblioteka stručno popularna / V.B.Z.)
Prijevod djela: The ending of time/The future of humanity. - Bilješke o autorima na omotu.
ISBN 9789533043678 : 139 HRK
159.913
HK12-00301

KRIZMANIĆ, Mirjana
U ljubavi i bez nje : postojanost i prolaznost naših privrženosti / Mirjana Krizmanić ; [ilustracije Roko Idžojtić]. - Zagreb : Profil knjiga, 2012. (Zagreb : AKD). - 142 str. : ilustr. ; 21 cm.
Bibliografija: str. [144].
ISBN 9789533130927 : 40 HRK
159.913(035)
(035)
HK12-00302

KRIZMANIĆ, Mirjana
A što sad? : upute za suočavanje sa životnim nevoljama / Mirjana Krizmanić. - Zagreb : V.B.Z., 2012. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 113 str. : ilustr. u bojama ; 19 cm. - (Biblioteka stručno popularna / V.B.Z.)
Bilješka o autorici: str. [115].
ISBN 9789533044125 : 110 HRK
159.913(035)
(035)
HK12-00303

KRIZMANIĆ, Mirjana
Tkanje života / Mirjana Krizmanić ; [ilustracije Roko Idžojtić]. - Zagreb : Profil knjiga, 2012. (Zagreb : Agencija za komercijalnu djelatnost). - 157 str. : ilustr. ; 21 cm.
Biografija: str. 157. - Bibliografija: str. 156.
ISBN 9789533131078 : 39 HRK
159.913(035)
(035)
HK12-00304

KRSTINIĆ, Sandi
Živjeti prema emocijama : iskoristite svoje i tuđe emocije za poslovni uspjeh i životnu sreću / Sandi Krstinić. - Zagreb : V.B.Z., 2012. (Zagreb : ZT-Zagraf). - 143 str. : graf. prikazi ; 20 cm. - (Biblioteka stručno popularna / V.B.Z.)
Autorova slika i bilješka o njemu: str. [144].
ISBN 9789533044088 : 99 HRK
159.913(035)
159.942(035)
(035)
HK12-00305

KVARANTAN, Martina
Pokrenite svoj uspjeh (s)kroz NLP : strategije za uspjeh očima, ušima i prstima NLP-a [i. e.] Neurolingvističko programiranje / Martina Kvarantan. - Zagreb : Znatiželja, 2012. (Zagreb : Prodigital). - 79 str. ; 22 cm.
Bilješka o autorici: str. 79.
ISBN 9789535705208
159.9.019.4(035)
615.851:159.9(035)
(035)
HK12-00306

LANGER, Ellen J.
Vratite svoj biološki sat unatrag : otkrijte tajne pomlađivanja i dobrog zdravlja / Ellen J. Langer ; s engleskoga preveo Hrvoje Glasnović. - Zagreb : V.B.Z., 2012. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 170 str. ; 24 cm. - (Biblioteka stručno popularna / V.B.Z.)
Prijevod djela: Counterclockwise. - Bilješke: str. [163]-170. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. [171]. - Bibliografija: str. [161].
ISBN 9789533043838 : 109 HRK
159.922.63
HK12-00307

LANTIERI, Linda
Vježbe za razvoj emocionalne inteligencije / Linda Lantieri ; uvod i praktičnio dio Daniel Goleman ; [prijevod Nikolina Palašić]. - 1. izd. - Split : Harfa, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 166 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: Building emotional intelligence. - Bilješka o autorima: str. [169]. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537351250 : 128,00 HRK
159.942-053.2(035)
(035)
HK12-00308

LEIDER, Richard J.
Moć svrhe : pronađite smisao, živite dulje, bolje / Richard J. Leider ; [prijevod Katja Hlup]. - 1. izd. - Buševec : Ostvarenje, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 160 str. : ilustr. ; 24 cm.
Prijevod djela: The power of purpose. - Bilješka o autoru: str. 159-160. - Bibliografske bilješke: str. 149-150. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789533060132
159.913(035)
(035)
HK12-00309

LOVRINČEVIĆ, Nevena
Naučite dijete spavati : od novorođenčeta do predškolarca: preduhitrite i riješite probleme spavanja / Nevena Lovrinčević ; [ilustratorica Neda Dokić]. - 1. izd. - Zagreb : Profil knjiga, 2012. ([Zagreb] : Profil). - 107 str. : ilustr. ; 21 cm.
Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789533194639 : 50 HRK
159.963.2-053.4(035)
(035)
HK12-00310

LOVRINČEVIĆ, Nevena
Zamka za roditelje : kako prepoznati i izbjeći najčešće roditeljske pogreške / Nevena Lovrinčević ; [ilustrator Dobrosav Bob Živković]. - 1. izd. - Zagreb : Profil knjiga, 2012. ([Zagreb] : Profil). - 92 str. : ilustr. ; 21 cm.
Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789533194622 : 50 HRK
159.922.7-053.3/.4(035)
(035)
HK12-00311

LOWEN, Alexander
Zadovoljstvo : kreativni pristup životu / Alexander Lowen ; [prijevod Vesna Krauth]. - Zagreb : Udruga O tempora, 2012. (Zagreb : Grafo biro Dominić). - 212 str. : ilustr. ; 21 cm.
Prijevod djela: Pleasure. - Bilješke: str. 206-207. - Bilješka o autoru: str. 208-209.
ISBN 9789535671008 : 99,00 HRK ; 13 EUR
159.913(035)
(035)
HK12-00312

LJETNA psihologijska škola (21 ; 2011 ; Beli, otok Cres)
Lažna sjećanja / 21. ljetna psihologijska škola studenata i nastavnika Odsjeka za psihologju Filozofskog fakulteta u Zagrebu, Beli, otok Cres, 2011. ; [urednice Andrea Vranić, Mirjana Tonković]. - Zagreb : Filozofski fakultet, Odsjek za psihologiju, Klub studenata psihologije, 2012. ([s. l.] : Hitra produkcija knjiga). - 87 str. : ilustr. ; 21 cm.
Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 77-82.
ISBN 9789531754330 : 20 HRK
159.953
(063)
HK12-00313

MARINOFF, Lou
Platon, a ne Prozak! : primjena vječnih mudrosti na svakodnevne probleme / Lou Marinoff ; [s engleskoga preveo Zvonko Pavić]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2012. (Zagreb : Znanje). - 423 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: Plato, not Prozac!. - Slika autora i bilješka o njemu na unut. str. omota. - Popis najboljih filozofa: str. [393]-414.
ISBN 9789531411738 : 149 HRK
159.913:1
HK12-00314

MATEŠIĆ, Krunoslav, st.
Testirajte svoju inteligenciju / Krunoslav Matešić. - 5. izd. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 158 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Slap. Psihologija ; 3)
Bibliografija: str. 157.
ISBN 9789531911290 : 100,00 HRK
159.98
(079)
HK12-00315

MENTAL Health Europe. Konferencija (2012 ; Split)
Od pojedinca do odgovornosti društva : socijalne determinante mentalnog zdravlja / [organizatori] MHE [i] Sto koluri; [prijevod s engleskog na hrvatski Pavao Akrap, Tanja Bošković, Tibor Bošković ; urednici Maja Sočo, Nace Kovač]. - Split : Sto koluri ; [Brussels] : MHE [i. e Mental Health Europe (MHE SME)], 2012. (Split : Sto koluri : DES). - [8], 109 str. ; 21 cm.
Om. nasl. - " ... Satelitski simpozij "PTSP i njegov utjecaj na drugu i treću generaciju" : zbornik radova Konferencije MHE 2012."--> str. [2]. - Sažeci. - Str. 1-4: Uvod / Nace Kovač, Maja Sočo.
ISBN 9789539545985
159.922.2
316.6
(048)(063)
HK12-00316

MENTAL Health Europe. Konferencija (2012 ; Split)
From individual to collective responsability : the social determinants of mental health : book of abstracts / Mental Health Europe Conference, June 2012 ; [organised by] MHE [and] Sto koluri ; [translation from Croatian into English Pavao Akrap, Tanja Bošković, Tibor Bošković ; editors Maja Soco, Nace Kovac]. - Split : Sto koluri ; [Brussels] : MHE [i. e.] Mental Health Europe, 2012. (Split : Sto koluri : Des). - 74 str. ; 21 cm.
" ... Social Determinants of Mental Health and Satellite Symposium "Post-Traumatic Stress Disorders and Their Imact on 2nd and 3rd Generations" : book of abstracts MHE 2012 Conference"--> str. [2]. - Str. 8-9: Predgovor / Nace Kovač, Maja Sočo.
ISBN 9789539545992
159.922.2
316.6
(048)(063)
HK12-00317

MILJKOVIĆ, Dubravka
Bolje biti vetar nego list ; psihologija dečijeg samopouzdanja / Dubravka Miljković & Majda Rijavec. - 1. izd. - Čačak : Legenda, 2012. (Užice : Grafo plast plus). - 143 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Zrno soli / Legenda ; knj. 9)
Nakl. 1000 primj. - Ćir. - Bio-bibliografski podaci o autoricama: str. 141-142. - Bibliografija: str. 137-139.
ISBN 9788677840273
159.922.7(035)
(035)
HK12-00318

MILJKOVIĆ, Dubravka
Razgovori sa zrcalom : psihologija samopouzdanja / Dubravka Miljković, Majda Rijavec. - 7. izd. - Zagreb : IEP-D2, 2012. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 250 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Zrno soli)
Bilješka o autoricama: str. [251]. - Bibliografija: str. 247-250.
ISBN 9789537057374
159.913:159.923.2(035)
159.923.2:159.913(035)
(035)
HK12-00319

MÜLLER, Wunibald
Sam, ali ne osamljen / Wunibald Müller ; [prijevod Benedikta Matošević]. - Zagreb : Teovizija, 2012. (Osijek : Gradska tiskara). - 103 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Duhovna medicina ; knj. 9)
Prijevod djela: Allein - aber nicht einsam. - Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. 103.
ISBN 9789532092455 : 45 HRK
159.923.33:242
HK12-00320

MURPHY, Joseph, psiholog
Snagom podsvijesti ostvarite sreću i blagostanje / Joseph Murphy ; za 21. stoljeće uredio i osuvremenio Arthur R. Pell ; s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2012. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 257 str. ; 20 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 111)
Prijevod djela: Maximize your potential through the power of your subconscious mind for a more spiritual life.
ISBN 9789533044286 : 100 HRK
159.913:2(035)
159.964.21(035)
(035)
HK12-00321

NARBY, Jeremy
Inteligencija u prirodi : propitivanje o znanju / Jeremy Narby ; s engleskoga prevela Andrea Marić. - Zagreb : V.B.Z., 2012. (Zagreb : ZT ZAGRAF). - 200 str. ; 24 cm. - (Stručno-popularna biblioteka / V.B.Z.)
Prijevod djela: Intelligence in nature. - Bilješka o autoru: str. [202]. - Bibliografija: str. [191]-200.
ISBN 9789533043982 : 110 HRK
159.929
HK12-00322

NIVEN, David
100 jednostavnih tajni uspješnih veza : što su znanstvenici otkrili i kako vi to možete iskoristiti / David Niven ; [prevela Sanja Bezlaj Ilijić]. - Zagreb : Profil knjiga, 2012. (Zagreb : Agencija za komercijalnu djelatnost). - 224 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: 100 simple secrets of great relationships. - Bibliografija: str. 212-222.
ISBN 9789533130989 : 30 HRK
159.913:159.942(035)
159.942(035)
(035)
HK12-00323

PEALE, Norman Vincent
Pozitivne misli za svaki dan : nadahnuće za svaki dan u godini / Norman Vincent Peale ; [s engleskoga prevela Svetlana Grubić Samaržija]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2012. (Zagreb : Denona). - 372str. ; 16 cm.
Izv. stv. nasl.: Positive thinking every day.
ISBN 9789531412858 : 69 HRK
159.913
HK12-00324

PERIĆ Kosović, Danijela
Prvi koraci roditeljstva / [autorice tekstova Danijela Perić Kosović, Tamara Cakić]. - Rijeka : Obiteljski centar Primorsko-goranske županije, 2012. (Rijeka : Grafik). - 54 str. : ilustr. ; 23 cm.
Podatak o autoricama preuzet s poleđine nasl. lista. - Nakl. 200 primj. - Bibliografija: str. [55].
ISBN 9789535724018
159.922.7-053.3/.4(035)
(035)
HK12-00325

PETERMANN, Franz
Trening namijenjen mladeži : strukturiranje radnog i socijalnog ponašanja / Franz Petermann i Ulrike Petermann ; [prijevod Mirjana Krizmanić]. - Prijevod 9., prerađenog i proširenog izd. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 300 str. : ilustr., graf. prikazi u boji ; 25 cm.
Prijevod djela: Training mit Jugendlichen. - Bilješka o autorima: str. 4. - Predgovor: str. 9-11. - Bibliografija: str. 289-297.
ISBN 9789531917483 : 280,00 HRK
159.922.8
316.61-053.6
HK12-00326

PRETEŽNO vedro : priručnik za mlade (i one nešto starije ...) / [autori tekstova Željko Ključević ... et al.]. - Split : Nastavni zavod za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije, Služba za zaštitu mentalnog zdravlja, prevenciju i izvanbolničko liječenje ovisnosti, 2012. (Split : Škola za dizajn, grafiku i održivu gradnju). - 40 str. : ilustr. (pretežno u o bojama) ; 17 X 24 cm + 1 zvučni CD
Ostali zastupljeni autori: Mirela Grbić, Toni Maglica, Vedrana Ždero, Marica Garmaz, Andrea Koceić. - Nakl. 2500 primj.
ISBN 9789535675624
159.913-053.6(035)
(035)
HK12-00327

RUDNER, Rima
Kako postati sretan : sreće ima dovoljno za sve - odaberite vlastitu / Rima Rudner ; [prijevod Andrea Čović]. - 1. izd. - Zagreb : Profil multimedija, 2012. ([Zagreb] : Profil). - 229 str. ; 24 cm.
Prijevod djela: Choose to be happy. - Bilješka o autorici: str. 229.
ISBN 9789533193939 (tvrdi uvez) : 189 HRK
159.913
159.942.5
HK12-00328

RUIZ, Miguel
Peti sporazum sa samim sobom : praktični vodič za ostvarivanje onoga što uistinu jesmo / Miguel Ruiz, Jose Ruiz ; suradnica Janet Mills ; s engleskoga prevela Radha Rojc Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2012. (Beograd : Cicero). - 142 str. ; 20 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 108)
Prijevod djela: The fifth agreement. - Bilješka o autorima: str. [141-142].
ISBN 9789533043968 : 99 HRK
159.913
HK12-00329

SALECL, Renata
Tiranija izbora / Renata Salecl ; s engleskog preveo Tonči Valentić. - 1. izd. - Zaprešić : Fraktura, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 177 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Platforma ; knj. 32)
Prijevod djela: The tyranny of choice. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532663884
159.913
316.6
HK12-00330

SANDFORD, John Loren
Preobraženi život / John Loren i R. Loren Sandford ; [prijevod Aleksandra Marija Chwalowsky]. - Koprivnica : Figulus, 2012. ([Zagreb] : Denona). - 259 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Life transformed. - Na omotu podnasl.: Kako obnoviti um, nadići stare navike i postati osobom kakvom te je Bog istinski stvorio. - Str. 10-14: Predgovor / Doris Wagner.
ISBN 9789535633099 : 100 HRK
159.955:2
615.852
HK12-00331

STARČEVIĆ Vukajlović, Marijana
Emocionalna inteligencija / Marijana Starčević Vukajlović. - Zagreb : Nova Akropola, 2012. (Čakovec : Zrinski). - 31 str. : ilustr. ; 15 cm.
ISBN 9789537511111 : 5,00 HRK
159.942:159.95(035)
(035)
HK12-00332

STONE, Beverley
Ostati ili otići? : šest koraka u rješavanju neodlučnosti u vezama / Beverley Stone ; [prevela Romana Čačija]. - Zagreb : Planetopija, 2012. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 175 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Osjetila i osjećaji)
Prijevod djela: Stay or leave?. - Bilješka o autorici na omotu.
ISBN 9789532572339 : 99 HRK
159.913:159.923.5(035)
159.923.5(035)
(035)
HK12-00333

STUTZ, Phil
The tools : pretvori svoje probleme u snagu, povjerenje i kreativnost / Phil Stutz, Barry Michels ; prevela s engleskoga Ana Bilić. - Zagreb : Znanje, 2012. (Zagreb : Znanje). - 211 str. : ilustr. ; 23 cm.
Prijevod djela: The tools.
ISBN 9789533246871 : 89 HRK
159.913
615.851
HK12-00334

SUCHARD, Lior
Menatalist : upoznajte moć svog uma i upoznajte mentalista u sebi! / Lior Suchard ; [prevoditelj Željko Duvnjak]. - Zagreb : Planetopija, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 225, [8] str., s tablama : ilustr. (djelomice u bojama) ; 21 cm. - (Biblioteka Osoba)
Prijevod djela: Mind reader. - Bilješka o autoru: str. 225.
ISBN 9789532572346 : 139 HRK
159.961
HK12-00335

SVENDSEN, Lars Fr. H.
Filozofija rada / Lars Fr. H. Svendsen ; preveli s engleskog Makso Herman, Mirna Herman. - Zagreb : TIM press, 2012. (Zagreb : Feroproms). - 173 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Incus)
Prevedeno prema engl. izdanju: Work ; izvornik na norveškom jeziku. - Slika autora i bilješka o njemu na unut. str. omota. - Bibliografija: str. 163-170. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537177560 : 80 HRK
159.944
101
HK12-00336

ŠĆAVINA, Tomica
Koordinate sreće : popularna psihologinja razotkriva život u njegovim najzanimljivijim aspektima / Tomica Šćavina. - Zagreb : Planetopija, 2012. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 192 str. ; 22 cm. - (Biblioteka alter:ego)
Bilješka o autorici: str. 192.
ISBN 9789532572209 : 115 HRK
159.913(035)
(035)
HK12-00337

ŠEŠO, Ivana, socijalni pedagog
Nedostaje? Ne. Dosta je! / Ivana Šešo. - Zagreb : Algoritam, 2012. ([Zagreb] : ZT Zagraf). - 183 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Slike autorica na omotu. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789533165585
159.913
159.942:37
(0:82-31)
HK12-00338

ŠIMLEŠA, Bruno
U rukavicama mi je ionako prevruće : otvoreno o životu, ljubavi, Bogu i duhovnosti / Bruno Šimleša. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2012. ([Zagreb] : Feroproms). - 279 str. : ilustr. ; 22 cm. - (Nar)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789533035376 (tvrdi uvez) : 129 HRK
159.913:2
159.942
234.2
241.513
176-055.3:2
(02.062)
HK12-00339

ŠIMLEŠA, Bruno
Ljubavologija / Bruno Šimleša. - Beograd : Mono i Manjana, 2012. (Novi sad : Sajnos). - 275 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Ljubavologija. - Reč dve o meni: str. 271-272.
ISBN 9788678046988
159.942
159.913
(02.062)
HK12-00340

ŠIMLEŠA, Bruno
U rukavicama mi je ionako prevruće : otvoreno o životu, ljubavi, Bogu i duhovnosti / Bruno Šimleša. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2012. ([Zagreb] : Feroproms). - 279 str. ; 22 cm. - (Nar)
Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789533035369 (meki uvez) : 99,00 HRK
159.913:2
159.942
234.2
241.513
176-055.3:2
(02.062)
HK12-00341

TEMPLAR, Richard
100 pravila ljubavi : osobni recept za sretnije i kvalitetnije veze / Richard Templar ; s engleskoga prevela Maja Šešok. - Zagreb : Znanje, 2012. (Zagreb : Znanje). - 239 str. ; 19 cm. - (Knjiga dostupna svima ; 107)
Prijevod djela: The rules of love.
ISBN 9789533245140 : 40 HRK
159.922.1
(02.062)
HK12-00342

TEMPLAR, Richard
100 pravila odgoja / Richard Templar ; s engleskoga prevela Maja Opačić. - Zagreb : Znanje, 2012. (Zagreb : Znanje). - 255 str. ; 19 cm. - (Knjiga dostupna svima ; 108)
Prijevod djela: The rules of parenting.
ISBN 9789533245317 : 40 HRK
159.922.7-053.3/.4(035)
(035)
HK12-00343

TYBERG, Son
Provjeri svoj IQ : [9-12 godina : 400 pitanja] / [Son Tyberg ; prevela s francuskoga Maja Matković]. - Zagreb : Mozik knjiga, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 108 str. : ilustr. ; 23 cm.
Prijevod djela: Teste ton QI!. - Podnasl. preuzeti s omota. - Podatak o autoru preuzet s poleđine nasl. lista. - Tiskano u Belgiji.
ISBN 953196128X : 49 HRK
159.98
(079)
HK12-00344

UJEVIĆ, Darko
Rhythm of life / Darko Ujević. - Zagreb : D.K.M., 2012. ([Zagreb] : Duga print). - 103 str. : autorova slika ; 25 cm.
Izv. stv. nasl.: Put izazova. - Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoru: str. 100-101. - Bibliografija: str. 102.
ISBN 9789539844446
159.913:159.923.5(035)
159.923.5(035)
(035)
HK12-00345

UVODIĆ-VRANIĆ, Ljubica
Avantura osobne promjene 2 : ljubavni odnosi su najvažniji : teme radionica Petkom u pet / Ljubica Uvodić-Vranić. - 1. izd. - Zagreb : Profil knjiga, 2012. (Zagreb : Profil). - 220 str., XVI str. s tablama u bojama ; 23 cm + 1 zvučni CD
Slika autorice na omotu. - Bilješka o autorici: str. 219-220.
ISBN 9789533131115 : 119 HRK
159.913(035)
159.942(035)
(035)
HK12-00346

VELKI, Tena
Priručnik za rad s hiperaktivnom djecom u školi : [ADHD] / Tena Velki ; [ilustracije Igor Plac]. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2012. ([Jastrebarsko] : Naklada Slap). - 111 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 22 cm.
Podnasl. preuzet s omota. - Bibliografija: str. [89]-92.
ISBN 9789531917537 : 100,00 HRK
159.952.6-053.5(035)
376.1-056.49(035)
(035)
HK12-00347

VIRTUE, Doreen
Žudnja za hranom : vaš apetit kao odraz tjelesne ili emocionalne gladi / Doreen Virtue ; [prevela Aleksandra Barlović]. - Zagreb : Planetopija, 2012. (Zagreb : Planetopija). - 292 str. ; 22 cm. - (Biblioteka alter:ego)
Prijevod djela: Constant craving. - Rječnik izraza: str. 267-272. - Bilješke: str. 273-289. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789532572360 : 145 HRK
159.942:613.2
613.2:159.9
HK12-00348

WELCH, Suzy
10-10-10 : odlučite gdje želite biti za 10 minuta, 10 mjeseci, 10 godina / Suzy Welch ; s predgovorom Jacka Welcha i Ive Biondić ; [s engleskoga prevela Lidija Lebinec]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2012. (Zagreb : Denona). - 287 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: 10-10-10. - Uvodna riječ: str. [9]-12. - Uvodna riječ hrvatskom izdanju: str. [13]-17.
ISBN 9789531412049 : 119 HRK
159.913:159.923.5(035)
159.923.5(035)
(035)
HK12-00349

WISEMAN, Richard
Faktor sreće : četiri jednostavna principa koja će vam donijeti sreću i promijeniti život nabolje / Richard Wiseman ; [s engleskoga prevela Andrea Pongrac]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2012. (Zagreb : Denona). - 287 str. : ilustr., graf. prikazi ; 19 cm.
Prijevod djela: The luck factor. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke: str. [277]-287.
ISBN 9789531410809 : 119 HRK
159.913
HK12-00350

WRIGHTON, Tony
Opuštanje za 1 minutu : 10 koraka do trenutnog mira / Tony Wrighton ; [prevela s engleskoga Rajna Maršanić-Jovanović]. - Rijeka : Leo commerce, 2012. ([s. l. : s. n]). - 124 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Relax in a minute.
ISBN 9789532183368 : 79 HRK
159.9.019.4(035)
615.851:159.9(035)
(035)
HK12-00351

WRIGHTON, Tony
Uvjeravanje za 1 minutu : 10 koraka da brzo postignete ono što želite / Tony Wrighton ; [prevela s engleskoga Rajna Maršanić-Jovanović]. - Rijeka : Leo commerce, 2012. ([s. l. : s. n]). - 121 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Persuade in a minute.
ISBN 9789532183382 : 79 HRK
159.913:65.013(035)
65.013(035)
(035)
HK12-00352

WRIGHTON, Tony
Samopouzdanje za 1 minutu : 10 koraka da brzo postignete ono što želite / Tony Wrighton ; [prevela s engleskoga Rajna Maršanić-Jovanović]. - Rijeka : Leo commerce, 2012. ([s. l. : s. n]). - 123 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Confidence in a minute.
ISBN 9789532183375 : 79 HRK
159.913(035)
159.923.2(035)
(035)
HK12-00353

YEUNG, Rob
Samopouzdanje : umijeće postizanja svega što poželimo / Rob Yeung ; [prevela Branka Lucarić]. - Zagreb : Veble commerce, 2012. (Zagreb : DiPro). - XIII, 197 str. : ilustr. ; 23 cm.
Prijevod djela: Confidence. - Bilješka o autoru: str. [V].
ISBN 9789532511345 : 129 HRK
159.947(035)
159.913(035)
(035)
HK12-00354

ZAREVSKI, Predrag
Psihologija za stomatologe / Predrag Zarevski, Ilija Škrinjarić, Andrea Vranić ; [crteži Blanka Petrinec-Fulir]. - 2., prošireno izd. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2012. ([Jastrebarsko] : Naklada Slap). - 323 str. : ilustr., graf. prikazi ; 25 cm.
Bilješka o autorima: str. 323. - Bibliografija: str. 303-317. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531917568 : 250,00 HRK
159.9:616.31(075.8)
(075.8)
HK12-00355

ZAREVSKI, Predrag
Struktura i priroda inteligencije / Predrag Zarevski ; [crteži Jelena Škrabe]. - 2. prošireno izd. - Jastrebarsko : Naklada Slap, 2012. (Jastrebarsko : Naklada Slap). - 306 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 25 cm.
Bibliografija: str. 271-297. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789531917513 : 240 HRK
159.955(075.8)
(075.8)
HK12-00356

ZBIRKA psihologijskih skala i upitnika / [glavni i odgovorni urednik Zvjezdan Penezić]. - Zadar : Sveučilište, 2002-. - sv. ; 30 cm.
Nakl. po 250 primj.
ISBN 953672104X (cjelina)
159.9.072(035)

Sv. 6 : Sv. 6. / [urednici] Ana Proroković ... [et al.]. - 2012. ([s. l. : s. n]). - 88 str.
Zastupljeni autori: Marijana Barišić, Irena Burić, Vera Ćubela Adorić, Ljiljana Gregov, Ivana Macuka, Matilda Nikolić, Zvjezdan Penezić, Ina Reić Ercegovac, Kristina Sesar, Nataša Šimić, Ana Šimunić, Marijana Šunjić, Ivana Tucak Junaković. - Nakl. 250 primj. - Bibliografija iza svakog rada.
ISBN 9789533310121
159.9.072(035)
(035)

HK12-00357

ZUKAV, Gary
Duhovno partnerstvo : putovanje prema izvornoj moći / Gary Zukav ; [prijevod Ozren Ćuk]. - Čakovec : Dvostruka duga, 2012. (Zagreb : Hitra produkcija knjiga). - 301 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Znanost novog vremena)
Prijevod djela: Spiritual partnership. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789532870534
159.923.2
(02.062)
HK12-00358

Vidi br.: HK12-02830

Vidi br.: HK12-00333

Vidi br.: HK12-03861

Vidi br.: HK12-00323

Vidi br.: HK12-01540

Vidi br.: HK12-02481

Vidi br.: HK12-02827

Vidi br.: HK12-00272

Vidi br.: HK12-01593

Vidi br.: HK12-06183

Vidi br.: HK12-00721

Vidi br.: HK12-02429

Vidi br.: HK12-03851

Vidi br.: HK12-00340

Vidi br.: HK12-00319

Vidi br.: HK12-00608

Vidi br.: HK12-00328

Vidi br.: HK12-02535

Vidi br.: HK12-00321

Vidi br.: HK12-03557

Vidi br.: HK12-00353

Vidi br.: HK12-00349

Vidi br.: HK12-00346

Vidi br.: HK12-00847

Vidi br.: HK12-01086

Vidi br.: HK12-00345

Vidi br.: HK12-01529

Vidi br.: HK12-00919

Vidi br.: HK12-00266

Vidi br.: HK12-00354

Vidi br.: HK12-00226

Vidi br.: HK12-00234

Vidi br.: HK12-02421

Vidi br.: HK12-00283

Vidi br.: HK12-00211

Vidi br.: HK12-02609

Vidi br.: HK12-03035

Vidi br.: HK12-03036

Vidi br.: HK12-03062

Vidi br.: HK12-02550

Vidi br.: HK12-02567

Vidi br.: HK12-02551

Vidi br.: HK12-02422

Vidi br.: HK12-02611

Vidi br.: HK12-02397

Vidi br.: HK12-02634

Vidi br.: HK12-00363

Vidi br.: HK12-02482

Vidi br.: HK12-00338

Vidi br.: HK12-00341

Vidi br.: HK12-00339

Vidi br.: HK12-03864

Vidi br.: HK12-00225

Vidi br.: HK12-02812

Vidi br.: HK12-00305

Vidi br.: HK12-01502

Vidi br.: HK12-01500

16   Logika. Spoznajna teorija

BARREAU, Hervé
Epistemologija / Hervé Barreau ; [prevela Vanda Kušpilić]. - Zagreb : Naklada Jurčić, 2012. ([Zagreb] : Hitra produkcija knjiga). - 114 str. ; 19 cm. - (Filozofska biblioteka / Naklada Jurčić ; knj. 31)
Prijevod djela: L'épistémologie. - Bibliografija: str. 109-112.
ISBN 9789532450590 : 95 HRK
165
HK12-00359

BUCHBERGER, Iva
Kritičko mišljenje : priručnik kritičkog mišljenja, slušanja, čitanja i pisanje / Iva Buchberger. - 1. izd. - Rijeka : Udruga za razvoj visokoga školstva Universitas, 2012. (Opatija : Sagita). - 185 str. ; 24 cm.
Nakl. 300 primj. - Bibliografija: str. 184-185 ; Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789535630012
162(075.8)
(075.8)
HK12-00360

LENK, Hans
Mala filozofija mozga / Hans Lenk ; [preveo Marko Bašić]. - Zagreb : Naklada Jurčić, 2012. ([Sveta Nedelja] : Hitra produkcija knjiga). - 193 str. ; 19 cm. - (Filozofska biblioteka / Naklada Jurčić ; knj. 32)
Prijevod djela: Kleine Philosophie des Gehirns. - Bilješke: 167-180. - Bibliografija: str. 181-185. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789532450613 : 110 HRK
165:612.821
HK12-00361

ŠPET, Gustav Gustavovič
Pojava i smisao / Gustav Špet ; s ruskoga preveo Anto Knežević. - Zagreb : Naklada Breza, 2012. ([s. l. : s. n.)]. - 162 str. ; 20 cm. - (BBD ; knj. 11)
Prijevod djela: Jalenie i sm'sl. - Puni oblik imena autora: Gustav Gustavovič Špet.
ISBN 9789537036546 : 160 HRK
165.62
HK12-00362

Vidi br.: HK12-00174

17   Etika

ATTALI, Jacques
Ljubavi : povijest muško-ženskih odnosa / Jacques Attali u suradnji sa Stéphanie Bonvicini ; s francuskoga prevela Vesna Lisičić. - Zagreb : Alfa, 2012. ([Lukavec] : Grafika Markulin). - 239 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 24 cm. - (Duh vremena)
Prijevod djela: Amours. - Bibliografija: str. 233-234.
ISBN 9789532974065 : 179 HRK
177.61
159.922.1
HK12-00363

BIOETIČKE teme : knjiga izlaganja s I.-XI. proljetnoga bioetičkoga simpozija Hrvatskoga liječničkoga zbora održanih u Zagrebu od 2001. do 2011. godine / urednici Goran Ivanišević, Stella Fatović-Ferenčić. - Zagreb : Medicinska naklada : Hrvatski liječnički zbor, 2012. (Zagreb : Medicinska naklada). - 574 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Medicinska naklada)
Zastupljeni autori: Dubravko Orlić, Ivan Šegota, Ivan Bakran, Goran Ivanišević, Niko Zurak, Nada Gosić, Silvija Zec, Tonči Matulić, Dubravka Hrabar, Josip Grgurić, Ana Volarić-Mršić, Zora Zakanj, Dubravka Kocijan-Hercigonja, Ružica Lah, Delon Human, Biserka Belicza, Ante Dražančić, Božo Bota, Ivan Slugan, Damir Nemet, Ljiljana Randić, Marta Gunjača, Edita Blažević, Danko Schönwald, Igor Francetić, Božidar Vrhovac, Andrijana Buklijaš, Antun Budak, Vladimir Gruden, Lovorka Brajković, Ružica Krsnik, Olga Medin-Srkoč, Tamara Srkoč, Mirjana Nasić, Nadica Buzina, Ana Planinc-Peraica, Slobodanka Ostojić Kolonić, Mirko Štifanić, Anica Jušić, Vlado Jukić, Zvonimir Šostar, Slavko Antolić, Josip Čulig, Dubravka Došen, Dubravko Marković, Damir Babić, Ivica Babić, Stella Fatović-Ferenčić, Jadranka Mustajbegović, Željka Znidarčić, Ljubomir Radovančević, Andrej Čebotarev, Petra Brečić, Miroslav Herceg, Morana Brkljačić, Nevenka Brkić, Višnja Vičić Hudorović, Zvonimir Kaić, Željko Metelko, Inga Prkačin, Vesna Lecher-Švarc, Ivan Žokalj, Martin Kuhar, Iva Sorta-Bilajac, Gordana Cerjan Letica, Lidija Gajski, Dražen Gorjanski, Vesna Lecher-Švarc, Davor Moravek, Dušanka Martinović Kaliterna, Miroslav Šimunić, Mislav Radić, Jasenka Markeljević. - Nakl. 500 primj. - Tekst na hrv. i na engl. jeziku. - Str. 13-14: Predgovor / Goran Ivanišević, Stella Fatović-Ferenčić. - Bibliografija uz svako poglavlje. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531765619 (Medicinska naklada) : 250 HRK
179:61
614.253
(063)
HK12-00364

ČAČINOVIČ, Nadežda
O ljubavi, knjigama i stvarima koje govore / Nadežda Čačinović. - Zagreb : Profil multimedija, 2012. (Zagreb : Profil International). - 183 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Velimir Visković bira za Vas)
ISBN 9789533194813 : 119 HRK
177.6
HK12-00365

KANT, Immanuel
Religija unutar granica pukoga uma / Immanuel Kant ; s njemačkoga preveo Kiril Miladinov. - Zagreb : Naklada Breza, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 186 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Phos ; knj. 21)
Prijevod djela: Die Religion innerhalb der Grenzen der blossen Vernunft.
ISBN 9789537036690 : 190 HRK
17.023.2:141.13
HK12-00366

KRITIČKI osvrt na pokuse na životinjama / [prijevod Dejan Jerinić]. - Čakovec : Dvostruka Duga, 2012. (Zagreb : Kerschoffset). - 32 str. : ilustr. ; 21 cm.
Izvornik na engl. jeziku. - Bibliografija: str. 25-32.
ISBN 9789532870572
179.3
616-092.9:179
HK12-00367

MATULIĆ, Tonči
Bioetika / Tonči Matulić ; [imensko kazalo Jasna Ivančić, pojmovno kazalo Tonči Matulić]. - 3. nepromjenjeno izd. - Zagreb : Glas Koncila, 2012. (Lukavec : Grafika Mrkulin). - 539 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Tertium millennium ; knj. 1)
Bilješka o autoru: str. 538. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary / translated Margaret Casman-Vuko. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789532413489 : 190 HRK
179:61
241.13
614.253
HK12-00368

NIETZSCHE, Friedrich Wilhelm
Ljudsko, odviše ljudsko : knjiga za slobodne duhove / Friedrich Nietzsche. - Zagreb : Demetra, 2012-. - sv. ; 25 cm.
Prijevod djela: Menschliches, Allzumenschliches. - Puno ime autora: Friedrich Wilhelm Nietzsche.
ISBN 9789532251470 (cjelina)
17.037

Sv. 1 : Sv. 1 / preveo Berislav Podrug : priredio D. S. [i. e. Dimitrije Savić]. - 2012. ([Zagreb] : AKD). - VII, 302 str. : portret autora. - (Demetra. Filosofska biblioteka Dimitrija Savića ; sv. 130a)
Str. 291-302: Umjesto pogovora / Berislav Podrug. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789532251487 : 350 HRK

HK12-00369

RADOVIĆ, Nadežda
U srcu Evrope / Nadežda Radović. - Opatija : Shura, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 215 str. ; 24 cm. - (Zbornik radova Mirovne sveske, 1847-3067 ; god. 3, sv. 6)
Nakl. 500 primj. - Uvod: str. 3. - Bio-bibliografski podaci o autorici: str. 208-209.
172.4
(047.53)
HK12-00370

RAJNEESH, Osho
Ljubav : kako voljeti svjesno i bez straha stupati u ljubavne odnose / Osho ; s engleskoga prevela Radha Rojc-Belčec. - Zagreb : V.B.Z., 2012. (Beograd : CICERO). - 185 str. ; 24 cm. - (Biblioteka 1000 cvjetova ; knj. 103)
Prijevod djela: Being in love. - Pravo ime autora: Bhagwan Shree Rajneesh.
ISBN 9789533043166 : 99 HRK
177.6
(02.062)
HK12-00371

RINČIĆ Lerga, Iva
Fritz Jahr i rađanje europske bioetike / Iva Rinčić, Amir Muzur. - Zagreb : Pergamena, 2012. (Zagreb : Grafomark). - 332 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Bioetika / Pergamena ; knj. 23)
Slike autora i bilješke o njima: str. 331-332. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 301-318 ; i uz tekst. - Summary. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536576531 : 200 HRK
179:57
1Jahr, F.
HK12-00372

Vidi br.: HK12-02494

Vidi br.: HK12-00891

Vidi br.: HK12-00880

Vidi br.: HK12-00624

Vidi br.: HK12-00554

Vidi br.: HK12-02662

Vidi br.: HK12-02500

Vidi br.: HK12-03183

Vidi br.: HK12-00816

Vidi br.: HK12-02960

Vidi br.: HK12-00889

Vidi br.: HK12-01098

Vidi br.: HK12-02959

Vidi br.: HK12-00339

Vidi br.: HK12-00341

Vidi br.: HK12-00205

Vidi br.: HK12-01545

2RELIGIJA. TEOLOGIJA


ARMSTRONG, Karen
U prilog Bogu : što religija zapravo znači / Karen Armstrong ; preveo s engleskoga Marko Gregorić ; [kazalo Nina Vujičić]. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2012. (Zagreb : Feroproms). - 405 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Kultura i civilizacija)
Prijevod djela: The case for God. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Rječnik: str. 359-369. - Bibliografija: str. 371-389. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789533035062 : 189,00 HRK
211
230.1
215
234.2
HK12-00373

BAŠIĆ, Đivo
Zašto je Isus Krist prokleo smokvu? / Đivo Bašić. - Zagreb : vlast. nakl., 2012. (Zagreb : Studio Moderna). - 47 str. ; 30 cm.
Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789535716716
2:58
HK12-00374

BERING, Jesse
Instinkt za Boga : psihologija duša, sudbine i smisla života / Jesse Bering ; prevela s engleskoga Petra Štrok. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2012. (Zagreb : Feroproms). - 277 str. ; 22 cm. - (Biblioteka 180 stupnjeva)
Prijevod djela: The belief instinct. - Bilješke: str. 227-257. - Bibliografija: str. 259-262. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789533035628 (tvrdi uvez) : 179 HRK
2:159.9
234.2:159.9
233.5:159.9
HK12-00375

BERING, Jesse
Instinkt za Boga : psihologija duša, sudbine i smisla života / Jesse Bering ; prevela s engleskoga Petra Štrok. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2012. (Zagreb : Feroproms). - 277 str. ; 22 cm. - (Biblioteka 180 stupnjeva)
Prijevod djela: The belief instinct. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke: str. 227-257. - Bibliografija: str. 259-262. - Predmetno i imensko kazalo.
ISBN 9789533035611 (meki uvez) : 139 HRK
2:159.9
234.2:159.9
233.5:159.9
HK12-00376

BIBLIOGRAFIJA : Veritas - Glasnik sv. Antuna Padovanskoga : 50 godišta (1962.-2011.) : od broja 1 do 555 / [urednik izdanja Ivan Bradarić]. - Zagreb : Hrvatska provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca, 2012. (Zagreb : Denona). - 619 str. ; 24 cm.
Knjizi je priložen CD-ROM: Bibliografija : Veritas - Glasnik sv. Antuna Padovanskoga. - Predgovor: str. 5-6.
ISBN 9789537154769 : 200 HRK
2:050(497.5)(01)
050:2(497.5)(01)
(01)
"1962/2011"
HK12-00377

BIBLIOGRAFIJA [Elektronička građa] : Veritas - Glasnik sv. Antuna Padovanskoga : 50 godišta (1962.-2011.) : od broja 1 do 555 / [urednik Ivan Bradarić]. - Zagreb : Hrvatska provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 1 optički disk (CD-ROM) ; 12 cm.
Zahtjevi sustava: PC; Windows XP; Adobe Acrobat Reader. - Stv. nasl. s naljepnice diska. - CD-ROM je priložen uz knjigu: Bibliografija : Veritas - Glasnik sv. Antuna Padovanskoga.
ISBN 9789537154776
2:050(497.5)(01)
050:2(497.5)(01)
(01)
"1962/2011"
(086)
HK12-00378

CARROLL, James
Jeruzaleme, Jeruzaleme : kako je taj drevni grad potpalio suvremeni svijet / James Carroll ; s engleskoga preveo Zoran Bošnjak. - Zagreb : Alfa, 2012. ([Lukavec] : Grafika Markulin). - 521 str. ; 23 cm. - (Duh vremena)
Prijevod djela: Jerusalem, Jerusalem. - Bibliografija: str. 485-495; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo i kazalo mjesta.
ISBN 9789532973372 : 219 HRK
2(569.4)(091)
94(569.4)
(569.441)
HK12-00379

DANIÉLOU, Jean
Bog i mi / Jean Daniélou ; [prijevod Roman Karlović]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2012. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 229 str. ; 20 cm. - (Polazišta sv. 61)
Prijevod djela: Dieu et nous. - Bilješka o autoru na omotu. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531107358 : 130 HRK
211
141.4
HK12-00380

EUROPEAN Society of Women in Theological Research. Regional Central and Eastern European Conference (8 ; 2012 ; Split)
"And God will wipe away all tears from their eyes", (Is 25:8 and Rev 21:4) : a theological approach to the suffering and hopes of women = "Got wird jede Träne von ihren Augen abwischen", (Jes 25,8 und Off 21,4) : theologische Annäherungen an Leid und Hoffnung von Frauen / 8th Regional Central and Eastern European Conference European Society of Women in Theological Research (ESWTR), 2-5 September 2012, Split, Croatia ; [organisers] European Society of Women in Theological Ressearch, Croatian Sestion (ESWTR-CS) in cooperation with Ecumenical Women's Initiative, Omiš [and] Institute of Social Sciences Ivo Pilar, Regional Center Split. - [S. l. : s. n., 2012?] ([s. l. : s. n.]). - 96 str. : slike autora ; 30 cm.
Sažeci radova. - Tekst na engl. i na njem. jeziku. - About the conference = Über die Konferenz: str. 4-5. - Bilješke o autorima uz tekst.
2-11:141.72
(048)
HK12-00381

GARON, Henry A.
Kozmička mistika / Henry A. Garon ; [prijevod Miroslav Fridl]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2012. (Zagreb : Denona). - 372 str. ; 20 cm. - (Eseji / Kršćanska sadašnjost ; sv. 28)
Prijevod djela : The cosmic mistique. - Bilješka o autoru na omotu. - Nakl. 1000 primj. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789531107044 : 190 HRK
215
HK12-00382

GRÜN, Anselm
Umijeće odrastanja : razgovor s mladima / Anselm Grün ; [prijevod Jelena Prskalo]. - Zagreb : Teovizija, 2012. (Osijek : Gradska tiskara). - 186 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Svjedočenja / Teovizija ; knj. 42)
Prijevod djela: Die Kunst Erwachsen zu werden. - Bilješka o autoru: str. 185. - Bibliografija: str. 184.
ISBN 9789532092592 : 78 HRK
2:159.922-053.6
130.123-053.6
HK12-00383

KEŠINA, Ivan
Stvaranje evolucijom / Ivan Kešina. - Split : Crkva u svijetu, 2012. (Split : Dalmacijapapir). - 272 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Crkve u svijetu ; knj. 46)
Nakl. 500 primj. - Slika autorova i bilješka o njemu: str. 267. - Bibliografija: str. 249-259; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532560466 : 150 HRK
213:575.8
HK12-00384

LASIĆ, Hrvoje
Fenomenologija i filozofija religije / Hrvoje Lasić. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2012. ([s. l.] : Tipotisak). - 471 str. ; 23 cm. - (Biblioteka Filozofski niz / Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove ; knj. 26)
Bibliografija: str. [449]-462; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789532311242
215
141.4
HK12-00385

LÜTZ, Manfred
Bog : mala povijest Najvećega : obavezno štivo za ateiste, agnostike i vjernike / Manfred Lütz ; [prijevod Milan Špehar]. - Split : Verbum, 2012. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 303 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 68)
Prijevod djela: Gott: Eine kleine Geschichte des Größten. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789532352832 : 148 HRK
211.2
2:159.964.2
HK12-00386

MACGRATH, Alister E.
Dawkinsova iluzija? : ateistički fundamentalizam i nijekanje božanskog / Alister McGrath i Joanna Collicut McGrath ; [prijevod Tomislav Geršić]. - Zagreb : Teovizija, 2012. (Sveta Nedelja : Hitra produkcija knjiga). - 138 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Ecclesia militans ; knj. 1)
Prijevod djela: The Dawkins delusion?. - Bilješke o autorima: str. [147-148]. - Bibliografske bilješke: str. 123-138.
ISBN 9789532092424
211
141.45:23/28
239
215
HK12-00387

MARIJA od Presvetog Srca, redovnica
Utjelovljena ljubav nas je obuhvatila / S. Marija od Presvetoga Srca [i. e.] Anka Petričević ; [predgovor Josip Marcelić ; crteži Darija-Karmela Kovačević]. - Split : Samostan sv. Klare, 2012. (Dugi Rat : Tiskara Poljica). - 84 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Symposion : biblioteka asketsko-mističnih djela ; knj. 108)
Razmišljanje uz knjigu "Utjelovljena ljubav nas je obuhvatila": str. 9-13. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. 79-80.
ISBN 9789536261871
211.2:241.513
231.12:241.513
242
HK12-00388

MORANDINI, Simone
Teologija i fizika / Simone Morandini ; [prijevod Slavko Antunović]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2012. (Zagreb : Grafomark). - 213 str. ; 20 cm. - (Teolozi dvadesetoga stoljeća ; sv. 10)
Prijevod djela: Teologia e fisica. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. 201-210 ; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531107280 : 95 HRK
215
53:2
HK12-00389

PITANJA o postanku : logika stvaranja : odgovori na više od 60 pitanja u 20 kategorija / Don Batten (pisac-urednik) ... [et al.] ; [prijevod s engleskog Anton Žagar]. - [Effretikon] : Zlatko Madžar, [2012?] (Travnik : Graforad). - 217 str. : ilustr. ; 21 cm.
Prijevod djela: The creation answers book. - Ostali zastupljeni autori: David Catchpoole, Jonathan Sarfati, Carl Wieland. - Kratice: str. [3]. - Slike autora i bilješke o njima: str. 215-217. - Bibliografske i ostale bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789535533740
213
HK12-00390

VERITAS : Glasnik sv. Antuna Padovanskoga : (1962.-2012.) : 50 godina / [urednik izdanja Ivan Bradarić]. - Zagreb : Hrvatska provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca, 2012. (Zagreb : Denona). - 133 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Zastupljeni autori: Ivan Bradarić, Nikola Mate Roščić, Živko Kustić, Selma Milanić (Mira Beutz), Juraj Kolarić, Ljudevit Maračić, Marko Puškarić, Neno Kužina. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789537154752 : 100 HRK
2:050(497.5)
050:2(497.5)
HK12-00391

VICTOR quia victima : nada za Hrvatsku / urednik Dražen Živić. - Zagreb : Institut društvenih znanosti Ivo Pilar ; Vukovar : Hrvatska franjevačka provincija sv. Ćirila i Metoda : Ogranak Matice hrvatske, 2012. (Zagreb : Itg). - 218 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Zbornici / Institut društvenih znanosti Ivo Pilar, Zagreb ; knj. 41)
Zastupljeni autori: Ivica Raguž, Željko Tanjić, Ivan Šarčević, Nikola Vukoja, Darko Tepert, Mario Cifrak, Vine Mihaljević, Ivana Bendra, Ante Perković, Gordan Propadalo, Sanja Špoljar Vržina, Renato Matić, Rea Fulgosi-Masnjak, Vlasta Vince-Ribarić. - Tekst na hrv. i jedan tekst na engl. jeziku. - Bilješke o autorima: str. 213-218. - Bibliografija iza pojedinih poglavlja ; Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary.
ISBN 9789536666867 (Institut društvenih znanosti Ivo Pilar) : 95 HRK
217:23/28
234
272:241.512
355.1-058.65(497.5Vukovar)
(497.5Vukovar)
(082)
HK12-00392

VISKOVIĆ, Smiljan
Putem znanosti i razmišljanjem do spoznaje Božjeg svijeta i smisla života : teorija osjećaja / Smiljan Visković. - Rijeka : vlast. nakl., 2012. (Rijeka : S. Visković). - 91 str. ; 21 cm.
Bilješka o autoru: str. 90.
ISBN 9789539748928
215
211
233.5
HK12-00393

VISKOVIĆ, Smiljan
Putem znanosti i razmišljanjem do spoznaje Božjeg svijeta i smisla života : teorija osjećaja / Smiljan Visković. - Rijeka : vlast. nakl., 2012. (Rijeka : S. Visković). - 91 str. ; 21 cm.
Bilješka o autoru: str. 90.
ISBN 9789539748935
215
211
233.5
HK12-00394

ZAVRTNIK, Saša
U početku bijaše život : razmatranje izvorišta svega postojećeg: svemira, Zemlje, života i vlastitog podrijetla / Saša Zavrtnik. - Zagreb : Biblijski institut, 2012. ([Pretetinec] : Letis). - 159 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoru: str. 159. - Bibliografija: str. 141-145.
ISBN 9789535585046 : 95,00 HRK
215
213
141.155
575.8:213
573.5:213
HK12-00395

Vidi br.: HK12-00394

Vidi br.: HK12-00411

Vidi br.: HK12-00399

Vidi br.: HK12-00395

Vidi br.: HK12-02308

Vidi br.: HK12-00691

Vidi br.: HK12-00387

Vidi br.: HK12-00755

Vidi br.: HK12-00373

Vidi br.: HK12-00740

Vidi br.: HK12-00231

Vidi br.: HK12-00231

Vidi br.: HK12-00184

Vidi br.: HK12-00386

Vidi br.: HK12-00393

Vidi br.: HK12-00473

Vidi br.: HK12-00473

22   Biblija

ADENEY, Anne
Najljepše biblijske priče / Anne Adeney. - [Zagreb] : Hrvatska knjižnica za slijepe, [2012?] ([s. l. : s. n.]). - 2 sv. ; 32 cm.
Izv. stv. nasl.: The biggest Bible story book. - Hrpt. nasl. - Stv. nasl. na lat. pismu. - Brajica.
ISBN 9789533085753
22.046
(02.053.2)
(02.056.262)


Sv. 1. - [124] str.

HK12-00397

Sv. 2. - [110] str.

HK12-00396

BADURINA-STIPČEVIĆ, Vesna
Hrvatskoglagoljska knjiga o Esteri / Vesna Badurina Stipčević. - Zagreb : Matica hrvatska, 2012. ([Zagreb] : Denona). - 254 str. : faks. ; 21 cm. - (Hrvatska jezična baština ; knj. 7)
Rječnik Estere u misalima: str. 205-207. - Bilješka o autoru: str. 251-252. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 233-244; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531509855 : 180 HRK
222.9.06
003.349.12
821.163.42.09-97
244
264-13
264-12
HK12-00398

BARSOTTI, Divo
Bog Abrahamov : životno iskustvo Boga kod Praoca vjernika u Postanku : genesis : berešit / Divo Barsotti, prezbiter ; [preveo s talijanskog Vito Smoljan ; crteži Darija-Karmela Kovačević]. - Split : Symposion., 2012. (Dugi Rat : Poljica). - 435 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Symposion : biblioteka Asketsko-mističnih djela ; 106)
Prijevod djela: Il Dio di Abramo. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 409-410. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536261864
222.11.08
211.2
231.5
HK12-00399

BERKOVIĆ, Danijel, teolog
Biblijski hebrejsko-hrvatski priručni rječnik / Danijel Berković. - Zagreb : Hrvatsko biblijsko društvo : Biblijski institut, 2012. ([s. l.] : Top dan). - 187 str. ; 20 cm.
Usp. stv. nasl. na hebr. jeziku i pismu.
ISBN 9789535585060 (Biblijski institut) : 95,00 HRK
22(038)=411.16'02=163.42
(038)
HK12-00400

BIBLIJA : Stari i Novi zavjet / [glavni urednici Jure Kaštelan, Bonaventura Duda ; urednici Josip Tabak, Jerko Fućak ; prijevod Stari zavjet (osim Petoknjižja i Psalama) na temelju rukopisa Antuna Sovića, Petoknjižje Silvije Grubišić, Psalmi Filibert Gass, Novi Zavjet Ljudevit Rupčić ; opći uvod u Bibliju, uvodi i napomene uz knjige Novoga zavjeta Bonaventura Duda ; kazalo poznatijih imena Jerko Fućak ; uvodi i napomene uz Petoknjižje, povijesne i proročke knjige Staroga zavjeta Ante Kresina ; uvodi i napomene uz mudrosne knjige Staroga zavjeta Celestin Tomić]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2012. (Zagreb : Denona). - XXI, 1559 str. ; 22 cm + Redoslijed biblijskih knjiga ([2] str.)
Izv. stv. nasl.: Bible de Jerusalem; jedinstveni st. nasl.: Biblia : Vetum et Novum testamentum. - Zemljop. crteži u bojama na oba spojna lista. - Nakl. 10 000 primj. - Str. V-VI: Proslov nadbiskupa zagrebačkoga / Josip Kardinal Bozanić. - Str. VII-VIII: Uvodna riječ uz 1. izdanje "Zagrebačke Biblije" / Jure Kaštelan. - Kronološka tablica: str. 1511-1535. - Tablica mjera i novca: str. 1539-1540. - Kratice: str. 1559. - Imensko kazalo.
ISBN 9789531107433
22
HK12-00401

BIBLIJA : Sveto pismo Starog i Novog zavjeta / [prijevod Ivan Vrtarić]. - 1. izd. - Krasica : Živa riječ ; Dillenburg : GBV [i. e.] Gute Botschaft Verlag, 2012. (Hagen : BasseDruck). - X, 1235 str. ; 22 cm.
Jedinstveni stv. nasl.: Biblia : Vetus et Novum testamentum.
ISBN 9783866987265 (GBV)
22
HK12-00402

BIBLIJA : Sveto pismo Starog i Novog zavjeta. - 1. izd. - Varaždin : Hrvatski biblijski nakladnik, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 1007 str. ; 22 cm.
Jedinstveni stv. nasl.: Biblia : Vetus et Novum testamentum. - Na nasl. str.: Varaždinska Biblija.
ISBN 9789537335021 (kožni uvez, bijelo-zlatni s indeksom)
22
HK12-00403

BIBLIJA : Sveto pismo Starog i Novog zavjeta. - 1. izd. - Varaždin : Hrvatski biblijski nakladnik, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 1007 str. ; 22 cm.
Jedinstveni stv. nasl.: Biblia : Vetus et Novum testamentum. - Na nasl. str.: Varaždinska Biblija.
ISBN 9789537335038 (kožni uvez, plavo srebrni s indeksom)
22
HK12-00404

BIBLIJA : Sveto pismo Starog i Novog zavjeta. - 1. izd. - Varaždin : Hrvatski biblijski nakladnik, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 1007 str. ; 22 cm.
Jedinstveni stv. nasl.: Biblia : Vetus et Novum testamentum. - Na nasl. str.: Varaždinska Biblija.
ISBN 9789537335014 (kožni uvez, crno-zlatni s indeksom i zatvaračem)
22
HK12-00405

BIBLIJA : Sveto pismo Starog i Novog zavjeta. - 1. izd. - Varaždin : Hrvatski biblijski nakladnik, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 1007 str. ; 22 cm.
Jedinstveni stv. nasl.: Biblia : Vetus et Novum testamentum. - Na nasl. str.: Varaždinska Biblija.
ISBN 9789537335052 (kožni uvez, bordo-zlatni)
22
HK12-00406

BIBLIJA : Sveto pismo Starog i Novog zavjeta. - 1. izd. - Varaždin : Hrvatski biblijski nakladnik, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 1007 str. ; 22 cm.
Jedinstveni stv. nasl.: Biblia : Vetus et Novum testamentum. - Na nasl. str.: Varaždinska Biblija.
ISBN 9789537335076 (plavo-srebrni uvez)
22
HK12-00407

BIBLIJA : Sveto pismo Starog i Novog zavjeta. - 1. izd. - Varaždin : Hrvatski biblijski nakladnik, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 1007 str. ; 22 cm.
Jedinstveni stv. nasl.: Biblia : Vetus et Novum testamentum. - Na nasl. str.: Varaždinska Biblija.
ISBN 9789537335069 (smeđe-zlatni uvez s indeksom)
22
HK12-00408

BIBLIJA : Sveto pismo Starog i Novog zavjeta. - 1. izd. - Varaždin : Hrvatski biblijski nakladnik, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 1007 str. ; 22 cm.
Jedinstveni stv. nasl.: Biblia : Vetus et Novum testamentum. - Na nasl. str.: Varaždinska Biblija.
ISBN 9789537335045 (kožni uvez, bordo-zlatni s indeksom)
22
HK12-00409

BIBLIJA : Sveto pismo Starog i Novog zavjeta. - 1. izd. - Varaždin : Hrvatski biblijski nakladnik, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 1007 str. ; 22 cm.
Jedinstveni stv. nasl.: Biblia : Vetus et Novum testamentum. - Na nasl. str.: Varaždinska Biblija.
ISBN 9789537335083 (bordo uvez)
22
HK12-00410

BUZADŽIĆ-BUDISAVLJEVIĆ, Marija
Psihologija u Bibliji / Marija Buzadžić. - Tušilović : vlast. nakl., 2012. (Samobor : TOP-DAN). - 100 str. ; 21 cm.
Nakl. 1000 primj. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. 93-95. - Bibliografija: str. 96.
ISBN 9789535738206
22:159.9
2:159.9
HK12-00411

CRVENKA, Mario
Pet minuta s Markom Evanđelistom / Mario Crvenka. - Zagreb : Teovizija, 2012. (Zagreb : Domagoj dizajn). - 80 str. ; 18 cm. - (Biblioteka Teološke meditacije ; knj. 30)
Bilješka o autoru: str. 83.
ISBN 9789532092394 : 40 HRK
226.3.06
242
HK12-00412

CRVENKA, Mario
Pet minuta s Lukom Evanđelistom / Mario Crvenka. - Zagreb : Teovizija, 2012. (Osijek : Gradska tiskara). - 120 str. ; 18 cm. - (Biblioteka Teološke meditacije ; knj. 33)
Nakl. 500 primj. - Bilješka o autoru: str. [124-126]. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789532092585 : 45 HRK
226.4.06
242
HK12-00413

DAVID, Juliet
Biblija za malene / [tekst] Juliet David ; ilustrirala Helen Prole ; [prijevod Aleksandra Marija Chwalowsky]. - 3. izd. - Split : Verbum, 2012. ([s. .l : s. n.]). - 399 str. : ilustr. u bojama ; 19 cm.
Tiskano u Singapuru.
ISBN 9789532350968
22.046
(02.053.2)
HK12-00414

DUGANDŽIĆ, Ivan, svećenik
Evanđelje ljubljenog učenika : uvodna pitanja i komentar Ivanova evanđelja / Ivan Dugandžić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2012. (Zagreb : Denona). - 384 str. ; 24 cm. - (Biblica ; 15)
Bilješka o autoru na omotu. - Naklada 1000 primj. - Bibliografija: str. 377-380. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789531106818 : 140 HRK
226.5.06
226.5.07
HK12-00415

FRUCHTENBAUM, Arnold G.
Zakon i zakonitost / Arnold G. Fruchtenbaum ; [prijevod Hrvoje Hrženjak]. - [S. l.] : Zlatko Madžar, 2012. (Banja Luka : Vilux). - 129 str. ; 20 cm.
Izvornik na engl. jeziku. - Bilješka o autoru: str. 129.
ISBN 9789535533757
[222/224].06:225.06
HK12-00416

HOHNJEC, Nikola
Riječ bijaše ljudima svjetlo : hermeneutika i biblijska teologija / Nikola Hohnjec. - Zagreb : Glas Koncila, 2012. (Lukavec : Grafika Merkulin). - 480 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Teološke rasprave i komentari ; sv. 17)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 424-443 i uz tekst. - Kazalo autora ; Kazalo biblijsko-teoloških pojmova ; Kazalo biblijskih mjesta.
ISBN 9789532413281 : 180 HRK
22.06
22.08
22.06:264
266
HK12-00417

ILUSTRIRANA Biblija : Novi zavjet. - [Zagreb] : Marjan tisak : EPH Media, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 82 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Prijevod djela: Ilustrated Bible stories.
ISBN 9789532146110 : 9,90 HRK
225.04
(082.2)
HK12-00418

ILUSTRIRANA Biblija : Stari zavjet. - [Zagreb] : Marjan tisak : EPH Media, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 82 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm.
Prijevod djela: Ilustrated Bible stories.
ISBN 9789532146103 : 9,90 HRK
[222/224].04
(082.2)
HK12-00419

ILUSTRIRANA Biblija za mlade / ilustrirao Zbigniew Freus ; [prijevod Ivan Ev. Šarić]. - Split : Verbum, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 423 str. : ilustr. u bojama ; 25 cm.
Prijevod djela: Family Bible; jedinstveni stv. nasl.: Biblia. - Tiskano u Poljskoj.
ISBN 9789532351033
22.04
(02.053.6)
HK12-00420

LAWRENCE, Paul
Atlas biblijske povijesti / Paul Lawrence ; [prijevod Darko Tepert]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2012. ([s. l : s. n.]). - 188 str. : ilustr. u bojama, zemljop. crteži ; 31 cm.
Prijevod djela: The Lion atlas of Bible history. - Nakl. 2000 primj. - Tiskano u Kini. - Rječnik: str. 176. - Bibliografija: str. 177. - Predmetno kazalo ; Kazalo zemljop. naziva ; Kazalo biblijskih navoda.
ISBN 9789531107105 : 180 HRK
22.03
22(091)
(084.42)
HK12-00421

LETICA, Stanko
Igra i čitanje Biblije. - Split : Naklada Protuđer, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 149 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Religijska kultura)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537308254
22:371.382
HK12-00422

MEN, Aleksandr Vol'fovič
Čitajući apokalipsu : tumačenje Ivanova Otkrivenja / Aleksandr Men ; predgovor Tomaš Špidlik ; [prijevod s talijanskog Bogdan Malešević]. - Zagreb : Naklada sv. Antuna, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 184 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Prijevod djela: Leggendo l'apocalisse. - Pravi oblik imena autora: Aleksandr Vol'fovič Men. - Str. 9-10: Predgovor / Tomaš Špidlik.
ISBN 9789537448455
228.06
HK12-00423

ORLIĆ, Drago
Libar od Joba / biblijsku Knjigu o Jobu na istročakavski preveo Drago Orlić. - Poreč : Errata corrige, 2012. (Zagreb : Grafomark). - 127 str. : ilustr. ; 19 cm.
Str. 117-121: Kako je Job progovorio čakavski / Daniel Načinović. - Bilješka o autoru: str. 123-124. - Bibliografija: str. 22-23.
ISBN 9789536365326 : 100 HRK
223.1=163.42'282
HK12-00424

RIBBONS, Lizzie
Moja krsna Biblija / tekst Lizzie Ribbons ; ilustracije Paola Bertolini Grudina ; [prijevod Ivana Krencer]. - 1. izd. - Split : Verbum, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 141 str. : ilustr. u bojama ; 18 cm.
Tiskano u Singapuru.
ISBN 9789532352849
22.046
(02.053.2)
HK12-00425

TOMAŠEVIĆ, Darko
Poznato i nepoznato o Bibliji / Darko Tomašević. - Zagreb : Glas Koncila, 2012. (Lukavec : Grafika Markulin). - 219 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm. - (Biblioteka Vjeronauk za odrasle ; knj. 9)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789532413397 : 100 HRK
22.06/.07
HK12-00426

TVOJA riječ nozi je mojoj svjetiljka : zbornik radova povodom 70 godina života i 32 godine profesorskog djelovanja na Katoličkom bogoslovnom fakultetu u Sarajevu profesora mr. sc. Bože Odobašića / uredio Darko Tomašević. - Sarajevo : Vrhbosanska katolička teologija ; Zagreb : Glas Koncila, 2012. (Široki Brijeg : Suton). - 486 str., [1] list s tablom u bojama sa slikom B. Odobašića ; 25 cm. - (Studia Vrhbosnensia ; 16)
Zastupljeni autori: Karlo Višaticki, Pero Vidović, Dubravko Turalija, Anto Popović, Božo Lujić, Bruna Velčić, Nikola Hohnjec, Darko Tomašević, Marinko Vidović, Božidar Mrakovčić, Ivan Dugandžić, Mato Zovkić, Dario Tokić, Mario Cifrak, Luka Marijanović, Marinko Perković, Niko Ikić. - Nakl. 300 primj. - Str. 5-9: Predgovor / Mato Zovkić. - Bibliografija B. Odobašića: str. 464-482; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Summaries.
ISBN 9789532413601 (Glas Koncila)
22.08
(063)
271.3Odobašić, B.(01)
(01)
HK12-00427

VUČKOVIĆ, Ante
Vrtlog grijeha : o Davidovu grijehu s Bat-Šebom / Ante Vučković ; ilustracije Vladimir Blažanović. - Zagreb : Hrvatski institut za liturgijski pastoral pri Hrvatskoj biskupskoj konferenciji, 2012. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 152 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm. - (Biblioteka Odjeci ; 1)
Nakl. 2000 primj.
ISBN 9789537377168 : 95 HRK
222.4.06
241.41
HK12-00428

ZNANSTVENI uvod u Bibliju : prijevod pojedinih dijelova knjige The New Jerome Biblical Commentary / [prijevod Darko Tomašević i Marinko Antolović]. - Zagreb : Glas Koncila ; Sarajevo : Katolički bogoslovni fakultet, 2012. (Široki Brijeg : Suton). - 432 str. ; 24 cm. - (Priručnici / Katolički bogoslovni fakultet ; 10)
Zastupljeni autori: Raymond E. Brown, Raymond F. Collins, Pheme Perkis, Anthony J. Saldarini, D. W. Johnson, Kevin G. O'Connell, Alexa Suelzer, John S. Kselman, Ronald D. Witherup, Sandra M. Schneiders, Thomas Aquinas Collins, Robert North, Philip J. King. - Nakl. 500 primj. - Kratice: str. 7-22. - Bibliografija uz pojedina poglavlja.
ISBN 9789532413731 (Glas Koncila)
22.01(035)
22.07(035)
(035)
HK12-00429

ZOVKIĆ, Mato
Poziv biblijskih proroka / Mato Zovkić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2012. (Zagreb : Denona). - 299 str. ; 24 cm. - (Biblica ; 17)
Bibliografija: str. 281-291; bibliografija iza svakog poglavlja. - Kazalo autora.
ISBN 9789531106849 : 120 HRK
22.08:224/225
HK12-00430

Vidi br.: HK12-04669

Vidi br.: HK12-00429

Vidi br.: HK12-00458

Vidi br.: HK12-00742

Vidi br.: HK12-00725

Vidi br.: HK12-00696

Vidi br.: HK12-00776

Vidi br.: HK12-00793

Vidi br.: HK12-00827

Vidi br.: HK12-00415

Vidi br.: HK12-00517

Vidi br.: HK12-00438

Vidi br.: HK12-00417

Vidi br.: HK12-00417

Vidi br.: HK12-00421

Vidi br.: HK12-00574

Vidi br.: HK12-00462

Vidi br.: HK12-00462

Vidi br.: HK12-00462

Vidi br.: HK12-00462

Vidi br.: HK12-00611

Vidi br.: HK12-00447

23   Dogmatika

ARAČIĆ, Dinko
Marija u ranokršćanskoj literaturi / Dinko Aračić. - Split : Franjevačka provincija Presv. Otkupitelja, 2012. (Split : Dalmacijapapir). - 232 str. ; 20 cm. - (Knjižnica "Marije" ; knj. 58)
Nakl. 500 primj.
ISBN 9789536012473
232.931
HK12-00431

BARIŠIĆ, Anto, teolog
Teandrička kristologija Tomislava Janka Šagi-Bunića / Anto Barišić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2012. (Zagreb : Denona). - 324 str. : ilustr. ; 24 cm. - (Teološki radovi ; sv. 68)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Nakl. 700 primj. - Bibliografija: str. 293-299 i uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789531106832 : 120 HRK
230.2Šagi-Bunić, T.
232
HK12-00432

BAŠNEC, Nikola
Od Franciske do Martina : 46 svetih i blaženih i 5 blagdana / Nikola Bašnec ; [ilustracije Karina Sladović]. - Zagreb : Hrvatska kapucinska provincija sv. Leopolda Bogdana Mandića, 1912. [i. e. 2012] (Sveti Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 327, [1] str. : ilustr. ; 24 cm.
Podatak o god. izd. preuzet iz CIP zapisa. - Slika autora i bilješka o njemu: str. [1]. - Bibliografija: str. 327.
ISBN 9789535626640
235.3
264-94
HK12-00433

BENEDICTUS XVI, papa
Porta fidei = Vrata vjere : apostolsko pismo u obliku motuproprija pape Benedikta XVI. kojim se proglašava Godina vjere / Benedikt XVI. Nota s pastoralnim smjernicama za godinu vjere / Kongregacija za nauk vjere ; [prijevod Slavko Antunović]. - 3. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2012. (Zagreb : Denona). - 47 str. ; 17 cm. - (Dokumenti / Kršćanska sadašnjost ; knj. 160)
Prijevodi djela: 1. Lettera Apostolica in forma di " Motu Proprio" Porta fidei con la quale si indice l'Anno della fede / Benedictus XVI. 2. Nota con indicazioni pastorali per l'Anno della fede / Congregatio pro doctrina fidei. - Nakl. 3000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531107327 : 30 HRK
234.2:262.13Benedictus XVI, papa
261.6
282
(044.6)
HK12-00434

BENEDICTUS XVI, papa
Porta fidei = Vrata vjere : apostolsko pismo u obliku motuproprija pape Benedikta XVI. kojim se proglašava Godina vjere / Benedikt XVI. Nota s pastoralnim smjernicama za Godinu vjere / Kongregacija za nauk vjere ; [prijevod Slavko Antunović]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2012. (Zagreb : Denona). - 47 str. ; 17 cm. - (Dokumenti / Kršćanska sadašnjost ; knj. 160)
Prijevodi djela: 1. Lettera Apostolica in forma di " Motu Proprio" Porta fidei con la quale si indice l'Anno della fede / Benedictus XVI. 2. Nota con indicazioni pastorali per l'Anno della fede / Congregazione per la dottrina della fede. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531107112 : 30 HRK
234.2:262.13Benedictus XVI, papa
261.6
282
(044.6)
HK12-00435

BENEDICTUS XVI, papa
Porta fidei = Vrata vjere : apostolsko pismo u obliku motuproprija pape Benedikta XVI. kojim se proglašava Godina vjere / Benedikt XVI. Nota s pastoralnim smjernicama za Godinu vjere / Kongregacija za nauk vjere ; [prijevod Slavko Antunović]. - 2. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2012. (Zagreb : Denona). - 47 str. ; 17 cm. - (Dokumenti / Kršćanska sadašnjost ; knj. 160)
Prijevodi djela: 1. Lettera Apostolica in forma di " Motu Proprio" Porta fidei con la quale si indice l'Anno della fede / Benedictus XVI. 2. Nota con indicazioni pastorali per l'Anno della fede / Congregazione per la dottrina della fede. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531107181 : 30 HRK
234.2:262.13Benedictus XVI, papa
261.6
282
(044.6)
HK12-00436

BENEDICTUS XVI, papa
Mudrost svetih : poticaji iz života 80 svetaca / Benedikt XVI ; priredio Lucio Coco ; [prijevod Ante Mateljan]. - Split : Verbum, 2012. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 191 str. : ilustr. ; 17 cm.
Prijevod djela: I Santi di Benedetto XVI.
ISBN 9789532353129 : 75 HRK
235.3(100)
248.12
(100)
262.13Benedictus XVI, papa
(042.5)
HK12-00437

BENEDICTUS XVI, papa
Riječ Božja : pismo - tradicija - služba / Joseph Ratzinger [i. e.] Benedikt XVI. ; priredili Peter Hünermann i Thomas Söding ; [prijevod Ivan Ivanda]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2012. (Zagreb : Suton graf). - 140 str. ; 20 cm. - (Teološke meditacije sv. 41)
Prijevod djela: Wort Gottes : Schrift - Tradition - Amt. - Joseph Ratzinger je građansko ime pape Benedikta XVI. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789531106436 : 90 HRK
232.2
22.06
234.2
242
HK12-00438

BENEDICTUS XVI, papa
Djetinjstvo Isusovo / Joseph Ratzinger ; [prijevod Ivan Ivanda]. - Split : Verbum, 2012. ([Zagreb] Denona). - 172 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 72)
Prijevod djela: Jesus von Nazareth. Die Kindheitsgeschichten. - Pravo ime pape Benedikta XVI Joseph Ratzinger. - Kratice ; Biblijski citati: str. 151-157. - Bibliografija: 145-149. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789532353082 : 120 HRK
232.92
HK12-00439

BOSCO, Teresio
Ukrali ste mi srce : novi životopis sv. Ivana Bosca / Teresio Bosco ; [prijevod Pavao Crnjac]. - Zagreb : Salesiana, 2012. (Zagreb : Denona). - 435 str. : ilustr. ; 25 cm. - (Biblioteka Izvori ; 1)
Prijevod djela: Don Bosco : una biografia nuova. - Tumač manje poznatih imena i naziva: str. 411-420. - Bilješka o autoru: str. 423. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 421-422 ; i uz tekst.
ISBN 9789532051032 : 150 HRK
235.3Bosco, Iohannes, sanctus
271.789.1Bosco, Iohannes, sanctus
HK12-00440

BRIGOVIĆ, Dominik
Sveti Vlaho zaštitnik Dubrovnika / Dominik Brigović ; fotografije Zoran Smoljan. - Dubrovnik : D. Brigović, 2012. (Zagreb : Printera grupa). - 207 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Bibliografija: str. 207.
ISBN 9789535699002
235.3Blasius, sanctus
248.21(497.5Dubrovnik)(091)
(497.5Dubrovnik)
HK12-00441

BUBALO, Ivan, teolog
Minima varia : mali razgovori s vremenom / Ivan Bubalo. - Rijeka : Ex libris, 2012. ([Zagreb] : Vemako). - 350 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Ars haeretica)
Str. 11-15: Umjesto predgovora / Mirko Jozić. - Bio-bibliografski podaci o autoru: str. 345. - Bibliografske bilješke: str. 341-344. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536932450 : 119 HRK
234.2
233
282
230.1
088
HK12-00442

BÜHNE, Wolfgang
Isusov molitveni život : ohrabrenje i izazov / Wolfgang Bühne ; [prijevod Anton Žagar i Aleksandra Pristavnik]. - Split : Euroliber, 2012. ([s. l.] : Printera). - 123 str. ; 16 cm.
Nakl. 500 primj. - Bibliografija: str. 121-123.
ISBN 9789536423194
232.22
248.143
HK12-00443

BULAT, Krešimir
Biblijske osobe : radni listovi / Krešimir Bulat, Davor Šamadan i suradnici ; [ilustracije Danijel Deverić]. - Zagreb : Đakovačko-osiječka nadbiskupija, 2012. (Lukavec : Grafika Markulin). - 112 str. : ilustr. u bojama ; 21 X 24 cm.
ISBN 9789532413410 : 35 HRK
238.1
(02.053.6)
HK12-00444

CATERINA, Stefania
2012. odlučujući izbor čovječanstva / Stefania Caterina, Tomislav Vlašić. - Zagreb : Bio-aditiv, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 288 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: 2012 La scelta decisiva dell'umanità.
ISBN 9789535697220 : 80 HRK
231.75
236
HK12-00445

CATERINA, Stefania
Prema Novom Stvaranju : 2010. godina / Stefania Caterina. - Zagreb : Vina, 2012. (Zagreb : Denona). - 243 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Verso la Nuova Creazione. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. 228-239. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789535697213 : 60 HRK
231.74
236.93
248.2
HK12-00446

CURRIE, David
Čudesna otkrića : u Bibliji i povijesti / David Currie ; [prijevod Mihael Abramović i Hinko Pleško]. - Zagreb : Znaci vremena, 2012. (Velika Gorica : Tiskara Velika Gorica). - 230 str. ; 20 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789531831789
234.2
22.01
236
HK12-00447

DALARUN, Jacques
Franjo Asiški: Prohod : žena i ženstvenost u spisima i životopisima Franje Asiškoga / Jacques Dalarun ; prevela Judita Čovo. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2012. (Zagreb : Denona). - 291 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Francesco: Un passaggio : donna e donne negli scritti e nelle leggende di Francesco d’Assisi. - Bilješka o autoru na omotu. - Nakl. 1000 primj. - Kratice: str. 229-232. - Bilješke uz tekst. - Bibliografija: str. 233-266 i uz tekst.
ISBN 9789531107136 : 150 HRK
235.3Franciscus Assisiensis, sanctus
235.3Clara, sancta
23/28:316.66-055.2
HK12-00448

DOROTEJ, monah
Priče iz života hrvatskih svetaca i uzornih vjernika / Monah Dorotej. - 2. izd. - Split : Verbum, 2012. (Solin : Jafra print). - 151 : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Fides ; 5)
Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789536197330 : 50 HRK
235.3(497.5)
(497.5)
HK12-00449

DUH Sveti - dar Kristov / priredio Bonaventura Duda. - Zagreb : Teovizija, 2012. (Osijek : Gradska tiskara). - 171 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Teološke meditacije ; knj. 32)
Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoru [priređivaču]: str. [177-178].
ISBN 9789532092523 : 68 HRK
231.3
242
(082)
HK12-00450

DUŠE Sveti, Životvorni! / priredio Bonaventura Duda. - 2. izd. - Zagreb : Teovizija, 2012. (Osijek : Gradska tiskara). - 133 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Teološke meditacije ; knj. 31)
Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoru [priređivaču]: str. [143-144].
ISBN 9789532092431 : 55 HRK
231.3
242
(082)
HK12-00451

GIUSTINIANI, Pasquale
Bernard Lonergan / Pasquale Giustiniani ; [prijevod Miroslav Fridl]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2012. (Čakovec : Zrinski). - 170 str. ; 20 cm. - (Teolozi dvadesetoga stoljeća ; sv. 8)
Prijevod djela: Bernard Lonergan. - Bilješka o autoru na omotu. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografija: str. 141-159; bibliografske i ostale bilješke uz tekst.
ISBN 9789531106603 : 95 HRK
230.2Lonergan, B.
230.1
(01)
HK12-00452

GUFFLET, Xavier
Plodonosno suputništvo : Charles de Foucauld i Franjo Asiški / Xavier Gufflet, mali brat od Evanđelja ; [prijevod Judita Čovo]. - Zagreb : Hrvatska franjevačka provincija sv. Ćirila i Metoda, 2012. (Lukavec : Grafika Markulin]. - 78 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 20 cm. - (Biblioteka Brat Franjo. Duhovnost ; 15)
Prijevod djela: Charles et Francois. - Str. 5-7: Predgovor / Judita Čovo.
ISBN 9789536428496
235.3Foucauld, C. de
235.3Franciscus Assisiensis, sanctus
271.125
271.3
HK12-00453

HAGIOGRAPHY Conference (3 ; 2010 ; Poreč)
Saintly Bishops and Bishops' Saints : [proceedings of the 3rd Hagiography conference organised by Croatian Hagiography Society "Hagiotheca" held in Poreč, 27-30 May 2010] / edited by John S. Ott and Trpimir Vedriš. - 1st published. - Zagreb : Hagiotheca - Humaniora, 2012. (Zagreb : Print za vas). - XV, 279str. : ilustr. ; 24 cm. - (Bibliotheca Hagiotheca. Series Colloquia ; 2)
Podnasl. preuzet sa predlista. - Zastupljeni autori: Thomas J. Heffernan, Marianne Sághy, John Marcus Beard, Ville Vuolanto, Marina Miladinov, Luciana Cuppo, Vadim Prozorov, Rachel S. Anderson, Evan A. Gatti, Stephanos Efthymiadis, Victoria Smirnova, Janine Peterson, Sari Katajala-Peltomaa, Sherry L. Reames, Stanislava Kuzmová. - Kratice: str. [V]. - Str. [VII-XV]: Between heaven and earth: saintly bishops and bishops' saints / John S. Ott. - Bilješke o autorima: str. [275]-279. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789535620518 : 180 HRK
235.3:262.12
(063)
HK12-00454

HAMPSCH, John H.
Vjera : ključ do Božjeg srca / John H. Hampsch ; [prijevod Dubravka Rojc]. - 1. izd. - Zagreb : Osvrt, 2012. (Kranj-Ljubljana : Dinami). - 125 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Faith. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789535645375
234.2
248.143
248.21
HK12-00455

HEIJKOOP, H. L.
Iscjeljenje molitvom, govorenju u jezicima, znamenja i čudesa u svjetlu Svetog pisma / H. L. Heijkoop. - Krasica : Gute Botschaft Verlag ; Krasica : Živa Riječ, 2012. (Hagen : BasseDruck). - 54 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Faith healing, speaking in tongues, signs and miracles in the light of scripture.
ISBN 9789537786038
234.15
231.3
615.852
231.73
HK12-00456

HOLE, Frank Binford
Veliko spasenje / F. B. Hole ; [prijevod Danijel Lukić]. - Krasica : Živa riječ, 2012. (Zagreb : Centar digitalnog tiska). - 79 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: The great salvation. - Puno ime autora: Frank Binford Hole.
ISBN 9789537786021 : 20 HRK
234
HK12-00457

HOLZNER, Josef
Pavao : život i poslanice / Josef Holzner ; [prijevod Petar Hess]. - 3. izd. - Split : Verbum, 2012. ([Zagreb] : Denona). - 575 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Klasici katoličke kulture ; 9)
Prijevod djela: Paulus. - Zemljop. karta na unut. str. om. listova. - Str. 5-6: Predgovor / Dalibor Durdov. - Bibliografija: str. 550-552. - Kazalo biblijskih citata ; Imensko kazalo ; Predmetno kazalo ; Kazalo zemljop. naziva.
ISBN 9789532351439 : 160 HRK
235.3Paulus, sanctus
227.1
HK12-00458

IUSTINUS Martyr, sanctus
Apologije / Justin ; [prijevod i bilješke Branko Jozić]. - Split : Verbum, 2012. (Zagreb : Recom). - 139 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Crkveni oci / Verbum ; 5)
Prijevod djela: Corpus Apologetarum Christianorum saeculi secundi, vol. 1. [Opera Iustini indubitata - Apologiae, (grčko-latinsko izdanje). - Bilješka o autoru: str. 5-6. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Kazalo biblijskih citata ; Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789532352948 : 89 HRK
239
230.1
HK12-00459

IVANJEK, Mirko
Postajama križnoga puta / Mirko Ivanjek ; [ilustracije Darko Škoda]. - Zagreb : Glas Koncila, 2012. (Lukavec : Grafika Markulin). - 437 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm. - (Biblioteka Via crucis ; knj. 19)
ISBN 9789532413267 : 30 HRK
232.96
HK12-00460

JAGUNIĆ, Biserka
Kako nam Bog govori? / Biserka Jagunić. - Koprivnica : Figulus, 2012. (Zagreb : Denona). - 191 str. ; 21 cm.
Slika autorice na omotu. - Bilješka o autorici: str. 190-191. - Bibliografija: str. 184-189 i uz tekst.
ISBN 9789535633068 : 80 HRK
234.2
248.143
HK12-00461

JURIČ, Stipe
Ženska ljepota - najjača ljudska želja : žena u biblijskim mudrosnim spisima / Stipe Jurič. - Zagreb : Dominikanska naklada Istina, 2012. (Zagreb : Denona). - 539 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Tragovi / Dominikanska naklada Istina ; 8)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Nakl. 1000 primj. - Kratice: str. 525-526. - Bibliografija: str. 527-533; bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536814336
23/28:316.66-055.2
22.06:316.66-055.2
223.1.06
223.3/.4.06
223.7.06
HK12-00462

KATEKIZAM Katoličke crkve : kompendij. - 7. izd. - Split : Verbum : Crkva u svijetu, 2012. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 207 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm.
Prijevod djela: Catechismo della chiesa cattolica. - Na nasl. str.: Hrvatska biskupska konferencija. - Na str. [165]-177 usporedo lat. tekst i hrv. prijevod. - Str. [7-9]: Uvod / Joseph Ratzinger. - Kratice biblijskih knjiga: str. [202]. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532350647 (Verbum) : 40 HRK
238.1
HK12-00463

KRIŽNI put : viđenje A. K. Emmerick / priredio Josip Radić. - Zagreb : Naklada Benedikta, 2012. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 75 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Prema uvodu, publikacija sadrži izbor i preradbu djela Gorka muka Gospodina našega Isusa Krista Anne Katharine Emmerick te Kako ćemo ljubiti Isusa Krista svetog Alfonza Liguorija.
ISBN 9789537793166 : 35 HRK
232.96
HK12-00464

LUBINA, Petar
Marija - majka Isusova i naša : što Crkva vjeruje i uči o Gospi / Petar Lubina. - Split : Franjevačka provincija presv. Otkupitelja, 2012. (Split : Dalmacija-papir ). - 152 str. ; 20 cm. - (Knjižnica "Marije" ; knj. 60)
Nakl. 700 primj. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografija: str. 147.
ISBN 9789536012497
232.931
HK12-00465

LUBINA, Petar
Vodič marijanskom hrvatskom / Petar Lubina ; [fotografije Nedjeljko Jukić ... et al.]. - Split : Franjevačka provincija Presv. Otkupitelja, 2012. (Split : Dalmacija papir). - 280 str. : ilustr. u bojama ; 23 cm. - (Knjižnica "Marije" / Franjevačka provincija Presv. Otkupitelja ; knj. 59)
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789536012480
232.931(497.5)(036)
231.73(497.5)(036)
264-931(497.5)(036)
248.153.8
HK12-00466

MAASBURG, Leo
Majka Terezija / Leo Maasburg ; [prijevod Ante Sesar]. - Split : Verbum, 2012. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 238, [16] str., s tablama : ilustr. u bojama, faks. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 71)
Prijevod djela: Mutter Teresa: Die wunderbaren geschichten. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789532353020 : 135 HRK
235.3Majka Terezija
262.146Majka Terezija
266Majka Terezija
HK12-00467

MACARTHUR, John Fullerton
Rob : prikrivana istina o tvom identitetu u Kristu / John F. MacArthur ; [preveo Miroslav Balint-Freudvarski]. - Krapina : Baptistička crkva "Emanuel" : Teološka biblijska akademija, 2012. ([Sv. Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 199 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Slave. - Bilješka o autoru: str. 199. - Bibliografske i ostale bilješke uz tekst.
ISBN 9789537347123 (Baptistička crkva)
23/28
260.2
HK12-00468

MAJKA Terezija, redovnica
Majka Terezija: Dođi, budi moje svjetlo : privatna pisma "Svetice iz Calcutte" / priredio Brian Kolodiejchuk ; [prijevod Aleksandra Marija Chwalowsky]. - 4. izd. - Split : Verbum, 2012. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 455 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 38)
Mother Teresa: Come be my light. - Slika Majke Terezije na omotu. - Bilješke: str. 426-450.
ISBN 9789532351590 : 140 HRK
235.3Majka Terezija
262.146Majka Terezija
HK12-00469

MARIĆ, Mirko, svećenik
Sinj i njegova Gospa / Mirko Marić ; [fotografije Zoran Alajbeg ... et al.]. - Sinj : Matica hrvatska, Ogranak : Franjevački samostan Čudotvorne Gospe Sinjske : Grad Sinj : Viteško alkarsko društvo, [2012?] (Zagreb : AKD). - 324 str. : ilustr. (pretežno u bojama) ; 33 cm.
Publikacija uložena u zaštitnu kutiju. - Nakl. 1500 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 324. - Bibliografija: str. 311-318. - Sažeci na više jezika. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537440169 (Matica hrvatska, Ogranak Sinj)
232.931(497.5-37Sinj)
271.3(497.5-37Sinj)(091)
27(497.5-37Sinj)
245
"16/20"
(497.5-37Sinj)
HK12-00470

MATKOVIĆ, Miran
Lica i naličja : svaki dan jedan svetac / Miran Matković. - Zagreb : M. Matošević, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 2 sv. ; 20 cm.
ISBN 9789535610786 (cjelina)
235.3:242
(092)

dio 1 : Dio 1. - 334 str.
ISBN 9789535610762

HK12-00472

Dio 2. - 513 str.
Bibliografija: str. 510-513.
ISBN 9789535610779

HK12-00471

MATULIĆ, Tonči
Nevjera i vjera u četiri oka : maske bogova u svjetlu vječne mladosti Božjega lica / Tonči Matulić ; [prijevod sažetka Nenad Polgar ; kazala Marijana Jakovljević ... et al.]. - Zagreb : Glas Koncila, 2012. (Lukavec : Grafika Markulin). - 612 str. ; 24 cm.
Bilješka o autoru: str. 599. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Summary. - Kazalo biblijskih mjesta ; Imensko kazalo ; Pojmovno kazalo.
ISBN 9789532413502 : 180 HRK
234.2
234.2:289
234.2:165.732
234.2:141.12
234.2:329.15
141.45:23/28
211
215
HK12-00473

MEĐUNARODNI teološki simpozij (17 ; 2011 ; Split)
Teologija, lijepo i umjetnost : zbornik radova Međunarodnog znanstvenog skupa Split, 20. i 21. listopada 2011 = Theology, beauty and art : proceedings of the International scientific symposium at the Catholic faculty of Split, Split october 20-21, 2011 / edited by Nikola Bižaca, Jadranka Garmaz ; [prijevod predgovora i sažetaka Jadranka Krajinović]. - Split : Crkva u svijetu : Katolički bogoslovni fakultet, 2012. (Split : Dalmacija papir). - 215 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm. - (Biblioteka Crkve u svijet. Teologija ; 36)
Sadrži i stihove. - Zastupljeni autori: Johannes Rauchenberger, Ive Šimat Banov, Heinrich Pfeiffer, Domagoj Runje, Šimun Bilokapić, Ana Thea Filipović, Nada Babić, Zrinka Jelaska, Enes Kišević. - Nakl. 300 primj. - Uvod i na engl. jeziku. - Bibliografija iza pojedinih poglavlja ; Bibliografske bilješke uz tekst. - Summaries ; Zusammenfassung.
ISBN 9789532560527 (Crkva u svijetu) : 90 HRK
23:7
7.01:2
(063)
HK12-00474

MEĐUNARODNI znanstveni skup "Matija Vlačić Ilirik" (3 ; 2010 ; Labin)
Matija Vlačić Ilirik [III] : zbornik radova s Trećeg međunarodnog znanstvenog skupa Matija Vlačić Ilirik, Labin, 22.-24. travnja 2010. = Beiträge der dritten internationalen Konferenz zu Matthias Flacius Illyricus, Labin, Kroatien, 2010 = Proceedings of the Third International Conference on Matthias Flacius Illyricus, Labin/Croatia, 2010 / uredila Marina Miladinov ; suradnik urednice Luka Ilić. - Labin : Grad, 2012. (Sv. I. Zelina : Tiskara Zelina). - 420 str. : ilustr. ; 21 cm.
Zastupljeni autori: Ivan Kordić, Jure Zovko, Zoltan Rokay, Robert Kolb, Hans Peter Groβhans, Robert J. Christman, Douglas Grandon, Phillip Haberkern, Francessca Tasca Dirani, Vera von der Osten-Sacken, Henning P. Jürgens, Oliver K. Olson, Harald Bollbuck, Dainora Pociute, Luka Ilić, Tullio Vorano, Lucijan Mohorović, Fanika Krajnc-Vrečko, Josip Bratulić, Olja Višković, Alojz Jembih, Tamara Runjak. - Nakl. 500 primj. - Tekst na više jezika. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i mjesno kazalo.
ISBN 9789539945471 : 100 HRK
230.2Vlačić Ilirik, M.:284
284Vlačić Ilirik, M.
1Vlačić Ilirik, M.
(063)
HK12-00475

MIJIĆ, Stanko Duje
Sotonska gripa : pandemija laži / Stanko Duje Mijić. - Zagreb : Naklada sv. Antuna, 2012. ([s. l. : s. n.). - 384 str. : ilustr. ; 21 cm.
Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 378-379.
ISBN 9789537448509
239
HK12-00476

OBERKOFLER, Friedrich
Antikrist : mit o opraštanju od đavla / Friedrich Oberkofler ; [prijevod Ivan Ivanda]. - Split : Verbum, 2012. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 143 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 70)
Prijevod djela: Antichrist - der Mythos des Abschieds vom Teufel. - Bilješka o autoru na omotu. - Bibliografske bilješke: str. 132-140.
ISBN 9789532352870 : 118 HRK
235.2
HK12-00477

O'BRIEN, Michael David
Živimo li u posljednjim vremenima? / Michael D. [David] O'Brien ; [prijevod Aleksandra Chwalowski]. - Zagreb : Treći dan, 2012. (Zagreb : Denona). - 255 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Ex corde ; 5)
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789535511694 : 120,00 HRK
236
282
(0:82-4)
HK12-00478

O'SULLIVAN, Paul
Sve o anđelima / Paul O'Sullivan ; [prijevod Ivan Peroš]. - 4. izd. - Split : Verbum, 2012. (Solin : Jafra print). - 157 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Fides / Verbum ; 54)
Prijevod djela: All about the angels.
ISBN 9789532352528 : 58 HRK
235.1
HK12-00479

O'SULLIVAN, Paul
Sve o anđelima / Paul O'Sullivan ; [prijevod Ivan Peroš]. - 3. izd. - Split : Verbum, 2012. (Solin : Jafra print). - 157 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Fides / Verbum ; 54)
Prijevod djela: All about the angels. - Bilješka o autoru na unut. str. omota.
ISBN 9789532352528 : 58 HRK
235.1
HK12-00480

PASQUALE, Umberto Maria
Aleksandrina Maria De Costa : svjetiljka ljubavi / Umberto M. [Maria] Pasquale ; [prijevod Ivan Marijanović]. - Zagreb : Salesiana, 2012. (Zagreb : "Denona"). - 52 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Svjedočanstva ; knj. 21)
Prijevod djela: Aleksandrina Maria De Costa.
ISBN 9789532050981 : 15 HRK
235.3Costa, A. M. da
HK12-00481

PELANOWSKI, Augustyn
Zašto Bog dopušta patnju? / Augustyn Pelanowski ; [prijevod s poljskog Sylwiana Abramič]. - 1. izd. - Zagreb : Snaga za život, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 264 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Snaga za život ; knj. 12)
Prijevod djela: Umieranie ożywiające. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 273.
ISBN 9789537212094 : 100 HRK
234
236.1
HK12-00482

PETERSDORFF, Egon von
Demoni, vještice, spiritisti / Egon von Petersdorff ; [prijevod Vlado Vladić]. - Split : Verbum, 2012. ([Zagreb] : Denona). - 245 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Uskličnik ; 9)
Prijevod djela: Daemonen, hexen, spiritisten. - Bilješke: str. [239]-245.
ISBN 9789532352962 : 69 HRK
235
133.3/.4
HK12-00483

PETRIČEVIĆ, Anka
U sjaju velike obljetnice : o 800. obljetnici Reda sv. Klare ili II. Franjevačkog reda / S. Marija od Presvetog Srca [i. e.] Anka Petričević ; [crteži Darija - Karmela Kovačević]. - Split : Samostan sv. Klare, 2012. (Dugi Rat : Tiskara Poljica). - 143 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Symposion : biblioteka asketsko-mističnih djela ; knj. 107)
Slika autorice i bilješka o njoj: str. 137-138. - Bibliografske i ostale bilješke uz tekst.
ISBN 9789536261857
235.3Clara, sancta
271-055.2Klarise(091)
"1212/2012"
271.973(497.5Split)(091)
"1308/2008"
(497.5Split)
821.163.42-1
821.163.42-97
HK12-00484

PIEPER, Josef
O vjeri : filozofska rasprava / Josef Pieper ; [prijevod Ivan Ivanda]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2012. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 88 str. ; 20 cm. - (Eseji / Kršćanska sadašnjost ; sv. 37)
Prijevod djela : Über den Glauben : ein philosophischer Traktat. - Nakl. 1000 primj. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko i predmetno kazalo.
ISBN 9789531107464 : 75 HRK
234.2
141.4
HK12-00485

POLEGUBIĆ, Adolf
Hrvatski iseljenički križni put / Adolf Polegubić. - Frankfurt am Main : Hrvatski dušobrižnički ured = Kroatenseelsorge in Deutschland, 2012. (Zagreb : Denona). - 39 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm.
ISBN 9783981178555
232.96-054.72
HK12-00486

POLIS, John
Kako živjeti u izobilju : tajne koje je Isus dijelio s učenicima o kraljestvu Božjem / John Polis ; [prijevod Tamara Vranić]. - 1. izd. - Zagreb : Obiteljska kršćanska knjižara, 2012. (Zagreb : Dizajn studio Ringeis). - 100 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: How to produce abundance in your life. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789536632770
234.2:336.7
HK12-00487

PRCELA, John
St. Joseph the virginal father of Jesus : lifelong biblical and theological reflections / by J. Ivan Prcela. - 1st ed. - Victoria : FriesenPress, 2012. ([s. l. : s. n.]). - XI, 314 str. : ilustr. ; 23 cm.
Autorove slike. - Tiskano u SAD-u. - Bilješka o autoru: str. 313-314. - Bibliografija: str. 309-311; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9781770970397 (hardcover)
232.932
HK12-00488

PRINCE, Derek
Lucifer razotkriven : i njegovog plana za uništenje tvoga života / Derek Prince ; [prijevod Tamara Vranić]. - 1. izd. - Karlovac : Kršćanska udruga Derek Prince, 2012. (Zagreb : Orbis). - 87 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Lucifer exposed. - Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoru: str. 86-87.
ISBN 9789537777036
235.2
HK12-00489

PRINCE, Derek
Darovi Duha svetog : upoznaj i primi Božju silu! / Derek Prince ; [prijevod Slavica Butorac i Damir Blažić]. - Karlovac : Kršćanska udruga Derek Prince, 2012. ([Karlovac] : Orbis). - 200 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Gifts of the spirit. - Autorova slika na omotu. - Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoru: str. [194].
ISBN 9789537777029
234.15
248.14
HK12-00490

PRKAČIN, Mišo
Križni put Gospodina našega Isusa Krista / tekst Mišo Prkačin ; grafike Marijan Kusić. - Split : Crkva u svijetu, 2012. (Split : Dalmacijapapir). - 40 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Posebna izdanja Crkve u svijetu ; knj. 17)
Nakl. 500 primj.
ISBN 9789532560480
232.96
HK12-00491

RICHÉ, Pierre
Kratki životopis svetoga Bernarda / Pierre Riché ; predgovor [i prijevod] Vinko Grubišić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2012. (Sv. Nedelja : Printera grupa). - 93 str. : zemljop. crtež ; 20 cm. - (Likovi ; knj. 48)
Prijevod djela: Petite vie de saint Bernard. - Nakl. 600 primj. - Bilješka o autoru na omotu. - Predgovor: str. 5-24. - Bibliografija: str. 89-91.
ISBN 9789531107037 : 80 HRK
235.3Bernardus Claravallensis, sanctus
(092)
HK12-00492

ROLNICK, Philip A.
Osoba, milost i Bog / Philip A. Rolnick ; [prijevod Miroslav Fridl]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2012. (Zagreb : Denona). - 302 str. ; 24 cm. - (Teološki radovi ; sv. 66)
Prijevod djela: Person, grace and God. - Nakl. 800 primj. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789531106054 : 190 HRK
233
HK12-00493

ROŠČIĆ, Nikola Mate
Isus Krist u židovstvu : ogled o Isusu Kristu u židovskomu shvaćanju / Nikola Mate Roščić. - Zagreb : vlast. nakl., 2012. (Zagreb : Denona). - 174 str. ; 21 cm.
Nakl. 1000 primj. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 173-174. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789535735717 : 50 HRK
232:296
23/28:296
HK12-00494

ROŠČIĆ, Nikola Mate
Isus Krist u islamu / Nikola Mate Roščić. - Zagreb : vlast. nakl., 2012. (Zagreb : Denona). - 114 str. : portr. ; 21 cm.
Nakl. 1000 primj. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 113-114. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789535735700 : 50 HRK
232:297
297:23/28
232.931:297
HK12-00495

ROŠČIĆ, Nikola Mate
Sv. Frane brodolomac : dolazak sv. Frane u Hrvatsku 1212. / Nikola Mate Roščić. - Zagreb : Hrvatska provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca, 2012. (Zagreb : Denona). - 110 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 21 cm.
Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 109-110. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537154783 : 50 HRK
235.3Franciscus Assisiensis, sanctus
(092)
25(497.5)(091):235.3Franciscus Assisiensis, sanctus
821.124-13=163.42
821.163.42-1
(497.5)
"1212"
HK12-00496

RUKE pune ljubavi : pobožnost križnog puta / [autori učenici Osnovne škole Blato i Danijela Škoro ; urednica Danijela Škoro]. - Blato : Župa Svih svetih : Osnovna škola Blato, 2012. (Zagreb : Kerschoffset). - 133 str. : ilustr. u bojama ; 24 cm.
Om. nasl. - Nakl. 500 primj.
ISBN (Osnovna škola Blato) 9789535772601 (pogrešan)
232.96-053.5
HK12-00497

SAINT-OMER, Edward
Sveti Gerard Majella : čudotvorac i zaštitnik trudnica / Edward Saint-Omer ; [prijevod s engleskog Liliana Zovko]. - Karlovac : Nonnatus, 2012. (Zagreb : Studio Moderna). - 158 str. : ilustr. ; 21 cm.
ISBN 9789537687298 : 55 HRK
235.3Maiella, Gerardus
231.73
HK12-00498

SCHILLEBEECKX, Edward
Lice tvoje tražim : razgovori o Bogu / Edward Schillebeeckx, Francesco Strazzari ; [prijevod Miroslav Fridl]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2012. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 81 str. ; 20 cm. - (Polazišta ; sv. 57)
Prijevod djela: Cerco il tuo volto. - Nakl. 1000 primj. - Str. 7-10: Naš jako čovječan Bog / Timothy Radcliffe.
ISBN 9789531105309 : 55 HRK
230.2Schillebeeckx, E.
(047.53)
HK12-00499

SCUPOLI, Lorenzo
Duhovni boj / Lorenzo Scupoli ; [prijevod Mladen Parlov]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2012. ([Zagreb] : Denona). - 205 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Uskličnik ; 3)
Prijevod djela: Combattimento spirituale. - Str. [191]-198: Pogovor / Mladen Parlov.
ISBN 9789532352658 : 49 HRK
234.2
248
HK12-00500

SHEEN, Fulton John
Život Kristov / Fulton J. Sheen ; prijevod Ivan Cindori. - Zagreb : Naklada sv. Antuna, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 504 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Life of Christ. - Puni oblik imena autora Fulton John Sheen.
ISBN 9789537448516
232.9
HK12-00501

SIMBULA, Giuseppe
Vojska Bezgrješne : narav, teologija, duhovnost / Giuseppe Simbula ; [prijevod s talijanskoga Aleksandra Marija Chwalowsky]. - Novi Marof : Nacionalni centar Udruge Vojske Bezgrešne, 2012. (Zagreb : Denona). - 382 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: La milizia dell' immacolata, natura, teologia, spiritualita. - Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 15-25; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536600137 : 125 HRK
235.3Kolbe, M.
271.3Kolbe, M.
(092)
232.931:267
267(100)
061.2(100):267
230.2Kolbe, M.
HK12-00502

SMEDLEY, Jenny
Godina s anđelima / Jenny Smedley ; [s engleskoga prevela Mira Gregov]. - Zagreb : Mozaik knjiga, 2012. (Zagreb : Denona). - 208 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: A year with the angels. - Bilješka o autorici: str. [207]-208.
ISBN 9789531411950 : 119 HRK
235.1
HK12-00503

STADLER, Josip
Križni put : s razmišljanjima sluge Božjeg Josipa Stadlera / [likovno oblikovanje Mihaela Vuković]. - Zagreb : Družbe sestara Služavki Malog Isusa, Provincija Presvetog srca Isusova i Marijina, 2012. (Zagreb : D.R.I.M.). - 35 str. : ilustr. ; 17 cm. - (Biblioteka Stadlerovi tragovi ; 3)
ISBN 9789539952950
232.96
242
HK12-00504

STEIN, Edith, sancta
Misli / Sveta Edith Stein (Terezija Benedikta od Križa) ; [prijevod Martina Šimunić]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2012. (Solin : Jafra print). - 83 str. : ilustr. ; 20 cm. - (Biblioteka Anima ; 17)
Prijevod djela: Pensieri. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532350326 : 35 HRK
235.3Stein, E., sancta
HK12-00505

SV. Vlaho u povijesti i sadašnjosti = St Blaise in history and in the present : Knežev dvor = Rectors Palace, Dubrovnik [i] Žitnica Rupe = Rupe Granary, Dubrovnik / [autori tekstova, authors of texts Maja Nodari .... [et al.] ; fotografije, photographs Božidar Gjukić ... [et al.] ; prijevod, translation Graham McMaster ; urednik, editor Pavica Vilać]. - Dubrovnik : Dubrovački muzeji = Dubrovnik Museum, 2012. ([s. l.] : Fotostar). - 78 str. : ilustr. (pretežno u bojama), faks. ; 23 X 28 cm.
Katalog zložba održane od 16.5.-16.9.2012. - Ostali zastupljeni autori: Joško Belamarić, Nella Lonza, Vinicije B. Lupis, Barbara Margaretić, Vedrana Gjukić-Bender, Igor Fisković, Ivan Mirnik, Tonko Marunčić, Đivo Bašić, Katarina Horvat-Levaj, Sanja Žaja Vrbica, Slavica Stojan, Ingrid Pavličević, Josip degl'Ivellio, Ljiljana Ivušić. - Nakl. 500 primj. - Tekst usporedo na hrv. i engl. jeziku.
ISBN 9789537037314
235.3Blasius, sanctus
(083.824)
HK12-00506

ŠIMETIN, Ratko
Putem križa do uskrsnuća / Ratimir Šimetin ; [priloge priredio i pogovor napisao Petar Marija Radelj ; slike Ivan iz Fiesola i Mathis Gothard Neithardt]. - Varaždinske Toplice : "Tonimir", 2012. (Varaždinske toplice : "Tonimir"). - 120 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm.
Bilješka o autoru na omotu. - Nakl. 2000 primj. - Put križa i put svjetla: str. 87-115. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537610715 : 29 HRK
232.96
(0:82-2)
HK12-00507

ŠKUNCA, Bernardin
Franjo Asiški skladatelj Božje ljepote ili Franjo Asiški patnik i slavljenik Božje ljubavi / Bernardin Škunca ; [fotografije Igor Anđelić]. - 2. dopunjeno izd. - Zagreb : Glas Koncila ; Zadar : Franjevačka provincija svetog Jeronima u Dalmaciji i Istri, 2012. (Lukavec : Grafika Markulin). - 263 str. : ilustr. u bojama ; 22 cm. - (Biblioteka Uzori vjere ; knj. 7)
Bibliografija: str. 249-257.
ISBN 9789532413304 (Glas Koncila) : 120 HRK
235.3Franciscus Assisiensis, sanctus
HK12-00508

TATIANUS
Govor Grcima / Tacijan ; [prijevod i bilješke Branko Jozić]. - Split : Verbum, 2012. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 87 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Crkveni oci / Verbum ; 6)
Prijevod djela: Oratio ad Graecos. - Izvorni oblik imena autora: Tatianus. - Str. 5-14: Tacijan: uvod u život i smisao / Ivan Bodrožić. - Kazalo biblijskih citata ; Imensko kazalo ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789532353044 : 78 HRK
239:29
23/28:1(38)
276
HK12-00509

TORKINGTON, David
Sveti Franjo Asiški : prvenstvo ljubavi / David Torkington ; [prijevod Aleksandra Marija Chvalovsky]. - Zagreb : Hrvatska provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca, 2012. (Zagreb : Denona). - 343 str. ; 19 str.
Prijevod djela: Wisdom from Franciscan Italy. - Nakl. 1500 primj. - Str. 7-10: Predgovor / Stjepan Lice.
ISBN 9789537154806 : 60 HRK
235.3Franciscus Assisiensis, sanctus
248.153.8(450)
248
(450)
HK12-00510

UMNOŽI nam vjeru : dvanaest "koraka" za rast u vjeri : naša obitelj, XIX / [pripremili M. [Mihael] Kelbas, N. [Nikica] Mihaljević, Ž. Cvitković]. - Donji Andrijevci : Župa sv. Andrije apostola, 2012. ([Zagreb] : SAK media). - 112 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm. - (Knjižnica Ministrant)
Bibliografija: str. 112.
ISBN 9789537436254
234.2
243
248.143
HK12-00511

VIRTUE, Doreen
Kako čuti svoje anđele / Doreen Virtue ; prevela s engleskoga Mirjana Čanić. - Zagreb : Znanje, 2012. (Zagreb : Znanje). - 143 str. ; 23 cm.
Prijevod djela: How to hear your angels. - Slika autorice na omotu.
ISBN 9789533245744 : 60 HRK
235.1
HK12-00512

VJERA moja nosi me: izložba uoči blagdana sv. Arnira, splitskog biskupa i mučenika : Župna crkva sv. Luke evanđelista, Dubrava 2. - 9. kolovoza 2012. / [urednica Ksenija Abramović ; fotografije Nikola Uroić]. - Zagreb : Laudato, 2012. ([Zagreb] : Stega tisak). - 22 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Katalog izložbe. - Nakl. 200 primj. - Str. 2: Čuvajmo hrvatsku baštinu / Ksenija Abramović. - Str. 3: Trag ljubavi i predanosti Bogu / Jakoslav Banić.
ISBN 9789537270605
235.3Rainerius, sanctus
(083.824)
HK12-00513

YOUCAT hrvatski : katekizam katoličke crkve za mlade / s predgovorom pape Benedikta XVI. ; [prijevod Ante Mateljan]. - 4. izd. - Split : Verbum, 2012. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 303 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Predgovor: str. 6-11. - Kratice: str. 299-300. - Predmetno kazalo.
ISBN 9789532352795
238.1
(02.053.6)
HK12-00514

ZANOLINI, Ida
Priča o čudu : Sveta Jozefina Bakhita : [zaštitnica zlostavljanih žena i djece] / Ida Zanolini ; [prijevod s engleskoga Goran Lukenda]. - Izmijenjeno i prošireno izd. - Karlovac : Nonnatus, 2012. (Zagreb : Studio Moderna). - 230 str. : ilustr. ; 21 cm.
Izv. stv. nasl.: Storia meravigliosa. - Podnasl. preuzet s omota. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Kratice: str. [16]. - Bibliografija: str. 225-228; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789537687311 : 75 HRK
235.3Bakhita, Josephine, sancta
231.73
(0:82-94)
HK12-00515

ZLODI, Zvonimir
Sv. Nikola biskup : čudotvorac i dobročinitelj / Zvonimir Zlodi. - 2. izd. - Zagreb : Hrvatska provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca, 2012. (Čakovec : "Zrinski"). - 109 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Sanctitas ; br. 3)
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789537154837 : 50 HRK
235.3Nicolaus, sanctus
HK12-00516

Vidi br.: HK12-00388

Vidi br.: HK12-00820

Vidi br.: HK12-00675

Vidi br.: HK12-00445

Vidi br.: HK12-00394

Vidi br.: HK12-00833

Vidi br.: HK12-05384

Vidi br.: HK12-00732

Vidi br.: HK12-00569

Vidi br.: HK12-00817

Vidi br.: HK12-00569

Vidi br.: HK12-00569

Vidi br.: HK12-00636

Vidi br.: HK12-00375

Vidi br.: HK12-00375

Vidi br.: HK12-00376

Vidi br.: HK12-00376

Vidi br.: HK12-04709

Vidi br.: HK12-00766

Vidi br.: HK12-00399

Vidi br.: HK12-00459

Vidi br.: HK12-00544

Vidi br.: HK12-00545

Vidi br.: HK12-00519

Vidi br.: HK12-00592

Vidi br.: HK12-00784

Vidi br.: HK12-00538

Vidi br.: HK12-00725

Vidi br.: HK12-00725

Vidi br.: HK12-00518

Vidi br.: HK12-00432

Vidi br.: HK12-00670

Vidi br.: HK12-00515

Vidi br.: HK12-00655

Vidi br.: HK12-00498

Vidi br.: HK12-03427

Vidi br.: HK12-00630

Vidi br.: HK12-00387

Vidi br.: HK12-00712

Vidi br.: HK12-00814

Vidi br.: HK12-00466

Vidi br.: HK12-00509

Vidi br.: HK12-00456

Vidi br.: HK12-00456

Vidi br.: HK12-00692

Vidi br.: HK12-00442

Vidi br.: HK12-00442

Vidi br.: HK12-03840

Vidi br.: HK12-03840

Vidi br.: HK12-06273

Vidi br.: HK12-00729

Vidi br.: HK12-00446

Vidi br.: HK12-00373

Vidi br.: HK12-00453

Vidi br.: HK12-00373

Vidi br.: HK12-00572

Vidi br.: HK12-00572

Vidi br.: HK12-00572

Vidi br.: HK12-00482

Vidi br.: HK12-04808

Vidi br.: HK12-00231

Vidi br.: HK12-00571

Vidi br.: HK12-00571

Vidi br.: HK12-00571

Vidi br.: HK12-00230

Vidi br.: HK12-00722

Vidi br.: HK12-00722

Vidi br.: HK12-00537

Vidi br.: HK12-00555

Vidi br.: HK12-00719

Vidi br.: HK12-03219

Vidi br.: HK12-00593

Vidi br.: HK12-00546

Vidi br.: HK12-04959

Vidi br.: HK12-00573

Vidi br.: HK12-00570

Vidi br.: HK12-00570

Vidi br.: HK12-00570

Vidi br.: HK12-00761

Vidi br.: HK12-00809

Vidi br.: HK12-00705

Vidi br.: HK12-00438

Vidi br.: HK12-00767

Vidi br.: HK12-00495

Vidi br.: HK12-03243

Vidi br.: HK12-00502

Vidi br.: HK12-00502

Vidi br.: HK12-00633

Vidi br.: HK12-00530

Vidi br.: HK12-00529

Vidi br.: HK12-00494

Vidi br.: HK12-00448

Vidi br.: HK12-00448

Vidi br.: HK12-00341

Vidi br.: HK12-00339

Vidi br.: HK12-00392

Vidi br.: HK12-00452

Vidi br.: HK12-00393

Vidi br.: HK12-00473

Vidi br.: HK12-00473

Vidi br.: HK12-00473

Vidi br.: HK12-00473

Vidi br.: HK12-00447

Vidi br.: HK12-00786

24   Praktična teologija. Moralna teologija

365 dana sa svetim Leopoldom u svjetlu riječi Božje / priredio Giovanni Lazzara ; [prijevod Aleksandra Marija Chwalowsky]. - Zagreb : Hrvatska provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca ; Osijek : Centar Leopold Mandić, 2012. (Sesvete : Grafocentar). - 231 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Spiritualitas ; sv. 7)
Prijevod djela: 365 giorno con san Leopoldo. - Nakl. 3000 primj.
ISBN 9789537154745 (Hrvatska provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca) : 50 HRK
242:235.3Mandić, L. B., sanctus
242:264-941
22.04
(082.2)
HK12-00517

ALCORN, Randy
Gdje ti je blago? : načelo duhovnog bogaćenja / Randy Alcorn ; [prijevod Miroslav Balint-Feudvarski]. - Zagreb : Udruga Ima nade, 2012. ([Sveta Nedelja] : Printera grupa). - 102 str. ; 16 cm.
Prijevod djela: The treasure principle.
ISBN 9789535700203
241
234.2
261.6:336.7
HK12-00518

ALPHONSUS Maria de Liguori, sanctus
Kako ćemo ljubiti Isusa Krista / Sveti Alfonz Liguori ; [preveo Marius Lot]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2012. ([Zagreb] : Denona). - 199 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Uskličnik ; 4)
Prijevod djela: Pratica di amar Gesú Cristo.
ISBN 9789532352665 : 49 HRK
241.513
232
248.143
HK12-00519

BARBEAU, Clayton C.
Glava obitelji : kršćansko očinstvo u suvremenom svijetu / Clayton C. Barbeau ; [prijevod Jagoda Brkušić]. - 3. izd. - Split : Verbum, 2012. (Zagreb : Denona). - 167 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Domus / Verbum ; 3)
Prijevod djela: Head of the family. - Bilješka o autoru na unut. str. omota.
ISBN 9789532350401
248.152-055.52-055.1
265.53-055.1
HK12-00520

BLAGOSLOV za našu obitelj : molitvenik / [pripremili Nikica Mihaljević ... et al.]. - 4. izmijenjeno izd. - Donji Andrijevci : Župa sv. Andrije, 2012. ([Zagreb] : SAK media). - 96 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm.
Na nasl. str.: Naša obitelj (7). - Str. 4-6: Predgovor / (M. Glavica).
ISBN 9789537436261
243
HK12-00521

BLIZU križa s tobom stati : put križa u riječi i slici / [urednik Ivan Šarčević]. - Sarajevo : Zagreb : Svjetlo riječi, 2012. (Široki Brijeg : Suton). - 205 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm.
ISBN 9789958741913 (Sarajevo)
242:232.96
245
(082)
HK12-00522

BOBAŠ, Anto
Sjećanja 22. : ... na mamu i tatu, pokoj vječni daruj im Gospodine / Anto Bobaš ; [ilustracije Marko Bobaš]. - 2. izd. - [Zagreb] : Dominikanska naklada Istina, 2012. ([Zagreb] : Denona). - 226 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Darovana riječ)
ISBN 9789536814152 9536814153 (pogrešan)
242
244
HK12-00523

BOBAŠ, Anto
Sjećanja II. : mama, svima nam nedostaješ do neba! / Anto Bobaš ; [ilustracije Marko Bobaš]. - [Zagreb] : Hrvatska dominikanska provincija, 2012. ([Zagreb] : Denona). - 259 str. ; ilustr. 21 cm + 1 zvučni CD. - (Biblioteka Darovana riječ)
Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536814343
242
244
821.163.42-94
(086)
HK12-00524

BOBAŠ, Anto
Sjećanja I. : sjećanja (1-13) : u ljubavi Božjoj, počivaj, stariji Brate moj! / Anto Bobaš. - 2. izd. - [Zagreb] : Hrvatska dominikanska provincija, 2012. ([Zagreb] : Denona). - 234 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Darovana riječ)
Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536814183
242
244
821.163.42-1
HK12-00525

BONINSEGNA, Enzo
Ispovjednik se ispovijeda / Enzo Boninsegna ; [prijevod Verica Kraš Villa i Guido Villa]. - Zagreb : Teovizija, 2012. (Osijek : Gradska tiskara). - 168 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Svjedočenja / Teovizija ; knj. 40)
Prijevod djela: Un confessore ... si confessa. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789532092516 : 58 HRK
248.156
265.62
241.4
(0:82-4)
HK12-00526

BOTTERI-DINI, Josip
Korake nam upravi sveti Duje : nadahnuća s procesija Sudamja 1991.-2011. / Josip Botteri Dini [ilustrator], Ante Mateljan. - Split : Crkva u svijetu : Matica hrvatska, Ogranak, 2012. (Split : Dalmacija papir). - 159 str. : ilustr. u bojama, note ; 29 cm.
Stihovi. - Nakl. 500 primj.
ISBN 9789537797188 (MH, Ogranak Split)
242:235.3Domnius, sanctus
821.163.42-97
821.163.42-1
243
HK12-00527

BRADARIĆ, Ivan, svećenik
Hodočasnički vodič u Padovu / Ivan Bradarić ; [fotografije Josip Matošin]. - 2. promijenjeno i dopunjeno izd. - Zagreb : Hrvatska provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca, 2012. (Zagreb : Denona). - 127 str. : ilustr. u bojama ; 20 cm.
Planovi grada na unut. str. om. listova. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789537154738 : 60 HRK
248.153(450)(036)
(450.347Padova)
(036)
HK12-00528

BYRNE, Lorna
Stube prema nebu / Lorna Byrne ; s engleskoga prevela Sanja Šćibajlo. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2012. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 279 str. ; 22 cm. - (Nar)
Prijevod djela: Stairways to heaven. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789533034690 (meki uvez) : 129 HRK
248.21:235.1
235.1:248.21
(0:82-94)
HK12-00529

BYRNE, Lorna
Stube prema nebu / Lorna Byrne ; s engleskoga prevela Sanja Šćibajlo. - Zagreb : Naklada Ljevak, 2012. (Sv. Ivan Zelina : Tiskara Zelina). - 279 str. ; 22 cm. - (Nar)
Prijevod djela: Stairways to heaven. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu.
ISBN 9789533034683 (tvrdi uvez) : 169 HRK
248.21:235.1
235.1:248.21
(0:82-94)
HK12-00530

CARREL, Alexis
Moć molitve / Alexis Carrel ; priredio Ivan Mužić. - Split : Naklada Bošković, 2012. (Split : Dalmacijapapir). - 65 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Raskrižja ; 10)
O Alexisu Carrelu: str. 61-64.
ISBN 9789532631890
248.143
242
HK12-00531

CRAWLEY-BOEVEY, Mateo
Sveta ura : bdijte i molite / Mateo Crawley-Boevey ; [preveo Roko Tomić]. - Zagreb : Naklada sv. Antuna, 2012. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 401 str. : ilustr. ; 18 cm.
Prijevod djela: Heure sainte. - Bilješka o autoru: str. [403].
ISBN 9789537448486
243
265.32
264-63
HK12-00532

CURTY, Christian Jean
Egzorcist o pobačaju / Christian Jean Curty ; [prijevod Dorja Habazin]. - Zagreb : Studio Moderna : "Betlem", 2012. (Zagreb : Studio Moderna). - 54 str. : ilustr. ; 19 cm.
Prijevod djela: L'avortement vu par un prêtre exorciste.
ISBN 9789535588597 : 45 HRK
241.633
243
HK12-00533

CVITKOVIĆ, Ž.
Sedam minuta za tvoju dušu : duhovna pomoć : molitveni priručnik za privatnu pobožnost / [pripremili Ž. Cvitković, M. Kelbas, N. [Nikica] Mihaljević]. - Donji Andrijevci : Župa sv. Andrije apostola, 2012. (Osijek : NIPOS). - 128 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm. - (Knjižnica Ministrant)
Na nasl. str.: Naša obitelj, 18. - Podatak o autorima preuzet iz kolofona. - Bibliografija: str. 128.
ISBN 9789537436247
248.143(035)
(035)
243
HK12-00534

ČOVO, Judita
Hod s Kristom : kroz liturgijska slavlja i riječi evanđelja / Judita Čovo. - Zagreb : Glas Koncila, 2012. (Lukavec : Grafika Markulin). - 200 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Gorušićino zrno ; knj. 17)
Str. 5-8: Predgovor / Bernardin Škunca. - Bilješka o autorici: str. 195.
ISBN 9789532413724 : 80 HRK
242:264-941
HK12-00535

DE Mello, Anthony
Ponovno otkrivanje života / Anthony de Mello ; prevela Neda Jeny. - Zagreb : Izvori, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 126 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Rediscovering life. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789532033861
242
HK12-00536

DEGRANDIS, Robert
Slaviti Gospodina svaki dan : povlastica svakog kršćanina / Robert DeGrandis ; [predgovor Jožef Kvas ; prijevod Dubravka Rojc ; prijevod predgovora Aleksandra Marija Chwalowsky]. - 1. izd. - Zagreb : Osvrt, 2012. Kranj-Ljubljana : Dinami). - 55 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Praising God daily. - Nakl. 1500 primj. - Predgovor: str. 5-6. - Bilješka o autoru: str. 49-50. - Bilješke: str. 47.
ISBN 9789535645368
248.143
234.15
HK12-00537

DEVETNICA u čast Gospe Lurdske / priredio Ivan Zirdum. - 2. izd. - Đakovo : Karitativni fond "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2012. (Osijek : V-M). - 47 str. : ilustr. ; 15 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 536)
ISBN 9789532084061
243:232.931
231.73/.74(44)
(447.8Lourdes)
HK12-00538

DORNER, Severin
Škapular : živjeti s Marijom u duhu Karmela / Severin Dorner. - 10. izd. - Brezovica : Crkva prvog hrvatskog Karmela, 2012. (Zagreb : Kerschoffset). - 142 str. : note ; 16 cm.
ISBN 9789536734160
248.143
271.73(497.5)
(497.5)
HK12-00539

DUDA, Bonaventura
Bogu povjerih svoj štap / Bonaventura Duda. - [Zagreb] : Hrvatska knjižnica za slijepe, [2012?] ([s. l. : s. n.]). - [80] str. ; 32 cm.
Hrpt. nasl. - Sv. nasl. na lat. pismu. - Brajica.
ISBN 9789533086026
242
82-97=163.42
(082)
(02.056.262)
HK12-00540

DŽOJIĆ, Josipa
Muž i žena o čistom hodanju : za djevojke / Josipa i Domagoj Džojić ; [ilustracije Branimir Dorotić]. - Varaždinske Toplice : "Tonimir", 2012. (Varaždinske Toplice : "Tonimir"). - 76 str. : ilustr. ; 17 cm. - (Biblioteka Duhovna misao / "Tonimir" ; knj. 19)
ISBN 9789537610661 : 15 HRK
241-055.25
241.513
265.5
HK12-00541

EBENER, Dan R.
Vodstvo kao služenje : model vodstva za vašu župu / Dan R. Ebener ; [prevoditelj Renata Franc]. - Zagreb : Mate, 2012. ([s. l.] : Grafotisak). - XIII, 274 str. ; 24 cm. - (Biblioteka Gospodarska misao)
Prijevod djela: Servant leadership models for your parish. - Rječnik: str. 251-257. - Bibliografija: str. 259-267. - Imensko i predmetno kazalo,.
ISBN 9789532461527
248.151:262.2
HK12-00542

EVERT, Crystalina
Istinska ženstvenost / Crystalina Evert ; [prijevod Ivana Krencer]. - Split : Verbum, 2012. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 53 str. ; 16 cm.
Prijevod djela: Pure womanhood. - Slika autorice i bilješka o njoj na omotu. - Bilješke: str. 50-53.
ISBN 9789532352924 : 25 HRK
241.513
HK12-00543

EVERT, Jason
Istinska ljubav / Jason Evert. - Split : Verbum, 2012. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 63 str. ; 16 cm.
Prijevod djela: Pure love. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke: str. 55-63.
ISBN 9789532352917 : 25 HRK
241.513:176
233
HK12-00544

EVERT, Jason
Istinska muževnost / Evert Jason ; [prijevod Ivana Krencer]. - Split : Verbum, 2012. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 55 str. ; 16 cm.
Prijevod djela: Pure manhood. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bilješke: str. 54-55.
ISBN 9789532352931 : 25 HRK
241.513:176
233
HK12-00545

FATIMA : hodočasnički vodič / [priredio i fotografirao Ante Mateljan ; notografija Šime Marović]. - Split : Crkva u svijetu, 2012. (Split : Dalmacijapapir). - 144 str. : ilustr. u bojama, note ; 20 cm. - (Mala knjižnica Crkve u svijetu ; knj. 29)
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789532560473
248.153.8(469)(036)
248.21(469)
231.74(469)
243
(469.421Fatima)
(036)
HK12-00546

FERRERO, Bruno
365 malih priča za dušu / Bruno Ferrero ; [prijevod Anto Stojić]. - Zagreb : Salesiana, 2012. (Zagreb : Denona). - 411 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Biblioteka Pomagala ; knj. 29)
Prijevod djela: 365 piccole storie per l'anima. - kazalo priča ; Predmetno kazalo.
ISBN 9789532051063 : 150 HRK
244
HK12-00547

FERRERO, Bruno
Zvijezde se najbolje vide noću : male priče za dušu / Bruno Ferrero ; [prijevod Anto Stojić]. - Zagreb : Salesiana, 2012. (Zagreb : Kerschoffset). - 83 str. : ilustr. u bojama ; 19 cm. - (Biblioteka Anima / Salesiana ; knj. 14)
Prijevod djela: E di notte che si vedone le stelle.
ISBN 9789532051025 : 40 HRK
244
821.131.1-36=163.42
HK12-00548

FERRERO, Bruno
Stare dobre priče za vjeronauk i katehezu / Bruno Ferrero ; [prijevod Anto Stojić]. - Zagreb : Salesiana, 2012. (Zagreb : Denona). - 223 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Pomagala ; knj. 28)
Prijevod djela: Storie bellebuone per la scuola e la catechesi. - Tematsko kazalo.
ISBN 9789532051056 : 80 HRK
244
268-053.2
(02.053.2)
268-053.6
(02.053.6)
HK12-00549

FERRERO, Bruno
Važna je ruža : male priče za dušu / Bruno Ferrero ; [prijevod Anto Stojić]. - 4. izd. - Zagreb : Salesiana, 2012. (Zagreb : Kerschoffset). - 83 str. : ilustr. u bojama ; 19 cm. - (Biblioteka Anima ; knj. 2)
Prijevod djela: L'importante e la rosa.
ISBN 9789532051049 : 40 HRK
244
HK12-00550

FRKIN, Vatroslav
Hodanje mladića i djevojke / Vatroslav Frkin ; [ilustracije Branimr Dorotić]. - 8. prošireno izd. - Đakovo : [s. n.], 2012. (Đakovo : Grafoart). - 99 str. : ilustr. ; 15 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 160)
ISBN 9789532084054
241.513
241-053.6
HK12-00551

GLAVICA, Matej
Rame uz rame : poticaji za kvalitetniji (su)život / Matej Glavica. - Zagreb : Teovizija, 2012. ([Samobor] : Domagoj dizajn). - 135 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Riječ za dobar dan ; knj. 24)
Slika autora i bilješka o njemu: str. 135.
ISBN 9789532092615 : 50 HRK
242
HK12-00552

GLOGOVIĆ, Marko Kornelije
Pobjeda je Gospodnja! : devetnica molitve za nerođenu djecu i za one o kojima ovisi njihov život / Marko Glogović. - Karlovac : Nonnatus, 2012. (Zagreb : Studio Moderna). - 87 str. : ilustr. ; 16 cm. - (Edicija Život je dar ; knj. 16)
ISBN 9789537687212 : 25 HRK
243:241.633
HK12-00553

GLOGOVIĆ, Marko Kornelije
Jesam, dakle kriv sam : strahota pobačaja i neizmjerno Božje milosrđe / [Marko K. Glogović]. - Karlovac : Nonnatus, 2012. (Zagreb : Studio Moderna). - 193 str. : ilustr. ; 21 cm.
Ime autora preuzeto sa str. [4].
ISBN 9789537687236 : 50 HRK
241.633
173.4:241
HK12-00554

GLOGOVIĆ, Marko Kornelije
Samo za stotu ovcu / Marko don Kornelione Glogović. - Koprivnica : Figulus, 2012. (Zagreb : Denona). - 259 str. : ilustr. ; 21 cm.
ISBN 9789535633051 : 90 HRK
242
261.6
234.2
243
HK12-00555

GOSPIN molitvenik : naša obitelj V. / [pripremio Nikica Mihaljević]. - 6. izd. - Donji Andrijevci : Župa sv. Andrije apostola, 2012. (Zagreb : Vjesnik). - 120 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm. - (Knjižnica Ministrant)
ISBN 9789537436223
243
HK12-00556

GOSPODINE, prijatelju moj : moj mali molitvenik / ilustracije Franca Vitali ; [prijevod Rudi Paloš]. - Zagreb : Salesiana, 2012. (Zagreb : Kerschoffset). - 63 str. : ilustr. u bojama ; 15 cm. - (Biblioteka Susret / Salesiana ; knj. 1)
Prijevod djela: Signore, amico mio.
ISBN 9789532050813 : 20 HRK
243
(02.053.2)
HK12-00557

GRAMM, Pentha
Ispovijed palog anđela / Pentha Gramm. - Bregana : Harša, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 191 str. ; 21 cm.
Nakl. 300 primj. - Tiskano u Republici Srbiji.
ISBN 9789537907020 : 100 HRK
244
HK12-00558

GRUBIŠIĆ, Ivan, svećenik
Blagdanska duhovna misao : godina A : čovjek nadasve 16 / Ivan Grubišić. - Split : Hrvatska akademska udruga - Čovjek nadasve, 2012. (Split : Redak). - 242 str. ; 22 cm. - (Knjižnica Dijalog ; knj. 29)
Bilješka o autoru: str. 239.
ISBN 9789537550141
242:264-941
HK12-00559

GRÜN, Anselm
Moj molitvenik / Anselm Grün ; [prijevod Jelena Prskalo]. - Zagreb : Teovizija, 2012. (Osijek : Gradska tiskara). - 204 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Svjedočenja ; knj. 43)
Prijevod djela: Mein Gebetbuch. - Bilješka o autoru: str. 203. - Bilješke: str. 202.
ISBN 9789532092608 : 80 HRK
243:271.1
HK12-00560

GRÜN, Anselm
Otkrij sveto u sebi / Anselm Grün ; [prijevod Anto Matković]. - Zagreb : Teovizija, 2012. (Osijek : Gradska tiskara). - 79 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Svjedočenja / Teovizija ; knj. 41)
Prijevod djela: Entdecke das Heilige in Dir. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. 78-79.
ISBN 9789532092578 : 40 HRK
248.12
HK12-00561

HILDEBRAND, Alice von
Ljubavlju oplemenjivani : pisma mladoj nevjesti / Alice von Hildebrand ; [prijevod Ivana Pavlović]. - 2. izd. - Split : Verbum, 2012. (Solin : Jafra Print). - 199 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Domus ; 5)
Prijevod djela: By love refined. - Bilješka o autorici na omotu. - Bibliografske bilješke: str. 190-196.
ISBN 9789532350708 : 45 HRK
249:265
(0:82-6)
HK12-00562

IOHANNES a Santa Cruce, sanctus
Tamna noć / Sveti Ivan od Križa ; [preveo s talijanskog Andrija Bonifačić]. - Split : Samostan Sv. Klare, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 187 str. ; 20 cm. - (Symposion : biblioteka asketsko-mističnih djela ; knj. 3)
Prevedeno prema: Notte oscura - opere / San Giovanni della Croce ; tradotte in italiano dal R. P. Nazareno Dell' Addolorata ; izv. stv. nasl.: Noche oscura / San Juan de la Cruz. - Str. 175-183: Ivan od Križa u svjetlu svoga djela / Marija od Presvetog Srca. - Bibliografske bilješke uz tekst. - Analitičko kazalo.
ISBN 9789536261246
242
HK12-00563

IOHANNES Climacus, sanctus
Ljestve ili Trideset stuba do raja / sv. Ivan Klimak ; (priredio Stjepan Tomić). - Zagreb : Novena, 2012. ([Sveti Ivan Zelina] : Tiskara Zelina). - 218 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Stella maris. Niz Otačka duhovnost)
Izv. stv. nasl.: Klimax tu paradeisu; ulomci. - Izv. oblik autorova imena: Iohannes Climacus. - Str. [7]-9: Uvodna riječ / Stjepan Tomić.
ISBN 9789536144204 : 60 HRK
248.1/.2
241.4/.5
HK12-00564

IVANČIĆ, Tomislav, svećenik
Pođi za mnom : susret s Isusom Kristom u križnom putu / Tomislav Ivančić ; [ilustracije Ivo Juroš-Mili]. - 11. izd. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2012. (Čakovec : "Zrinski"). - 47 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm.
Nakl. 2000 primj.
ISBN 9789531107068 : 28 HRK
242:232.96
HK12-00565

IVANDA, Ivan, prevoditelj
Samoća vjere / Ivan Ivanda. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2012. (Zagreb : Denona). - 224 str. ; 20 cm. - (Teološke meditacije / Kršćanska sadašnjost ; 39)
Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789531106931 : 80 HRK
242:234.2
261.6
241.5
HK12-00566

IVKOVIĆ, Žarko, novinar
Misterij Međugorja : prvi put : dokumenti jugoslavenske tajne policije / Žarko Ivković ; [fotografije Siniša Hančić ... et al.]. - Zagreb : Večernji list, 2012. (Zagreb : Vjesnik). - 74 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Om. nasl.
ISBN 9789532801484
248.21(497.6)
(497.6Međugorje)
HK12-00567

JANKOVIĆ, Josip, književnik
Miljenici Božji / Josip Janković. - Varaždin : TIVA Tiskara, 2012. (Varaždin : TIVA Tiskara). - 96 str. ; 21 cm.
Stihovi. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 93.
ISBN 9789533330051
245
HK12-00568

KORDIĆ, Ivan, filozof
Come intendere Međugorje? / Ivan Kordić ; [traduzione dal croato Mir Katilin]. - Zagreb : K. Krešimir, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 243 str. ; 21 cm. - (Biblioteca Religione)
Izv. stv. nasl.: Kako razumjeti Međugorje?. - Bilješka o autoru: str. 242. - Bibliografija: str. 238-241.
ISBN 9789536853632
248.21(497.6)
231.74(497.6)
232.931
234.2
(497.6Međugorje)
HK12-00569

KORDIĆ, Ivan, filozof
Kako razumjeti Međugorje? / Ivan Kordić. - Zagreb : Naklada K. Krešimir ; Međugorje : Informativni centar Mir, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 221 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Religija / Naklada K. Krešimir, Zagreb)
Bilješka o autoru: str. 219-220. - Bibliografija: 215-218; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536853595 (Naklada K. Krešimir) : 150,00 HRK
248.21(497.6)
231.74(497.6)
232.931
234.2
(497.6Međugorje)
HK12-00570

KORDIĆ, Ivan, filozof
How to discern Medjugorje? / Ivan Kordić ; [translation Snježana Pezer]. - Zagreb : Naklada K. Krešimir ; Međugorje : Informativni centar Mir, 2012. ([s. l. ; s. n.]). - 234 str. ; 21 cm. - (Library Religion)
Izv. stv. nasl.: Kako razumjeti Međugorje?. - Bilješka o autoru: str. 233. - Bibliografija: str. 230-232; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536853618 (Naklada K. Krešimir)
248.21(497.6)
231.74(497.6)
232.931
234.2
(497.6Međugorje)
HK12-00571

KORDIĆ, Ivan, filozof
Wie ist Međugorje zu verstehen? / Ivan Kordić. - Zagreb : Naklada K. Krešimir ; Međugorje : Informativni centar Mir, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 269 str. ; 21 cm. - (Bibliothek Religion)
Prijevod djela: Kako razumjeti Međugorje?. - Bilješka o autoru: str. 267-268. - Bibliografija: str. 263-266; bibliografske bilješke i bilješke uz tekst.
ISBN 9789536853601 (Naklada K. Krešimir)
248.21(497.6)
231.74(497.6)
232.931
234.2
(497.6Međugorje)
HK12-00572

KOTHGASSER, Alois
Izvori sreće : o umjetnosti dobrog života / Alois Kothgasser, Clemens Sedmak ; [prijevod Božidar Brezinščak Bagola]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2012. (Zagreb : Suton graf). - 169 str. ; 20 cm. - (Metanoja ; 195)
Prijevod djela: Quellen des Glücks. - Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789531107143 : 120 HRK
248.152
233
HK12-00573

KOVAČEVIĆ, Marija, kemijska tehnologinja
Nedjeljna i blagdanska razmišljanja : godina C / Marija Kovačević. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost : Dopisna teologija "Fra Jerka Fućaka" ; Vukovar : Župa sv. Filipa i Jakova, 2012. (Sveta Nedelja : Printera grupa). - 792 str. : ilustr. ; 22 cm.
Nakl. 1000 primj. - Str. 5-6: Predgovor / Đuro Hranić. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. 789-790.
ISBN 9789531107471 (Kršćanska sadašnjost) : 150 HRK
242:264-941
22.06
HK12-00574

KRALJEVIĆ, Vinko
Stazama mladih molitelja / Vinko Kraljević. - Zagreb : Salesiana, 2012. (Zagreb : Kerschoffset). - 147 str. : ilustr. ; 19 cm. - (Biblioteka Iskustva ; knj. 4)
ISBN 9789532051018 : 40 HRK
248.143-053.6
242
HK12-00575

KRNJAK, Svetislav Stjepan
Hrvatski zavjetni križ / Svetislav Stjepan Krnjak ; [fotografije Miro Pacas ; prijevod [uvodnog teksta] na njemački jezik Mihaela Hamonajec, francuski Mirko Vidović, Zvjezdan Linić, engleski Božica Rabo]. - 19. popravljeno i prošireno izd. - Donja Lomnica : Ekološki glasnik ; Bjelovar : Matica hrvatska, Ogranak, 2012. (D. Lomnica : Ekološki glasnik). - 145 str. : ilustr. (djelomice u bojama), zemljop. crteži u bojama ; 24 cm. - (Knjižnica Zbornik roda Krnjaka. Prilozi za povijest ; knj. 43)
Autorova slika i bilješka o njemu: str. 127-132. - Bibliografija: str. 133-134; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789537152420 (Ekološki glasnik)
249
HK12-00576

KRUH naš svagdašnji : dnevno čitanje Biblije za pojedica i obitelj : travanj, svibanj, lipanj 2012. / [s engleskog priredili Branko Lovrec i Jadranka Vacek]. - Zagreb : Duhovna stvarnost, 2012. (Zagreb : Duhovna stvarnost). - [96] str. ; 16 cm.
Prijevod djela: Our daily bread. - Nakl. 12000 primj.
249
HK12-00577

KRUH naš svagdašnji : dnevno čitanje Biblije za pojedinca i obitelj : srpanj, kolovoz, rujan, listopad 2012. / [s engleskog preveli Branko Lovrec i Jadranka Vacek]. - Zagreb : Duhovna stvarnost, 2012. (Zagreb : Duhovna stvarnost). - [128] str. ; 16 cm.
Prijevod djela: Our daily bread. - Nakl. 12000 primj.
249
HK12-00578

KRUH naš svagdašnji : dnevno čitanje Biblije za pojedinca i obitelj : studeni, prosinac 2012. siječanj, veljača 2013. / [s engleskog prevela Jadranka Vacek]. - Zagreb : Duhovna stvarnost, 2012. (Zagreb : Duhovna stvarnost). - [128] str. ; 16 cm.
Prijevod djela: Our daily bread. - Nakl. 11000 primj.
249
HK12-00579

LEWIS, Clive Staples
Četiri ljubavi / C. S. Lewis ; [prijevod Marija Pavlin]. - Split : Verbum, 2012. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 175 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 73)
Prijevod djela: Four Loves. - Puno ime autora: Clive Staples Lewis. - Bilješka o autoru: str. 174.
ISBN 9789532353099 : 118 HRK
241.513
HK12-00580

LINIĆ, Zvjezdan
Božić sa Zvjezdanom Linićem / [tekstovi Zvjezdan Linić, Darko Pavičić ; fotografije Robert Anić, Anto Magzan]. - Zagreb : Večernji list, 2012. ([Zagreb] : Tiskara Vjesnik). - 66 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm + 1 zvučni video DVD
Om. nasl. - Podatak o autoru preuzet s poleđine nasl. lista.
ISBN 9789532801804
242:264-941.2
HK12-00581

LINIĆ, Zvjezdan
Uskrs s fra Zvjezdanom Linićem / [tekstovi Zvjezdan Linić ; fotografije Siniša Hančić ... et al.]. - Zagreb : Večernji list, 2012. (Zagreb : Vjesnik). - 67 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm + 1 zvučni video DVD
Om. nasl. - Podatak o autoru preuzet s poleđine nasl. lista. - Podatak o god. izdavanja preuzet iz CIP zapisa. - Autorove slike.
ISBN 9789532801316
242
HK12-00582

LINIĆ, Zvjezdan
Dobra strana života / Zvjezdan Linić. - [Zagreb] : Hrvatska knjižnica za slijepe, [2012?] ([s. l. : s. n.]). - [164] str. ; 32 cm.
Hrpt. nasl. - Sv. nasl. na lat. pismu. - Brajica.
ISBN 9789533085715
242
(02.056.262)
HK12-00583

LINIĆ, Zvjezdan
Hodočašće Gospi s fra Zvjezdanom Linićem / [tekstovi Zvjezdan Linić, Darko Pavičić ; fotografije Robert Anić ... et al.]. - Zagreb : Večernji list, 2012. ([Zagreb] : Tiskara Vjesnik). - 66 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm + 1 audio video DVD
Om. nasl.
ISBN 9789532801590
242:264-945.1
243:264-945.1
HK12-00584

LINIĆ, Zvjezdan
Pashalni misterij : Isusove muke, smrti i uskrsnuća / Zvjezdan Linić. - 4. izd. - Zagreb : Teovizija, 2012. (Zagreb : Kershoffset). - 62 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Duhovna misao / Teovizija ; knj. 55)
Bilješka o autoru: str. [67-69].
ISBN 9789532092493 : 25 HRK
242:232.97
242:232.96
HK12-00585

LONČAR, Josip, vjerski pisac
Karizma vjere : (vjera je...) / Josip Lončar. - 7. izd. - Koprivnica : Figulus, 2012. (Zagreb : Denona). - 219 str. ; 21 cm.
Bilješka o autoru: str. 219.
ISBN 9789535633044 : 80 HRK
248.143
HK12-00586

LONČAR, Josip, vjerski pisac
Škola molitve : upoznati i doživjeti Boga / Josip Lončar. - Koprivnica : Figulus, 2012-. - sv. ; 15 cm.
ISBN 9789535633020 (cjelina)
248.143
269.1
242


1 : Upoznati i doživjeti Boga. - 2012. (Zagreb : Denona). - 76 str.
ISBN 9789535633037 : 20 HRK

HK12-00587

LORENCIN, Igor
Povratak vrijednostima : vodič u novi poredak / Igor Lorencin. - Zagreb : Adventistički teološki fakultet, 2012. (Velika Gorica : Tiskara Velika Gorica). - 151 str. ; 20 cm.
Autorova slika i bilješka o njemu na omotu. - Bibliografija: str. [149]-151.
ISBN 9789536033188
241
HK12-00588

MAGGIOLINI, Alessandro
Temelji kršćanskoga života za mlade / Alessandro Maggiolini ; [prijevod Vito Smoljan]. - 5. izd. - Split : Verbum, 2012. (Solin : Jafra Print). - 98 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Fides ; 3)
Prijevod djela: Regola di vita cristiana per i giovani. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789536197279 : 30 HRK
241-053.6
HK12-00589

MAJKA Terezija, redovnica
Misli, anegdote, molitve / blažena Majka Terezija ; priredila Martina Šimunić. - 7. izd. - Split : Verbum, 2012. (Solin : Jafra print). - 116 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Anima / Verbum ; 15)
Bilješka o autorici na omotu. - Predgovor: str. 7. - Bibliografija: str. 116.
ISBN 9789536197903 : 35 HRK
242
HK12-00590

MARIĆ, Ante, svećenik
Dobar brat protivni vjetar : sv. Franjo Asiški u Hrvatskoj / Ante Marić ; [ilustracije Gabrijela Bagarić i Toni Kozarić]. - Zagreb : Hrvatska franjevačka provincija sv. Ćirila i Metoda ; Mostar : Hercegovačka franjevačka provincija Uznesenja BDM, 2012. (Lukavec : Grafika Markulin). - 67 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm. - (Biblioteka Brat Franjo. Za malene ; knj. 2)
Predgovor: str. 5-6.
ISBN 9789536428502
244
HK12-00591

MARIJA Propetog Isusa, redovnica
Sve za Isusa : autobiografija i duhovni zapisi / Marija Propetog Isusa Petković ; priredio Mladen Parlov. - 4. izd. - Split : Verbum, 2012. (Zagreb : Recom). - 298 str., [16] str. s tablama : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 8)
Slike autorice na omotu. - Str. [5]-9: Predgovor / Mladen Parlov. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789536197712 : 95 HRK
248.14
235.3Marija Propetog Isusa
HK12-00592

MARIJA Propetog Isusa, redovnica
Sve za Isusa : autobiografija i duhovni zapisi / Marija Propetog Isusa Petković ; priredio Mladen Parlov. - 3. izd. - Split : Verbum, 2012. (Zagreb : Recom). - 298, [16] str., s tablama : ilustr. ; 22 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 8)
Slike autorice na omotu. - Str. [5]-9: Predgovor / Mladen Parlov. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789536197712 : 95 HRK
248.14
271-055.2Marija Propetog Isusa
235.3Marija Propetog Isusa
HK12-00593

MARIJA zove : poruke Majke Božje Marije, Kraljice Ljubavi : 1985.-2004. / [prijevod s talijanskog Drina Ćavar]. - 1. hrvatsko izd. - Karlovac : Nonnatus, 2012. (Zagreb : Studio Moderna). - 468 str. : ilustr. ; 17 cm. - (Edicija Marija zove)
Prijevod djela: Maria chiama. - Bilješke uz tekst. - Str. [6]-8: Predgovor / Marko K. Glogović.
ISBN 9789537687328 : 65 HRK
248.21(450)
[232.931:231.74](450)
(450.343Schio)
HK12-00594

MARTIĆ, I.
Za duše naših pokojnika : molitveni priručnik za privatnu uporabu (pobožnost) / [pripremili I. Martić, M. Kelbas, N. [Nikica] Mihaljević]. - Donji Andrijevci : Župa sv. Andrije apostola, 2012. ([s. l.] : SAK media). - 96 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm. - (Knjižnica Ministrant)
Na nasl. str.: Naša obitelj, 17. - Podatak o autorima preuzet iz kolofona.
ISBN 9789537436230
248.143(035)
(035)
243
HK12-00595

MATELJAN, Ante
Snagom ljubavi : razmišljanja / Ante Mateljan. - Split : Crkva u svijetu, 2012. (Split : Dalmacijapapir). - 173 str. : ilustr. ; 21 cm. - (Mala knjižnica Crkve u svijetu ; knj. 28)
Nakl. 500 primj.
ISBN 9789532560459
242
HK12-00596

MEANEY, Marie
Prihvatiti križ neplodnosti : otvoreno svjedočanstvo o čežnji za roditeljstvom i bremenu neplodnosti / Marie Meaney. - Karlovac : Nonnatus, 2012. (Zagreb : Studio Moderna). - 72 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Tembracing the cross of infertility. - Slika autorice i bilješka o njoj: str. 74. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789537687359
241:616.697
241:618.177
HK12-00597

MERTON, Thomas
Duhovno vodstvo i meditacija / Thomas Merton ; [prijevod Željka Mihljević]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2012. (Zagreb : Denona). - 109 str. ; 20 cm. - (Metanoja ; 193)
Prijevod djela: Spiritual direction and meditation. - Nakl. 1000 primj. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789531106962 : 80 HRK
242
248.212
HK12-00598

MESCHLER, Moritz
3 temelja duhovnog života / Moritz Meschler. - 2. izmijenj. izd. - Split : Verbum, 2012. (Solin : Jafra Print). - 207 str. ; 15 cm. - (Biblioteka Klasici katoličke kulture ; 4)
Prijevod djela: Drei Grundlehren des geistlichen lebens.
ISBN 9789532352726 : 35 HRK
248.152
248.14
HK12-00599

MILOSRDNI Isus : molitvenik / [pripremili Marin Knežević i Marko Delić]. - Donji Andrijevci : Župa sv. Andrije apostola, 2012. (Osijek : NipOS). - 128 str. : ilustr. ; 17 cm. - (Knjižnica Ministrant)
ISBN 9789537436162
243
HK12-00600

MOJ mali molitvenik / [urednik Petar Balta]. - 4. popravljeno izd. - Split : Verbum, 2012. (Zagreb : Recom). - 134 str. : ilustr. (djelomice u bojama) ; 14 cm. - (Biblioteka Posebna izdanja / Verbum ; 2)
ISBN 9789532352801
243
(02.053.2)
HK12-00601

MOLITVE u potrebi : naša obitelj XV. / [pripremili N. Mihaljević ... et al.]. - Donji Andrijevci : Župa sv. Andrije apostola, 2012. (Osijek : NipOS). - 136 str. : ilustr. ; 17 cm.
ISBN 9789537436209
243
HK12-00602

MOLITVE za vozače i putnike : na putu s Bogom / [pripremili Nikica Mihaljević, Mihael Kelbas]. - Donji Andrijavci : Župa sv. Andrije apostola, 2012. (Osijek : NipOS). - 112 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm. - (Knjižnica Ministrant)
ISBN 9789537436216
243
HK12-00603

MOLITVENIK - vodič : 54. međunarodno vojno hodočašće (PMI) [i] 20. hodočašće Hrvatske vojske i policije, Lourdes, 8.-15. svibnja 2012. : ["Zdravo Marijo Kraljice mira"] / [priredili Mladen Čobanović ... [et al.] ; fotografije Mladen Čobanović ... et al.]. - Zagreb : Vojni ordinarijat u Republici Hrvatskoj, 2012. (Zagreb : URIHO). - 266 str. : ilustr. u bojama ; 15 cm.
Ilustr. i na unut. str. om. listova. - Nakl. 1200 primj.
ISBN 9789536754342
243
248.153.8-057.36(44)(091)(036)
(447.8Lourdes)
"2012"
(036)
253-057.36(497.5)(091)
(497.5)
HK12-00604

MOLITVENIK Duhu Svetom / [urednik Ivica Domaćinović]. - Zagreb : Teovizija, 2012. (Osijek : Gradska tiskara Osijek). - 171 str. : ilustr. u bojama ; 15 cm. - (Biblioteka U službi riječi ; knj. 36)
ISBN 9789532092257 : 24 HRK
243:231.3
(02.053.2)
HK12-00605

MONDRONE, Domenico
Mama! Mi živimo! / Domenico Mondrone ; [prijevod s engleskog Liliana Zovko]. - Karlovac : Nonnatus, 2012. (Zagreb : Studio Moderna). - 54 str. : ilustr. ; 15 cm.
Prevedeno prema: Mama! Why did you kill us? ; izvornik na tal. jeziku.
ISBN 9789537687281 : 35 HRK
241.633
248.2
(0:82-94)
HK12-00606

MORNEAU, Roger J.
Božji odgovori na molitve / Roger J. Morneau ; [prijevod Ivan Đidara]. - Zagreb : Znaci vremena, 2012. (Zagreb : Znaci vremena). - 150 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: When you need incredible answers to prayer. - Bilješka o autoru: str. [149]-150.
ISBN 9789531831796
248.143
HK12-00607

MÜLLER, Wunibald
Reci zbogom strahu : prihvatiti i pobijediti strahove / Wunibald Müller ; [prevela Jelena Prskalo]. - Zagreb : Teovizija, 2012. (Sveta Nedelja : Hitra produkcija knjiga). - 85 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Duhovna medicina ; knj. 8)
Prijevod djela: Dein Weg aus der Angst. - Bilješka o autoru: str. [89]. - Bibliografija: str. 83-85.
ISBN 9789532092400 : 48 HRK
241.12
159.942.4:2
242:159.942.4
HK12-00608

MURPHY, Charles M.
Duhovnost posta : ponovno otkrivanje drevne kršćanske prakse / Charles M. Murphy ; [prijevod Slobodan Stamatović]. - Split : Verbum, 2012. (Solin : Jafra Print). - 147 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Fides ; 55)
Prijevod djela: The spirituality of fasting. - Bilješka o autoru na omotu. - Bilješke: str. 140-145.
ISBN 9789532352818 : 58 HRK
248.153
HK12-00609

NIKOLIĆ, Mirko, svećenik
Moliti s Biblijom / Mirko Nikolić. - 2. izd. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2012. ([Zagreb] : Studio Moderna). - 213 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Radost i nada ; 38)
Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789532311228
248.143:22
HK12-00610

NIKOLIĆ, Mirko, svećenik
Nedjeljni susreti C / Mirko Nikolić. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2012. (Donja Lomnica : Ekološki glasnik). - 223 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Radost i nada ; 60)
Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789532311259
242
226.4.06
HK12-00611

OČE, Tebi je sve moguće! : poruke 2007. / [priredio Ante Kovačević]. - Dubrovnik : Ante Kovačević, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 303 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Slika i biografija Mare Visković: str. 209-210. - Bilješke uz tekst.
ISBN 9789539979179
248.21
HK12-00612

PAVLOVIĆ, Zdravko
Duhovnost Bistrinaca : terenski vodič / [ilustracije i tekst] Zdravko Pavlović. - Belišće : Ogranak Matica hrvatske u Belišću, 2012. (Belišće : Tiskara i knjigovežnica SLOG). - 96 str. : ilustr. u bojama ; 15 cm.
Nakl. 1000 primj. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 93. - Bibliografija: str. 76-78.
ISBN 9789539997845
248(497.5Bistrinci)(036)
908(497.5Bistrinci)(036)
(036)
(497.5Bistrinci)
HK12-00613

PEACE, Martha
Vrsna žena : biblijsko stajalište / Martha Peace ; [prijevod Miroslav Balint Feudvarski]. - Revidirano izd. - Krapina : Baptistička crkva Emanuel - Teološka biblijska akademija, 2012. - 307 str. : ilustr. ; 30 cm.
Prijevod djela: Excellent wife: a biblical perspective. - Bilješka o autorici: str. 306-307.
ISBN 9789537347109
248.152-055.2:286.15
286.15:248.152
HK12-00614

PELANOWSKI, Augustyn
Odlasci : [tvoja šansa za život] / Augustyn Pelanowski ; [prijevod s poljskog jezika Jelena Vuković]. - Karlovac : Nonnatus, 2012. (Zagreb : Studio Moderna). - 190 str. : ilustr. ; 21 cm.
Prijevod djela: Odejscia. - Podnasl. preuzet s omota. - Bibliografske bilješke: str. 187-190.
ISBN 9789537687274 : 55 HRK
242
HK12-00615

PELANOWSKI, Augustyn
Zvijer i prorok / Augustyn Pelanowski, Magdalena Wielgołaska ; ilustracije Augustyn Pelandowski ; [prijevod s poljskog jezika Jelena Vuković]. - Karlovac : Nonnatus, 2012. (Zagreb : Studio Moderna). - 154 str. : ilustr. ; 21 cm.
Prijevod djela: Bestie i prorok. - Bilješka o autorima: str. 154.
ISBN 9789537687304 : 55 HRK
242
HK12-00616

PETNAEST molitava svete Brigite / priredio Ivan Zirdum. - 3. hrvatsko izd. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovijek samo o kruhu", 2012. (Đakovo : Grafoart). - 24 str. ; 15 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 558)
Izvorni stvarni naslov: Revelation of sv. Bridgest.
ISBN 9789532084092
243
HK12-00617

PJESMARICA : gore srca - aleluja. - 3. izd. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2012. ([Osijek] : VE-MA). - 343 str. : ilustr. ; 11 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak ; 354)
ISBN 9789532084085
245
HK12-00618

PJESMARICA Zajednice Krvi Kristove / [Josip Godlewski, Davor Lukačević]. - 3. nadopunjeno i izmijenjeno izd. - Zagreb : Misionari Krvi Kristove, 2012. (Zagreb . Denona). - 271 str. : ilustr. u bojama, note ; 21 cm.
ISBN 9789537849016
245
HK12-00619

PRINCE, Derek
Blagoslov ili prokletstvo vi birate! : oslobođenje od pritisaka s kojima ste živjeli cijeli život te mislili kako morate i dalje / Derek Prince ; [prijevod Tom Čanji]. - 4. izd. - Karlovac : Kršćanska udruga Derek Prince, 2012. ([Karlovac] : Orbis). - 269 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Blessing or curse. - Autorova slika na omotu. - Nakl. 1000 primj. - Bilješka o autoru: str. [271].
ISBN 9789537777012
248.14
HK12-00620

RAHNER, Karl
Molitve života / Karl Rahner ; preveo Jerko Matoš. - 5. izd. - Zagreb : Filozofsko-teološki institut Družbe Isusove, 2012. (Zagreb : Grafocentar). - 183 str. ; 19 cm. - (Biblioteka Radost i nada ; 4)
Prijevod djela: Gebete des Lebens. - Slika autora i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789532311181
248.143
HK12-00621

RAVASI, Gianfranco
Jedan mjesec s Marijom : 31 biblijska slika o Mariji / Gianfranco Ravasi ; [prijevod s talijanskog Pavao Crnjac]. - Zagreb : P. Crnjac, 2012. (Zagreb : Grafocentar). - 103 str. ; 19 cm.
Prijevod djela: Un mese con Maria. - Autorova slika i bilješka o njemu na omotu.
ISBN 9789539993335
242/243:232.931
264-945.1
HK12-00622

REGINA Terezija od Isusa, redovnica
Nebeski Otac kao dobra majka : zov Karmela - iskre života / Majka Regina Terezija od Isusa. - 7. izd. - Zagreb : Samostan Kraljice Karmela, 2012. (Zagreb : Kerschoffset). - 56 str. : ilustr. u bojama ; 15 cm.
Bilješka o autorici: str. 3-6.
ISBN 9789536734191
242
271.73Regina Terezija od Isusa
HK12-00623

RESTREPO, Marino
Duhovna strana pobačaja / Marino Restrepo. - Karlovac : Nonnatus, 2012. (Zagreb : Studio Moderna). - 46 str. : ilustr. ; 15 cm.
ISBN 9789537687243 : 35 HRK
241.633
173.4:241
248.2
HK12-00624

RIZMAUL, Ivan
Petrinjski Božić / Ivan Rizmaul. - Petrinja : Župa svetog Lovre, 2012. (Velika Gorica : MTG topgraf). - 71 str. : ilustr. (pretežno u bojama), note ; 21 cm.
Ilustr. i na unut. str. 2. om. lista. - Nakl. 2000 primj. - Rječnik manje poznatih lokalnh, dijalektalnih, arhaičnih i stranih pohrvaćenih riječi koje se pojavljuju u tekstu: str. 58-60.
242:264-941.1/.2
398.332.41(497.5Petrinja)
821.163.42-2
641.568
(083.12)
(497.5Petrinja)
HK12-00625

S čim ću doći pred Gospodina : (Mih 6, 6-8) / uredio Jure Zečević ; [prijevod Lada Marija Medić i Jure Zečević]. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost : Vijeće Hrvatske biskupske konferencije za ekumenizam i dijalog, 2012. (Zagreb : Denona). - 103 str. ; 17 cm. - (Ekumena ; sv. 35)
Na vrhu nasl. str.: Papinsko vijeće za promicanje jedinstva kršćana, Povjerenstvo "Vjera i ustrojstvo" Svjetskog vijeća crkava. - Nakl. 2100 primj.
ISBN 9789531107518 (Kršćanska sadašnjost) : 25,00 HRK
243:261.8
HK12-00626

SANDFORD, John Loren
Otpusti svoju prošlost / John Loren i Paula Sandford ; [prijevod Irena Mandić]. - Koprivnica : Figulus, 2012. ([Zagreb] : Denona). - 301 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Letting go of your past.
ISBN 9789535633082 : 100 HRK
248.14
HK12-00627

SCHLINK, Basilea
Posljednju će riječ imati Bog / Basilea Schkink ; [s njemačkog prevela Ingeborg Gočev]. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2012. (Đakovo : GrafoArt). - 84 str. ; 19 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak /KF UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu" ; 607)
Prijevod djela: Das letzte wort spricht Gott.
ISBN 9789532084047
242:231
242:241.4
HK12-00628

SCHLINK, Basilea
Knjižica pouzdanja / M. Basilea Schlink ; [s njemačkog prevela Jelena Prskalo]. - Đakovo : Karitativni fond UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu", 2012. (Đakovo : GrafoArt). - 60 str. : ilustr. u bojama ; 15 cm. - (Knjižnica U pravi trenutak /KF UPT "Ne živi čovjek samo o kruhu" ; 608)
Prijevod djela: Vertrauensbüchlein.
ISBN 9789532084078
242
821.112.2-84=163.42
HK12-00629

SEMREN, Marko
Življenje pred Bogom živim : meditacije nad Spisima sv. Franje Asiškog / Marko Semren. - Sarajevo : Svjetlo riječi, 2012. (Sarajevo : Dobra knjiga). - 298 str. : ilustr. ; 21 cm.
Kratice: str. 5-7. - Autorova slika i bilješka o njemu: str. 295-298. - Bibliografija: str. 277-284; bibliografske bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789958240218
242
235.3Franciscus Assisiensis, sanctus
248.1
HK12-00630

SHINN, Florence Scovel
Tvoja je riječ tvoj čarobni štapić / Florence Scovel Shinn ; [prijevod Zdenka Andrijić]. - Zagreb : Veble commerce, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 61 str. ; 17 cm.
Prijevod djela: Your word is your wand.
ISBN 9789532511437
241
(02.062)
HK12-00631

SION, Victor
Živjeti sadašnji trenutak : tajna svakodnevne radosti / Victor Sion ; [prijevod Lidija Paris Brajša]. - 3. izd. - Split : Verbum, 2012. (Solin : Jafra print). - 62 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Fides ; 43)
prijevod djela: Pour un réalisme spirutuel 1: L'Instant Présent. - Bilješka o autoru na omotu.
ISBN 9789532351545
248.1
HK12-00632

SOČKOVIĆ, Slavko
Poruke s neba : (otvoriše se vrata dvora nebeskih) / Slavko Sočković. - [Slavonski Brod] : S. Sočković, [2012?] (Slavonski Brod : Tiskara Best). - 446 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Bilješka o autoru: str. 437 str. - Bibliografija: str. 439.
ISBN 9789539694522
248.21
231.74
615.85
(0:82-32)
HK12-00633

STANKOVIĆ, Marica
Nitko nije isključen : izbor misli i poticaja / Marica Stanković. - Zagreb : Teovizija, 2012. ([Samobor] : Domagoj dizajn). - 62 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Duhovna misao / Teovizija, Zagreb ; knj. 49)
Slika autorice na omotu. - Bilješka o autorici: str. [63].
ISBN 9789532092554 : 25 HRK
242
821.163.42-84
HK12-00634

STANKOVIĆ, Marica
Križ je ključ za sve : izbor misli i poticaja / Marica Stanković. - Zagreb : Teovizija, 2012. ([Samobor] : Domagoj dizajn). - 62 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Duhovna misao / Teovizija, Zagreb ; knj. 50)
Slika autorice na omotu. - Bilješka o autorici: str. [63].
ISBN 9789532092561 : 25 HRK
242
821.163.42-84
HK12-00635

STANKOVIĆ, Marica
Križni put robijaša : žene u muci Kristovoj / Marica Stanković ; [priredila Stella Tahmina]. - Zagreb : Teovizija : Postulatura službenice Božje Marice Stanković, 2012. (Samobor : Domagoj dizajn). - 71 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Svjedočenja / Teovizija ; knj. 39)
Slika autorice na omotu.
ISBN 9789532092462 (Teovizija) : 20 HRK
242
232.96
HK12-00636

STINISSEN, Wilfrid
Molitva / Wilfrid Stinissen ; [preveo sa švedskog Stjepan Željko Biletić]. - Zagreb : Naklada sv. Antuna, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 143 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Svjetlo života ; knj. 12)
Prijevod djela: Längre in i bönens land. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789537448493
248.143
264-63
HK12-00637

STRAUCH, Alexander
Vodstvo u ljubavi : priručnik za kršćanske vođe / Alexander Strauch ; [prijevod Anton Žagar]. - Split : Euroliber, 2012. ([Sveta Nedelja] : Printera]. - 265 str. ; 21 cm.
Prijevod djela: Leading with love. - Bilješke uz svako poglavlje. - Imensko kazalo ; Kazalo biblijskih citata.
ISBN 9789536423200
248.151(035)
241.513
(035)
HK12-00638

SV. Gašpar del Bufalo : naš svakidašnji suputnik / izbor iz pisama sv. Gašpara priredio Barry Fischer ; [prijevod s njemačkog Anto Matković]. - Zagreb : Družba misionara Krvi Kristove, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 91 str. : ilustr. u bojama ; 15 cm.
Prijevod djela: Der hl. Kaspar del Bufalo : unser täglicher Weggefährte. - Str. 5: Predgovor / Barry Fischer.
ISBN 9789537849023
242
HK12-00639

ŠULJIĆ, Anton
Radost na dnu duše : natuknice za vjeru svagdanâ i blagdanâ / Anton Šuljić. - Zagreb : Kršćanska sadašnjost, 2012. (Zagreb : Denona). - 198 str. ; 20 cm. - (Metanoja ; 191)
Nakl. 1000 primj.
ISBN 9789531106900 : 80 HRK
242
HK12-00640

TEPERT, Darko
Riječ o kristoliku čovjeku : Lectio divina o cjelovitosti i čestitosti ljudske osobe / Darko Tepert. - Zagreb : Teovizija, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 131 str. ; 20 cm. - (Biblioteka Studia theologica ; knj. 20)
Nakl. 1000 primj. - Str. 127-131: Pogovor / Rajko Gelemanović. - Slika autora i bilješka o njemu: str. [133-134].
ISBN 9789532092547 : 45 HRK
242
HK12-00641

THOMAS a Kempis
Nasljeduj Krista / Toma Kempenac ; priredio Ivo Blažević. - 6. izd. - Split : Verbum, 2012. ([Zagreb] : Denona). - VIII, 462 str. ; 15 cm. - (Biblioteka Klasici katoličke kulture ; 2)
Prijevod djela: De imitatione Christi. - Izv. oblik imena autora: Thomas a Kempis. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532350241 : 45 HRK
241
HK12-00642

THOMAS a Kempis
Nasljeduj Krista / Toma Kempenac ; priredio Ivo Blažević. - 3. izd. - Split : Verbum, 2012. (Čakovec : "Zrinski"). - VIII, 544 str. ; 14 cm. - (Biblioteka Klasici katoličke kulture ; 2)
Izv. stv. nasl.: De imitatione Christi. - Izv. oblik imena autora: Thomas a Kempis. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789536197101
241
HK12-00643

THURBER, Robert Bruce
Preobražaj Sama Browna / Robert Bruce Thurber ; [prijevod Milan Šušljić]. - Zagreb : Znaci vremena, 2012. (Zagreb : Znaci vremena). - 54 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Repadiring of Sam Brown.
ISBN 9789531831840
244
821.111(73)-32=163.42
821.111(73)-97=163.42
HK12-00644

TJEŠITELJI Milosrdnog Isusa : molitveni pokret za nerođenu djecu i njihove obitelji. - Karlovac : Nonnatus, 2012. (Zagreb : Studio Moderna). - 320 str. : ilustr. ; 18 cm. - (Edicija Život je dar ; knj. 14)
Na omotu podnasl.: Priručnik za bdijenje Molitvenog pokreta za nerođenu djecu i njihove obitelji.
ISBN 9789537687199 : 50 HRK
243
242
HK12-00645

TOTA, Blaž
Susreti koji traju = Occursus permanentes / Blaž Tota ; [fotografije Damjan Koren]. - Varaždin : vlast. nakl., 2012. ([s. l. : s. n.]). - 129, XVI str. : ilustr., faks. u bojama ; 16 cm.
Slika autora i bilješka o njemu: str. XIV.
ISBN 9789535633310 : 40 HRK
248.2
248.12
1:2
242
HK12-00646

TOURLIERE, Michel
Filotea 21. stoljeća : duhovni klasik sv. Franje Saleškoga napisan suvremenim jezikom / Michel Tournade ; [prijevod Lidija Paris]. - Split : Verbum, 2012. ([Zagreb] : Grafički zavod Hrvatske). - 262 str. ; 17 cm. - (Biblioteka Klasici katoličke kulture ; 17)
Prijevod djela: Un monde á aimer - une adaptation de L'introdution a la vie devote de saint Francois de Sales.
ISBN 9789532352900 : 85 HRK
248
HK12-00647

VOLF, Miroslav
Zrcalo sjećanja : ispravno pamćenje u nasilnu svijetu / Miroslav Volf ; s engleskoga preveo Roman Karlović. - Rijeka : Ex libris ; Osijek : Evanđeoski teološki fakultet, 2012. ([Zagreb] : Vemako). - 326 str. ; 22 cm. - (Biblioteka Izabrana djela Miroslava Volfa ; knj. 1)
Prijevod djela: The end of memory. - Pogovor: str. 295-297. - Str. [299]-318: Kako ispravno pamtiti zlodjela: o sjećanju žrtava i počiniteljima / prevela Dragana Divković. - Bio-bibliografski podaci o autoru: str. 325-326. - Bibliografske bilješke i bilješke uz tekst. - Imensko kazalo.
ISBN 9789536932474 : 200 HRK
241
HK12-00648

WHITE, Ellen Gould Harmon
Božja zadivljujuća milost / Ellen G. White ; [prijevod Milan Šušljić]. - Zagreb : Znaci vremena, 2012. (Velika Gorica : Tiskara Velika Gorica). - 380 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: God's amazing grace. - Kratice: str. 374-375. - Bilješka o autorici: str. 376. - Kazalo biblijskih navoda.
ISBN 9789531831857
243(059):286.3
HK12-00649

WILKERSON, David
Ljubljeni : riječi nade i utjehe za ova uznemirena vremena / Davids Wilkerson. - 1. izd. - Zagreb : Put života, 2012. ([s. l. : s. n.]). - 207 str. ; 20 cm.
Prijevod djela: Dearly beloved.
ISBN 9789537407100
242
252
(044.2)
HK12-00650

YANCEY, Philip
Gdje je Bog kada boli? / Philip Yancey ; s engleskoga preveo Zoran Grozdanov. - Rijeka : Bono Records, 2012. ([Zagreb] : Rijeka). - 313 str. ; 21 cm.
Slika autora na omotu. - Bibliografija: str. 307-313.
ISBN 9789535526346 : 119 HRK
248.14
HK12-00651

YOUCAT hrvatski : molitvenik za mlade / priredili Georg von Lengerke i Dörte Schrömges ; [prijevod Ante Mateljan]. - 1. izd. - Split : Verbum, 2012. (Zagreb : Grafički zavod Hrvatske). - 303 str. : ilustr. u bojama ; 21 cm.
Predgovor: str. 6-11. - Kratice: str. 299-303. - Imensko kazalo ; Kazalo molitava.
ISBN 9789532352825
243
(02.053.6)
HK12-00652

ZA zdravlje - vjera i molitva : molitvenik / [pripremili Nikica Mihaljević ... et al.]. - Donji Andrijevci : Župa sv. Andrije apostola, 2012. (Osijek : NipOS). - 128 str. : ilustr. u bojama ; 17 cm. - (Knjižnica "Ministrant")
ISBN 9789537436186
243
HK12-00653

ZA život svijeta : pastoralne smjernice za apostolat vjernika laika u Crkvi i društvu u Hrvatskoj / [za izdavača Enco Rodinis]. - Zagreb : Glas Koncila, 2012. (Lukavec : Grafika Markulin). - 132 str. ; 21 cm. - (Biblioteka Dokumeti / Glas Koncila ; knj. 5)
Nakl. 1000 primj. - Kratice: str. 5. - Bibliografske bilješke uz tekst.
ISBN 9789532413328 : 30 HRK
241.81(497.5)
260.2(497.5)
261.6
(497.5)
HK12-00654

ZAŠTITITE svetost života! : trodnevnica blaženoj Majci Tereziji za spas neželjenog nerođenog djeteta pod majčinim srcem. - Karlovac : Nonnatus, 2012. (Zagreb : Studio Moderna). - 38 str. : ilustr. ; 20 cm.
Om. nasl.
ISBN 9789537687229 : 50,00 HRK
243:241.633
235.3Majka Terezija, redovnica
HK12-00655

ŽUPIĆ, Jozo
Svrni svete oči blage / Jozo Župić ; [crteži Lea Prlić ... [et al.] ; fotografije Stjepan Pavić, Leon Sulić]. - München : J. Župić, 2012. (Berlin : Oktoberdruck). - 232 str. : ilustr., note ; 20 cm.
Stihovi. - Slika autora i bilješka o njemu: str. 227. - Bibliografija: str. 225-226.
ISBN 9783000367281
245
HK12-00656

Vidi br.: HK12-00388

Vidi br.: HK12-00504

Vidi br.: HK12-03854

Vidi br.: HK12-03854

Vidi br.: HK12-00732

Vidi br.: HK12-00738

Vidi br.: HK12-00541

Vidi br.: HK12-00443

Vidi br.: HK12-05293

Vidi br.: HK12-04432

Vidi br.: HK12-04613

Vidi br.: HK12-00733

Vidi br.: HK12-00758

Vidi br.: HK12-05670

Vidi br.: HK12-00519

Vidi br.: HK12-00628

Vidi br.: HK12-00551

Vidi br.: HK12-00742

Vidi br.: HK12-00725

Vidi br.: HK12-00523

Vidi br.: HK12-00524

Vidi br.: HK12-00525

Vidi br.: HK12-00670

Vidi br.: HK12-00769

Vidi br.: HK12-00587

Vidi br.: HK12-00680

Vidi br.: HK12-00451

Vidi br.: HK12-00696

Vidi br.: HK12-06139

Vidi br.: HK12-00624

Vidi br.: HK12-00645

Vidi br.: HK12-00606

Vidi br.: HK12-02483

Vidi br.: HK12-05097

Vidi br.: HK12-00776

Vidi br.: HK12-00668

Vidi br.: HK12-00630

Vidi br.: HK12-00466

Vidi br.: HK12-00470

Vidi br.: HK12-00755

Vidi br.: HK12-00755

Vidi br.: HK12-00437

Vidi br.: HK12-00533

Vidi br.: HK12-04858

Vidi br.: HK12-00511

Vidi br.: HK12-00511

Vidi br.: HK12-00412

Vidi br.: HK12-00441

Vidi br.: HK12-00608

Vidi br.: HK12-00718

Vidi br.: HK12-00522

Vidi br.: HK12-00446

Vidi br.: HK12-00598

Vidi br.: HK12-00597

Vidi br.: HK12-04889

Vidi br.: HK12-00490

Vidi br.: HK12-04204

Vidi br.: HK12-02204</